Kredyty

Kredyty bankowe i pożyczki. Gdzie po kredyt w banku w grudniu 2021 r.? Nikt nie marzy o tym, aby wziąć kredyt. Ale czasami jest potrzebny dodatkowy zastrzyk mniejszej lub większej gotówki. Niektórzy potrzebują kredytu na zakup mieszkania, na kupno samochodu, a jeszcze ktoś inny szuka możliwości skonsolidowania zadłużenia. W jakim banku wziąć odpowiedni kredyt?

kredyty

Sprawdź poniżej: kredyty i pożyczki bankowe. Wyszukiwarki i zestawienie banków.

KREDYTY GOTÓWKOWE

W serwisie można skorzystać z wyszukiwarki i porównywarki kredytów. Wystarczy tylko wpisać odpowiednie wartości kredytu (wysokość kredytu oraz okres kredytowania – w miesiącach), aby otrzymać zestawienie banków oraz szacunkowe wyliczenia rat kredytowych.

Nie wiesz czy w ogóle masz szansę na uzyskanie kredytu gotówkowego? Wystarczy skontaktować się z jednym z banków(wyślij wniosek – krótki formularz kontaktowy – przedstawiciel banku przedzwoni do ciebie), aby sprawdzić swoją zdolność kredytową. W ten sposób dowiesz się, na jaką kwotę kredytu lub pożyczki możesz liczyć.

Jeżeli bank odrzuci wniosek, pozostają pożyczki pozabankowe ratalne lub krótkoterminowe. Droższe niż pożyczki bankowe, ale firmy pożyczkowe podchodzą mniej restrykcyjnie do analizy zdolności kredytowej.

kredyty gotówkowe Kredyty gotówkowe z wyszukiwarką

Przeczytaj również:


KREDYTY HIPOTECZNE

Tutaj również znajdziemy porównywarkę kredytów hipotecznych. Podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych, należy wpisać tylko wysokość kredytu oraz czas kredytowania. Okres kredytowania podajemy w latach.

Mamy dwie możliwości wyboru: kontakt z bankiem lub pośrednikiem finansowym. Należy zwrócić uwagę, że wyliczenia rat, podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych, są szacunkowe.

W przypadku kredytów hipotecznych trzeba dysponować przynajmniej 10% wkładu własnego, ale niektóre banki wymagają 20%. Nie każdy, kto ubiega się o kredyt na zakup mieszkania, dysponuje aż tak wysokim wkładem. Konieczne jest sprawdzeni, które z banków wymagają jedynie 10%. I tutaj z pomocą przyjdzie nam z pewnością pośrednik finansowy, mający dostęp do średnio 15 banków z ofertami kredytów hipotecznych.

kredyty hipoteczne Kredyty hipoteczne z wyszukiwarką

Dodatkowe informacje o kredytach hipotecznych:


KREDYTY KONSOLIDACYJNE

Z takiego rozwiązania można skorzystać wówczas, kiedy suma wszystkich kredytów i pożyczek przekracza nasze możliwości finansowe. W skrócie: kiedy suma rat kredytowych jest zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu.
Połączenie wszystkich zobowiązań w jeden kredyt pomaga nie tylko przywrócić płynność finansową, ale także dzięki konsolidacji mamy tylko jeden termin spłaty raty.

W przeciwieństwie do kredytów gotówkowych i hipotecznych, na stronie nie znajdziemy porównywarki kredytów konsolidacyjnych. Jest to spowodowane tym, że w zależności od konsolidowanych produktów i zabezpieczenia, wyróżniamy kredyty konsolidacyjne gotówkowe i hipoteczne.

A co można skonsolidować? W zależności od wybranego banku, mogą to być kredyty i pożyczki gotówkowe (we wszystkich bankach), kredyty ratalne, mieszkaniowe, samochodowe, konsolidacyjne oraz karty kredytowe i zadłużenie w rachunkach osobistych.

kredyty konsolidacyjne Przegląd konsolidacyjny: kredyty konsolidacyjne w bankach

Poradniki o kredytach konsolidacyjnych:


KREDYTY SAMOCHODOWE – kredyt celowy na zakup ruchomości

Przegląd kredytów i pożyczek samochodowych. Taki kredyt lub pożyczka może być przeznaczona nie tylko na zakup samochodu. Może to być samochód nowy lub używany, ale także motor lub motorower, lub inna ruchomość.

kredyty samochodowe Kredyt na zakup samochodu, motoru lub skutera


Pamiętaj, aby oferty kredytów w bankach porównywać wg całkowitych kosztów kredytu oraz RRSO. Oczywiście, jeżeli to cena jest tym podstawowym kryterium wyboru.

Najtańszy kredyt to taki, gdzie RRSO jest najmniejsze oraz całkowity koszt będzie najmniejszy w porównaniu do takich samych kredytów w innych bankach.

Nie każdy z nas otrzyma kredyt w takiej wysokości w jakiej by oczekiwał. O tym w jakiej wysokości otrzymamy kredyt decyduje zdolność kredytowa. Dodatkowo banki różnie ją wyliczają, chociaż metodologia jest podobna.

Poza samą zdolnością kredytową, na ocenę kredytową wpływa również wiarygodność kredytowa. Oba elementy mają zasadniczy wpływ na akceptację lub odrzucenie wniosku kredytowego. Nierzadko dochodzi do sytuacji, w której jeden bank pozytywnie zaopiniuje Twój wniosek, a inny go odrzuci. Dlatego warto jest skontaktować się z dwoma lub trzema bankami w sprawie finansowania.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok