Porównanie kredytów gotówkowych 22 tys zł. Kredyt na 0%?

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Porównanie kredytów gotówkowych 22 tys złPorównanie kredytów gotówkowych 22 tys zł w banku na dowolny cel. Jest to dobre rozwiązaniem dla tych osób, które pilnie potrzebują większej gotówki. Nie jest to oczywiście najtańsze rozwiązanie, dlatego konieczne jest zapoznanie się kredytami i bankami, porównanie je i wybór najlepszego rozwiązania.

Porównanie kredytów gotówkowych 22 tys zł na 5 lat. Porównywarka kredytów daje taką możliwość, aby porównać banki i kredyty oraz oszacować raty. Jeżeli szukasz innego kredytu gotówkowego w banku, należy tylko zmienić parametry szukanego kredytu.

Tani kredyt gotówkowy na 22 tys. zł

Kredyt gotówkowy przyznawany jest na dowolny cel, szybko i bez zbędnych formalności. Otrzymujemy go w formie gotówki – bezpośrednio do ręki, lub pieniądze wypłacane są na rachunek bankowy. Niezależnie jak podejmiemy kredyt, to i tak „pieniądze ważą tyle samo„, czyli jego koszt będzie jednakowy.

Tani kredyt gotówkowy to kredyt w promocji czy z niską ratą kredytową?

Dosłownie w każdym banku można znaleźć ofertę kredytu promocyjnego. I wydawać się mogłoby, czytając takie propozycje kredytowe, że faktycznie są to wspaniałe promocje kredytowe!

Zanim wybierzesz bank i cokolwiek podpiszesz (czyt.: umowę i regulaminy), porównaj oferty kilku banków.

Porównanie kredytów gotówkowych 22 tys zł. Na co zwracać uwagę

Tutaj nie ma większego znaczenia czy jest to kredyt na 22 tys. zł czy porównanie kredytów gotówkowych 20 tys zł. Nie należy zwracać uwagi tylko na oprocentowanie nominalne, bo nie jest to jedyny koszt. Pewnie jest jeszcze naliczona prowizja oraz mogą być koszty dodatkowe (opłata przygotowawcza, ubezpieczenie, itp.).

Wszystkie te koszty wpływają na całkowity koszt kredytu. Weźmy pod uwagę, że kredyt gotówkowy z niskim oprocentowaniem po zliczeniu wszystkich kosztów, wcale nie musi być najtańszy, bo np. prowizja będzie wysoka.

I dlatego należałoby znaleźć jakiś uniwersalny wskaźnik, który ułatwi porównanie kredytów. Który kredyt gotówkowy jest tańszy?

 • kredyt gotówkowy na 22 tys. zł 4 lata: oprocentowanie 7.30%, prowizja 4% czy
 • kredyt gotówkowy na 22 tys. zł 4 lata: oprocentowanie 5.99%, prowizja 10%?

Obecnie nie ma lepszego wskaźnika jak RRSO kredyty, czyli oprocentowanie rzeczywiste kredytu. W dużym uproszczeniu taki wskaźnik prezentuje łączny koszt kredytu gotówkowe w ujęciu procentowym roczny, Im jest on mniejszy, to taki kredyt będzie tańszy. Przy porównywaniu kredytów można również sprawdzać całkowity koszt kredytu, również: im mniejszy koszt całkowity, to kredyt tańszy.

A co z ratą kredytową? Niska rata, to tani kredyt?

Wysokość kredytu gotówkowego może być różna – np. 1000 złotych, ale i 200 tysięcy zł. Maksymalna wartość jaką możemy pożyczyć, zależy od naszej zdolności kredytowej.

Im dłuższy jest okres spłaty kredytu, to rata będzie mniejsza – spłata kredytu jest podzielona na więcej części. Wydłużenie spłaty kredytu na więcej rat zwiększa naszą zdolność, ale należałoby jednak pamiętać, że dłuższy okres spłaty to większy koszty kredytu. Z tego powodu, że zapłacimy więcej odsetek od kredytu.

W zależności od wysokości kredytu gotówkowego, pieniądze możemy pożyczyć nawet i na 10 lat.

Jakby to wyglądało w przypadku kredytu gotówkowe na 22 tys. zł?

Przykładowe porównanie kredytów gotówkowych 22 tys zł

Rata kredytowa w zależności od długości spłaty (wyliczenia szacunkowe):

 • 1 rok – 1883 zł
 • 2 lata – 1003 zł
 • 3 lata – 684 zł
 • 4 lata – 531 zł
 • 5 lat – 435 zł
 • 6 lat – 371 zł
 • 7 lat – 337 zł
 • 8 lat – 304 zł
 • 9 lat – 278 zł
 • 10 lat – 257 zł

Widzimy powyżej wyliczenie raty kredytu przy różnych okresach kredytowania. Wydłużając zatem okres spłaty, zmniejszamy wysokość raty. A co z kosztem kredytu? Oczywiście będzie rósł z wydłużeniem spłaty o każdy miesiąc (w tym przypadku o każdy rok).

Całkowity koszt kredytu gotówkowego na 22 tys zł

W zależności od długości spłaty (wyliczenia szacunkowe):

 • 1 rok – 596 zł
 • 2 lata – 2072 zł
 • 3 lata – 2624 zł
 • 4 lata – 3488 zł
 • 5 lat – 4100 zł
 • 6 lat – 4712 zł
 • 7 lat – 6308 zł
 • 8 lat – 7184 zł
 • 9 lat – 8024 zł
 • 10 lat – 8840 zł

Różnice są duże, prawda? Okres spłaty, a tym samym rata kredytowa musi być dobrana w odpowiedniej wysokości, tak, aby nie generować zbyt dużych kosztów, a jednocześnie pamiętając, że przez krótszy lub dłuższy czas nasze dochody będą uszczuplone właśnie o tę ratę.

Z wybranym bankiem skontaktować się możemy w prosty sposób: wysyłając formularz kontaktowy. Przedstawiciel banku przedzwoni do nas w sprawie kredytu. Sprawdzi zdolność i wiarygodność kredytową oraz przedstawi szczegółowe informacje dotyczące kredytu wraz z wyliczeniem rat kredytowych.

Wyliczenia rat kredytowych i Porównywarka Kredytów Gotówkowych 40000 zł.

Jeżeli jesteśmy zdecydowani na bank i kredyt gotówkowy to musimy przedstawić w banku niezbędne dokumenty. Standardowo należy przygotować dowód osobisty i zaświadczenie o zarobkach. Czasami można bank również wymagać zgody małżonka (jeśli pozostajemy oczywiście w takim związku) oraz drugiego dokumentu tożsamości. Może to być prawo jazdy lub paszport.

2 komentarze do “Porównanie kredytów gotówkowych 22 tys zł. Kredyt na 0%?”

 1. 5 kwietnia 2022 r. Ale w Citi Handlowy jest z prowizją 0 zł.

  porównanie kredytów gotówkowych na 22 tys. zł citi handlowy

  prowizja 0 zł kredyt gotówkowy 22 tys. zł citi handlowy

  Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 18 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 19 635,12 zł, oprocentowanie zmienne 8,49%, całkowity koszt pożyczki 1 635,12 zł (w tym: odsetki 1 635,12 zł). 23 miesięcznych równych rat w wysokości 818,00 zł oraz ostatnia rata wyrównująca 821,12 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 9.3.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

  Na stronie banku można skorzystać z kalkulatora rat.

 2. Nie ma kredytu gotówkowego na taką kwotę na 0%. Niekiedy, ale coraz rzadziej, można znaleźć kredyt gotówkowy za 0 zł na kwotę do 2000 zł do 24 miesięcy. Ale rzadko. Teraz (w marcu 2022 r.) przy rosnących stopach taka propozycja z RRSO 0% pewnie już nie będzie praktykowana.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok