Kredyt gotówkowy 25 tys. zł. Od 3 lat do 7 lat

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-06-17 – ostatnia aktualizacja. Wiarygodne źródło informacji Artykuły w serwisie KredytyPorownywarka.pl są starannie opracowywane przez doświadczonych autorów, bazując na wiarygodnych źródłach. Wykorzystujemy dane z renomowanych raportów branżowych, analiz rynkowych oraz opinii ekspertów finansowych. Nasze publikacje mają charakter informacyjny i edukacyjny, nie są poradami inwestycyjnymi ani rekomendacjami finansowymi. Dążymy do dostarczania czytelnikom rzetelnej wiedzy, pomagającej w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych..

Kredyt gotówkowy 25 tys. zł w banku: porównanie rat kredytowych oraz przegląd najnowszych ofert kredytowych. Sprawdź w jakim banku można pożyczyć 25 tys. zł na długi lub krótki czas.
kredyt gotówkowy 25 tys. zł
Kredyt gotówkowy 25 tys. zł. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Kredyt gotówkowy w wysokości 25 tys. zł może przydać się w różnych sytuacjach życiowych, ale należy pamiętać o odpowiedzialnym podejściu do zaciągania takiego zobowiązania.

Przed podjęciem decyzji dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową. Porównaj oferty w bankach i przeczytaj umowę, która będzie Ciebie obowiązywała przez cały czas spłaty zobowiązania.

Pamiętaj, że produkty kredytowe ułatwiają życie, ale powinny być wykorzystywane w sposób rozważny i odpowiedzialny.

Porównanie kredytów gotówkowych na 25 tys. zł

Takie porównanie kredytów gotówkowych na 25 tys. zł jest konieczne, jeżeli zależy nam na wyborze korzystnej oferty w banku.

Należy nie tylko sprawdzić jakie są jej zalety (i wady), ale dodatkowo przeanalizować poszczególne koszty, jak i porównać całkowity w banku A z taką samą ofertą w banku B.

Liczba propozycji kredytów gotówkowych jest bardzo duża i podjęcie decyzji, do którego z banków wysłać formularz kontaktowy może być nieco utrudnione. Nie dokonamy jednak odpowiedniego wyboru, jeżeli nie porównamy indywidualnych ofert przygotowanych przez banki.

Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z poniższą i ewentualne wysłanie formularza kontaktowego.

Kredyt gotówkowy 25 tys. zł jaka rata?

Ile wyniesie rata kredytu gotówkowego na 25 tys. zł? Jej wysokość jest uzależniona od końcowej oferty kredytowej. A ta z kolei uzależniona od oceny kredytowej osoby wnioskującej o kredyt.

Dlatego kalkulatory i inne podobne narzędzia mogą tylko szacować wysokość raty, jak i wysokość kosztów całkowitych.

Jeżeli jednak przyjęte zostaną pewne określone założenia, to można taką ratę (i koszt całkowity) obliczyć.

Kredyt gotówkowy 25 tysięcy zł: oprocentowanie 12,79% – odsetki są jedynym kosztem całkowitym. Czas kredytowania – raty równe – koszt odsetkowy (całkowity).

3 lata: 839,82 zł -5 233,60 zł,
4 lata: 668,08 zł – 7 068,06 zł,
5 lat: 566,14 zł – 8 968,57 zł,
6 lat: 499,09 zł – 10 934,19 zł,
7 lat: 451,95 zł – 12 963,78 zł.

Jak widać z powyższych wyliczeń wraz z długością czasu spłaty rośnie koszt całkowity, ale rata maleje.

Wysokość raty musi być dopasowana w taki sposób, aby nie stanowiła zbyt dużego obciążenia finansowego dla domowego budżetu. Nawet w sytuacji, kiedy nasza zdolność kredytowa jest wystarczająca według banku, aby ten okres kredytowania skrócić.

Najtańszy kredyt 25 tysięcy zł

Zawsze konieczne jest porównanie kredytów pod względem kosztów całkowitych i RRSO. Jedna oferta kredytowa nie wystarczy, aby odpowiedzieć czy dana propozycja kredytowa jest korzystna. Ale mając już dwie, jest to możliwe.

Całkowity koszt kredytu gotówkowego 25 tys. zł na 3 lata będzie z pewnością mniejszy niż na 5 lat.

Pamiętaj jednak o tym, że porównanie kredytów z różnych banków powinno dotyczyć takich samych parametrów:

 • kwoty kredytu – w tym przypadku 25 tysięcy złotych,
 • czas spłaty – liczby miesięcy,
 • rodzaju rat (malejące lub stałe).

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania, RRSO, uwzględnia zarówno wysokość oprocentowania nominalnego (RSO), jak i prowizję i wszystkie inne obligatoryjne opłaty związane z kredytem.

Oprocentowanie rzeczywiste przedstawia relację rzeczywistych kosztów kredytu do sumy udzielonego finansowania z uwzględnieniem wartości pieniądza w czasie. Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim banki, podmioty pozabankowe udzielające pożyczek gotówkowych oraz sprzedawcy w systemie ratalnym są zobowiązani do jego podawania. Brak wyliczonego RRSO w umowie kredytu konsumenckiego zwalnia kredytobiorcę z płatności odsetek.

RRSO jest liczona na takiej samej zasadzie jak wewnętrzna stopa zwrotu. Jeżeli całą kwotę wpłacilibyśmy na lokatę o kapitalizacji rocznej i oprocentowaniu równym rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania a następnie wszystkie dodatkowe koszty kredytu pokrywalibyśmy ze środków z tej lokaty to wyszlibyśmy na zero.

Porównując kredyty gotówkowe na 25 tys. zł sprawdzamy również całkowite koszty kredytu. Dzięki temu dowiemy, ile dokładnie zapłacimy za kredyt.

Gdzie jest tani kredyt 25 tysięcy zł?

Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie z kilku powodów. Koszt kredytu zależy oczywiście od samej oferty kredytowej w banku, ale także różnych dodatkowych czynników.

Przede wszystkim, to nasza wiarygodność kredytowa ma wpływ na to, jaką ofertę bank nam przedstawi. Im większa jest zdolność kredytowa i lepszy BIK, tym na korzystniejszą ofertę możemy liczyć. Poza tym na koszt kredytu wpływa również:

 • system rat, które wybierzemy (raty równe lub malejące),
 • data wypłaty kredytu,
 • termin płatności pierwszej raty i wszystkich pozostałych.

Pamiętajmy również, że od naszych zdolności negocjacyjnych zależy jaką ostatecznie umowę kredytową podpiszemy.

Kredyt 25 tys. zł kalkulator

Czy wyszukiwarka lub kalkulator kredytu gotówkowego można traktować jako ranking kredytowy? Nie.

Przede wszystkim każde takie narzędzie służy głównie do szacowania wysokości rat i prezentacji produktów. Nie są to również oferty kredytowe, które są przedstawiane indywidualnie. Każdy klient ma inną zdolność kredytową i wiarygodność kredytową, a tym samym uzyskuje inną ocenę kredytową. Im jest ona lepsza, tym lepsze warunki kredytowania może otrzymać w danym banku.

Każdy kalkulator kredytowy na stronie finansowej jest narzędziem spełniającym trzy zasadnicze funkcje:

 • jako zwykły kalkulator rat (szacuje ich wysokość),
 • pozawala szybko zapoznać się z propozycjami banków,
 • umożliwia kontakt z wybranymi instytucjami.

Korzystając z takiego narzędzia mamy dostęp do kilku propozycji w segmencie kredytów gotówkowych: tradycyjne i przez internet.

Pożyczasz i rzecz w tym, że chodzi o Twoje pieniądze

Przed złożeniem podpisu na umowie kredytowej sprawdź dokładnie wszystkie warunki finansowania:

 • stopa procentowa, a jeżeli jest zmienna, to kiedy następuję jej korekta,
 • opłaty dodatkowe, np. wysokość prowizji,
 • czas spłaty,
 • wysokość raty,
 • ewentualne dodatkowe zabezpieczenia.

Wszystko to powinno być jasno określone i zgodne z tym co zostało ustalone. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, należy to wyjaśnić.

Czym różni się pożyczka gotówkowa na 25 tys. zł od kredytu?

Czy w ogóle ma to jakiekolwiek znaczenie, czy weźmiemy np. pożyczkę na remont mieszkania czy kredyt gotówkowy? Jeżeli korzystamy z bankowego źródła finansowania, to w zasadzie nie ma większej różnicy.

Pożyczki gotówkowe udzielane są na dowolny cel nie tylko przez banki czy SKOK-i (Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe), ale także przez firmy pożyczkowe i osoby prywatne.

Swoją drogą, nie należy brać pożyczki na 25 tys. zł w firmach pożyczkowych – koszty zobowiązania będzie znacząco większy od tego w banku.

Nie jest wymagane, aby w umowie został odnotowany cel, na jaki mają zostać przeznaczone pieniądze. Możemy ją dowolnie spożytkować.

Tym samym nie ma również zapisów, dotyczących kontroli sposobu wydatkowania pieniędzy. Podmiot, który nam udziela pożyczkę, interesuje wyłączenie, abyśmy ją terminowo spłacali: kapitał + wszystkie koszty z nią związane.

Kredyt gotówkowy, podobnie jak kredyt mieszkaniowy, samochodowy czy kredyt konsolidacyjny jest udzielany na konkretny cel. W umowie kredytowej cel finansowania jest określony, ale w przypadku kredytu gotówkowego bank nie kontroluje na co faktycznie zostały wydane pieniądze.

Kto da pożyczkę, a kto kredyt?

Kredyt może udzielić wyłącznie bank lub SKOK. Są one nadzorowane przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF).

A umowę pożyczki gotówkowej mogą zawrzeć dowolne strony: banki, SKOK-i, firmy pożyczkowe i osoby prywatne. Firmy, które udzielają pożyczek nie podlegają ustawie o prawie bankowym, jak również nie są nadzorowane przez KNF.

Pożyczka pozabankowa nie jest kredytem. Nie ma zatem czegoś takiego, jak kredyt pozabankowy, kredyt bez BIK, kredyty bez zdolności kredytowej.

Pożyczka nie dotyczy tylko i wyłącznie pieniędzy. Można pożyczyć sobie rzeczy materialne i niematerialne, a pożyczka do 1000 zł nie wymaga udokumentowania jej umową. Kredyt związany jest wyłącznie z transakcjami pieniężnymi i wymaga spisania umowy (papierowa lub elektroniczna).

Pożyczka gotówkowa 25000 zł w banku

Jeżeli pożyczka gotówkowa na 25000 zł, to tylko bankowa. Pożyczka niebankowa w takiej wysokości jest również dostępna w firmach pożyczkowych, ale koszt będzie znacząco większy niż pożyczek bankowych.

W banku, poza zwykłą pożyczką gotówkową możemy również uzyskać pożyczkę gotówkową hipoteczną. Jest to jednak pożyczka zabezpieczona hipoteką na nieruchomości.

Plus: długi okres kredytowania (pożyczka gotówkowa w banku to maksymalnie 10 lat, hipoteczna nawet i 20-25 lat.) oraz kwota znacznie większa niż 25000 zł. Jej maksymalna wysokość to ok. 70-80% wartości nieruchomości.

Zanim zdecydujesz się na kredyt na 25000 zł

Poniżej kilka praktycznych wskazówek przed zaciągnięciem kredytu:

1. Przeanalizuj swoją sytuację finansową z uwzględnieniem wszystkich dochodów, wydatków i zobowiązań. Pozwoli to określić, jak dużym obciążeniem będzie spłata kredytu przy ustalonej racie.

2. Nie zaciągaj kredytu na większą kwotę niż faktycznie potrzebujesz, aby uniknąć nadmiernego zadłużenia.

3. Porównaj oferty. Zanim zdecydujesz się na konkretny bank, sprawdź i przeanalizuj kredyty: oprocentowanie, opłaty dodatkowe i ogólne warunki. Wybierz opcję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i możliwością finansowym.

4. Najczęściej nie ma ukrytych kosztów, ale przeczytaj uważnie umowę zanim złożysz swój podpis.

5. Pamiętaj, że kredyt to zobowiązanie, które musisz spłacać w ustalonym terminie. Przestrzegaj harmonogramu i unikaj nieterminowych wpłat. Możesz zapłacić większą ratę, ale nigdy nie mniejszą! Opóźnienia czy brak płatności negatywnie wpływają na Twoją ocenę scoringową w BIK.

6. Zaplanuj budżet na czas spłaty kredytu. Sprawdź, czy masz wystarczające środki na pokrycie raty, kiedy inne wydatki wzrosłyby np. o 10-20% w skali miesiąca.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok