Kredyt gotówkowy 20 tys. zł 5 lat. RRSO 7%. Rata 395 zł

2023-02-24 – ostatnia aktualizacja

kredyt gotówkowy 20 tys. zł 5 latKredyt gotówkowy 20 tys. zł 5 lat na dowolny cel – w dowolnym banku. Jeżeli jest potrzebny taki kredyt gotówkowy, w takiej wysokości na taki okres czasu, to najlepiej jest skorzystać z poniższej wyszukiwarki i zapoznać się z ofertą kredytową i oszacować raty.

Chcesz wziąć kredyt na kwotę 20 tys. zł i spłacić go w innym okresie? Wprowadź dane do kalkulatora, naciśnij „Oblicz ratę kredytu” i otrzymasz oszacowaną wysokość raty.

Kalkulator kredytowy szacuje raty kredytu, bowiem dokładne wyliczenia może przedstawić nam wyłącznie bank, po zadaniu naszej wiarygodności i zdolności kredytowej.

Podejmij odpowiednią decyzję dotyczącą rodzaju rat kredytowych. Raty równe (stałe) nie zmieniają się przez cały okres spłaty kredytu. Raty malejące na początku są większe i mocniej obciążają domowy budżet. Z czasem, ze spłatę kredytu ich wysokość będzie mniejsza. Poza tym ich wybór powoduje, że koszt kredytu jest mniejszy. Ale w przypadku wyboru rat malejących należy mieć większą zdolność kredytową, niż w przypadku rat stałych.

Porównanie kredyt gotówkowy 20 tys. zł 5 lat

Z pewnością każdy kto szuka kredytu gotówkowego o podanych parametrach zadaje sobie pytanie jaki jest najtańszy kredyt gotówkowy 20 tys. zł 5 lat? Przede wszystkim należałoby by porównać kredyty i sprawdzić aktualne informacje na ich temat. I to nie tylko kredyt gotówkowy. Każdy inny, niezależnie od tego czy będą to kredyty konsolidacyjne 25 tys zł, mieszkaniowe, a zwłaszcza pożyczki niebankowe.

Obecnie w bankach znajdziemy zarówno kredyty gotówkowe promocyjne, przez internet, jak i standardowe

Najtańszy kredyt gotówkowy 20 tys. zł jest w banku…

To byłaby świetna opcja móc od razu sprawdzić jaki jest najtańszy kredyt gotówkowy. Niestety, na żadnej stronie internetowej, takiej informacji nie znajdziemy.

Najważniejsza bowiem jest poza samą ofertą kredytową, nasza zdolność i wiarygodność kredytowa. To są dwa czynniki, które decydują o tym, jaki kredyt gotówkowy przedstawi nam bank.

Czy niskie oprocentowanie oznacza, że jest to tani kredyt? Tutaj również będzie odpowiedzieć na NIE. Jest to bowiem tylko jeden z kilku kosztów kredytowych, który wpływa na cenę kredytu. Niskie oprocentowanie nominalne nie świadczy o tym, że kredyt gotówkowy 20 tys. zł 5 lat to tani kredyt. Przecież jest jeszcze prowizja i być może jeszcze inne dodatkowe koszty.


Kredyt gotówkowy na 50 tys. zł? Propozycje kredytowe w bankach:
Najlepszy Kredyt Gotówkowy 50000 zł


Oprocentowanie odnosi się wyłącznie do kosztów odsetek – pieniądze, które zapłacimy bankowi za pożyczony kapitał w zależności od czasu, na jaki pożyczamy. Im dłuższy okres spłaty, to oczywiście i większe odsetki.

Banki tymczasem doliczają jeszcze inne opłaty. Najbardziej popularna jest prowizja od wysokości udzielonego kredytu. Najczęściej jest ustalana jako pewien procent od wysokości kredytu i nie zależy od okresu kredytowania. Kredyt gotówkowy 20 tys. zł 5 lat, 2 lata czy 10 lat oraz prowizja 10%, to koszt w wysokości 2000 zł…

Najtańszy kredyt gotówkowy 20 tys zł 5 lat porównanie RRSO

Kredyt gotówkowy na 20 tys. zł na 5 lat w banku A porównamy z kredytem (takim samym!) w banku B na podstawie RRSO lub kosztów całkowitych.

RRSO jest to rzeczywista roczna stopa oprocentowania, które w ujęciu procentowym zawiera wszystkie koszty związane z udzieleniem kredytu. Niski wskaźniki RRSO kredytu gotówkowe w banku A z porównaniu z innymi, oznacza, że kredyt w banku A jest tańszy.

Pamiętaj, że ubezpieczenie spłaty kredytu podwyższa koszt zobowiązania. Jeżeli chcesz z takiego ubezpieczenie skorzystać to musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy faktycznie takie ubezpieczenie jest Tobie potrzebne i zapoznaj się dokładnie z OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia).


Sprawdź swój e-PIT przez Profil Zaufany – Ministerstwo Cyfryzacji – Gov.pl

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok