Ranking kredytów gotówkowych. To tylko manipulacja?

Ranking kredytów gotówkowych i pożyczek gotówkowych w bankach możesz stworzyć samodzielnie. Pamiętaj, że żaden ranking kredytowy nie jest w pełni wiarygodny. Dlaczego? Ponieważ jest robiony kompleksowo, a nie indywidualnie.

Rozwinięcie tematu: Ranking kredytów, to niekoniecznie musi być najtańszy kredyt gotówkowy.

Ale ponieważ święta są już niedługo, a urlopy trwają 12 miesięcy w roku, to okazji do wydawania pieniędzy jest zawsze dużo. W tym czasie pojawia się również wiele ofert kredytowych i pożyczkowych. I niekoniecznie muszą to być „promocyjne”.

Brak gotówki nie jest żadną przeszkodą, aby zrobić zakupy” – tak twierdzi jedna z firm pożyczkowych. I po części ma rację. Przecież można pożyczyć pieniądze… Oferty pożyczek znajdziemy nie tylko w okresie świątecznym, ale przez cały rok. W tym okresie jednak każdy sprzedawca chce zrobić jak najwięcej, w tym banki i firmy pożyczkowe. Dobrze wiedzą, że będzie szał zakupów, „klient z forsą się nie liczy” i tym bardziej kusić będą atrakcyjnymi (?) kredytami i pożyczkami.

„Ja nie biorę kredytu, kupię na raty”

Obecnie to prawie wszystko można kupić na raty. Tylko to jest również… pułapka. Kupując telewizor, przy niewielkiej racie, możemy być skłonni kupić coś jeszcze na raty. I to niekoniecznie coś, co jest niezbędne. Rata jest już znacznie wyższa. Dzisiaj wydaje się nam, że damy radę ją spłacić. Ale jak będzie za miesiąc lub za pół roku?

Pamiętaj! Najwięcej pieniędzy w okresie świątecznym wydajemy na prezenty, a później dopiero na jedzenie! I nie są to małe kwoty. Ile przeciętne gospodarstwo domowe może przeznaczyć na przygotowania świąt Bożego Narodzenia? Z pewnością będzie to ponad 2000 zł… A skąd wziąć na to pieniądze? Oczywiście, rozwiązaniem będzie kredyt lub pożyczka.

TANIA POŻYCZKA GOTÓWKOWA NA ŚWIĘTA czy od święta…

ranking kredytów gotówkowychWielu osobom pieniędzy w portfelu zabraknie i zaczniemy szukać pożyczki w bankach i firmach pożyczkowych. Spłata takiego zobowiązania nastąpi dopiero po świętach. Krótkoterminowa pożyczka, to zwykle nie więcej niż 5000 zł, ale koszty, w zależności gdzie pożyczamy, mogą być naprawdę duże.

Jeżeli zabraknie pieniędzy i wystąpi konieczność pożyczki lub kredytu, to nie korzystajmy z pierwszego lepszego banku lub z firmy pożyczkowej, która będzie w zasięgu naszego wzroku. Nawet wówczas kiedy zobaczysz reklamę „tani kredyt gotówkowy” czy „pożyczka gotówkowa w promocji„, to nie podejmuj natychmiastowej decyzji „biorę!”, tylko porównaj ją z innymi ofertami na rynku.

Jeżeli szukasz kredytu hipotecznego na zakup mieszkania, przeczytaj:

Kredyt mieszkaniowy na kupno… mieszkania.

Łatwość z jaką obecnie można pożyczyć pieniądze, sprawia, że bardzo chętnie sięgamy po pożyczki i kredyty, nie zastanawiając się nad tym, że w następnych miesiącach będziemy musieli wygospodarować z NASZYCH pieniędzy, pieniądze na spłatę raty…

Decydując się o zaciągnięciu zobowiązania, występują konieczność zastanowienia się jaki produkt kredytowy wybierzemy, gdzie pożyczymy i gdzie będzie najtaniej.

RANKING KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH PORÓWNANIE BANKÓW

W firmie pożyczkowej pieniądze otrzymamy szybko i bez większych formalności, zwłaszcza jeżeli wybierzemy pożyczkę internetową. Decydując się na krótkoterminową pożyczkę pozabankową przez internet i nie tylko, musimy brać pod uwagę, że pożyczkę musimy zwrócić do 30 dni lub maksymalnie za 60 dni. Jeżeli będzie to 1000 zł, to za miesiąc musimy „znaleźć” te 1000 zł. Czy będziemy w stanie wygospodarować takie pieniądze? Budżet domowy nie jest z gumy…

W banku możemy liczyć na zarówno na pożyczki i kredyty gotówkowe, jak możliwość wnioskowania o debet w rachunku (kredyt odnawialny) lub o kartę kredytową.

Debet w rachunku jest tańszy niż pożyczka gotówkowa, ale przyznawany limit nie jest zbyt wysoki. Zależy od wysokości wpływów na konto. Zdecydowanym plusem jest jednak fakt, że odsetki naliczane są tylko od wykorzystanego kredytu, każda wpłata na konto zmniejsza zadłużenie, a umowa jest podpisywana z reguły na 12 miesięcy.

W przypadku kart kredytowych limit zależy od zdolności kredytowej a dodatkowo okres bezodsetkowy wynosi z reguły 50-60 dni. Oznacza to, że jeżeli w tym okresie uregulujemy zadłużenie, to nie zapłacimy odsetek. Karty kredytowe służą do płatności bezgotówkowych.

Kredyt lub pożyczkę gotówkową w banku może zaciągnąć nawet i na 200 tys. zł do 10 lat. Wysokość kredytu zależy od naszej zdolności kredytowej. Kredyt na 2000 zł na 12 miesięcy, to rata w wysokości ok. 180 zł. Mając do wyboru możliwość pożyczenia pieniędzy w banku lub w firmie pożyczkowej, to należy wybrać bank.

Pożyczka ratalna pozabankowa, nawet na krótki okres czasu jest znacznie droższa niż w banku.

KORZYSTNY KREDYT GOTÓWKOWY

Jak znaleźć taki tani kredyt gotówkowy? Przede wszystkim należy na samym początku porównać oferty kilku banków i na tej podstawie utworzyć ranking kredytów gotówkowych. Umożliwi to nam wybór najbardziej korzystnej oferty bankowe, dopasowanej do naszych potrzeb i możliwości spłaty.

Raty kredytowa nie powinna przekraczać połowy naszych dochodów, i to najlepiej netto, czyli już po odliczeniu wszelkich miesięcznych wydatków. Przy porównywaniu ofert kredytowych zwracamy uwagę na całkowity koszt kredytu lub możemy wspomóc się RRSO kredytu (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). Generalnie można to ująć, że im RRSO jest mniejsze, tym kredyt jest tańszy.

A co w przypadku spłacania kilku kredytów gotówkowych? Czy można coś zrobić, aby spłacić je wcześniej i obniżyć ratę? Można. Ale zwróć uwagę na oprocentowanie kredytu. Więcej w rozdziale o kredytach konsolidacyjnych: Tani Kredyt konsolidacyjny Oprocentowanie Nominalne.

1 komentarz do “Ranking kredytów gotówkowych. To tylko manipulacja?”

  1. Oczywiście, że rankingi kredytów gotówkowych w pewnym stopniu manipulują użytkowników. Nie tylko, że nie można stworzyć takiego rankingu, który by pasował każdemu klientowi, ale oferty – ponieważ oprocentowanie kredytów dynamicznie się zmienia – co kilka tygodni są już nowe. Dzisiaj przeglądasz, a za miesiąc jest już coś całkowicie innego.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok