Porównywarka Kredytów Gotówkowych w bankach

Porównywarka kredytów gotówkowych – szybkie porównanie kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach. Korzystając z porównywarki można dokonać selekcji banków, wyszukać bank, w którym chcielibyśmy wziąć konkretny kredyt i oczywiście – poprzez wysłanie krótkiego formularza – umożliwimy bankowi, kontakt w sprawie kredytu.

banki porównywarka kredytów gotówkowych

Przegląd tematów: Porównywarka Kredytów Gotówkowych 2022:

Bardzo często w internecie znajdziemy informacje, że jest to „najlepsza porównywarka kredytów gotówkowych„, „porównywarka kredytów gotówkowych 2022” lub „tani kredyt z porównywarką kredytów gotówkowych„, możemy dopisać jeszcze wiele innych przymiotników do porównywarki. A jak jest w istocie? Poniżej znajduje się tzw. porównywarka kredytów gotówkowych, z której możemy skorzystać, jeżeli szukamy kredytu gotówkowego w banku.

Porównywarka kredytów gotówkowych – szacowanie rata

Zanim skorzystamy z porównywarki, należałoby wiedzieć, że porównywarka kredytów gotówkowych, to głównie prezentacja banków oraz kredytów i pożyczek gotówkowych. Z pewnością nie jest to ranking kredytów gotówkowych (bo takim być nie może) i nie jest to kalkulator kredytowy.

Porównywarka kredytów gotówkowych – selekcja banków

Podstawowym założeniem KAŻDEJ porównywarki kredytów, jest zaprezentowanie ofert kredytowych w bankach. Może tych ofert być więcej lub mniej – w zależności od wysokości kredytu oraz okresu kredytowania.

Zakres kredytu gotówkowego: od 500 zł do 200 tys. zł, 3 miesiące – 10 lat. Skrajne wartości znajdziemy w niewielu bankach. Najczęściej kredyt gotówkowy zawiera się w przedziale 3000 zł – 10000 zł. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że w porównywarce znajdziemy kredyty i pożyczki gotówkowe. Mała różnica, ale należy pamiętać, że kredyt gotówkowy, to kredyt celowy, natomiast pożyczka gotówkowa może być przeznaczona na dowolny cel.

Porównywarka kredytów gotówkowych to nie kalkulator rat

To bardzo ważne i istotne: porównywarka kredytów gotówkowych nie przedstawia rankingu kredytów gotówkowych! Żadna, którą znajdziemy w sieci nie jest rankingiem. Jest to tylko dodatkowa informacja, z której możemy skorzystać przy wyborze banku.

Dlaczego nie jest to kalkulator rat kredytowych? Wysokość raty kredytowej oczywiście zależy od wysokości kredytu oraz czasu jego kredytowania. Np. kredyt gotówkowy na 10000 zł na 10 lat będzie miał mniejszą ratę, niż kredyt gotówkowy 5000 zł na 2 lata. Poza tym oferta bankowa zależy od oceny scoringowej dokonaj przez bank. I tutaj bank wylicza naszą zdolność kredytową i wiarygodność kredytową. Im lepszy jest wynik oceny, to na lepszą ofertę kredytu lub pożyczki gotówkowej możemy liczyć.

W związku z powyższym porównywarka kredytów gotówkowych SZACUJE wyłącznie wysokość raty kredytu. Nie mniej jednak, jest to pomocne przy szacowaniu obciążenia budżetu domowego. Jeżeli chcemy wiedzieć:

to należy skontaktować się z jednym lub z dwoma bankami wyszczególnionymi w porównywarce – wystarczy wypełnić krótki formularz online – i doradca z banku do nas przedzwoni. Przeprowadzona rozmowa z pracownikiem banku nie obliguje nas do wzięcia kredytu lub pożyczki w danym banku.

Podstawowe pojęcia związane z kredytami w bankach

Całkowita kwota do zapłaty – suma całkowita kwoty kredytu oraz całkowitego kosztu kredytu. Bank ma obowiązek jej wyliczenia i umieszczenia w formularzu informacyjnym (wynika z ustawy o kredycie konsumenckim).

Całkowita kwota kredytu – kwota kredytu, to środki przekazane do swobodnej dyspozycji konsumenta (pieniądze, które klient otrzymuje „na rękę”). Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, jest to suma wszystkich środków pieniężnych, którą bank udostępnia kredytobiorcy na podstawie umowy o kredyt. Całkowita kwota kredytu może być równa lub niższa od kwoty kredytu.

Kwota kredytu – zawiera kredytowane przez bank opłaty i prowizje.

Całkowity koszt kredytu to suma wszystkich kosztów związanych z kredytem, m.in.: odsetki, prowizja za udzielenie kredytu, ubezpieczenie, itp.

RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) – związana z kredytem konsumenckim oraz ustawą o kredycie konsumenckim. Każdy bank wylicza ją według takiego samego wzoru i zgodnie z zasadami określonymi w ustawie (załącznik nr 4 do ustawy).

RROS pozwala na porównanie różnych ofert kredytowych w bankach i innych instytucjach finansowych.

Rzeczywiste oprocentowanie jest przedstawiane w procentach i zawiera oprocentowanie nominalne kredytu oraz koszty związane z kredytem (np.: opłaty, prowizje). RRSO zależy m.in. od rodzaju kredytu – ustawa przewiduje inny sposób wyliczeń RRSO dla różnych produktów, okresu spłaty, wypłaty i spłaty kredytu.

Formularz informacyjny o kredycie

Banki, podobnie jak i SKOK-i oraz firmy pożyczkowe, przed zawarciem umowy kredytowej muszą przedstawić konsumentowi formularz informacyjny dotyczący kredytu.

Formularz informacyjny zawiera zestawienie wszystkich kosztów, które będziemy musieli ponieść związanych z kredytem. oraz wiele innych przydatnych informacji.

Formularza informacyjnego nie muszą otrzymać przedsiębiorcy, ponieważ nie są konsumentami w rozumieniu prawa cywilnego.

Konsument to osoba, która wnioskuje np. w banku o kredyt niezwiązany z jej działalnością gospodarczą lub zawodową. Zatem konsumentem, zgodnie z przepisami prawa, nie będzie osoba zaciągająca pożyczkę prywatną. Nie jest zatem konieczne przekazanie formularza informacyjnego.

Ustawa przewiduje 3 wzory formularzy informacyjnych dla :

 • kredytów w ROR,
 • kredytów zabezpieczonych hipoteką,
 • pozostałych kredytów, np. kredytów gotówkowych i pożyczek pozabankowych.

W formularzu informacyjnym powinny znaleźć się następujące dane:

 • nazwę i adres kredytodawcy lub pośrednika,
 • okres obowiązywania umowy kredytowej,
 • stopa oprocentowania kredytu/pożyczki i zasady jej ustalania,
 • całkowita kwota kredytu/pożyczki,
 • sposób wypłaty środków,
 • informacja dotycząca RRSO i rodzaju naliczanych kosztów
 • całkowita kwota do zwrotu (pożyczony kapitał wraz z kosztami kredytu),
 • stopa oprocentowania przeterminowanego długu i opłaty związane z windykacją zaległości,
 • zasady i terminy spłaty zadłużenia,
 • dotyczące konieczności zawierania dodatkowych umów (np. umowy ubezpieczenia kredytu),
 • skutki braku płatności,
 • bazy danych, które zostają sprawdzane w celu dokonania zdolności kredytowej , np. Biuro Informacji Kredytowej – BIK.

Minimalny okres ważności formularza informacyjnego to 1 dzień. UOKiK zaleca jednak, aby ten okres wynosił przynajmniej 3 dni.

Kredyt gotówkowy: standardowy czy przez internet?

Porównywarka kredytów gotówkowych pozwala zapoznać się z ofertą wielu banków i kredytów gotówkowych, również przez internet. Niezależnie jaki kredyt wybierzemy, najważniejsza jest cena kredytu. Dla łatwiejszego wyboru, poniżej znajduje się zestawienie banków oferujących kredyty gotówkowe, również przez internet.

W jakich bankach można uzyskać kredyt gotówkowy w całości przez internet? Jest to między innymi pożyczka gotówkowa w Alior Banku. Wnioskowanie o kredyt, jak i dołączanie dokumentów do wniosku kredytowego oraz zawarcie umowy jest realizowane online.

Nie każdy bank, który deklaruje, że ma w swojej ofercie kredyt gotówkowy przez internet, umożliwia załatwienie wszystkich formalności w 100% przez internet. Czasami konieczne jest udanie się do banku, aby podpisać umowę lub poczekać na dostarczenie jej przez kuriera. Dopiero po dostarczeniu umowy do banku, kredyt zostanie wypłacony na wskazy rachunek.

Użyteczne informacje:Wikipedia: Zdolność Kredytowa
KNF – KNF Lista ostrzeżeń publicznych – w przypadku kiedy chcesz sprawdzić firmę pożyczkową
.

3 komentarze do “Porównywarka Kredytów Gotówkowych w bankach”

 1. Porównywarka bankowych kredytów gotówkowych jeżeli jest aktualizowana to wszystko w porządku. Może służyć z powodzeniem jako kalkulator rat kredytowych, ale porównać oferty banków można tylko w ograniczonym zakresie. Co prawda tylko w oparciu o parametry raty, oprocentowania, marży i prowizji, dlatego lepiej jest samodzielnie wyszukać odpowiednią propozycję banku i skontaktować się z nim w sprawie kredytu.

 2. A teraz pojawił się jakiś nowy bank – Alion Bank. Chyba oddziałów w Polsce jeszcze nie ma?

 3. Ja tam nie korzystam z porównywarek kredytów gotówkowych. Jeżeli chcę pożyczyć, to sam analizuję propozycje i wybieram najtaniej.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok