Kredyt gotówkowy Gdańsk

kredyt gotówkowy GdańskKredyt gotówkowy Gdańsk przegląd kredytów i pożyczek gotówkowych: banki w Gdańsku. Jeżeli szukasz korzystnego kredytu gotówkowego na dowolny cel, to zapoznaj się z poniższą listą banków. Wystarczy tylko wysłać krótki formularz w sprawie kontaktu i przedstawiciel banku z Gdańska przedzwoni do nas w sprawie kredytu.

Nie jest to oczywiście ranking kredytów gotówkowych w Gdańsku, bo takiego rankingu kredytowego nigdzie nie znajdziemy. Rankingi są przygotowane z założeniem, aby ułatwić wybór najlepszej oferty kredytowej na rynku.

Ale w rzeczywistości nie ma żadnej możliwości, aby w takim rankingu przedstawić wszystkie dostępne kredyty gotówkowe dostępne w bankach. Poza tym rankingi nie biorą pod uwagę indywidualnej sytuacji finansowej klienta. Na przykład żaden bank nie uwzględnia zdolności i wiarygodności kredytowej klienta – nie jest to po prostu możliwe.

Nie ma żadnych wiarygodnych rankingów kredytów gotówkowych

Ponieważ kredyty i pożyczki gotówkowe cieszą się dużą popularnością, dlatego wiele serwisów finansowych zamieszcza tzw. rankingi kredytów gotówkowych. Bardzo często tak skonstruowane, aby konkretna oferta kredytowa znalazła się na miejscu pierwszym.

Wyszukanie odpowiedniego kredytu gotówkowego jest na pewno czasochłonne i wymaga dokonania analizy wybranych kredytów gotówkowych. Można posłużyć się np. wyszukiwarką kredytów gotówkowych (przykład: porównanie kredytów gotówkowych 20 tys zł), ale to również nie jest ranking i jednocześnie powinniśmy pamiętać, że taka wyszukiwarka czy kalkulator kredytowy, nie wylicza dokładnie rat kredytowych, tylko szacuje ich wysokość.

Tworząc jakikolwiek ranking kredytowy należy opierać się na pewnych założeniach. Można przyjąć, że osoba szuka kredytu gotówkowe w Gdańsku na 10 tys. zł na 5 lat. Wnioskująca osoba mieszka w Gdańsku (miejsce zamieszkania ma wpływ na ocenę scoringową klienta), ma wykształcenie wyższe, jej dochody wynoszą 4000 zł brutto, wydatki 2000 zł, brak innych zobowiązań, 2 osoby na utrzymaniu. Takie przygotowane założenia wysyłamy do banków i starają się przygotować najlepsze oferty.

Banki przesyłają propozycje zawierające między innymi informacje o prowizji, oprocentowaniu nominalnym, całkowitym koszcie kredytu, wysokości miesięcznej raty oraz o Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania (RRSO).

Jeżeli taki ranking zamówił bank, to z pewnością ma przygotowaną propozycję kredytową o określonych parametrach i dokładnie wie, że ta właśnie propozycja w porównaniu z innymi bankami, będzie najlepsza.

Tani kredyt gotówkowy w Gdańsku

Ponieważ wiemy już, że żaden ranking kredytowy tak naprawdę nie przedstawia najtańszych kredytów gotówkowych, to nasuwa się pytanie: jak samodzielnie znaleźć tani kredyt gotówkowy w Gdańsku?

Konieczne jest porównanie kredytów. Można to zrobić porównując RRSO kredytu oraz całkowity koszt kredytu.

RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania jest prezentowana w ujęciu procentowym i zawiera koszty związane są z zawarciem umowy kredytowej z bankiem. Do obliczeń RRSO brana zmiana wartości pieniądza w czasie.

Zawiera ono zarówno odsetki, prowizję, jak i opłaty dodatkowe, np. ubezpieczenie, które będziemy musieli ponieść decydując się na kredyt.

DO RRSO nie są wliczane opłaty dodatkowe, min. koszt wysyłanych ponagleń do zapłaty, koszty wizyt doradcy, bądź opłaty za przedłużenie terminów spłaty zobowiązania.

Na szczęście nie musimy wyliczać samodzielnie RRSO – wzór jest dość skomplikowany – banki są zobowiązanie do podania RRSO w formularzu informacyjnym. Taki formularz otrzymamy nie tylko wraz z umową, ale również kiedy skontaktujemy się z bankiem, aby zapytać się dany kredyt.

Zwróćmy uwagę, że żadne porównywarki nie wskazują dokładnych wyliczeń RRSO.

Jak porównywać kredyty gotówkowe na podstawie RRSO?

Chociaż RRSO nie jest pozbawione pewnych wad, to jednak nie ma obecnie lepszej metody na porównanie kredytów gotówkowych. Można również porównywać kredyty na podstawie całkowitych kosztów kredytów oraz w przeliczeniu kosztów na 1 złoty pożyczonego kapitału.

Generalne zasada jest taka, że im mniejsza wartość kredytu gotówkowe, tym kredyt będzie tańszy.

Co będzie zawierać formularz informacyjny dotyczący kredytu gotówkowego? Poniżej przykład:

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) – 10,67%.
Całkowita kwota kredytu gotówkowego (bez kredytowanych kosztów kredytu) – 36 000 zł.
Całkowita kwota do zapłaty – 50 180 zł.
Oprocentowanie (stałe) – 6,98 % w skali roku.
Całkowity koszt kredytu – 13 480 zł (w tym: prowizja 3628, zł, odsetki 9852 zł).
77 miesięcznych po 650,89 zł.
Kalkulacja została dokonana na dzień 3 czerwca 2021 r.

Porównując kredyty z uwzględnieniem RRSO lub całkowitego kosztu, należy porównywać jednakowe co do wysokości i okresu kredytowania.

Kredyt gotówkowy w Gdańsku maksymalna kwota kredytu

Maksymalna kwota kredytu dostępna w bankach w Gdańsku to 200 tys. zł. A maksymalny okres kredytowania 10 lat. Ale oczywiście nie każdy bank udzieli kredytu gotówkowego na tak długi okres czasu i na taką kwotę.

Jednym z najważniejszych parametrów branych pod uwagę przez bank przy udzielaniu kredytu, to zdolność kredytowa klienta. Od jej oceny zależy to, czy kredyt gotówkowy w określonej wysokości i na określony czas dostaniemy. A z drugiej strony zdecydowana większość banków nie udzieli większej kwoty kredytu gotówkowego bez dodatkowych zabezpieczeń niż 120-150 tys. zł do 7-8 lat.

Jakie dokumenty należy przygotować ubiegając się o kredyt gotówkowy w Gdańsku?

Dokumenty będą takie same, bez względu czy chcemy pożyczyć w Gdańsku czy w Wejherowie. Więcej na temat dokumentów, które należy przygotować ubiegając się o kredyt lub pożyczkę gotówkową w banku znajdziesz TUTAJ.

Zazwyczaj są to:

  • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość,
  • dokument potwierdzający źródło i wysokość osiąganych dochodów (umowa o pracę lub inna umowa cywilnoprawna, zaświadczenie o dochodach, odcinek renty lub emerytury w przypadku rencistów i emerytów, wyciąg z konta osobistego za wskazany okres.

Po złożeniu wniosku kredytowego, każdy bank dokona analizy zdolności i wiarygodności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy. To wszytko złoży się na ogólną ocenę klienta i od tej oceny będzie zależeć nie tylko decyzja, ale i warunki przedstawionej oferty.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok