Kredyty konsolidacyjne 30 tys. zł

2023-09-29 – ostatnia aktualizacja

Kredyty konsolidacyjne 30 tys. zł i możliwość połączenie, zamiany – SKONSOLIDOWANIA – kredytów w jeden nowy z mniejszą ratą. W jakim banku skonsolidować zadłużenie? O tym wszystkim poniżej.

kredyty konsolidacyjne 30 tys. zł

Jeśli masz kilka kredytów lub pożyczek, które jeszcze spłacasz, a suma, która pozostaje jeszcze do uregulowania wynosi ok. 30 tys. zł, to możesz zastanowić się nad konsolidacją. Oznacza to, że posiadane kredyty i pożyczki zamienisz na jeden kredyt konsolidacyjny. Dodatkowo pojawia się możliwość uzyskania dodatkowych środków na dowolny cel (tzw. kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką).

Kredyty konsolidacyjne 30 tys. zł w bankach

Z kredytu konsolidacyjnego możliwe jest wcześniejsze zamknięcie bieżących i spłacanych regularnie:

  • kredytów ratalnych,
  • kredytów, pożyczek gotówkowych,
  • kredytów samochodowych.

Co więcej, można zamknąć nareszcie karty kredytowe i limity w kontach ROR. Konsolidacja umożliwia zatem ograniczenie rat do jednej w miesiącu.

Konsolidacja kredytów ma kilka zalet

Czy konsolidacja ma zalety? Przecież decydujemy się na nowy kredyt? Tak, to prawda, ale nie przeznaczamy pieniędzy z kredytu na konsumpcję.

Bank najczęściej nie przekazuje pieniędzy na konto kredytobiorcy, ale samodzielnie spłaca kredyty, które zostały wyszczególnione we wniosku kredytowym.

Plusów jest jednak i tak dużo. Kredyt konsolidacyjny sprawia, że nie musimy pamiętać o spłacie kilku kredytów i pożyczek. Tylko jedna rata i jeden dzień spłaty – jest to bardzo wygodne.

Czy jest możliwy Kredyt konsolidacyjny do 300000 zł? Przy odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej, oczywiście, że tak.

Zmniejszając ratę poprawiasz jednocześnie swoją zdolność kredytową. Dlatego bank ma możliwości zaoferowania Tobie dodatkowej gotówki – pożyczki gotówkowej w ramach konsolidacji.

Jaka rata dla kredytu konsolidacyjnego 30 tys. zł?

Rata nowego kredytu będzie niższa niż suma rat przed konsolidacją. Dlaczego? Ponieważ jest wydłużony okres spłaty.

Odpowiedź na pytanie ile wyniesie rata kredytu jest uzależniona od wielu czynników:

  • warunki kredytowania,
  • wysokość kredytu,
  • liczba miesięcznych rat,
  • rodzaj rat (mogą być malejące i stałe).

Jednocześnie należy jednak zwrócić uwagę, że propozycja kredytowa banku to jedno, a ostateczna oferta to drugie.

Istotna jest nasza zdolność kredytowa i wiarygodność kredytowa. Im lepsza ocena finansowa banku, to lepsze warunki kredytowania. Jeżeli ocena nie wypadnie najlepiej, to bank może wymagać poręczenia lub wykupienia polisy ubezpieczeniowej.

Jest zatem jasne, że ratę kredytów konsolidacyjnych 30 tys. zł (i każdego innego) wyliczy bank przy przedstawianiu oferty. Ale nie ma problemu, aby przyjąć założenia i ratę obliczyć.

1. Oprocentowanie 11,99% roczne.
2. Brak prowizji i ubezpieczenia.
3. Raty równe.

Wysokość rat i kosztów odsetkowych:

24 raty miesięczne: 1 412,06 zł – 3 889,54 zł.
30 rat: 1 162,30 zł – 4 869,06 zł.
36 rat: 996,29 zł – 5 866,30 zł.
42 raty: 878,12 zł – 6 881,19 zł.
48 raty: 789,87 zł – 7 913,65 zł.
54 raty: 721,55 zł – 8 963,60 zł.

Jak zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Nie ma innego sposobu, jak tylko złożenie wniosku kredytowego w banku. W serwisie możliwe jest wysłanie wniosku kontaktowego do wybranego banku i doradca bankowy przedzwoni. Nie ma zatem konieczności wybierania się do placówki banku. Szczegółowe informacje otrzymasz w rozmowie telefonicznej z pracownikiem wybranego banku.

Nie wiesz jakie dokumenty musisz przygotować? Nie ma czym się przejmować! Pracownik banku dokładnie poinformuje Ciebie jakie dokumenty należy przygotować i dołączyć do wniosku kredytowego.

Z pewnością potrzebny będzie dowód osobisty, ale również i zaświadczenie o osiąganych zarobkach i ich źródłach, umowy tych kredytów i pożyczek, które chcemy skonsolidować.

Jeżeli chodzi o kredyty konsolidacyjne 30 tys. zł, to są to najczęściej kredyty konsolidacyjne gotówkowe bez zabezpieczenia hipotecznego. W przypadku konsolidacji hipotecznej wymagane będą dodatkowo dokumenty związane z nieruchomością, stanowiącej zabezpieczenie spłaty zobowiązania.

Każdy z banków rozpatruje wniosek kredytowy i sprawdza czy potencjalny kredytobiorca ma wystarczającą zdolność kredytową do spłaty kapitału wraz z kosztami w ustalonym terminie. Jeśli tak, to kredyt może zostać udzielony.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny na 30 tys. zł?

Kredyty konsolidacyjne na 30 tys. zł są oferowane w zasadzie przez każdy bank. W którym najłatwiej dostać? W Pekao S.A., BNP Paribas, PKO BP, w Alior Banku – w każdym z tych banków nie będzie problemu przy pozytywnej ocenie kredytowej.

Ocena kredytowa – zdolność i wiarygodność kredytowa – jest kluczowa przy przedstawianiu oferty oraz podejmowaniu decyzji kredytowej.

A może najłatwiej jest dostać kredyt konsolidacyjny online? Jest to możliwe rzecz jasna, ale czy będzie szybciej? Czasami tak, ponieważ proces konsolidacji jest najczęściej przeprowadzany w modelu hybrydowym: telefonicznie i przez internet. I faktycznie nie trzeba „ganiać” po bankach, tylko na spokojnie w domu złożyć wniosek o kredyt.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok