Kredyt przez internet bez wychodzenia z domu

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-05-29 – ostatnia aktualizacja

Instytucje finansowe, w tym wiele różnych banków, umożliwiają swoim klientom, ale również nowym, składanie wniosków o kredyt za pośrednictwem internetu. Proces ten ma na celu zapewnienie wygody i ograniczenie formalności do minimum.
kredyt przez internet bez wychodzenia z domu
Kredyt przez internet bez wychodzenia z domu. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Aplikowanie o kredyt online nie powinno stwarzać trudności, niemniej jednak, warto być świadomym pewnych aspektów związanych z tym trybem ubiegania się o kredyt.

Zaciągnięcie pożyczki gotówkowej, kredytu gotówkowego i każdego innego, wiąże się z kilkoma formalnościami. Bank zanim przeleje środki finansowe na Twoje konto, musi upewnić się, że:

 • masz odpowiednio wysoką zdolność kredytową, aby spłacać zobowiązanie zgodnie z ustalonym harmonogramem,
 • jesteś wiarygodnym kredytobiorcą, analizując pobrany raport kredytowy z BIK.

Kredyt online bez wychodzenia z domu cieszy się całkiem dużym zainteresowaniem, ale nie każdy taki kredyt jest w 100% online.

Najczęściej aplikowanie o środki finansowe ma postać hybrydową, a formalności z uzyskaniem finansowania odbywają się telefonicznie i internetowo.

Kredyt na dowolny cel przez internet jest podobny do tradycyjnych kredytów gotówkowych. Kredyt na 100% przez internet oferowany m.in. przez Raiffeisen Digital Bank.

Przegląd propozycji kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach, w tym również online:

Dokumenty potrzebne do uzyskania kredytu przez internet

Składając wniosek online o kredyt przez internet konieczne jest udostępnienie następujących informacji:

 • PESEL i numer dowodu osobistego,
 • podstawowe dane kontaktowe: adres zamieszkania, korespondencyjny, mailowy, nr telefonu,
 • szczegóły dotyczące kredytu: wysokość i okres kredytowania,
 • informacje o uzyskiwanych dochodach, w tym również ich źródło,
 • stan cywilny,
 • liczba osób w gospodarstwie domowym,
 • dane odnoszące się do innych wydatków, które obok dochodów stanowią niezbędną informację do wyliczenia zdolności kredytowej.

Pożyczka. kredyt online. Ocena kredytowa

Na ocenę kredytową składają się dwa główne elementy:

 • ocena zdolności kredytowej oraz
 • ocena wiarygodności kredytowej.

Na podstawie dołączonych do wniosku dokumentów potwierdzających uzyskiwane dochody (czasami wystarczy wyciąg z rachunku bankowego) oraz miesięcznych wydatków (w tym również i innych kredytów i pożyczek), bank oblicza zdolność kredytową. Ocenia zatem, czy przy danym dochodzie rozporządzalnym potencjalny kredytobiorca ma możliwości spłaty kapitału wraz z odsetkami według ustalonego harmonogramu.

Regularne udokumentowane dochody, np. z tytułu otrzymywanej pensji, emerytury czy renty są kluczowe w analizie zdolności. Przedsiębiorcy z kolei mogą przedstawić zestawienie przychodów, kosztów oraz dochodu z Książki Przychodów i Rozchodów (KPiR) z uwzględnieniem całego roku. Może to być również ostatni PIT 36 lub 36L.

Kredyt przez internet bez wizyty w oddziale

Dla kogo taki kredyt online najlepszy? Rozwiązanie dedykowane tym z klientów banku, dla których liczy się przede wszystkim czas, wygoda i minimalne formalności.

Aplikowanie o kredyt przez internet jest dość szybkie i odbywa się w kilku krokach. Decyzja kredytowa jest również podejmowana niezwłocznie po przeanalizowaniu wniosku.

O jaką kwotę można wnioskować przez internet? Generalne ograniczenia są podobne, jak w tradycyjnej bankowości. W modelu kredyt 100% przez internet maksymalna kwota finansowania to ok. 150 tysięcy. W modelu łączonym (online – telefonicznie) to nawet i 250 tysięcy.

Może się zdarzyć, że aplikując o kredyt na wysoką kwotę, wniosek można wypełnić przez internet, ale kontynuacja, wraz z podpisaniem umowy odbywa się w oddziale banku.

Szybki kredyt online jest opcją oferowaną przez wiele banków i dotyczy nie tylko kredytów i pożyczek gotówkowych, ale może to być również kredyt konsolidacyjny przez internet.

Kredyt online szybki proces wnioskowania

Proces składania wniosku nie jest skomplikowany.

1. Wystarczy mieć jedynie dostępu do internetu, a wniosek kredytowy można wypełnić na komputerze czy smartfonie. Na tym etapie nie ma potrzeby wychodzenia z domu, udawania się do oddziału banku czy wysyłania tradycyjną pocztą dokumentów.

2. Złożenie wniosku odbywa się na szyfrowanej (htpps) podstronie internetowej banku.

kredyt przez internet bez wychodzenia z domu bezpieczeństwo banki
Kredyt przez internet. Zabezpieczenie https. Źródło: kredytyporownywarka.pl

3. Składając wniosek o kredyt online najczęściej potrzebny jest dowód osobisty, ale i mogą to być również dodatkowe dokumenty. Jeżeli jest to typowy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, to bank poinformuje Ciebie w jaki sposób zweryfikuje Twoją zdolność kredytową. Jeżeli będzie konieczne przekazanie dokumentów, np. dochodowych, otrzymasz instrukcje, jak je przekazać.

4. Nawet w sytuacji, kiedy jest to szybki kredyt gotówkowy online na niewielką kwotę, to bank musi ocenić Twoją zdolność kredytową i sprawdzić wiarygodność kredytową. Dopiero po przeanalizowaniu wniosku kredytowego wydawana jest decyzja.

Jeżeli jest pozytywna, to wystarczy zatwierdzić umowę kredytową i potwierdzić tożsamość. Można to zrobić na kilka sposobów, w zależności od formy dopuszczonej przez bank:

 • online,
 • w placówce banku,
 • za pośrednictwem kuriera.

Banki wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i ułatwić im wnioskowanie o kredyt, wprowadzają to coraz nowsze rozwiązania dla kredytów online.

Obejmują one między innymi:

 • kredyt na selfie, czyli zdjęcie z aparatu i dołączenie do wniosku,
 • kredyt za pośrednictwem aplikacji mObywatel.

Kredyt przez internet. Koszt finansowania

A jaki będzie najlepszy i najtańszy kredyt gotówkowy przez internet? Najtańszy to taki, za który zapłacimy najmniej. Najlepszy wybór to konglomerat wielu czynników, począwszy od ceny, a kończąc na indywidualnych ustaleniach z bankiem.

Aby znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy przez internet, to naturalnie należy poświęcić na to trochę czasu, aby porównać koszty kredytowe. To właśnie ich suma decyduje o tym, że kredyt gotówkowy przez internet będzie tani.

Sumę kosztów związanych z kredytem obrazuje Całkowity Koszt Kredytu (CKK) w ujęciu kwotowym oraz Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) w ujęciu procentowym w skali 1 roku.

Na koszt kredytowy składają się:

 • odsetki – ich wysokość zależy od oprocentowania nominalnego, wysokości kredytu i czasu jego spłaty,
 • prowizja – liczona od wysokości udzielonego kredytu (% wartości kredytu),
 • opłaty dodatkowe, np. za rozpatrzenie wniosku,
 • ubezpieczenie (jeżeli zostanie wykupione).

Oczywiście, że im niższe będzie RRSO i CKK, to kredyt gotówkowy (i każdy inny) będzie tańszy. Przy porównywaniu kredytów z uwzględnieniem obu wskaźników, należy porównywać takie same kredytu (co do wysokości i okresu kredytowania).

kredyt przez internet bez wychodzenia z domu przykładowe koszty
Przykładowe koszty dla kredytu gotówkowego. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Kredyt gotówkowy przez Internet podsumowanie

W erze internetu, bankowości mobilnej, składanie wniosku przez internet nie stanowi czegoś nadzwyczajnego. Są to rozwiązania stosowane powszechnie i pozwalające załatwić wiele istotnych spraw zdalnie, szybko i bez wychodzenia z domu.

Niezależnie od tego jaki kredyt szukasz, to warto jest zawsze odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań:

 • jaki kredyt potrzebujesz i czy jest on odpowiedni do sfinansowania konkretnego zakupu?
 • czy cena kredytu jest zasadniczym kryterium wyboru?
 • ile wyniesie rata i czy nie będzie one zbyt dużym obciążaniem dla domowych finansów?
 • czy w perspektywie kilkunastu następnych miesięcy nie będziesz miał problemu z terminowym regulowaniem zadłużenia?
 • jak się zachowasz w sytuacji wystąpienia kłopotów finansowych, które spowodują, że nie będziesz mógł zapłacić raty – czy wiesz jakie kroki należy podjąć?

Każda decyzja o zaciągnięciu kredytu, musi zostać przemyślana i przeanalizowana z uwzględnieniem nie tylko potrzeb, ale i możliwości finansowych. Podejmuj decyzję racjonalnie i „na chłodno”, mając na uwadze, że oddasz znacznie więcej niż pożyczyłeś, ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok