Porównanie kredytów gotówkowych 34 tys zł. Może być TANIEJ!

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Porównanie kredytów gotówkowych 34 tys złPorównanie kredytów gotówkowych 34 tys zł w banku, czyli wybór najtańszego kredytu gotówkowego nie jest łatwy. Dlaczego? Ponieważ potrzebujemy trochę czasu, aby nie tylko zapoznać się z propozycjami banków, ale i je porównać.

Kredyt gotówkowy na 34 tys. zł jest dość nietypowy, ale i kredyty w takiej wysokości szukamy. Zanim podejmiesz decyzję o wyborze banku, warto jest zapoznać się z propozycjami kredytowymi.

Pozostaje zatem zadać sobie pytanie: gdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy na 34 tys. zł? Nie jest to kredyt na małą kwotę, a im mniejszy jest kredyt i z krótszym okresem kredytowania, tym jest tańszy.

Na co powinniśmy zwracać uwagę w poszukiwaniu banku i taniego kredytu gotówkowego?

Tani kredyt gotówkowy 34 tys zł

Podstawowe parametry, to wysokość oprocentowania kredytu i stawkę prowizji i to one w największym stopniu determinują koszty kredytowe.

Nie oznacza wcale, że kredyt gotówkowy z oprocentowaniem nominalnym na 0% będzie najtańszy. Bardzo często jest tak, że niskie oprocentowanie, to znaczna prowizja. I odwrotnie. Banki pożyczając pieniądze na krótki czas zarabiają na prowizji, a w dłuższym czasie na odsetkach.

Przeczytaj również Na Czym Zarabia Bank w Przypadku Kredytów Gotówkowych?

Pamiętaj, że prowizja może być kredytowana – bank dolicza ją do kredytowanej kwoty i tym samym obsługa kredytu będzie droższa: większa jest kwota kapitału, od której naliczane są odsetki.

Przykład:

  • kredyt gotówkowy 7500 zł na 4 lata: oprocentowanie zmienne 6,90% w stosunku rocznym, koszt kredytu 1674,82 zł (odsetki 1111,17 zł, prowizja 563,65 zł).
  • pożyczka gotówkowa 13 077 zł na 47 rat: oprocentowanie stałe 7,2%, koszt kredytu 4111,95 zł (odsetki 2249,79 zł, prowizja 1862,16 zł). Odsetki i prowizja nie muszą być jedynym kosztem kredytu gotówkowego, ponieważ mogą wystąpić również dodatkowe koszty, np. ubezpieczenie.

To jaki będzie tani kredyt gotówkowy na 34 tys. zł? Oczywiście ten, który ma koszty całkowite jak najmniejsze. Jak to wszystko porównać?

Porównanie kredytów gotówkowych na 34 tys zł wg RRSO

Obecne regulacje prawne zobowiązują banki do podawania RRSO kredytu, zarówno w reklamach, przykładach reprezentacyjnych oraz na dostarczanych klientowi formularzach informacyjnych. Sposób jego wyliczania znajdziemy w ustawie o kredycie konsumenckim.

RRSO jest to oprocentowanie rzeczywiste roczne, uwzględniające nie tylko oprocentowanie nominalne, ale również prowizję i dodatkowe koszty.

Porównując kredyty gotówkowe wg ceny, to właśnie na RRSO i całkowity koszt kredytu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

RRSO uwzględnia:

  • wysokość oprocentowania,
  • wysokość prowizji,
  • sposób wyliczane prowizji.

Na koszt kredytu gotówkowego w wysokości 34 tys zł poza okresem kredytowania, wpływa również system rat kredytowych. Kredyt gotówkowy z ratami równymi jest droższy od kredytu z ratami malejącymi. Ale w przypadku wyboru rat malejących musimy mieć większą zdolność kredytową lub ubiegać się o mniejszą wartość kredytu.

Sprawdź na skróty: Czy kredyty konsolidacyjne mają zalety lub wady? A jeżeli tak, to jakie?

Tanie kredyty gotówkowe można znaleźć w wielu bankach. Zarówno kredyty gotówkowe standardowe czy przez internet. Oferty kredytów gotówkowych często się zmieniają, dlatego warto za każdym razem, kiedy potrzebujemy skorzystać z finansowania z banku, należy porównywać dostępne kredyty.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok