Kalkulator kredytu gotówkowego

2023-11-19 – ostatnia aktualizacja

Kalkulator kredytu gotówkowego, to szybkie oszacowanie wysokości raty i zapoznanie się z propozycjami kredytowymi w bankach. Kalkulacja kosztów całkowitych pożyczki gotówkowej – niezależnie czy decydujemy się na pożyczkę bankową czy w firmie pożyczkowej – to podstawowa czynność, którą powinniśmy przeprowadzić przed podjęciem ostatecznej decyzji.

kalkulator kredytu gotówkowego

W internecie znajdziesz wiele różnych kalkulatorów: kosztów pożyczki, RRSO, rat kredytowych i odsetek. Czym innym jest kalkulator pożyczek i kredytów gotówkowych bankowych, czym innym pożyczek pozabankowych. Jedno jest pewne: kalkulator kredytów nie wyliczy dokładnie rat. I nie ma tutaj znaczenia czy korzystasz z kalkulatora na stronie banku czy na portalu finansowym – takie kalkulatory wyłącznie szacują ich wysokość. Dlaczego? O tym kilka słów poniżej.

Na ostateczną ofertę kredytu gotówkowego ma wpływ indywidualna ocena kredytowa dokonywana przez bank. Zawiera ona zarówno ocenę zdolności kredytowej, jak i sprawdzenie wiarygodność kredytowej w BIK. Oba te czynniki nie są uwzględniania w kalkulatorach, tym samym nie można autorytatywnie stwierdzić, że wyniki otrzymane w kalkulatorze będą identyczne z tymi, które przedstawi bank.

Pomimo wspomnianych ograniczeń, kalkulatory mogą być pomocne w wyszukaniu banku, zapoznaniu się z propozycją, oczywiście w szacowaniu rat oraz pozwalają na błyskawiczny kontakt z wybranymi bankami w sprawie pożyczki lub kredytu.

Kalkulator kredytowy kredyt gotówkowy:

 • oszacowanie wysokości raty kredytowej w zależności od przyjętych parametrów szukanego kredytu,
 • możliwość szybkiego zapoznania się z najnowszymi propozycjami kredytów i pożyczek gotówkowych,
 • szybki i prosty kontakt z wybranymi bankami – wystarczy wysłać wniosek kontaktowy online i przedstawiciel banku przedzwoni.

Kalkulator kredytu gotówkowego. Pożyczki

Jak skorzystać z kalkulatora kredytów i pożyczek gotówkowych? Jest to bardzo proste, intuicyjne i nieskomplikowane narzędzie. Nie jest wymagane posiadania doświadczenia z usługami bankowymi, aby z niego korzystać. Jednocześnie nie zobowiązuje do wybrania kredytu i nie zbiera żadnych danych użytkowników.

Poniższy kalkulator (a jednocześnie wyszukiwarka) kredytów i pożyczek gotówkowych, zaprezentuje wybór banków, z którymi można się skontaktować po wypełnieniu krótkiego wniosku kontaktowego – po jego wysłaniu bank skontaktuje się z Tobą telefonicznie.

Na początku, zanim jeszcze skorzystasz z kalkulatora, ustal jakie są Twoje aktualne potrzeby i w jakiej wysokości szukasz finansowania. Pamiętaj: w każdym banku znajdziesz inną propozycję, z innymi warunkami, a dodatkowo może to być również kredyt przez internet. Jednocześnie nie powinieneś traktować otrzymanego zestawienia, jako rankingu kredytów gotówkowych, ponieważ takim nie jest.

Co należy zaznaczyć, aby otrzymać wyniki? Przede wszystkim należy wypełnić te pola, które dotyczą wysokości kredytu oraz czasu kredytowania – podajesz go w miesiącach. I to wystarczy. Możesz również odznaczyć pozostałe parametry, ale nie jest to absolutnie konieczne. Ostatnim krokiem jest obliczenie raty kredytowej, a właściwie jej oszacowania, ponieważ KAŻDY kalkulator (bankowy, na stronie internetowej) wysokość raty może wyłącznie oszacować. Ostateczna oferta kredytowa zawsze zależy od indywidualnej oceny kredytowej kredytobiorcy, dokonanej przez bank.

Czy kalkulator kredytów gotówkowych umożliwia wyszukania tańszego kredytu?

Poszukiwanie najlepszego kredytu(?) warto zacząć od zapoznania się z kilkoma propozycjami w bankach, a następnie przeanalizowania co najmniej dwóch ofert. Nawet niewielki wybór jest korzystniejszy niż żaden, w szczególności zwracając uwagę na fakt, że jest to gra zero-jedynkowa, w której zwycięzca jest tylko jeden: bank.

Jeżeli masz dużo czasu i sytuacja jest odpowiednia, to możesz poświęci kilka dni i odwiedzić wybrane placówki bankowe w Twoim mieście. Natomiast, jeżeli cenisz czas i wygodę oraz szerszy wybór, to skorzystaj z internetu. Masz wówczas czas, aby na spokojnie, bez niepotrzebnej presji przeanalizować ofertę.

Odpowiadając na pytanie „czy z kalkulatorem kredytu gotówkowego znajdziesz tańszy kredyt?” należy jasno odpowiedzieć, że jest to możliwe, ale…

 • kalkulator kredytów gotówkowych przedstawia tylko pewien zakres produktów oferowanych przez banki,
 • stanowi dodatkowe źródło informacji o konkretnej propozycji, ale nie może być ona traktowana jako oferta kredytowa,
 • pozwala skontaktować się z bankami w sprawie kredytu i uzyskać szczegółowe informacje dotyczące kredytowania,
 • nie uwzględnia Twojej zdolności i wiarygodności kredytowej, a tym samym
 • niemożliwe jest przy jej pomocy wyliczenia kosztu całkowitego oraz wyliczenia dokładnej raty.

Symulator rat kredytu gotówkowego

Od razu można odpowiedzieć na pytanie: dlaczego takie symulatory szacują wysokości rat, a nie wyliczają ich dokładnie? Tak nie jest, ponieważ:

 • oferta kredytowa jest przygotowana przez bank indywidualnie i uwzględnia ocenę kredytową, a więc zdolność kredytową i historię kredytową w BIK.

Czyli na samym początku, bank sprawdza czy masz zdolność kredytową oraz jak prezentuje się Twoja wiarygodność kredytowa (BIK). Te dwa czynniki brane do ogólnej oceny kredytowej, wpływają na decyzję kredytową i warunki udzielenia finansowania. Tym samym lepsza ocena kredytowa, to korzystniejsza oferta przedstawiona przez bank, a bardzo często również większe możliwości negocjacyjne.

Pomimo pewnych ograniczeń, kalkulacja kredytu gotówkowego nie jest bezużyteczna. Pozwala bowiem zorientować się, jak dużym obciążeniem będzie ona dla domowego budżetu.

Czynniki dodatkowe, wpływające na wysokość rat, to także:

 • rodzaj rat – malejące lub stałe,
 • data wypłaty kredytu gotówkowego,
 • daty płatności rat kredytowych.

Pożyczki gotówkowe kalkulatory

W wyszukiwaniach internetowych można również znaleźć inne zapytania dotyczące kalkulatorów. Są to między innymi:

Pożyczka gotówkowa kalkulator zdolności – uwagi i zastrzeżenia są podobne, jak do tych poczynionych powyżej. Wyliczenia odbiegają od rzeczywistości. Zamiast korzystać z takich pseudokalkulatorów, najlepiej jest skontaktować się z wybranym bankiem. Obliczy dokładnie zdolność kredytową, sprawdzi historię kredytową i jeżeli ocena jest pozytywna, to przedstawi nam indywidualnie przygotowaną ofertę.

Symulator rat kredytu gotówkowego. Podobnie jak w przypadku innych takich narzędzi, uzyskujemy tylko oszacowanie rat. Tylko i wyłącznie, a nie dokładne wyliczenia. Konkretna wysokość raty, co do grosza, uzyskamy TYLKO w banku, z którym skontaktujemy się w sprawie finansowania. W zależności od oferty i kosztów całkowitych, rata kredytowa z pewnością będzie się różnić w poszczególnych bankach.

Pożyczka gotówkowa licznik – jeżeli kupiliśmy rower za pożyczkę gotówkową, to taki licznik rat można na nim zamontować. Bardziej poważnie, zapytanie dotyczy kalkulatora rat, tylko wyrażone mniej precyzyjnie.

Kredyt gotówkowy? U nas jest najtaniej!

Każdy bank dąży do jak największej sprzedaży własnych produktów. Stosuje zatem wiele różnych działań marketingowych, mających zwiększyć swoją skuteczność. Najczęściej wykorzystywana jest reklama telewizyjna, radiowa i internetowa, z nośnymi hasłami reklamowymi, pisanymi przez najlepszych copywriterów.

Decyzja o kredycie nawet w 10 minut – ale nikt nie podaje, że jest to wstępna decyzja kredytowa…

Kredyt gotówkowy bez poręczycieli i zbędnych formalności, dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. – KAŻDY kredyt gotówkowy musi być dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

Kredyt gotówkowy online i zyskaj niższą prowizję! – Sprawdź czy nie zapłacisz większego oprocentowania!

Weź kredyt gotówkowy bez wizyty w banku. Szybki przelew na konto. – Po podpisaniu umowy środki z kredytu są najczęściej przelewane w tym samym dniu.

Szybki proces i minimum formalności. Wygodny wniosek kredytowy. – Formalności są zazwyczaj podobne, analiza wniosku kredytowego zajmuje również trochę czasu, a wniosek o kredyt gotówkowy w każdym banku jest podobny.

Wygodny proces bez wychodzenia z domu. Umowę o kredyt gotówkowy zawrzesz online! – Dowiedz się na samym początku, czy jest to procedura przez internet od A do Z. Może okazać się, że w szczególnych przypadkach umowa musi być podpisana w banku.

Czy zatem te wszystkie działania, to manipulacja, mająca Ciebie skłonić do niekorzystnego wyboru? Nie. Jednak, jeżeli nie zastosujesz się do pewnych rad, które znajdziesz poniżej, to jesteś skazany zawsze na dowolną ofertę i to niekoniecznie korzystną.

Tani kredyt gotówkowy? Co to oznacza?

Dokonując zakupów w jakimkolwiek sklepie, zwracasz uwagę na cenę produktu. Porównując ten sam produkt oferowany przez sklep A z takim samym produktem w sklepie B, C czy D, bardzo łatwo stwierdzisz, gdzie jest najtaniej.

Podobnie jest z bankami i kredytami. No dobrze, ale zapytasz: jak sprawdzić cenę kredytu? Przecież nie znajdziesz cennika mówiącego, że kredyt gotówkowy na 10 tysięcy złotych kosztuje 350 zł…

Cenę kredytu gotówkowego wskazuje Koszt Całkowity Kredytu oraz RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania).

Zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim1, koszt całkowity kredytu obejmuje wszystkie koszty, które konsument zobowiązany jest ponieść w związku z umową kredytową. Są to m.in. odsetki, prowizja, opłaty dodatkowe czy ubezpieczenie (jeżeli skorzystasz i jest oferowane przez bank).

RRSO to również koszt całkowity, ale wskaźnik jest prezentowany jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania nie jest tym samym co Oprocentowanie Nominalne Roczne (RSO) – uwzględnia ono bowiem wszystkie składowe kosztów w ujęciu rocznym, natomiast oprocentowanie nominalne informuje o oprocentowaniu kredytu w skali roku – od jego wysokości, czasu kredytowania i rodzaju rat (równe lub malejące), zależy wysokość zapłaconych odsetek.

Najczęstsze koszty kredytów gotówkowych

Z każdym kredytem, nie tylko gotówkowym, wiąże się oprocentowanie nominalne, od którego liczone są koszty odsetkowe. Tylko w przypadku pożyczek można pożyczyć pieniądze bez ich naliczania. Jednak z takiej możliwości częściej można skorzystać w przypadku pożyczek niebankowych (krótkoterminowych) niż decydując się na bank.

Niekiedy takie wyjątkowe pożyczki są oferowane w propozycji promocyjnej. Z reguły nie przekraczają one 2000 zł i 12 miesięcy.

Oprocentowanie nominalne może być stałe i zmienne. W przypadku oprocentowania stałego przez cały czas trwania umowy kredytowej będzie ono niezmienne, a ustalony harmonogram spłat kredytu będzie obowiązywać do ostatniej raty.

Oprocentowanie zmienne jest sumą np. zmiennego oprocentowania obowiązującego na rynku międzybankowym (co to jest WIBOR – czy jego wysokość ma znaczenie) oraz stałej marży banku. W przypadku zmiany stóp procentowych ustalanych przez RPP (Rada Polityki Pieniężnej) nastąpi wzrost/spadek oprocentowania, a tym samym wzrost/spadek wysokości raty kredytowej.

Prowizja od wysokości udzielonego kredytu. Jest to opłata jednorazowa, może być kredytowa lub zapłacona z góry, naliczana najczęściej jako pewien procent od wysokości udzielonego kredytu. Należy zwrócić uwagę, że jej wysokość jest niezależna od okresu kredytowania: 5% od kredytu gotówkowego na 10 000 zł na 5 lat lub na 9 lat wyniesie 500 zł.

Opłata przygotowawcza (administracyjna) w przypadku kredytów gotówkowych występuje stosunkowo rzadko. Bardziej powszechnie jest stosowana przez firmy pożyczkowe udzielające pożyczki gotówkowe.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego jest fakultatywne (nieobowiązkowe), ale w praktyce często zdarza się, że banki je proponują, w zamian za np. obniżenie oprocentowania lub prowizji. Czy jest to korzystne rozwiązanie? Bez analizy kosztów nie sposób odpowiedzieć na takie pytanie.

kalkulator kredytowy kredyt gotówkowy 2023 koszt całkowity

Przykładowe koszty kredytu gotówkowego na 10000 zł. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Już wiesz, gdzie jest najtańszy kredyt gotówkowy?

Aby wybrać najlepszą i najtańszą ofertę kredytu gotówkowego, konieczne jest przeanalizowanie poszczególnych propozycji. Należy zatem sprawdzić koszty całkowite dla wybranych parametrów kredytu (taka sam wysokość kredytu, czas kredytowania oraz system rat) i zobaczyć, która oferta jest tańsza.

Nie daj się również nabrać na propozycje typu „kredyt gotówkowy z niską ratą„, co miałoby sugerować, że skoro niska rata, to i kredyt będzie tańszy.

Rata kredytowa będzie tym mniejsza, im dłuższy jest czas spłaty zobowiązania. Konsekwencją dłużej spłaty kredytu jest większy koszt odsetkowy, co oznacza zwiększenie kosztu całkowitego oraz wysokości Twojego zadłużenia.

A jeżeli cena kredytu nie jest najważniejsza, to zwracaj uwagę na pozostałe elementy propozycji kredytowych w bankach.

Bez pozytywnej oceny kredytowej, to ani rusz

Aby otrzymać kredyt gotówkowy w banku musimy wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową i wiarygodnością kredytową w BIK. Oba te czynniki mają decydujące znaczenie przy wydawaniu decyzji kredytowej.

Wiarygodność kredytowa, to inaczej sprawdzenie historii kredytowej w BIK, ale także i baz dłużników. Jeżeli jest wiarygodność kredytowa jest pozytywna, to wszystko jest ok. Jeżeli negatywna, to prawdopodobieństwo uzyskania kredytu bankowego spada do zera.

W tym artykule wymienimy tylko kilka podstawowych elementów, które wpływają na ocenę zdolności kredytowej. Są to:

 • dochód netto,
 • liczba osób w gospodarstwie domowym,
 • suma miesięcznych dochodów,
 • suma miesięcznych zobowiązań,
 • wydatki na utrzymanie (miesięczne),
 • suma limitów na kartach kredytowych,
 • zobowiązania kredytowe,
 • miejsce zamieszkania,
 • rodzaj zatrudnienia,
 • staż pracy,
 • wiek kredytobiorcy.

Każdy bank wylicza zdolność kredytową w podobny sposób, ale faktory brane pod uwagę mogą mieć różną wagą. I dlatego w jednym banku kredytu nie otrzymamy, a w innym już tak.

FAQ: Krótkie pytanie – krótka odpowiedź

Jak sprawdzić całkowity koszt kredytu gotówkowego?
Całkowity koszt kredytu gotówkowego można obliczyć dodając do siebie wszystkie raty z harmonogramu umowy kredytowej. Rata jest przestawiona w dwóch częściach: kapitałowej i odsetkowej. Łatwiej przyjdzie nam obliczyć, ile kapitału i ile odsetek pozostaje jeszcze do zapłacenia. Uwaga! Prowizja nie będzie ujęta w racie kredytu gotówkowego, kiedy została ona pobrana jednorazowo przy uruchomieniu kredytu.

Z czego się składa rata kredytu gotówkowego?
Rata kredytu gotówkowego składa się z dwóch części: kapitałowej i odsetkowej. Pierwsza część dotyczy kwoty pożyczonego kapitału od banku, a część odsetkowa to odsetki od pożyczonego kapitału pozostającego do spłaty.

Co obejmuje całkowity koszt kredytu?
Całkowity koszt kredytu składa się z odsetek od pożyczonego kapitału, dodatkowych opłat (prowizja, opłata za rozpatrzenia wniosku), wykupionego ubezpieczenia.

Dlaczego RRSO jest wyższe niż oprocentowanie?
Rzeczywista stop procentowa to wskaźnik obejmujący zarówno oprocentowanie nominalne (RSO), jak i inne koszty związane z udzieleniem kredytu. Może to być prowizje czy dodatkowe ubezpieczenie. RRSO jest zawsze większe od RSO, jeżeli wystąpią inne elementy kosztowe poza oprocentowaniem. Obie wartości mogą być równe jedynie przy jednorazowej spłacie kredytu, wówczas kiedy odsetki będą jedynym kosztem kredytu gotówkowego.

Co to jest kalkulator kredytów gotówkowych?
Jest to narzędzie finansowe, zwane również porównywarką lub wyszukiwarką kredytów gotówkowych, zawierające propozycje kredytowe z banków. Pozwala wyłącznie oszacować raty, a nie wyliczyć ich dokładną wysokość. Głównym założeniem tego typu narzędzi jest szacowanie rat, czasami również kosztów całkowitych po wpisaniu określonych parametrów szukanego kredytu. Kalkulator kredytów gotówkowych umożliwia również wysłanie wniosku kontaktowego do wybranych banków.


Informacje dodatkowe:

1 Ustawa o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 r..
Kredyt gotówkowy w Wikipedii: pl.wikipedia.org.
Kalkulator zmiany oprocentowania kredytu hipotecznego w PLN: finanse.uokik.gov.pl.
Kalkulator przedterminowej spłaty kredytu konsumenckiego: Kalkulator RF.

Wpis "Kredyty gotówkowe porównywarka"
zaktualizowany 27 października 2023 r.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok