Kalkulator kredytu gotówkowego

Kalkulator kredytu gotówkowego – pomoże wyszukać bank. Pożyczki i kredyty gotówkowe są dostępne w każdym banku. Nie tylko, że są powszechnie oferowane (niektóre z banków mają po kilka różnych propozycji), ale i stosunkowo łatwo dostępne. Nie oznacza to jednak wcale, że każdy kto tylko złoży wniosek, taki kredyt otrzyma. Odpowiednia zdolność kredytowa i wiarygodność kredytowa są kluczowymi elementami, które decydują o pozytywnym (lub negatywnym) rozpatrzeniu wniosku kredytowego.

kalkulator kredytu gotówkowego

Niezależnie od tego, czy korzystasz z limitu w koncie ROR, z kredytu ratalnego czy z kolejnej pożyczki bankowej, musisz zawsze pamiętać o tym, aby terminowo regulować wymagane raty. Historia kredytowa w BIK będzie miała duże znaczenie w sytuacji, kiedy po raz kolejny sięgniesz po produkt kredytowy w banku. Im lepsza ocena wiarygodności kredytowej oraz lepsza zdolność kredytowa, tym korzystniejsza może być oferta kredytowa zaproponowana przez bank.

Ale czy to będzie najlepszy kredyt gotówkowy? Nikt tego nie wie, dlatego warto jest poświęcić trochę czasu na porównanie co najmniej dwóch ofert kredytowych, aby sprawdzić która z nich jest bardziej korzystna finansowo. Kalkulator kredytu gotówkowego nie wskaże oczywiście najlepszego banku, ale pomoże w kilku kluczowych aspektach.

Kalkulator kredytu gotówkowego. Pożyczki

Jak skorzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego? Jest to bardzo proste, intuicyjne i nieskomplikowane narzędzie. Nie jest wzmagane żadne doświadczenie z usługami bankowymi, aby z niego korzystać. Jednocześnie nie zobowiązuje do wybrania propozycji i nie zbiera żadnych danych użytkowników.

Poniższy kalkulator (a jednocześnie wyszukiwarka) kredytów i pożyczek gotówkowych, zaprezentuje wybór banków, z którymi można się skontaktować po wypełnieniu krótkiego wniosku kontaktowego – po jego wysłaniu bank skontaktuje się z Tobą telefonicznie.

Na początku, zanim jeszcze skorzystasz z porównywarki, ustal jakie są Twoje aktualne potrzeby i w jakiej wysokości szukasz finansowania. Pamiętaj: w każdym banku znajdziesz inną propozycję, z innymi warunkami, a dodatkowo może to być również kredyt przez internet. Jednocześnie nie powinieneś traktować otrzymanego zestawienia, jako rankingu kredytowego, ponieważ takim nie jest.

Co należy zaznaczyć, aby otrzymać wyniki? Przede wszystkim należy wypełnić te pola, które dotyczą wysokości kredytu oraz czasu kredytowania – podajesz go w miesiącach. I to wystarczy. Możesz również odznaczyć pozostałe parametry, ale nie jest to absolutnie konieczne. Ostatnim krokiem jest obliczenie raty kredytowej, a właściwie jej oszacowania, ponieważ KAŻDY kalkulator (bankowy, na stronie internetowej) wysokość raty może wyłącznie oszacować. Ostateczna oferta kredytowa zawsze zależy od indywidualnej oceny kredytowej kredytobiorcy, dokonanej przez bank.

Kredyt gotówkowy? U nas jest najtaniej!

Każdy bank dąży do jak największej sprzedaży własnych produktów. Stosuje zatem wiele różnych działań marketingowych, mających zwiększyć swoją skuteczność. Najczęściej wykorzystywana jest reklama telewizyjna, radiowa i internetowa, z nośnymi hasłami reklamowymi, pisanymi przez najlepszych copywriterów.

 • Decyzja o kredycie nawet w 10 minut – ale nikt nie podaje, że jest to wstępna decyzja kredytowa…
 • Kredyt gotówkowy bez poręczycieli i zbędnych formalności, dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. – KAŻDY kredyt gotówkowy musi być dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.
 • Kredyt gotówkowy online i zyskaj niższą prowizję! – Sprawdź czy nie zapłacisz większego oprocentowania!
 • Weź kredyt gotówkowy bez wizyty w banku. Szybki przelew na konto. – Po podpisaniu umowy środki z kredytu są najczęściej przelewane w tym samym dniu.
 • Szybki proces i minimum formalności. Wygodny wniosek kredytowy. – Formalności są zazwyczaj podobne, analiza wniosku kredytowego zajmuje również trochę czasu, a wniosek o kredyt gotówkowy w każdym banku jest podobny.
 • Wygodny proces bez wychodzenia z domu. Umowę o kredyt gotówkowy zawrzesz online! – Dowiedz się na samym początku, czy jest to procedura przez internet od A do Z. Może okazać się, że w szczególnych przypadkach umowa musi być podpisana w banku.

Czy zatem te wszystkie działania, to manipulacja, mająca Ciebie skłonić do niekorzystnego wyboru? Nie. Jednak, jeżeli nie zastosujesz się do pewnych rad, które znajdziesz poniżej, to jesteś skazany zawsze na dowolną ofertę i to niekoniecznie korzystną.

Czy kalkulator kredytu gotówkowego umożliwia wyszukania tańszego kredytu?

Poszukiwanie najlepszego kredytu(?) warto zacząć od zapoznania się z kilkoma propozycjami w bankach, a następnie przeanalizowania co najmniej dwóch ofert. Nawet niewielki wybór jest korzystniejszy niż żaden, w szczególności zwracając uwagę na fakt, że jest to gra zero-jedynkowa, w której zwycięzca jest tylko jeden: bank.

Jeżeli masz dużo czasu i sytuacja jest odpowiednia, to możesz poświęci kilka dni i odwiedzić wybrane placówki bankowe w Twoim mieście. Natomiast, jeżeli cenisz czas i wygodę oraz szerszy wybór, to skorzystaj z internetu. Masz wówczas czas, aby na spokojnie, bez niepotrzebnej presji przeanalizować ofertę.

Odpowiadając na pytanie „czy z kalkulatorem kredytu gotówkowego znajdziesz tańszy kredyt?” należy jasno odpowiedzieć, że jest to możliwe, ale…

 • kalkulator kredytów przedstawia tylko pewien zakres produktów oferowanych przez banki,
 • stanowi dodatkowe źródło informacji o konkretnej propozycji, ale nie może być ona traktowana jako oferta kredytowa,
 • pozwala skontaktować się z bankami w sprawie kredytu i uzyskać szczegółowe informacje dotyczące kredytowania,
 • nie uwzględnia Twojej zdolności i wiarygodności kredytowej, a tym samym
 • niemożliwe jest przy jej pomocy wyliczenia kosztu całkowitego oraz wyliczenia dokładnej raty.

Tani kredyt gotówkowy? Co to oznacza?

Dokonując zakupów w jakimkolwiek sklepie, zwracasz uwagę na cenę produktu. Porównując ten sam produkt oferowany przez sklep A z takim samym produktem w sklepie B, C czy D, bardzo łatwo stwierdzisz, gdzie jest najtaniej.

Podobnie jest z bankami i kredytami. No dobrze, ale zapytasz: jak sprawdzić cenę kredytu? Przecież nie znajdziesz cennika mówiącego, że kredyt gotówkowy na 10 000 zł kosztuje 350 zł…

Cenę kredytu gotówkowego wskazuje Koszt Całkowity Kredytu oraz RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania).

Na koszt całkowity składają się wszystkie poszczególne koszty ponoszone na rzecz banku, np. odsetki, prowizja, opłaty dodatkowe czy ubezpieczenie (jeżeli skorzystasz i jest oferowane przez bank). RRSO to również koszt całkowity, ale wskaźnik jest prezentowany jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania nie jest tym samym co Oprocentowanie Nominalne Roczne (RSO) – uwzględnia ono bowiem wszystkie składowe kosztów w ujęciu rocznym, natomiast oprocentowanie nominalne informuje o oprocentowaniu kredytu w skali roku – od jego wysokości, czasu kredytowania i rodzaju rat (równe lub malejące), zależy wysokość zapłaconych odsetek.

Najczęstsze koszty kredytów gotówkowych

Z każdym kredytem, nie tylko gotówkowym, wiąże się oprocentowanie nominalne, od którego liczone są koszty odsetkowe. Tylko w przypadku pożyczek można pożyczyć pieniądze bez naliczania odsetek. Jednak z takiej możliwości częściej można skorzystać w przypadku pożyczek niebankowych (krótkoterminowych) niż decydując się na bank.

Niekiedy takie wyjątkowe pożyczki są oferowane w propozycji promocyjnej. Z reguły nie przekraczają one 2000 zł i 12 miesięcy.

Oprocentowanie nominalne

Oprocentowanie nominalne może być stałe i zmienne. W przypadku oprocentowania stałego przez cały czas trwania umowy kredytowej będzie ono niezmienne, a ustalony harmonogram spłat kredytu będzie obowiązywać do ostatniej raty.

Oprocentowanie zmienne jest sumą np. zmiennego oprocentowania obowiązującego na rynku międzybankowym (co to jest WIBOR – czy jego wysokość ma znaczenie) oraz stałej marży banku. W przypadku zmiany stóp procentowych ustalanych przez RPP (Rada Polityki Pieniężnej) nastąpi wzrost/spadek oprocentowania, a tym samym wzrost/spadek wysokości raty kredytowej.

Prowizja od wysokości udzielonego kredytu

Jest to opłata jednorazowa, może być kredytowa lub zapłacona z góry, naliczana najczęściej jako pewien procent od wysokości udzielonego kredytu. Należy zwrócić uwagę, że jej wysokość jest niezależna od okresu kredytowania: 5% od kredytu gotówkowego na 10 000 zł na 5 lat lub na 9 lat wyniesie 500 zł.

Opłata przygotowawcza za udzielenie kredytu

Opłatę przygotowawczą (administracyjną?) w przypadku kredytów gotówkowych występuje stosunkowo rzadko. Bardziej powszechnie jest stosowana przez firmy pożyczkowe udzielające pożyczki gotówkowe.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego

Ubezpieczenie jest fakultatywne (nieobowiązkowe), ale w praktyce często zdarza się, że banki je proponują, w zamian za np. obniżenie oprocentowania lub prowizji. Czy jest to korzystne rozwiązanie? Bez analizy kosztów nie sposób odpowiedzieć na takie pytanie.

Już wiesz, gdzie jest najtańszy kredyt gotówkowy?

Aby wybrać najlepszą i najtańszą ofertę kredytu gotówkowego, konieczne jest przeanalizowanie poszczególnych propozycji. Należy zatem sprawdzić koszty całkowite dla wybranych parametrów kredytu (taka sam wysokość kredytu, czas kredytowania oraz system rat) i zobaczyć, która oferta jest tańsza.

Nie daj się również nabrać na propozycje typu „kredyt gotówkowy z niską ratą„, co miałoby sugerować, że skoro niska rata, to i kredyt będzie tańszy.

Rata kredytowa będzie tym mniejsza, im dłuższy jest czas spłaty zobowiązania. Konsekwencją dłużej spłaty kredytu jest większy koszt odsetkowy, co oznacza zwiększenie kosztu całkowitego oraz wysokości Twojego zadłużenia.

A jeżeli cena kredytu nie jest najważniejsza, to zwracaj uwagę na pozostałe elementy propozycji kredytowych w bankach.

Informacje:

Wpis "Kredyty gotówkowe porównywarka"
zaktualizowany 4 stycznia 2023 r.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok