Konsolidacja kilku kredytów

Konsolidacja kilku kredytówKonsolidacja kilku kredytów bankowych w jeden kredyt, z jedną ratą. Poniżej przegląd propozycji bankowych.

Zaciągając kredyt lub pożyczkę w banku, najczęściej nie zastanawiamy się co będzie wówczas, kiedy zabraknie pieniędzy. „W najgorszym przypadku weźmiemy kolejny kredyt i jakoś to będzie.” No, niekoniecznie… Co zrobić kiedy nie radzisz sobie ze spłatą kredytów?

Mamy kilka kredytów do spłaty, a do tego np. pożyczkę pozabankową, którą wzięliśmy, aby uregulować jedną z rat. Nie zapominajmy o opłatach domowych. Jak to wszystko regulować? Przecież budżet domowy nie jest z gumy, a nie można przecież przez cały czas pożyczać!

Co wówczas można robić?

Wiele osób mówi o kredycie konsolidacyjnym, jak o finansowej kroplówce. Nie rozwiązuje problemów, ale pozwala odzyskać płynność finansową i rozpocząć działania zmierzające do poprawy stanu naszych finansów.

Marzec 2020 r. – zaskakująca dynamika spadku sprzedaży kredytów?

Każdy kredyt wymaga… oszczędzania, ponieważ musimy z ograniczonych dochodów wygospodarować pieniądze na spłatę kredytu. To jest jeden z plusów kredytów i pożyczek, ponieważ nauczenie się oszczędzania może stać nawykiem, który doprowadzi do lepszego gospodarowania ograniczonymi zasobami, jakim jest zawartość naszego portfela.

CO TO JEST KREDYT KONSOLIDACYJNY?

To kredyt za pomocą którego spłacamy nasze zobowiązania bankowe. Właściwie to nie my to spłacamy, ale bank, który konsoliduje zadłużenie, reguluje zobowiązania na podstawie przedstawionych przez nas umów kredytowych. I spłacamy nowy kredyt.

Ale za to zamiast kilku kredytów w różnych bankach mamy jeden kredyt w jednym banku. Nie musimy zatem pamiętać o wielu terminach płatności, a poza tym taka rat powinna być mniejsza niż suma rat, które płaciliśmy dotychczas.

KREDYT KONSOLIDACYJNY CZY SIĘ OPŁACA?

Jak to jest możliwe, że płacimy mniejszą ratę? Po pierwsze kredyt konsolidacyjny jest z reguły nieznacznie tańszy niż kredyt lub pożyczka gotówkowa. Oprocentowanie nominalne takiego kredytu powinno być mniejsza niż średnie oprocentowanie na rynku kredytów gotówkowych. Po drugie kredyt konsolidacyjny może być wzięty na okres kredytowania 10-ciu lat, w w przypadku kredytów konsolidacyjnych hipotecznych nawet i na 30 lat. Długi okres kredytowania, przy mniejszym oprocentowaniu pozwala na radykalne zmniejszenie rat kredytowych.

Ale minusy są również. Kredyt konsolidacyjny w ogólnym rozrachunku wychodzi drożej. Wydłużony okres spłaty, to przecież więcej odsetek do zapłacenia.

Poza tym z nowy kredyt, to oczywiście już wspomniane odsetki, ale także prowizja za jego udzielenie, ubezpieczenie i inne koszty.

Jak nie chcesz korzystać z kredytu bankowego, to pozostaje pożyczka od znajomych lub bardzo droga pożyczka pozabankowa.

Należy wziąć pod uwagę fakt, że kredyt jest rozwiązaniem krótkoterminowym. Pieniędzy będzie nam zawsze brakować, pożyczki będą się mnożyć, dopóki nie przeanalizujemy domowych finansów i nie zredukujemy kosztów utrzymania.

KONSOLIDACJA CHWILÓWEK

Banki nie oferują kredytów konsolidacyjnych na spłatę pożyczek w firmach pożyczkowych. Możemy jednak poradzić sobie również z tym problemem.

Wiele osób, które mają problemy z regulowaniem pożyczki nie reaguje na wezwania do zapłaty, nie odbiera telefonów. To poważny błąd, ponieważ pożyczkodawca i tak będzie chciał odzyskać pieniądze.

Pożyczanie w firmach pożyczkowych na spłatę poprzedniego zadłużenia w innej firmie, prędzej czy później doprowadzi tylko do spirali zadłużenia. Nawet jedna mała chwilówka na 500 zł może być źródłem poważnych kłopotów. Każda kolejna pożyczka na spłatę poprzedniej, to coraz większy koszt.

Bezrefleksyjne pożyczanie, pozbawione racjonalnych przesłanek i wyobraźni, to narastanie zadłużenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok