Konsolidacja kredytu Alior Bank

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-04-19 – ostatnia aktualizacja

Konsolidacja kredytu Alior Bank. Jest możliwość przeprowadzenia konsolidacji do 200 tysięcy złotych z możliwością skorzystania z opcji dodatkowej gotówki.
konsolidacja kredytu Alior Bank
Konsolidacja kredytu Alior Bank. Źródło: Alior Bank

RSO i koszty kredytu konsolidacyjnego w Alior Banku:

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 12,57%.
 • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 31 100 zł.
 • Całkowity koszt kredytu wynosi 10 129,01 zł, z czego prowizja 0 zł (0%) a odsetki 10 129,01 zł. Oprocentowanie stałe: 11,9%.
 • 58 równych rat w wysokości 698,80 zł, ostatnia rata: 698,61 zł.
 • Kalkulacja na 2.11.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Warunki kredytu:

 • Kwota kredytu może sięgać nawet 200 tys. zł.
 • Okres spłaty kredytu do 10 lat.
 • Minimalny okres kredytowania to 3 miesiące (minimum 89 dni).

Warunki oferty kredytu konsolidacyjnego w Alior Banku:

 1. Oferta kierowana jest do nowych klientów, którzy nie mieli wcześniej pożyczek lub kredytów konsolidacyjnych w Alior Banku w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
 2. Zależą od zdolności kredytowej klienta, kwoty kredytu, okresu kredytowania, daty wypłaty kredytu, daty płatności pierwszej raty oraz wymaganych przez bank zabezpieczeń.

Zabezpieczenia kredytu konsolidacyjnego:

 1. Dla kwoty kredytu powyżej 100 000 zł brutto wymagane jest zabezpieczenie w postaci cesji z umowy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz od utraty pracy.
 2. Ubezpieczenie NNW oraz od utraty pracy jest oferowane przez PZU SA.
 3. Składka za ubezpieczenie jest kredytowana i opłacana jednorazowo.
 4. Zawarcie umowy ubezpieczenia w Alior Banku jest dobrowolne.
 5. Alior Bank jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do rejestru KNF i działającym na rzecz wielu ubezpieczycieli.
 6. Taryfa opłat i prowizji dla Klientów Indywidualnych, ogólne warunki ubezpieczenia dla kredytobiorców, informacja o agencie, pełnomocnictwo agenta, karta produktu oraz dokument z informacjami o produkcie ubezpieczeniowym są dostępne w placówkach Alior Banku SA i na www.aliorbank.pl.

Formalności załatwiane są zdalnie przez telefon i e-mail. Formularz kontaktowy dla kredytu konsolidacyjnego w Alior Banku zawiera kalkulator rat kredytowych. Wystarczy wpisać żądaną kwotę pożyczki, dodatkową ekstra gotówkę oraz okres spłaty, a następnie uzyskamy oszacowaną wysokość rat, co pozwala wstępnie dopasować ofertę do własnych potrzeb i możliwości finansowych.

Powyższa prezentacja nie stanowią oferty kredytowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu cywilnego.

Kredyt konsolidacyjny i konsolidacja w banku

Co to jest konsolidacja kredytów i kiedy z niej skorzystać?

Kredyt konsolidacyjny jest zobowiązaniem celowym, które służy do połączenia (spłaty) wybranych kredytów i pożyczek w jeden kredyt. Umożliwia to spłatę jednej raty zamiast wielu, a dzięki wydłużeniu czasu kredytowania, rata może być znacząco niższa.

Kredyt konsolidacyjny daje szansę na spłacenie zobowiązań kredytowych z innych banków, z przyznanych środków w ramach kredytu konsolidacyjnego. Umożliwia lepszą kontrolę nad domowym budżetem, a w przypadku zwiększenia zdolności kredytowej, również wnioskowanie o dodatkowe środki.

Wnioskując o kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z różnych formularzy online, a nawet, tak jak w przypadku Alior Banku, przeprowadzić aplikację o kredyt konsolidacyjny przez internet. Uzyskując dobrą ocenę kredytową jest szansa na szybką decyzję kredytową.

Kredyt konsolidacyjny może być udzielany na kwotę do 200 000 zł (w przypadku kredytu konsolidacyjnego internetowego w Alior Banku), a okres spłaty rozłożony do 120 miesięcy, co pozwala na dostosowanie finansowania do indywidualnych potrzeb i możliwości.

Kredyt konsolidacyjny można zaciągnąć zarówno w tradycyjny sposób, składając wniosek bezpośrednio w wybranek placówce banku, jak i online. Zapewnia to kredytobiorcy wygodę i elastyczność w wyborze sposobu ubiegania się o kredyt.

Konsolidacja kredytu Alior Bank pozwoli na:

 • zwiększenie zdolności kredytowej (stąd możliwość skorzystania z dodatkowej gotówki) oraz
 • poprawę płynności finansowej.

Czy warto zdecydować się na kredyt konsolidacyjny? Zależy to już od indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Konsolidacja kredytu Alior Bank

Jeżeli jesteś zainteresowany propozycją, to wystarczy wypełnić krótki formularz do banku – skontaktuje się z Tobą telefonicznie pracownik banku. Kredyt konsolidacyjny oferowany jest bez wychodzenia z domu i bez konieczności wizyty w banku.

internetowy kredyt konsolidacyjny w Alior Bank

Taryfa opłat i prowizji dla klientów indywidualnych oraz

 • ogólne warunki ubezpieczenia dla kredytobiorców,
 • informacja o agencie,
 • pełnomocnictwo agenta,
 • karta produktu,
 • dokument z informacjami o produkcie ubezpieczeniowym

dostępne są w placówkach Alior Banku SA i na www.aliorbank.pl.

Minimalna kwota kredytu konsolidacyjnego dostępna w Alior Bank to 500 zł. Z oferty specjalnej mogą skorzystać klienci indywidualni, którzy:

 • nie posiadali w Alior Banku pożyczek gotówkowych lub kredytów konsolidacyjnych w żadnym z 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku oraz
 • przesłali dane kontaktowe przez formularz internetowy banku.

Alior Bank jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do rejestru w KNF (Komisji Nadzoru Finansowego) i działającym na rzecz wielu zakładów ubezpieczeń.

Alior bank kredyt konsolidacyjny – oszacowanie rat

Ile wyniesie rata kredytu konsolidacyjnego w Alior Bank? Ostateczne warunki kredytowania, a tym samym cena kredytu, jaki wysokość rat, zależą od oceny kredytowej kredytowej klienta (brana jest pod uwagę zdolność kredytowa oraz wiarygodność kredytowa), daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty.

Wyliczenia rat kredytowych zostały wyliczone na podstawie kalkulatora kredytu konsolidacyjnego Alior Bank i mają charakter wyłącznie szacunkowy. Opierają się na parametrach z reprezentatywnego przykładu.

Alior Bank kalkulator kredyt konsolidacyjny

Wypełniając formularz kontaktowy online, można skorzystać z kalkulatora do oszacowania rat kredytowych.

Kto może liczyć na konsolidacje kredytów?

Każdy bank – niezależenie od rodzaju kredytu – zanim zadecyduje o przyznaniu kredytu musi sprawdzić sytuację finansową przyszłego kredytobiorcy, badając zdolność kredytową i wiarygodność kredytową. Nawet w sytuacji, kiedy 3 miesiącu wcześniej zaciągnąłeś kredyt i bank dokonywał analizy kredytowej.

Brak zdolności kredytowej lub negatywna historia kredytowa, to brak możliwości uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej.

Sprawdzając zdolność kredytową, banki biorą pod uwagę przede wszystkim wysokość uzyskiwanych dochodów (oraz ich źródło) plus spłacane inne zobowiązania kredytowe oraz wydatki na gospodarstwo domowe. Pod odjęciu wydatków od dochodów bank uzyskuje informację o dochodzie rozporządzalnym, który jest brany pod uwagę przy ocenie zdolności kredytowej.

Dochód rozporządzalny – dochód, który pozostaje do dyspozycji kredytobiorcy po potrąceniu wszelkich należnych podatków, opłat, składek i innych obciążeń finansowych o stałym charakterze.1

Oczywiście nie tylko dochody i wydatki są brane pod uwagę przy obliczaniu zdolności kredytowej. Jest wiele różnych czynników, takich jak np. miejsce zamieszkania, stan cywilny, wykształcenie, liczba osób pozostających na utrzymaniu, itp.

Generalnie banki przy wyliczaniu zdolności kredytowej uwzględniają dwa obszary:

 • analizę ilościową, która polega na ustaleniu wysokości i stabilności źródeł spłaty zaciągniętego kredytu,
 • analizę jakościową – ocena cech klienta, które mają istotny wpływ na skłonność klienta do spłaty zaciągniętego kredytu w terminach określonych w umowie. 2

W związku z wciąż trwającym kryzysem gospodarczym, banki przychylniej traktują te osoby, które są zatrudnione na umowy o pracę na czas nieokreślony.

Czy można samodzielnie wyliczyć zdolność kredytową? Ewentualnie korzystając z kalkulatora do jej wyliczania? Można ją wyłącznie oszacować. Nie ma żadnego narzędzia online, za pomocą którego można by było wyliczyć dokładnie zdolność kredytową. Każdy z banków stosuje inne kryteria, przypisuje różne wagi do poszczególnych czynników, pomimo, że metodologia jej wyliczania jest podobna.

Aby uniknąć jednak rozczarowania z błędnie wyliczonej zdolności kredytowej, najlepiej jest skontaktować się z bankiem.

Kredyt konsolidacyjny to niższa rata, ale większy koszt

Skonsolidować można wiele różnych produktów kredytowych, a najczęściej konsolidacji podlegają kredyty i pożyczki gotówkowe, ale również:

 • ratalne,
 • hipoteczne,
 • samochodowe,
 • studenckie,
 • inne kredyty konsolidacyjne

oraz

 • limity na kartach kredytowych,
 • debety na rachunkach ROR.

Zakres konsolidacji, w tym minimalna i maksymalna wartość kredytu konsolidacyjnego, okres kredytowania, jak i sama oferta kredytowa, zależy od konkretnego banku.

Konsolidacja kredytów powoduje, że dzięki wydłużeniu czasu spłaty, zmniejsza się wysokość raty. Ale z drugiej strony wzrasta koszt kredytowy, z tego powodu, że zostanie zapłaconych więcej odsetek. Oznacza to, że z każdym dodatkowym miesiącem zwiększa się całkowity koszt kredytu.

Warto wziąć to również pod uwagę i zdawać sobie sprawę, że Twoje całkowite zadłużenie po przeprowadzonej konsolidacji może wzrosnąć.

Ale są możliwości, aby zyskać na przeprowadzonej konsolidacji. Ważne jest to, aby nowy kredyt był korzystniejszy od konsolidowanych kredytów. Dodatkowe informacje: Czy opłaca się kredyt konsolidacyjny?

A jeżeli jeszcze w ramach konsolidacji skorzystamy z dodatkowej gotówki, to wysokość całkowitego zadłużenia będzie jeszcze większe.

Ale jak to jest możliwe, że jest szansa na dodatkową gotówkę, jeżeli ubiegałeś się wcześniej o kredyt gotówkowy, a bank odmówił Tobie jego przyznania ze względu na niską zdolność kredytową?

Konsolidacja kredytów ją zwiększa, ponieważ poprzez „połączenie” zobowiązań oraz wydłużenie czasu spłaty, zmniejsza się wysokość miesięcznej raty. Zwiększa się zatem, wspomniany już powyżej, dochód rozporządzalny.

Konsolidacja kredytu w Alior Bank. Krótkie podsumowanie

Z pewnością pozytywna analiza kredytowa, dobra historia kredytowa pozwala skorzystać z kredytu konsolidacyjnego w Alior Bank. Jeżeli można nie tylko zastąpić różne zobowiązania kredytowe jednym kredytem,  a przy tym obniżyć ratę kredytowe, to warto się nad takim rozwiązaniem zastanowić.

Pieniędzy z kredytu konsolidacyjnego nie otrzymujesz na konto, ale bank spłaca nim Twoje zobowiązania, które zostały przedstawione do skonsolidowania.

Dodatkowo w ramach konsolidacji w Alior Banku można otrzymać dodatkową gotówkę, która w tym przypadku jest przelewana na Twoje konto, a wnioskować o kredyt możesz bez konieczności wychodzenia z domu.

Niezależnie w jakim banku skorzystasz z konsolidacji, zawsze pamiętaj o przeanalizowaniu wszystkich kosztów związanych z takim rozwiązaniem. Sprawdź dokładnie całkowity koszt kredytu, wysokość raty, w skrócie: przed podpisaniem umowy zapoznaj się z formularzem informacyjnym.


1,2 Nowelizacja Rekomendacji S KNF.

Aktualizacja wpisu: 8 listopada 2023 r.

1 thought on “Konsolidacja kredytu Alior Bank”

 1. Darek Szwejda

  Korzystanie z kredytu konsolidacyjnego przez internet może być wygodną opcją dla wielu osób. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i uniknąć wizyt w bankach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok