Kredyt gotówkowy 25 tys zł. Od 2 lat do 8 lat

Kredyt gotówkowy 25 tys zł w banku: porównanie rat kredytowych oraz przegląd najnowszych ofert kredytowych. Sprawdź w jakim banku można pożyczyć 25 tys zł na długi lub krótki czas.

kredyt gotówkowy 25 tys zł od 2 lat do 8 lat

Zaprezentowana porównywarka kredytów gotówkowych na 25 tys zł. nie jest oczywiście rankingiem kredytów i pożyczek gotówkowych, ale z pewnością pozwoli wybrać odpowiedni kredyt gotówkowy w wybranym banku.

Po wpisaniu wysokości kredytu, np. kredyt 25 tys zł na 6 lata, otrzymasz zestawienie banków. Otrzymane wyniki zestawienia można uszeregować np. według oprocentowania nominalnego czy szacunkowych wyliczeń rat kredytowych.

Tani kredyt gotówkowy 25 tys zł przede wszystkim

A jakie są różnice między najdroższym, a najtańszym kredytem gotówkowym? Znaczne. Zwłaszcza jeżeli będzie to kredyt na wysoką kwotę i długi czas kredytowania. Przy kredycie na 3 tys zł na 1 rok, koszty kredytowe w poszczególnych bankach nie będą się znacznie różniły. Natomiast jeżeli będzie to już kredyt na 25 tys zł na 6 lat, przy najtańszym wariancie można znacznie zaoszczędzić.

  • Kredyt gotówkowy 25 tys zł 2 lata: rata kredytowa ok. 1142 zł, całkowity koszt ok. 2408 zł.
  • Kredyt gotówkowy 25 tys zł 3 lata: rata kredytowa ok. 786 zł, całkowity koszt ok. 3296 zł.
  • Kredyt gotówkowy 25 tys zł 4 lata: rata kredytowa ok. 604 zł, całkowity koszt ok. 3992 zł.
  • Kredyt gotówkowy 25 tys zł 5 lat: rata kredytowa ok. 495 zł, całkowity koszt ok. 4700 zł.
  • Kredyt gotówkowy 25 tys zł 6 lat: rata kredytowa ok. 422 zł, całkowity koszt ok. 5384 zł.
  • Kredyt gotówkowy 25 tys zł 7 lat: rata kredytowa ok. 401 zł, całkowity koszt ok. 8684 zł.
  • Kredyt gotówkowy 25 tys zł 8 lat: rata kredytowa ok. 361 zł, całkowity koszt ok. 9656 zł.

Jak widać z powyższych wyliczeń wraz z długością czasu spłaty rośnie koszt całkowity, ale rata maleje. Wysokość raty musi być dopasowana w taki sposób, aby nie stanowiła zbyt dużego obciążenia finansowego dla domowego budżetu. Nawet w sytuacji, kiedy nasza zdolność kredytowa jest wystarczająca wg banku, aby ten okres kredytowania skrócić.

Porównanie kredytów gotówkowych na 25 tys zł

Takie porównanie kredytów gotówkowych na 25 tys zł jest obowiązkowe, jeżeli zależy nam na wyborze korzystnej oferty kredytowej.

Należy nie tylko sprawdzić jakie są jej zalety (i wady), ale dodatkowo przeanalizować poszczególne koszty i porównać całkowity koszt kredytu z inną ofertą.

Przeczytaj również: Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem mieszkania lub domu, to sprawdź ile kosztuje kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości.

Liczba propozycji kredytów i pożyczek gotówkowych, w tym na 25 tys. zł jest bardzo duża na rynku i dlatego może utrudnić podjęcie decyzji. Nikt nie ma takiej możliwości, aby sprawdzić wszystkie dostępne kredyty i pożyczki gotówkowe – jest to po prostu niemożliwe.

Najbardziej racjonalnym jest zapoznanie się z listą banków poniżej, wybór 2-3 banków i z pewnością jedna z ofert kredytowych będzie najtańsza.

Jaki kredyt gotówkowy na 25 tys zł będzie tani?

Zawsze konieczne jest porównanie kredytów pod względem kosztów całkowitych i RRSO. Jedna oferta kredytowa nie wystarczy, aby odpowiedzieć czy dana propozycja kredytowa jest korzystna.

Np. na podstawie dwóch ofert kredytowych można już stwierdzić, która jest tańsza. Całkowity koszt kredytu gotówkowego 25 tys zł na 3 lata będzie z pewnością mniejszy niż kredytu gotówkowego 25 tys zł na 8 lat. Ale bez sprawdzenie kosztów całkowitych nie stwierdzimy czy kredyt gotówkowy na 25 tys zł z oprocentowaniem nominalnym 5,99% jest tańszy od kredytu w takiej samej wysokości i na taki sam czas w innym banku, którego oprocentowanie wynosi 7,59%. Musimy wziąć pod uwagę, że występują jeszcze inne koszty kredytowe, takie jak prowizja czy ubezpieczenie.

Na koniec pozostaje zadać pytanie, czy wyszukiwarki i inne kalkulatory kredytów gotówkowych można traktować jako rankingi kredytów gotówkowych na 25 tys zł? Nie. Przede wszystkim każda taka porównywarka służy przede wszystkim do szacowania wysokości rat i prezentacji produktów. Nie są to również oferty kredytowe, ponieważ oferta kredytowa dotyczy indywidualnego przypadku, a każdy klient ma inną zdolność kredytową, wiarygodność kredytową, a tym samym inną ocenę kredytową. Im jest ona lepsza, tym lepsze warunki kredytowania może otrzymać w ramach tego samego produktu.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok