Porównywarka kredytów pozabankowych

2024-03-18 – ostatnia aktualizacja

Porównywarka kredytów pozabankowych? No dobrze, ale jeżeli zrobimy małe zastrzeżenie: nie ma takiego produktu, jak kredyt pozabankowy. Kredyt to domena banków komercyjnych i spółdzielczych (również SKOK-ów) i jest zarezerwowany wyłącznie dla tych podmiotów.
porównywarka kredytów pozabankowych
Porównywarka kredytów pozabankowych. Źródło: kredytyporownywarka.pl


Oczywiście pożyczka pozabankowa jest wliczana do kredytów konsumenckich (pod warunkiem, że pożyczka spełnia definicję kredytu konsumenckiego). Jednak patrząc na podmiot, który może udzielać takie zobowiązania, to już nie.

Pozabankowa może być pożyczka gotówkowa udzielana przez instytucje pożyczkowe stacjonarne, jak i internetowe, nazywane firmami pożyczkowymi.

Bardzo często potocznie stosuje się zamiennie kredyty i pożyczki gotówkowe, mając na uwadze ten sam produkt finansowy: pożyczkę gotówkową na dowolny cel. Niemniej jest to niepoprawne sformułowanie. Podobnie zresztą jak przytoczony kredyt pozabankowy, czy już z gruntu nieprawdziwe określenia, takie jak: kredyt bez BIK lub pożyczka bez zdolności kredytowej.

No dobrze, wyjaśniliśmy sobie, że porównywarka kredytów pozabankowych nie istnieje, a co najwyżej może to być porównywarka pożyczek pozabankowych. Gdzie taką znajdziesz?

Porównywarka pożyczek pozabankowych

W serwisie kredytyporownywarka.pl masz do dyspozycji dwie wyszukiwarki pożyczek gotówkowych oferowanych przez firmy pożyczkowe online:

Porównywarki powyższe nie wyliczają rat, ani kosztów całkowitych. Jedyną możliwością jaką oferują, to zapoznanie się z pożyczkami w wybranych firmach pożyczkowych. Dlaczego nie można wyliczyć rat?

Powodów jest kilka:

  • Krótkoterminowe pożyczki mają bardzo krótki czas spłaty – od kilku dni do 30, 45 lub 60 dni. Ale na stronie wybranej firmy pożyczkowej zapoznasz się z kosztem całkowitym takiej pożyczki.
  • W przypadku tzw. chwilówek, niektóre z firm pożyczkowych oferują pierwszą darmową pożyczkę dla nowych klientów.
  • Propozycje pożyczkowe zmieniają się dynamicznie, zwłaszcza w okresie zmian głównych stóp procentowych.
  • Bardzo często w przypadku pożyczek gotówkowych na raty, oferta pożyczkowa jest przygotowywana indywidualnie, pod konkretnego klienta.

Najważniejsze jest jednak zawsze to, aby porównać kilka firm pożyczkowych, a właściwie to należy porównać przedstawione oferty pożyczek gotówkowych. Mając na uwadze, że takie pożyczki są znacznie droższe niż podobne pożyczki w bankach, to maksymalne ograniczenie kosztów i szukanie pożyczki najtańszej, leży w naszym interesie.

O tym się pisze!

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok