Pożyczka konsolidacyjna w Pekao (pożyczka gotówka bez prowizji) wydaje się jedną z najtańszych pożyczek konsolidacyjnych na rynku w kwietniu 2021 r. Pekao S.A., jeden z wiodących banków, przygotował niezwykle interesującą propozycję konsolidacji zobowiązań z prowizją na 0%.

pożyczka konsolidacyjna w Pekao bez prowizji

Bank Pekao oferuje konsumentom bardzo szeroka gamę różnorodnych produktów finansowych. To nie tylko popularne pożyczki gotówkowe, ale również pożyczki konsolidacyjne. Do końca maja 2021 r.. zarówno nowi, jak i stali klienci banku, mają możliwość skonsolidowania posiadanych zobowiązań w promocji. Należy przyznać, że jest to jedna z najtańszych propozycji (jeżeli nie najtańsza), którą można znaleźć obecnie w ofercie banków. To nie tylko możliwość połączenia wielu kredytów i pożyczek na atrakcyjnych warunkach, ale i okazja uzyskania dodatkowej gotówki na dowolny cel.

Kiedy wziąć kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja kredytów, to często jeden z najlepszych sposobów na poprawienie płynności finansowej i ograniczenie zbyt wysokiego zadłużenia. Jeżeli istnieje duże prawdopodobieństwo, że za kilka miesięcy pojawi się ryzyko opóźnień w terminowej spłacie rat, to nie ma na co czekać!

Najczęściej takie kłopoty pojawiają się w momencie spadku uzyskiwanych dochodów lub kiedy następuje wzrost wydatków w domowych budżecie. Oczywiście dochody można zwiększyć (szukając dodatkowej pracy) lub ograniczyć inne wydatki, ale nie zawsze jest to możliwe. A co, kiedy przyjdą nieoczekiwane wydatki, a nie masz żadnych oszczędności? Będziesz wybierać pomiędzy niezapłaceniem raty kredytowej lub opłatą za media? A może skorzystasz z krótkoterminowej pożyczki w firmie pożyczkowej?

Decyzja o zaciągnięciu zobowiązania powinna być przemyślna i przeanalizowana z punktu widzenia kosztów finansowych, które należy dodatkowo ponieść. Powinniśmy unikać sytuacji, kiedy ich regulowanie staje się trudne, a raty kredytowe pochłaniają więcej 40% rozporządzalnego budżetu. Nie ma co jednak płakać nad „rozlanym mlekiem” i konieczne jest podjęcie natychmiastowych działań, mających na celu poprawienie aktualnej sytuacji finansowej.

Konsolidacja kredytów pozwoli spłacić stare zobowiązania nowym kredytem konsolidacyjnym (lub pożyczką konsolidacyjną, jak to ma miejsce w przypadku Banku Pekao), a dzięki wydłużeniu czasu spłaty ograniczyć w zasadniczy sposób wysokość nowej raty.

Pożyczka konsolidacyjna w Pekao

Pożyczka konsolidacyjna gotówkowa w Pekao S.A. jest dostępna w kwocie nawet do 200 tys. zł. Oczywiście nie oznacza to, że o taką kwotę należy wnioskować. Wystarczy, że podliczysz zobowiązania pozostające do spłaty, a które chciałbyś skonsolidować i oszacujesz wysokość pożyczki konsolidacyjnej. Minimalna kwota wynosi 10 tys. zł.

Na, ile lat możesz rozłożyć spłatę pożyczki? W przypadku konsolidacji na minimum 15 tys. zł, możesz rozłożyć czas kredytowania nawet i na 120 rat, przy mniejszej kwocie, pomiędzy 10 000 zł, a 14 999 zł, dopuszczalne jest spłata na 96 miesięcy.

Dlaczego w przypadku pożyczek konsolidacyjnych oferowany jest aż tak długi czas spłaty? Konsolidacja kredytów dotyczy zdecydowanie większych kwot niż ma to miejsce w przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych. Aby nowa rata kredytowa nie pochłaniała ponownie dużej części dochodów, okres kredytowania musi być odpowiednio wydłużony. Im dłuższy jest czas kredytowania, tym oczywiście rata kredytowa będzie mniejsza – ale UWAGA! – wzrośnie całkowity koszt zobowiązania, ponieważ musisz zapłacić większe koszty odsetkowe.

Dobrą wiadomością dla pożyczkobiorców, którzy zdecydują się na konsolidację w Pekao S.A, jest to, że:

  • pierwsza rata pożyczki konsolidacyjnej możne zostać zapłacona dopiero po 3 miesiącach. Spłata pierwszej raty następuje w 3. miesiącu kalendarzowym, który następuje po miesiącu wypłaty pożyczki. Odsetki od kapitału są naliczane od dnia wypłaty pożyczki. Można oczywiście skorzystać również z oferty pożyczki bez karencji.
  • skonsolidować można kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, kredyty ratalne, limity z kart kredytowych oraz debety na koncie, które spłacasz w innych bankach.
  • W ramach oferty jest możliwość uzyskania do 25% środków dodatkowej gotówki za 0% prowizji.

Tania pożyczka konsolidacyjna w Banku Pekao

W reklamach pożyczki konsolidacyjnej Pekao S.A. można zobaczyć informację o RRSO wynoszącym 7,45%. Jest to faktycznie niskie oprocentowanie rzeczywiste, a wynika z faktu, że bank nie nalicza prowizji (prowizja 0% i pozostałe warunki dotyczą Pożyczki Ekspresowej). Pożyczka konsolidacyjna nie może być jednak przeznaczona na spłatę pożyczek lub kredytów udzielonych przez Bank Pekao S.A.

RRSO w przypadku Twojej pożyczki oczywiście będzie różne od tego podanym w przykładzie reprezentatywny (chociażby z tego powodu, że inna będzie kwota konsolidacji i czas kredytowania).

Przykład reprezentatywny dla pożyczki gotówkowej w Pekao S.A.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) pożyczki wynosi 7,45% przy następujących założeniach:

  • całkowita kwota kredytu 32 210 zł,
  • okres kredytowania 63 miesiące,
  • oprocentowanie zmienne 7,20% w stosunku rocznym.

Całkowity koszt kredytu 6565,68 zł, w tym:

  • odsetki 6565,68 zł,
  • prowizja 0 zł.

Całkowita kwota do zapłaty 38 775,68 zł, płatna w 62 ratach miesięcznych po 615,49 zł, ostatnia rata wyrównująca po 615,30 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 4.02.2021 r.

Należy zawsze pamiętać, że zanim bank podejmuje decyzję o udzieleniu pożyczki, musi dokonać oceny zdolności kredytowej i sprawdzić wiarygodność kredytową.

Ile wyniesie rata pożyczki konsolidacyjnej w Banku Pekao

Korzystając z kalkulatora pożyczki konsolidacyjnej udostępnionej na stronie banku można dokonać symulacji wysokości rat. Warto z niego skorzystać, ponieważ nie tylko pozwala oszacować wysokość nowej raty, ale porównać ją w stosunku do sumy rat płaconych obecnie oraz dodatkowo kalkulator umożliwia wpisanie kwoty ewentualnej dodatkowej gotówki. W ten sposób łatwiej jest oszacować czas, na jaki ustalić spłatę pożyczki konsolidacyjnej.

Jakie dokumenty należy przygotować, aby ubiegać się o pożyczkę konsolidacyjną w Pekao S.A.? Jeżeli masz konto w banku, na które regularnie wpływa Twoje wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę lub emerytura, to wystarczy dowód osobisty. W przeciwnym przypadku poza dokumentem tożsamości potrzebne będzie zaświadczenie o zatrudnieniu (decyzja o przyznaniu emerytury) i z regularnymi wpływami (umowa o pracę, emerytura). W przypadku, kiedy uzyskujesz dochody z innych źródeł, to skontaktuj się z bankiem i zapytaj o rodzaj wymaganych dokumentów.

Oczywiście z bankiem może się skontaktować w każdym momencie, jeżeli jesteś zainteresowany pożyczką konsolidacyjną lub jakimkolwiek innych produktem finansowym.

Na temat konsolidacji kredytów przeczytasz więcej w artykułach:

Pozostałe: Pożyczki Pozabankowe: Pożyczki Krótkoterminowe - Pożyczki Na Raty | Konta bankowe: Konta Osobiste - Konta Firmowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.