Pożyczka konsolidacyjna w Pekao bez prowizji

Pożyczka konsolidacyjna w Pekao (pożyczka gotówka bez prowizji) wydaje się jedną z lepszych ofert pożyczek konsolidacyjnych na początku 2023 r. Pekao S.A., jeden z wiodących banków, przygotował niezwykle interesującą propozycję konsolidacji zobowiązań z prowizją na 0%.

pożyczka konsolidacyjna w Pekao bez prowizji

Bank Pekao oferuje konsumentom bardzo szeroka gamę różnorodnych produktów finansowych. To nie tylko popularne pożyczki gotówkowe, ale również pożyczki konsolidacyjne. Do końca stycznia 2023 r., klienci banku (nowi i obecni) mają możliwość skonsolidowania posiadanych zobowiązań w promocji z pożyczką konsolidacyjną bez prowizji.

Należy przyznać, że jest to jedna z lepszych propozycji, którą można znaleźć obecnie w ofercie banków. To nie tylko możliwość połączenia wielu kredytów i pożyczek na atrakcyjnych warunkach, ale i okazja uzyskania dodatkowej gotówki na dowolny cel – do 25%.

Kiedy wziąć kredyt lub pożyczkę konsolidacyjną?

Konsolidacja kredytów, to często jeden z najlepszych sposobów na znaczące poprawienie płynności finansowej i ograniczenie zbyt wysokiego zadłużenia. Jeżeli istnieje duże prawdopodobieństwo, że za kilka miesięcy pojawi się ryzyko opóźnień w terminowej spłacie rat, to nie ma na co czekać!

Najczęściej takie kłopoty pojawiają się w momencie spadku uzyskiwanych dochodów lub kiedy następuje wzrost wydatków w domowych budżecie. Oczywiście dochody można zwiększyć (szukając dodatkowej pracy) lub ograniczyć inne wydatki, ale nie zawsze jest to możliwe. A co, kiedy przyjdą nieoczekiwane płatności, a nie masz wystarczających oszczędności? Będziesz wybierać pomiędzy niezapłaceniem raty kredytowej lub opłatą za media? A może skorzystasz z szybkiej pożyczki pozabankowej przez internet?

Decyzja o zaciągnięciu zobowiązania powinna być przemyślna i przeanalizowana z punktu widzenia kosztów finansowych, które należy dodatkowo ponieść.

Powinno unikać się sytuacji, kiedy terminowe płacenie rat staje się niezwykle trudne i pochłaniają coraz więcej środków budżetowych. Nie ma co jednak płakać nad „rozlanym mlekiem”, nad tym, że wydatki domowe rosną, ale konieczne jak najszybciej podjąć natychmiastowe działania. Zwiększenie dochodów lub/i zmniejszenie wydatków – to powinno poprawić bieżącą sytuację finansową.

Konsolidacja kredytów została przygotowana przez banki po to, aby umożliwić spłatę aktualnych zobowiązań nowym kredytem konsolidacyjnym (lub pożyczką konsolidacyjną, jak to ma miejsce w przypadku Banku Pekao). Przede wszystkim dzięki wydłużeniu czasu spłaty nowego kredytu, możliwe jest zasadnicze ograniczenie wysokości nowej raty.

Pożyczka konsolidacyjna w Pekao

Pożyczka konsolidacyjna gotówkowa w Pekao S.A. bez prowizji jest dostępna w kwocie od 1000 zł do 250 tys. zł. Oczywiście nie oznacza to, że o taką kwotę należy wnioskować. Wystarczy, że podliczysz zobowiązania pozostające do spłaty, a które chciałbyś skonsolidować i oszacujesz wysokość pożyczki konsolidacyjnej.

Na, ile lat możesz rozłożyć spłatę pożyczki? W przypadku konsolidacji w Pekao czas kredytowania rozłożysz nawet i na 120 rat.

Dlaczego w przypadku pożyczek konsolidacyjnych oferowany jest aż tak długi czas spłaty? Konsolidacja kredytów dotyczy zdecydowanie większych kwot niż ma to miejsce w przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych. Aby nowa rata kredytowa nie pochłaniała ponownie dużej części dochodów, okres kredytowania musi być odpowiednio wydłużony. Im dłuższy jest czas kredytowania, tym oczywiście rata kredytowa będzie mniejsza – ale UWAGA! – wzrośnie całkowity koszt zobowiązania, ponieważ musisz zapłacić większe koszty odsetkowe.

Dobrą wiadomością dla pożyczkobiorców, którzy zdecydują się na konsolidację w Pekao S.A, jest to, że:

  • skonsolidować można kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, kredyty ratalne, limity z kart kredytowych oraz debety na koncie, które spłacasz w innych bankach.
  • W ramach oferty jest możliwość uzyskania aż do 25% środków dodatkowej gotówki za 0% prowizji.

Tania pożyczka konsolidacyjna w Banku Pekao

W reklamach pożyczki konsolidacyjnej Pekao S.A. można zobaczyć informację o RRSO wynoszącym 13,79%. Jest to faktycznie niskie oprocentowanie rzeczywiste, a wynika z faktu, że bank nie nalicza prowizji (prowizja 0% i pozostałe warunki dotyczą Pożyczki Ekspresowej). Pożyczka konsolidacyjna nie może być jednak przeznaczona na spłatę pożyczek lub kredytów udzielonych przez Bank Pekao S.A.

RRSO w przypadku Twojej pożyczki oczywiście będzie różne od tego podanym w przykładzie reprezentatywny (chociażby z tego powodu, że inna będzie kwota konsolidacji i czas kredytowania).

Przykład reprezentatywny dla pożyczki gotówkowej w Pekao S.A.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) pożyczki wynosi 13,79% przy następujących założeniach:

  • całkowita kwota pożyczki 47 231 zł,
  • okres kredytowania 64 miesiące,
  • oprocentowanie zmienne 12,99% w stosunku rocznym.

Całkowity koszt pożyczki 18 480,26 zł, w tym:

  • odsetki 18 480,26 zł,
  • prowizja 0 zł.

Całkowita kwota do zapłaty 65 711,26 zł, płatna w 63 ratach miesięcznych po 1 026,74zł, ostatnia rata 1 026,64 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 12 grudnia 2022 r.

Należy zawsze pamiętać, że zanim bank podejmuje decyzję o udzieleniu pożyczki, musi dokonać oceny zdolności kredytowej i sprawdzić wiarygodność kredytową.

Na temat konsolidacji kredytów przeczytasz więcej w artykułach:

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok