Kredyty konsolidacyjne 15000 zł. Rata 330 zł na 5 lat

2023-07-21 – ostatnia aktualizacja

Kredyty konsolidacyjne 15000 zł w bankach na krótki i długi okres kredytowania. Konsolidacja nie pozwala zaoszczędzić na kredycie, ponieważ dłuższy czas spłaty, to większe odsetki od kredytu. Ale dzięki niej można połączyć kredyty w jeden i znacznie obniżyć wysokość raty kredytowej.

kredyty konsolidacyjne 15000 zł

Kredyty konsolidacyjne oferowane przez banki umożliwiają tzw. łączenie kilku zobowiązań bankowych w jedno nowe. Precyzując, bank udziela finansowanie na wcześniejszą spłatę aktualnie posiadanych kredytów i pożyczek.

Kredyty konsolidacyjne 15000 zł

Z kredytu konsolidacyjnego można zamknąć umowy kredytowe i pożyczkowe gotówkowe, ale i również kredyty ratalne, kredyty samochodowe, a nawet zadłużenie na kartach kredytowych oraz debety na kontach.

Kredyty konsolidacyjne 15000 zł oferowane w bankach mogą być standardowe, czyli takie, kiedy wniosek jest składany bezpośrednio w wybranym banku oraz przez internet. Konsolidacja w tym drugim przypadku ma charakter najczęściej łączony i jest przeprowadzona online i telefonicznie, podczas rozmowy z doradcą bankowym.

Poniżej znajduje się zestawienie banków i kredytów konsolidacyjnych, w tym również i kredytów konsolidacyjnych na 15000 złotych. Kontakt z wybranymi bankami poprzez krótki formularz.

O kredyt konsolidacyjny może ubiegać się każdy kredytobiorca spłacający przynajmniej 2 zobowiązania i pod warunkiem, że uzyska pozytywną ocenę kredytową.

Formalności nie są skomplikowane. Należy przygotować dokumenty dotyczące konsolidowanych kredytów i pożyczek, dokument tożsamości oraz zaświadczenie o zarobkach.

Co zyskujemy konsolidując kredyty?

Na przeprowadzonej konsolidacji kredytów zyska z pewnością nasz budżet domowy oraz również… bank, który sprzeda kredyt.

Tak, tak. Produkt kredytowy jest produktem finansowym sprzedawanym przez banki i na których zarabia.

Z punktu widzenia kredytobiorcy, zdecydowanie mniejsza rata kredytowa wynikająca z konsolidacji, to przede wszystkim:

  • ograniczenie miesięcznych kosztów,
  • zwiększenie płynności finansowej,
  • jeden termin płatności,
  • zwiększenie zdolności kredytowej.

A co bank na tym zyskuje? Przede wszystkim zarabia na kredycie. Nowy kredyt, to przecież ewentualna prowizja,a przede wszystkim odsetki. Większa kwota kredytu oraz dłuższy okres spłaty, tym większe odsetki.

Poza tym bank może nam zaproponować dodatkową gotówkę, co zwiększa wysokość kredytu. Jest to tzw. kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką.

Jaka rata dla kredytu konsolidacyjnego 15000 zł

Przejdźmy wreszcie do tematu, który interesuje wszystkich kredytobiorców, a mianowicie: jaką ratę kredytową otrzymam dla kredytu konsolidacyjnego na 15000 zł? To zależy…

Od czego? Od przedstawionej oferty kredytowej w wybranym banku. Propozycja, to tylko propozycja ogólna dla wszystkich zainteresowanych. Natomiast przy przedstawianiu oferty, bank bierze już pod uwagę ocenę zdolności i wiarygodności kredytowej.

Jednak ratę wyliczymy przy następujących założeniach:

  • kredyt konsolidacyjny 15000 zł,
  • oprocentowanie roczne nominalne 11,63%,
  • nie innych kosztów poza odsetkami,
  • raty równe.

Wysokość rat oraz kosztów odsetkowych:

3 lata: 495,57 zł – 2 840,45 zł.
4 lata: 392,29 zł – 3 829,83 zł.
5 lat: 330,87 zł – 4 852,13 zł.
6 lata: 290,37 zł – 5 906,98 zł.

Nie powinno być większego zaskoczenia, że rata będzie mniejsza wraz z wydłużaniem czasu spłaty. Natomiast koszt odsetkowy rośnie, im na dłuższy jest rozłożona spłata kredytu.

Porównanie kredytów konsolidacyjnych 15000 zł

Decyzja o skorzystaniu z kredytu i wyborze banku, powinna być oczywiście decyzją przemyślaną. Dlatego tak istotne jest analiza kosztów i porównanie kredytów konsolidacyjnych.

Na co zwrócić uwagę przy porównywaniu? Jeżeli interesuje nas cena kredytu, to najważniejszą kwestią są koszty kredytowani. Porównywanie kredytów analizując poszczególne elementy kosztów, może być czasochłonne i skomplikowane, ale jest konieczne.

Każdy kredyt można porównać pod względem ceny, opierając się na całkowitym koszcie kredytu lub na RRSO. W skrócie: im mniejsze są koszty, tym kredyt będzie tańszy.

Kredyt konsolidacyjny 70000 zł raty i koszty odsetkowe.

1. Sprawdź propozycje kredytów konsolidacyjnych w bankach.
2. Wybierz maksymalnie 2-3 banki i skontaktuj się z bankami, które po zbadaniu wstępnej zdolności kredytowej i sprawdzeniu historii kredytowej w BIK, przedstawią ofertę.

Spotkanie z przedstawicielem banku pozwala omówić szczegóły oferty, bowiem warunki ustalane są indywidualnie.

Maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego. Nie tylko na 15000 zł

Nie ma określonej maksymalnej kwoty kredytu konsolidacyjnego, natomiast może być minimalna, jak również ograniczenie w stosunku do konsolidowanych kredytów.

Maksymalna kwota kredytów konsolidacyjnych gotówkowych to ok. 255 tys. zł. Dla kredytów zabezpieczonych na hipotece, wysokość jest uzależniona od wyceny nieruchomości.

Przeglądając kredyty konsolidacyjne znajdziemy takie, w którym minimalny kredyt konsolidacyjny wynosi 10000 zł. Jeżeli mamy kredyty i pożyczki na mniejszą łączną kwotę, to należy poszukać po prostu innego banku.

Podobnie może być z okres kredytowania. Jeżeli chcielibyśmy skonsolidować zadłużeni na dłuższy okres niż 10 lat, to pozostaje nam do wyboru tylko kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Przy kredycie konsolidacyjnym gotówkowym spłata nie przekroczy 120 miesięcy.

Jednocześnie nie każdy bank skonsoliduje wszystkie wymienione kredyty. Ze skonsolidowaniem kredytów i pożyczek gotówkowych nie będzie żadnego problemu, ale mogą być ograniczenia co do innych zobowiązań.

Dotyczy to głównie kredytów konsolidacyjnych w promocji.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok