Kredyty konsolidacyjne 15000 zł. RRSO 7,24%. 297 zł na 5 lat

Kredyty konsolidacyjne 15000 złKredyty konsolidacyjne 15000 zł w bankach na krótki i długi okres kredytowania. Konsolidacja nie pozwala zaoszczędzić na kredycie, ponieważ dłuższy czas spłaty, to większe odsetki od kredytu. Ale dzięki niej można połączyć kredyty w jeden i znacznie obniżyć wysokość raty kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny łączy w jedno kilka zobowiązań. Mogą to być kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyt ratalny, kredyt mieszkaniowy czy samochodowy. Skonsolidować można nawet zadłużenie na kartach kredytowych oraz debety na kontach.

Kredyty konsolidacyjne 15000 zł – standardowe i przez internet. Poniżej znajduje się zestawienie banków i kredytów konsolidacyjnych.

Co zyskujemy konsolidując kredyty?

Dzięki konsolidacji kredytów w jeden, zyska przede wszystkim nasz budżet domowy oraz bank… Z naszego punktu widzenia, zdecydowanie mniejsza rata kredytowa wynikająca z konsolidacji, to przede wszystkim:

  • ograniczenie miesięcznych kosztów,
  • zwiększenie płynności finansowej,
  • jeden termin płatności,
  • zwiększenie zdolności kredytowej.

A co bank na tym zyskuje? Przede wszystkim zarabia na kredycie. Nowy kredyt, to przecież najczęściej: prowizja, odsetki – im dłuższy okres spłaty, tym większe odsetki, ewentualne koszty dodatkowe (np. ubezpieczenie). Poza tym bank może nam zaproponować dodatkową gotówkę w ramach kredytu, na której zarobi.

Porównanie kredytów konsolidacyjnych 15000 zł

Decyzja o skorzystaniu z kredytu i wyborze banku powinna być decyzją przemyślaną. Dlatego tak istotne jest na początku porównanie kredytów konsolidacyjnych.

Na co zwrócić uwagę przy porównywaniu? Jeżeli interesuje nas cena kredytu, to oczywiście najważniejsze są koszty takiego kredytu. Porównywanie kredytów analizując poszczególne elementy kosztów, może być czasochłonne i skomplikowane. Można jednak porównać kredyty opierając się na całkowitym koszcie kredytu lub na RRSO. W skrócie: im mniejsze są koszty, tym kredyt będzie tańszy.

Kredyt konsolidacyjny 70000 zł

O kredyt konsolidacyjny może ubiegać się każdy klient indywidualny, jeżeli ma zdolność i wiarygodność kredytową, a formalności nie są skomplikowane. Należy przygotować dokumenty dotyczące konsolidowanych kredytów i pożyczek.

1. Sprawdź propozycje kredytów konsolidacyjnych w bankach.
2. Wybierz maksymalnie 2-3 banki i skontaktuj się z bankami, które po zbadaniu wstępnej zdolności kredytowej i sprawdzeniu historii kredytowej w BIK, przedstawią ofertę.

Spotkanie z przedstawicielem banku pozwala omówić szczegóły oferty, bowiem warunki ustalane są indywidualnie.

Maksymalna kwota kredytu – nie tylko na 15000 zł

Nie ma określonej maksymalnej kwoty kredytu konsolidacyjnego, natomiast może być minimalna, jak również ograniczenie w stosunku do konsolidowanych kredytów.

Przeglądając kredyty konsolidacyjne znajdziemy takie, w którym minimalny kredyt konsolidacyjny wynosi 5000 zł. Jeżeli mamy kredyty i pożyczki na mniejszą łączną kwotę, to ich w tym banku nie skonsolidujemy. A jeżeli będzie to np. kredyt konsolidacyjny 60 tys zł, to może się okazać, że hipoteczny będzie lepszym rozwiązaniem.

Podobnie może być z okres kredytowania. Jeżeli chcielibyśmy skonsolidować zadłużeni na dłuższy okres, np. 10 lat, to suma konsolidowanych zobowiązań musi przekraczać 30 tys. zł. W przeciwnym razie maksymalny czas spłaty to 6 lat.

Jednocześnie nie każdy bank skonsoliduje wszystkie wymienione kredyty. Z pewnością każdy pozwoli na skonsolidowanie kredytów i pożyczek gotówkowych, ale nie musi to być już karta kredytowa czy pożyczka samochodowa.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok