Kredyt gotówkowy 25 tys. zł. Od 4 lat do 7 lat

2023-07-14 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 25 tys. zł w banku: porównanie rat kredytowych oraz przegląd najnowszych ofert kredytowych. Sprawdź w jakim banku można pożyczyć 25 tys. zł na długi lub krótki czas.

kredyt gotówkowy 25 tys. zł

A jakie są różnice między najdroższym, a najtańszym kredytem gotówkowym na 25 tys. zł? Mogą być znaczące. Zwłaszcza jeżeli będzie to kredyt na wysoką kwotę i długi czas kredytowania.

Przy kredycie gotówkowym na 3 tys. zł na 1 rok, koszty całkowite w poszczególnych bankach nie będą znaczne. Natomiast jeżeli będzie to już kredyt gotówkowy 25 tys. zł na przykład na 6 lat, to sam koszt odsetkowy jest duży i przy najtańszym wariancie można znacznie zaoszczędzić.

Porównanie kredytów gotówkowych na 25 tys. zł

Takie porównanie kredytów gotówkowych na 25 tys. zł jest konieczne, jeżeli zależy nam na wyborze korzystnej oferty w banku.

Należy nie tylko sprawdzić jakie są jej zalety (i wady), ale dodatkowo przeanalizować poszczególne koszty i porównać całkowity koszt kredytu w banku A z taką samą ofertą w banku B.

Liczba propozycji kredytów gotówkowych, w tym na 25 tys. zł, jest bardzo duża i podjęcie decyzji, do którego z banków wysłać formularz kontaktowy może być nieco utrudnione.

Nikt nie ma jednak innej możliwości, aby porównać kredyty, bez zapoznania się z indywidualnie przedstawionymi ofertami banków.

Najbardziej racjonalnym jest zapoznanie się z listą banków poniżej, wybór 2-3 banków, skontaktowanie się z nimi i przeanalizowanie propozycji.

Kredyt gotówkowy 25 tys. zł i rata kredytowa

Ile wyniesie rata kredyt gotówkowy 25 tys. zł? Jej wysokość jest uzależniona od końcowej oferty kredytowej. A ta z kolei zależy od oceny kredytowej osoby wnioskującej o kredyt.

Dlatego kalkulatory i inne podobne narzędzia mogą tylko szacować wysokość raty, jak i wysokość kosztów całkowitych.

Jeżeli jednak przyjęte zostaną pewne określone założenia, to można taką ratę (i koszt całkowity) obliczyć.

Kredyt gotówkowy 25 tys. zł: oprocentowanie 12,79% – odsetki są jedynym kosztem całkowitym. Czas kredytowania – raty równe – koszt odsetkowy (całkowity).

4 lata: 668,08 zł – 7 068,06 zł,
5 lat: 566,14 zł – 8 968,57 zł,
6 lat: 499,09 zł – 10 934,19 zł,
7 lat: 451,95 zł – 12 963,78 zł.

Jak widać z powyższych wyliczeń wraz z długością czasu spłaty rośnie koszt całkowity, ale rata maleje.

Wysokość raty musi być dopasowana w taki sposób, aby nie stanowiła zbyt dużego obciążenia finansowego dla domowego budżetu. Nawet w sytuacji, kiedy nasza zdolność kredytowa jest wystarczająca według banku, aby ten okres kredytowania skrócić.

Jaki kredyt gotówkowy na 25 tys. zł będzie tani?

Zawsze konieczne jest porównanie kredytów pod względem kosztów całkowitych i RRSO. Jedna oferta kredytowa nie wystarczy, aby odpowiedzieć czy dana propozycja kredytowa jest korzystna, ale mając już dwie, jest to możliwe.

Całkowity koszt kredytu gotówkowego 25 tys. zł na 3 lata będzie z pewnością mniejszy niż kredytu gotówkowego 25 tys. zł na 8 lat.

Pamiętaj jednak o tym, że porównanie kredytów z różnych banków powinno być przeprowadzone w stosunku do takich samych wartości: wysokość kredytu, czas spłaty (liczba miesięcy) i rodzaj rat (malejące lub stałe).

Czy wyszukiwarka lub kalkulator kredytu gotówkowego można traktować jako ranking kredytowy? Nie. Przede wszystkim każda taka porównywarka służy przede wszystkim do szacowania wysokości rat i prezentacji produktów. Nie są to również oferty kredytowe, ponieważ dotyczy indywidualnego przypadku. Każdy klient ma inną zdolność kredytową i wiarygodność kredytową, a tym samym uzyskuje inną ocenę kredytową. Im jest ona lepsza, tym lepsze warunki kredytowania może otrzymać w danym banku.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok