Kredyt gotówkowy 25 tys. zł. Od 4 lat do 7 lat

Kredyt gotówkowy 25 tys. zł w banku: porównanie rat kredytowych oraz przegląd najnowszych ofert kredytowych. Sprawdź w jakim banku można pożyczyć 25 tys. zł na długi lub krótki czas.

kredyt gotówkowy 25 tys. zł

A jakie są różnice między najdroższym, a najtańszym kredytem gotówkowym na 25 tys. zł? Mogą być znaczące. Zwłaszcza jeżeli będzie to kredyt na wysoką kwotę i długi czas kredytowania.

Przy kredycie na 3 tys. zł na 1 rok, koszty całkowite w poszczególnych bankach nie będą znaczne. Natomiast jeżeli będzie to już kredyt gotówkowy 25 tys. zł na przykład na 6 lat, to przy najtańszym wariancie można znacznie zaoszczędzić.

Porównanie kredytów gotówkowych na 25 tys. zł

Takie porównanie kredytów gotówkowych na 25 tys. zł jest obowiązkowe, jeżeli zależy nam na wyborze korzystnej oferty kredytowej.

Należy nie tylko sprawdzić jakie są jej zalety (i wady), ale dodatkowo przeanalizować poszczególne koszty i porównać całkowity koszt kredytu z inną ofertą.

Liczba propozycji kredytów i pożyczek gotówkowych, w tym na 25 tys. zł jest bardzo duża na rynku i dlatego może utrudnić podjęcie decyzji. Nikt nie ma takiej możliwości, aby sprawdzić wszystkie dostępne kredyty i pożyczki gotówkowe – jest to po prostu niemożliwe.

Najbardziej racjonalnym jest zapoznanie się z listą banków poniżej, wybór 2-3 banków i z pewnością jedna z ofert kredytowych będzie najtańsza.

Kredyt gotówkowy 25 tys. zł i rata kredytowa

Ile wyniesie rata? Jej wysokość jest uzależniona od końcowej oferty kredytowej. A ta już zależy od oceny kredytowej osoby wnioskującej o kredyt.

Dlatego kalkulatory i inne podobne narzędzia mogą tylko szacować wysokość raty, jak i wysokość kosztów całkowitych.

Jeżeli jednak przyjęte zostaną pewne określone założenia, to można taką ratę (i koszt całkowity) obliczyć.

Kredyt gotówkowy 25 tys. zł: oprocentowanie 12,79% – odsetki są jedynym kosztem całkowitym. Czas kredytowania – raty równe – koszt odsetkowy (całkowity).

4 lata – 668,08 zł – 7 068,06 zł,
5 lat – 566,14 zł – 8 968,57 zł,
6 lat – 499,09 zł – 10 934,19 zł,
7 lat – 451,95 zł – 12 963,78 zł.

Jak widać z powyższych wyliczeń wraz z długością czasu spłaty rośnie koszt całkowity, ale rata maleje.

Wysokość raty musi być dopasowana w taki sposób, aby nie stanowiła zbyt dużego obciążenia finansowego dla domowego budżetu. Nawet w sytuacji, kiedy nasza zdolność kredytowa jest wystarczająca wg banku, aby ten okres kredytowania skrócić.

Jaki kredyt gotówkowy na 25 tys. zł będzie tani?

Zawsze konieczne jest porównanie kredytów pod względem kosztów całkowitych i RRSO. Jedna oferta kredytowa nie wystarczy, aby odpowiedzieć czy dana propozycja kredytowa jest korzystna.

Na podstawie dwóch ofert kredytowych można już stwierdzić, która jest tańsza. Całkowity koszt kredytu gotówkowego 25 tys. zł na 3 lata będzie z pewnością mniejszy niż kredytu gotówkowego 25 tys. zł na 8 lat.

Jednak, aby porównać dwa kredyty z różnych banków i określić, który z nich jest tańszy, to należy porównać TAKIE SAME kredyty – co do wysokości, czasu spłaty i rodzaju rat.

Czy wyszukiwarki i inne kalkulatory kredytów gotówkowych można traktować jako rankingi kredytów? Nie. Przede wszystkim każda taka porównywarka służy przede wszystkim do szacowania wysokości rat i prezentacji produktów. Nie są to również oferty kredytowe, ponieważ oferta kredytowa dotyczy indywidualnego przypadku, a każdy klient ma inną zdolność kredytową, wiarygodność kredytową, a tym samym inną ocenę kredytową. Im jest ona lepsza, tym lepsze warunki kredytowania może otrzymać w ramach tego samego produktu.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok