Konsolidacja kredytu Alior Bank

Konsolidacja kredytu Alior Bank – dotyczy propozycji „Bezpieczna konsolidacja IV”:

1. Wysoka kwota od 10 tys. zł do 189 tys. zł.
2. Okres kredytowania wynoszący nawet do 10 lat.
2. Ubezpieczenie na życie dla kredytów od 30 tys. do 70 tys. zł, ubezpieczenie na wypadek utraty pracy i NNW dla kredytów powyżej 70 tys. zł .
4. RRSO 10,43% (na podstawie przykładu reprezentatywnego).

Kiedy skorzystać z konsolidacji? Między innymi wówczas, kiedy spłacasz wiele różnych zobowiązań bankowych i chcesz zmniejszyć wysokość płaconych miesięcznych rat. Konsolidacja kredytu Alior Bank pozwoli na:

 • zwiększenie zdolności kredytowej (stąd możliwość skorzystania z dodatkowej gotówki) oraz
 • poprawę płynności finansowej.

Czy warto zdecydować się na kredyt konsolidacyjny? Zależy to już od indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Konsolidacja kredytu Alior Bank

Jeżeli jesteś zainteresowany propozycją, to wystarczy wypełnić krótki formularz do banku – skontaktuje się z Tobą telefonicznie pracownik banku. Kredyt konsolidacyjny oferowany jest bez wychodzenia z domu i bez konieczności wizyty w banku.

Lekka konsolidacja z poduszką bezpieczeństwa 4

Regulamin promocji „Bezpieczna konsolidacja IV”, Taryfa opłat i prowizji, ogólne warunki obu ubezpieczeń dla kredytobiorców, pełnomocnictwo agenta, karty produktu oraz dokumenty zawierające informacje o produktach ubezpieczeniowych są dostępne w placówkach Alior Banku SA i na www.aliorbank.pl.

Minimalna kwota kredytu konsolidacyjnego Lekka Konsolidacja z Poduszką Bezpieczeństwa dostępna w Alior Bank wynosi 10 000 zł (w ramach promocji nie można jednak konsolidować zobowiązań zaciągniętych w Alior Banku). Kredyt konsolidacyjny jest oferowany z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie, a składka ubezpieczeniowa jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Alior Bank jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do rejestru w KNF (Komisji Nadzoru Finansowego) i działającym na rzecz wielu zakładów ubezpieczeń. Ochrona trwa 2 lub 3 lata i nawet po dokonaniu przedterminowej całkowitej spłaty kredytu, o ile nie zostanie zgłoszona rezygnacja z ubezpieczenia.

Alior bank kredyt konsolidacyjny – oszacowanie rat

Ile wyniesie rata kredytu konsolidacyjnego w Alior Bank? Ostateczne warunki kredytowania, a tym samym cena kredytu, jaki wysokość rat, zależą od oceny kredytowej kredytowej klienta (brana jest pod uwagę zdolność kredytowa oraz wiarygodność kredytowa), daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty.

Wyliczenia rat kredytowych zostały wyliczone na podstawie kalkulatora kredytu konsolidacyjnego Alior Bank i mają charakter wyłącznie szacunkowy. Opierają się na parametrach z reprezentatywnego przykładu.

Alior Bank kalkulator kredyt konsolidacyjny

Przykład reprezentatywny dla kredytu konsolidacyjnego w ramach promocji Bezpieczna konsolidacja IV:

Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 74 500 na 105 miesięcy.
Całkowita kwota do zapłaty: 111 900,88 zł.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 10,43%.
Oprocentowanie zmienne: 7,50%.
Całkowity koszt kredytu: 37 400,88 zł, w tym:

 • prowizja 0 zł,
 • składka na ubezpieczenie od utraty pracy i NNW: 7 384,80 zł,
 • odsetki: 30 016,08 zł.

105 miesięcznych rat równych (w tym 104 w wysokości 1 065,73 zł, ostatnia: 1 064,96 zł).


Kalkulacja została dokonana 6 grudnia 2021 r. na reprezentatywnym przykładzie. Powyższa prezentacja nie stanowią oferty kredytowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu cywilnego.

Kto może liczyć na konsolidacje kredytów?

Każdy bank – niezależenie od rodzaju kredytu – zanim zadecyduje o przyznaniu kredytu musi sprawdzić sytuację finansową przyszłego kredytobiorcy, badając zdolność kredytową i wiarygodność kredytową. Nawet w sytuacji, kiedy 3 miesiącu wcześniej zaciągnąłeś kredyt i bank dokonywał analizy kredytowej.

Brak zdolności kredytowej lub negatywna historia kredytowa, to brak możliwości uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej.

Sprawdzając zdolność kredytową, banki biorą pod uwagę przede wszystkim wysokość uzyskiwanych dochodów (oraz ich źródło) plus spłacane inne zobowiązania kredytowe oraz wydatki na gospodarstwo domowe. Pod odjęciu wydatków od dochodów bank uzyskuje informację o dochodzie rozporządzalnym, który jest brany pod uwagę przy ocenie zdolności kredytowej.

Dochód rozporządzalny – dochód, który pozostaje do dyspozycji kredytobiorcy po potrąceniu wszelkich należnych podatków, opłat, składek i innych obciążeń finansowych o stałym charakterze.1

Oczywiście nie tylko dochody i wydatki są brane pod uwagę przy obliczaniu zdolności kredytowej. Jest wiele różnych czynników, takich jak np. miejsce zamieszkania, stan cywilny, wykształcenie, liczba osób pozostających na utrzymaniu, itp.

Generalnie banki przy wyliczaniu zdolności kredytowej uwzględniają dwa obszary:

 • analizę ilościową, która polega na ustaleniu wysokości i stabilności źródeł spłaty zaciągniętego kredytu,
 • analizę jakościową – ocena cech klienta, które mają istotny wpływ na skłonność klienta do spłaty zaciągniętego kredytu w terminach określonych w umowie.2

W związku z wciąż trwającym kryzysem gospodarczym, banki przychylniej traktują te osoby, które są zatrudnione na umowy o pracę na czas nieokreślony.

Czy można samodzielnie wyliczyć zdolność kredytową, ewentualnie korzystając z kalkulatora do jej wyliczania? Można ją wyłącznie oszacować. Nie ma żadnego narzędzia online, za pomocą którego można by było wyliczyć dokładnie zdolność kredytową. Każdy z banków stosuje inne kryteria, przypisuje różne wagi do poszczególnych czynników, pomimo, że metodologia jej wyliczania jest podobna. Aby uniknąć jednak rozczarowania z błędnie wyliczonej zdolności kredytowej, najlepiej jest skontaktować się z bankiem.

Kredyt konsolidacyjny to niższa rata, ale większy koszt

Skonsolidować można wiele różnych produktów kredytowych, a najczęściej konsolidacji podlegają kredyty i pożyczki gotówkowe, ale również:

 • ratalne,
 • hipoteczne,
 • samochodowe,
 • studenckie,
 • inne kredyty konsolidacyjne

oraz

 • limity na kartach kredytowych,
 • debety na rachunkach ROR.

Zakres konsolidacji, w tym minimalna i maksymalna wartość kredytu konsolidacyjnego, okres kredytowania, jak i sama oferta kredytowa, zależy od konkretnego banku.

Konsolidacja kredytów powoduje, że dzięki wydłużeniu czasu spłaty, zmniejsza się wysokość raty. Ale z drugiej strony wzrasta koszt kredytowy, z tego powodu, że zostanie zapłaconych więcej odsetek. Oznacza to, że z każdym dodatkowym miesiącem zwiększa się całkowity koszt kredytu. Warto wziąć to również pod uwagę i zdawać sobie sprawę, że Twoje całkowite zadłużenie po przeprowadzonej konsolidacji wzrośnie.

A jeżeli jeszcze w ramach konsolidacji skorzystamy z dodatkowej gotówki, to wysokość całkowitego zadłużenia będzie jeszcze większe.

Ale jak można otrzymać dodatkową gotówkę, jeżeli ubiegałeś się wcześniej o kredyt gotówkowy, a bank odmówił Tobie jego przyznania ze względu na niską zdolność kredytową?

Konsolidacja kredytów zwiększa Twoją zdolność kredytową, ponieważ poprzez „połączenie” zobowiązań w jeden, nowy kredyt oraz wydłużenie czasu spłaty, zmniejsza się wysokość miesięcznej raty. Zwiększa się zatem, wspomniany już powyżej, dochód rozporządzalny.

Konsolidacja kredytu. Krótkie podsumowanie

Z pewnością pozytywna analiza kredytowa, dobra historia kredytowa pozwala skorzystać z kredytu konsolidacyjnego w Alior Bank. Jeżeli można nie tylko zastąpić różne zobowiązania kredytowe jednym kredytem,  a przy tym obniżyć ratę kredytowe, to warto się nad takim rozwiązaniem zastanowić. Pamiętaj! Pieniędzy z kredytu konsolidacyjnego nie otrzymujesz na konto, ale bank spłaca nim Twoje zobowiązania, które zostały przedstawione do skonsolidowania.

Dodatkowo w ramach konsolidacji w Alior Banku można otrzymać dodatkową gotówkę, która w tym przypadku jest przelewana na Twoje konto, a wnioskować o kredyt możesz bez konieczności wychodzenia z domu.

Niezależnie w jakim banku skorzystasz z konsolidacji, zawsze pamiętaj o przeanalizowaniu wszystkich kosztów związanych z takim rozwiązaniem. Sprawdź dokładnie całkowity koszt kredytu, wysokość raty, w skrócie: przed podpisaniem umowy zapoznaj się z formularzem informacyjnym.


1,2 Nowelizacja Rekomendacji S KNF.

Aktualizacja wpisu: 22 lutego 2022 r.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok