Kalkulator kredytowy gotówkowy 2022

Kalkulator kredytowy gotówkowy 2022 pozwali w kilka minut oszacować wysokość raty kredytowej, w zależności od przyjętej do wyszukiwania wysokości kredytu oraz czasu jego spłaty. Warto jednak pamiętać o jednym: są to obliczenia szacunkowe, a dokładny wynik – co do grosza – otrzymasz tylko w wybranym banku.

Kalkulator kredytowy gotówkowy 2022

Szacunkowe wyliczenia, które otrzymuje na podstawie tego narzędzia, dotyczą każdego i to niezależnie czy korzystamy z kalkulatorów kredytowych, które zostały udostępnione na stronach finansowo-kredytowych czy na stronach bankowych. Dlaczego takie narzędzia tylko szacują wysokość raty? Ponieważ jej wyliczenia są oparte na przykładzie reprezentatywnym, a dodatkowo końcowa oferta zależy od kilku innych czynników, o których wspomniane poniżej.

W każdym bądź razie kalkulator kredytowy gotówkowy 2022, pomimo swoich ograniczeń i mankamentów, pomoże przede wszystkim w:

 • oszacowaniu wysokości raty w zależności od ustalonych parametrów szukanego kredytu,
 • zapoznaniu się z najnowszymi propozycjami kredytów i pożyczek gotówkowych,
 • skontaktowaniu się z wybranymi bankami – wystarczy wysłać krótki formularz kontaktowy lub wypełnić wniosek kredytowy, jeżeli produkt jest oferowany online.

Kalkulator kredytowy gotówkowy 2022. Oszacowanie rat

Jak skorzystać z kalkulatora kredytów gotówkowych w 2022 roku? Jest to narzędzie bardzo proste i intuicyjne w użytkowaniu. Wystarczy bowiem wpisać dwa podstawowe parametry kredytu: wysokość oraz czas spłaty i otrzymasz propozycje z oszacowanymi ratami. Dodatkowo można również odznaczyć inne dodatkowe elementy, np. rodzaj rat.

Kalkulator kredytów gotówkowych wyświetla również kredyty i pożyczki gotówkowe internetowe.

Jeżeli jesteś zainteresowany którąś z propozycji kredytowych, to możesz wysłać formularz kontaktowy do banku, co pozwala pracownikowi banku skontaktowania się w sprawie przyszłego finansowania. Taka rozmowa jest oczywiście bezpłatna.

Konsultacje z pracownikiem w sprawie kredytu nie charakteru zobowiązującego, co oznacza, że nie musisz decydować się na skorzystanie z oferty.

Czy warto jest korzystać z kalkulatora kredytów gotówkowych?

Jeżeli weźmiemy pod uwagę pewne ograniczenia takich kalkulatorów, jak chociażby szacunkowe wyliczenia, to mimo wszystko warto z nich korzystać. Wyliczona w ten sposób rata – zależna od czasu spłaty kredytu – pozwala na sprawdzenie, jak dużym obciążeniem będzie dla domowych finansów.

Kredyt lub pożyczka gotówkowa, najbardziej popularne produkty kredytowe oferowane przez banki, może zostać przeznaczona na dowolny cel, np. na wyremontowanie mieszkania, zakup mebli lub nagłe i niespodziewane wydatki. Propozycji w bankach jest bardzo dużo – banki oferują nawet kilka różnych kredytów gotówkowych – a formalności i procedury są z reguły ograniczone do niezbędnego minimum.

Nie chcesz korzystać z kalkulatora kredytów gotówkowych? Propozycje kredytów i pożyczek gotówkowych znajdziesz również poniżej:

Jeżeli spłacasz aktualnie kilka różnych kredytów gotówkowych i chciałbyś zmniejszyć ich liczbę oraz jednocześnie zmniejszyć nową ratę kredytową (lub uzyskać dodatkową gotówkę), to należy zastanowić się nad konsolidacją i kredytem konsolidacyjnym.

Dlaczego kalkulator kredytowy gotówkowy szacuje wysokość rat?

Nie można oczekiwać, że kalkulator kredytów gotówkowych wyliczy dokładne raty z jednego podstawowego powodu:

 • W kalkulatorach i lista kredytowych znajdują się WYŁĄCZNIE propozycje kredytów. Natomiast każda ostateczna oferta kredytowa jest indywidualna, uzależniona od oceny kredytowej.

Zanim bank przedstawi ofertę, jest zobligowany przez prawo do sprawdzenia Twojej zdolności kredytowej i dodatkowo pobierze raport z BIK, aby dowiedzieć się jak przedstawia się Twoja wiarygodność kredytowa.

Oba te czynniki (i to łącznie) decydują o warunkach na jakich zostanie udzielony kredyt. Negatywna ocena jednego z nich przekreśla szanse na uzyskanie kredytu.

Oczywistym jest, że im lepszą ocenę uzyskasz, to nie tylko, że zwiększasz szansę na uzyskanie kredytu, ale i możesz liczyć na korzystniejszą ofertę.

Co wpływa na wysokość raty kredytu gotówkowego?

Niekiedy konsumenci uważają, że niska rata oznacza tani kredyt. Takiej zależności nie ma. Wysokość raty jest pochodną kilku podstawowych czynników:

 • wartości udzielonego kredytu,
 • okresu na jaki został udzielony,
 • kosztów całkowitych.

Oprocentowanie nominalne kredytu oznacza cenę za pożyczony kapitał i wyrażone jest przez odsetki. Oznacza to, że każdy dodatkowy miesiąc spłaty kredytu, to niższa rata kredytowa, ale większa wysokość zapłaconych odsetek. Nie należy również zapominać, że o koszcie kredytu decydują również opłaty dodatkowe pobierane przez bank i są to prowizje i opłaty dodatkowe, np. za rozpatrzenie wniosku. Koszt kredytu zwiększa również wykupione ubezpieczenie.

Poniżej zostały zaprezentowane wyliczenia rat oraz kosztów całkowitych dla kredytu gotówkowego na 20 tys. zł oraz 60 tys. zł. Jedynym kosztem kredytowym są odsetki – oprocentowanie nominalne w skali roku 8%, raty równe:

raty dla kredytu gotówkowego na 20 tys. zł i 60 tys. zł

Powyższe wyliczenia jasno wskazują, że mniejsza rata kredytowa nie oznacza tańszego kredytu, ale oznacza wzrost kosztów całkowitych. Oczywiście nie znaczenia, czy jest to kredyt znacznie niższy np. na 2 tys. zł, czy dużo większy, np. na 120 tys. zł.

Dodatkowe czynnik wpływające na wysokość rat:

 • rodzaj płaconych rat – malejące lub stałe – więcej przeczytasz w artykule: Rodzaje rat kredytowych,
 • dzień wypłaty kredytu,
 • dzień płatności rat.

A co wpływa na samą propozycję kredytu gotówkowego i jego cenę?

Ile kosztuje kredyt?

Ustawa o kredycie konsumenckim wyjaśnia, że całkowity koszt kredytu obejmuje koszty, które konsument (kredytobiorca/pożyczkobiorca) jest zobowiązany ponieść w związku z umową kredytową.

 • odsetki,
 • opłaty dodatkowe,
 • prowizje, np. za udzielenie kredytu (uwaga: najczęściej wyliczane jako pewien procent od wysokości kredytu – mogą być kredytowane lub płatne przed udzieleniem kredytu),
 • podatki,
 • marże, jeżeli znane są kredytodawcy,
 • koszty usług dodatkowych, np. wykupienie ubezpieczenia, w sytuacji kiedy ich poniesienie jest niezbędne do uzyskania kredytu lub do otrzymania go na oferowanych warunkach.

Całkowity koszt kredytu nie obejmuje opłat notarialnych ponoszonych przez konsumenta.

CAŁKOWITA KWOTA DO ODDANIA = POŻYCZONY KAPITAŁ + CAŁKOWITY KOSZT KREDYTU

kredyt przykład kosztów

Jeżeli otrzymasz dobrą ocenę kredytową, to z dużym prawdopodobieństwem możesz skutecznie negocjować warunki umowy, pamiętając, że każda obniżka kosztu kredytowego, to mniejsza cena kredytu.

 • Prowizja najczęściej wyliczana jest jako pewien ustalony procent od wysokości udzielonego kredytu. Prowizja może wynosić zarówno 0%, jak i 10%. Wysokość prowizji ma największy wpływ na całkowity koszt w przypadku kredytów krótkoterminowych (zauważalne jest to zwłaszcza w przypadku pożyczek niebankowych, tzw. chwilówkach).
 • Oprocentowanie nominalne decyduje o wysokości zapłaconych odsetek. Ich wysokość rośnie wraz z wysokości kredytu i czasu kredytowania.

Kalkulator kredytowy gotówkowy w 2022 roku

Podsumowują wszystko to, co zostało już napisane, należy jeszcze raz podkreślić, że ŻADEN dostępny kalkulator kredytów gotówkowych nie może być traktowany jako narzędzie do wyliczania DOKŁADNYCH rat kredytu, jak również nie jest to ranking kredytowy (kredyt gotówkowy najkorzystniejszy bank).

Niektóre z kalkulatorów gotówkowych na pierwszych miejscach przedstawiają propozycje będące ofertami sponsorowanymi.

Najlepszą metodą wyboru kredytu jest samodzielne porównanie banków, na początku zapoznanie się z propozycjami kredytowymi, a następnie analiza wybranych ofert kredytowych.

Kalkulatory kredytów gotówkowych są traktowane (i tak powinno być w zasadzie) jako dodatkowe źródło informacji o kredycie, wspomagające podjęcie decyzji w oparciu o szacunkowe wyliczenia rat obciążających domowy budżet.


Źródło wykorzystane w artykule „Kalkulator kredytowy gotówkowy 2022„: Ustawa z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim

1 komentarz do “Kalkulator kredytowy gotówkowy 2022”

 1. Jak działa kalkulator kredytów gotówkowych? Porównuje najnowsze propozycje kredytowe, które można znaleźć w bankach. Ale i tak dopiero na podstawie informacji o dochodach oraz o sytuacji domowego budżetu można wyliczyć zdolność kredytową, a dalej dopiero przedstawić ofertę. I to jest jasne.

  Ale porównywarki zdolności kredytowej nie mogą wyliczyć. Ale dzięki kalkulatorom kredytów gotówkowych otrzymamy listę ofert kredytów w bankach ze wstępnie wyliczonymi ratami i kosztami kredytu. Ale ten koszt, o czym należy pamiętać, również nie jest dokładny.

  Kalkulator kredytowy pozwala, co prawda w ograniczonym stopniu, ale jednak, dopasować raty kredytu do możliwości finansowych.

  Jeżeli natomiast korzystamy z rankingu kredytów gotówkowych, to w tym przypadku należy również podchodzić z pewnym dystansem. Bo w zasadzie nie jest to obiektywny ranking kredytowy, ale przedstawia informacje o każdej ofercie.

  Kiedy warto skorzystać z kalkulatora kredytów gotówkowych?

  1. jeżeli chcesz szybko oszacować raty,
  2. zapoznać się z ofertami kredytów gotówkowych bankach,
  3. jeżeli chcesz skontaktować się z wybranym bankiem.

  I to w zasadzie są jedyne elementy, które mogą zachęcać do korzystania z kalkulatorów.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok