Duży kredyt konsolidacyjny na 80 tys zł. Jak mniejsza rata?

Duży kredyt konsolidacyjny na 80 tys złDuży kredyt konsolidacyjny na 80 tys zł pozwala skonsolidować kredyty i pożyczki bankowe, w tym samym lub różnych bankach. Czy wiesz, że taki kredyt można uzyskać również przez internet? W serwisie sprawdzisz w jakich bankach są dostępne kredyty konsolidacyjne.

Czy kredyt konsolidacyjny może być korzystnym rozwiązaniem dla osób, które zaciągnęły kilka zobowiązań i odczuwają duże obciążenie w związku koniecznością ich terminowych spłaty? Tak. Pod warunkiem, że nie tylko wybierzemy odpowiednio tanią ofertę kredytową, ale i odpowiednio obniżymy wysokość raty.

Nie wolno dopuścić do zaprzestania spłacania kredytów lub pożyczek! Nie otrzymasz nie tylko następnego kredytu, ale i koszty obsługi takiego zadłużenia znacznie wzrosną.

Przegląd banków i kredytów konsolidacyjnych

Zestawienie banków, z którymi można skontaktować się w sprawie konsolidacji: kredyt konsolidacyjny na 80 tys zł.

Nawet wówczas, kiedy pożyczamy racjonalnie (albo tak się nam wydaje), może się zdarzyć, że suma naszych zobowiązań będzie tak dużo, że wystąpią trudności w regulowaniu rat. Wyjściem z takiej sytuacji jest, albo negocjowanie warunków umów kredytowych z bankami, albo zdecydowanie się na skonsolidowanie ich w jeden kredyt, z mniejszą ratą kredytową.

Co podlega konsolidacji? Kredyt na samochód, pożyczka gotówkowa, kredyt mieszkaniowy czy karta kredytowa lub zadłużenie w ROR. Teoretycznie każde zobowiązanie kredytowe można skonsolidować. W praktyce jednak, zależy od konkretnego banku.

Są bowiem banki, które konsolidują wyłączenie kredyty i pożyczki gotówkowe. Są i takie, w których można skonsolidować kredyty mieszkaniowe, jak i nawet inny kredyt konsolidacyjny, np. kredyt konsolidacyjny na 60000 zł.

. W jednych skonsolidujemy zadłużenie od minimum 20 tys. zł, a w innych można uzyskać konsolidację na 10 lat i do 200 tys. zł. I do tego jeszcze jest to kredyt konsolidacyjny przez internet.

Jak skonsolidować zadłużenie do 80 tys. zł?

W praktyce wygląda to w ten sposób, że bank udziela nam kredyt konsolidacyjny po dokonaniu oceny zdolności i wiarygodności kredytowej. Pieniądze z konsolidacji nie są wypłacane nam na rachunek bankowy, ale przelewane odpowiednie kwoty do innych banków, w celu spłaty kredytu lub pożyczki. Bank zatem reguluje nasze zobowiązania. W efekcie po spłacie kredytów i pożyczek przedstawionych do konsolidacji, pozostajemy tylko z jednym kredytem do spłaty. No i z jedną, najczęściej dużo mniejszą ratą kredytową.

Dlaczego rata kredytowa może być zdecydowanie mniejsza? Z jednego, prostego powodu: wydłużenie okresu spłaty. Im dłuższy okres kredytowania, to mniejsza rata kredytowa. Ale im dłuższy czas spłaty, to i korzyści ze zmniejszenia rat kredytowych są coraz mniejsze, a i kredyt staje się coraz droższy. I to jest jednocześnie minus konsolidacji.

Symulacja rat kredytu konsolidacyjnego na 80 tys. zł
w zależności od okresu kredytowania:

4 lata – 1915 zł
5 lat – 1582 zł
6 lat – 1349 zł
7 lat – 1184 zł
8 lat – 1060 zł
9 lat – 964 zł
10 lat – 887 zł

Co prawda konsolidacja kredytów przywraca nam płynność finansową, a budżet domowy ma więcej luzu, to jednak jest to nowy kredyt. W związku z czym będziemy musieli zapłacić nie tylko prowizję za jego udzielenie, ale może to być również i ubezpieczenie. Są i oczywiście i odsetki od kredytu. A im dłuższy czas spłaty, to większe odsetki do zapłacenia.

Tani kredyt konsolidacyjny 80 tys zł

Duża liczba kredytów i pożyczek, podobnie jak ich łączna wysokość, niekoniecznie prowadzi do kłopotów finansowych. Kłopot powstaje wówczas, kiedy nie jesteśmy w stanie regulować rat kredytowych. Sytuacja, w której raty kredytowe są „na styk” z domowym budżetem nie jest najlepszym rozwiązaniem. Co w sytuacji, kiedy nagle wystąpi nieoczekiwana płatność?

Przeczytaj: Kredyt Konsolidacyjny i Scoring Kredytowy.

Jeżeli zdecydujemy się na kredyt konsolidacyjny i zależy nam na jego cenie, to pamiętajmy o tym, aby porównać kredyty konsolidacyjne. Możemy zrobić to zarówno na podstawie RRSO kredytu oraz całkowitych kosztów.

Bank przed udzieleniem kredytu, sprawdzi zarówno naszą zdolność kredytową, jak i wiarygodność kredytową w BIK. Im lepsza będzie ogólna ocena kredytowa, to również lepsze warunki kredytowe otrzymamy w banku. Warto o to zadbać i nie spóźniać się ze spłacaniem rat!

Podsumowania: czyli gdzie po naprawdę duży kredyt konsolidacyjny na 80 tys zł

Konsolidacja kredytów do 80 tys. zł. Jakie plusy i minusy?

  • konsolidacja pozwala na połączenie wszystkich zobowiązań w jeden kredyt.
  • jedna rata kredytowa.
  • im dłuższy okres spłaty, tym mniejsza będzie rata kredytowa.
  • skonsolidować można różne zobowiązania kredytowa.
  • kredyt konsolidacyjny hipoteczny jest tańszy od konsolidacyjnego gotówkowego (w przypadku dużej konsolidacji), ale zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na nieruchomości.
  • jeżeli mamy negatywną historię kredytową, to kredytu nie otrzymamy.
  • nowy kredyt konsolidacyjny, to nowy kosz kredytowy związany z opłatami za udzielnie kredytu (odsetki, prowizja, koszty dodatkowe).
  • wydłużony okres kredytowania skutkuje zmniejszeniem raty kapitałowo-odsetkowej, ale wiąże się to ze wzrostem kosztów związanych z odsetkami.
  • porównanie kredytów konsolidacyjnych, pozwala wyszukać tańszą ofertę kredytową.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok