Kredyt przez internet bez wychodzenia z domu

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Kredyt przez internet bez wychodzenia z domu: gotówkowy, konsolidacyjny, a może i inny? Wspomniane dwa kredyty są najbardziej popularne, jeżeli chodzi o produkty kredytowe udostępnione przez internet.

kredyt przez internet bez wychodzenia z domu

Nowoczesna bankowość polega na oferowaniu produktów finansowych (nie tylko kredytowych) poprzez różne kanały dostępności. Najbardziej popularna jest tradycyjna bankowość, kiedy potrzeby klienta są załatwiane w placówkach bankowych.

Coraz bardziej popularna jest bankowość internetowa, która pozwala załatwić wiele spraw bez konieczności wychodzenia z domu. Banki gwarantują bezpieczeństwo nie tylko połączenia, ale i przesyłania wszelkich danych osobowych. Ważne, aby sprawdzić czy połączenie jest szyfrowane:

kredyt przez internet bez wychodzenia z domu bezpieczeństwo banki

Bezpieczeństwo pozwala zatem nie tylko na wysłanie formularza kontaktowego, ale również wnioskowanie o kredyt przez internet, jak i korzystanie z rachunku online.

Jest to z pewnością również wygodniejsza forma kontaktu z wybranym bankiem. Nie tylko z tego powodu, że nie musimy czekać w kolejce na naszą kolejkę, ale przede wszystkim dlatego, że w serwisie internetowym:

 • sprawdzisz i porównasz kredyty, a w następnym kroku dopiero
 • wyślesz wniosek kontaktowy lub kredytowy do banku, a ostatecznie
 • umowę podpiszesz przez internet lub dostarczoną przez kuriera, lub w oddziale banku.

Co więcej kontakt z bankiem w sprawie kredytu nie zobowiązuje nas do skorzystania z oferty.

Gotówkowy kredyt przez internet. Po prostu NAJ

1. Najbardziej popularny produkt kredytowy: kredyt lub pożyczka gotówkowa.
2. Najmniej sformalizowany: wymaga najczęściej przedstawienia dowodu osobistego, zaświadczenia o źródle i wysokości zarobków.
3. Najdłuższy czas kredytowania to 10 lat.
4. Największa kwota możliwa do uzyskania to 150 tys. zł – 200 tys. zł.

A jaki będzie najlepszy i najtańszy kredyt gotówkowy przez internet? Najtańszy to taki, za który zapłacimy najmniej. Najlepszy to konglomerat wielu czynników, począwszy od ceny, a kończąc na indywidualnych ustaleniach z bankiem.

Aby znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy przez internet, to naturalnie należy poświęcić na to trochę czasu. Ale tylko pod warunkiem, że taki kredyt jest ważny. W przeciwnym razie możesz wybrać jakikolwiek. Skorzystaj wówczas z kalkulatora pożyczek gotówkowych, oszacuj raty i skontaktuj się z bankiem.

Tylko wyłącznie dla osób szukających taniego kredytu gotówkowego. Co decyduje o tym, że kredyt gotówkowy przez internet będzie tani?

Suma kosztów związanych z kredytem. Obrazuje to Całkowity Koszt Kredytu (CKK) w ujęciu kwotowym oraz Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) w ujęciu procentowym w skali 1 roku.

Na koszt kredytowy składają się:

 • odsetki – ich wysokość zależy od oprocentowania nominalnego, wysokości kredytu i czasu jego spłaty,
 • prowizja – liczona od wysokości udzielonego kredytu (% wartości kredytu),
 • opłaty dodatkowe, np. za rozpatrzenie wniosku,
 • ubezpieczenie (jeżeli zostanie wykupione).

Oczywiście, że im niższe będzie RRSO i CKK, to kredyt gotówkowy (i każdy inny) będzie tańszy. Przy porównywaniu kredytów z uwzględnieniem obu wskaźników, należy porównywać takie same kredytu (co do wysokości i okresu kredytowania).

kredyt przez internet bez wychodzenia z domu przykładowe koszty

Konsolidacyjny kredyt przez internet

Tak, to drugi z kredytów bankowych, który jest oferowany również przez internet. O kredytach konsolidacyjnych zostało już napisane na portalu kredytowym Kredyty Porównywarka bardzo dużo. Więcej informacji dotyczących tego produktu można przeczytać między innymi w poniższych publikacjach.

Na potrzeby poniższego artykułu przypomnimy tylko najważniejsze aspekty dotyczące produktu.

Konsolidacja kredytów, a tym samym i kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu wybranych zobowiązań kredytowych spłacanych w kilku bankach, w jeden nowy kredyt. Po przeprowadzonej konsolidacji zamiast kilku rat kredytowych, płacisz zaledwie jedną, a dodatkowo może one być znacznie niższa od sumy rat skonsolidowanych kredytów.

Skonsolidować można zarówno kredyty i pożyczki gotówkowe, ale również kredyty hipoteczne, karty kredytowe czy zadłużenie w rachunkach ROR.

Nowa, mniejsza rata jest możliwa dzięki wydłużeniu czasu kredytowania – im dłuższy będzie czas spłaty kredytu, to tym rata będzie mniejsza.

Czy konsolidacja kredytów jest korzystnym rozwiązaniem zależy od wielu czynników. Z pewnością jeżeli zależy Tobie na poprawie zarówno płynności finansowej, jak i zdolności kredytowej, to warto jest skorzystać z takiego rozwiązania. Należy jednak pamiętać o tym, że choć nowa rata będzie niższa od sumy rat konsolidowanych zobowiązań, to ostatecznie wzrasta poziom zadłużenia.

Spowodowane jest to tym, że zdecydowane obniżenie wysokości raty jest możliwe tylko dzięki znacznemu wydłużeniu okresu kredytowania. A każdy dodatkowy miesiąc spłaty, to większy koszt odsetkowy. To z kolei oznacza większy koszt całkowity kredytu oraz wspomnianą już wysokość całkowitego zadłużenia.

Hipoteczny kredyt przez internet

Obecnie, a i zapewne w perspektywie kilku miesięcy, żaden z banków nie oferuje produktów zabezpieczonych hipotecznie przez internet. Dotyczy to kredytów:

 • hipotecznych (mieszkaniowych),
 • konsolidacyjnych hipotecznych,
 • refinansowych,
 • pożyczek hipotecznych.

Są to produkty zabezpieczone na hipotece nieruchomości, inne niż kredyty gotówkowe i konsolidacyjne oraz wymagają nie tylko dostarczenia wielu dokumentów, ale i załatwienia formalności pozabankowych.

Jedną możliwością udostępnioną przez internet, to wysłanie formularz kontaktowego do banku lub wybranego pośrednika finansowego.

Jeżeli jesteś zainteresowany tą tematyką i szukasz kredytu hipotecznego, to zapoznaj się między innymi z artykułami w serwisie Kredyty Porównywarka:

Kredyt gotówkowy przez Internet podsumowanie

W erze internetu, bankowości mobilnej, składanie wniosku przez internet nie stanowi czegoś nadzwyczajnego. Są to rozwiązania stosowane powszechnie i pozwalające załatwić wiele istotnych spraw zdalnie, szybko i bez wychodzenia z domu.

Niezależnie od tego jaki kredyt szukasz, to warto jest zawsze odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań:

 • jaki kredyt potrzebujesz i czy jest on odpowiedni do sfinansowania konkretnego zakupu?
 • czy cena kredytu jest zasadniczym kryterium wyboru?
 • ile wyniesie rata i czy nie będzie one zbyt dużym obciążaniem dla domowych finansów?
 • czy w perspektywie kilkunastu następnych miesięcy nie będziesz miał problemu z terminowym regulowaniem zadłużenia?
 • jak się zachowasz w sytuacji wystąpienia kłopotów finansowych, które spowodują, że nie będziesz mógł zapłacić raty – czy wiesz jakie kroki należy podjąć?

Każda decyzja o zaciągnięciu kredytu, musi zostać przemyślana i przeanalizowana z uwzględnieniem nie tylko potrzeb, ale i możliwości finansowych. Podejmuj decyzję racjonalnie i „na chłodno”, mając na uwadze, że oddasz znacznie więcej niż pożyczyłeś, ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

A co zrobić, jeżeli spłacamy kilka kredytów i pożyczek gotówkowych? Można zmniejszyć ratę kredytową? Przeczytaj: Co To Jest Kredyt Konsolidacyjny?
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok