Kredyt gotówkowy 60 tysięcy złotych. Pożyczka gotówkowa

2024-04-01 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 60 tysięcy złotych lub pożyczka gotówkowa. Poniżej propozycje kredytowe i pożyczkowe w bankach – zarówno tradycyjne, jak i dostępne kredyty i pożyczki gotówkowe bankowe bez wychodzenia z domu – zdalnie i przez internet.
kredyt gotówkowy 60 tysięcy złotych
Kredyt gotówkowy 60 tysięcy złotych. Pożyczka gotówkowa. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Jaki jest najczęściej wybierany kredyt w bankach? Oczywiście kredyt gotówkowy. Zalet ma bardzo dużo, ale i wady, jak w przypadku każdego kredytu.

 • można go przeznaczyć na dowolny cel,
 • minimalne formalności i wymagane dokumenty,
 • wysoka maksymalna kwota kredytowania – nawet i 250 tys. zł,
 • długi czas kredytowania – do 10 lat
 • wysokie oprocentowanie nominalne.

Ostatni punkt ma decydujący wpływ na koszt całkowity kredytu. Ponieważ kredyt gotówkowy na 60 tys. zł zaciągamy jest z reguły na czas znacznie dłuższy niż 2-3 lata, dlatego na koszt odsetkowy należy zwracać szczególną uwagę.

Cena, za którą pożyczysz pieniądze jest najważniejsza, dlatego porównanie ofert kredytowych jest niezbędne, jeżeli istotny jest tańszy wybór. Natomiast nie jest konieczne sprawdzanie kilkunastu banków. Wystarczy kontakt z dwoma lub trzema, aby wybrać korzystniejsze finansowanie.

Należy wziąć również pod uwagę, że wymagana będzie odpowiednio wysoka zdolność kredytowa, aby tak duży kredyt gotówkowy w banku otrzymać. A im lepsza będzie całościowa ocena, to i z pewnością lepsze warunki indywidualnej oferty przedstawionej przez bank.

Kredyt gotówkowy 60 tysięcy złotych – porównanie banków

Poniższe zestawienie banków prezentuje jedynie propozycje kredytowe w bankach. Jeżeli chcemy zapoznać się z indywidualną ofertę kredytu gotówkowego na 60000 zł, to należy skontaktować się z wybranym bankiem.

Z poniższą listą zadanie jest ułatwione, ponieważ wystarczy wysyłać formularz kontaktowy i doradca z wybranego banku skontaktuje się z Tobą telefonicznie.

Propozycje kredytowe są aktualne i zawierają zarówno te standardowe, jak i przez internet oraz w promocji.

Ile wynosi rata kredytu gotówkowego 60000 zł?

A jak się prezentują raty kredytowe? Poniżej wyliczenia rat kredytu gotówkowego 60000 zł oraz kosztów odsetkowych przy założeniach:

 • Oprocentowanie roczne nominalne 11,58%.
 • Prowizja 0 zł.
 • Nie ma ubezpieczenia.
 • Wyliczenia dla rat równych.

Czas kredytowania: rata – koszt odsetkowy.

 • 6 lat: 1 159,95 zł – 23 516,27 zł.
 • 7 lat: 1 045,73 zł – 27 841,72 zł.
 • 8 lat: 961,38 zł – 32 292,25 zł.
 • 9 lat: 896,90 zł – 36 865,41 zł.
 • 10 lat: 846,32 zł – 41 558,53 zł.

Jak widać, niezależnie od okresu kredytowania, wysokość rat jest znaczna. Należy to uwzględnić w naszym budżecie domowym. Z drugiej zaś strony, im dłużej kredyt spłacamy, to więcej odsetek od takiego kredytu zapłacimy.

Zapisy Rekomendacji T1 stanowią wytyczną dla banków, aby przyjmowały odpowiedni poziom obciążenia dochodów klientów spłatą zobowiązań kredytowych. Muszą uwzględniać wpływ warunków makroekonomicznych na ich zdolność kredytową.

W przypadku osób o wysokich dochodach limit maksymalnego obciążenia ratami może sięgać 65% dochodów, a 50% w przypadku osób o średnich dochodach.

Kredyt gotówkowy 60000 kalkulator kredytów

Kalkulator kredytów gotówkowych na 60000 zł jest narzędziem finansowym służącym przede wszystkim do:

 • wyszukania banków i kredytów,
 • zapoznania się z najnowszymi propozycjami,
 • sprawdzenia podstawowych parametrów kredytów,
 • oszacowania wysokości rat kredytowych oraz
 • kontaktu z bankiem.

Kalkulator kredytów gotówkowych w praktyce: wystarczy wpisać podstawowe dane dotyczące kredytu, takie jak jego wysokość i czas spłaty w miesiącach.

Jest to dobre narzędzie, aby oszacować wysokość raty. W ten sposób można zorientować się, jaką kwotę należy wygospodarować z budżetu domowego na comiesięczne regulowanie zadłużenia. Od razu widać, czy rata nie jest za duża, czy może jednak wydłużyć okres kredytowania.

Jeżeli chcesz skorzystać z narzędzia i oszacować raty: kalkulator kredytu gotówkowego.

Czy można znaleźć jakiś obiektywny ranking kredytów na 60000 zł? Tworząc ranking kredytowy oczywiście można przyjąć pewne parametry i założenia dotyczące hipotetycznej sytuacji kredytowej. Jednakże, rankingi kredytowe, podobnie zresztą jak i kalkulatory, nie mogą uwzględniać jednego z najważniejszych czynników branych pod uwagę przy przedstawianiu oferty kredytowej jakim jest zdolność i wiarygodność kredytowa.

Pożyczka na 60000 zł. Również hipoteczna

Najbardziej popularne są oczywiście pożyczki gotówkowe w bankach. Pożyczka gotówkowa na 60000 zł nie jest standardową pożyczką i znacznie przekracza średnią (ok. 22 tys. zł).

Innym rodzajem pożyczek są tzw. pożyczki gotówkowe hipoteczne. O ile w przypadku „zwykłej” pożyczki gotówkowej można ją uzyskać bez dodatkowych zabezpieczeń, to w przypadku pożyczki hipotecznej nie jest to możliwe. Zabezpieczeniem spłaty zobowiązania jest hipoteka na nieruchomości.

Co będzie tańsze? Pożyczka gotówkowa na 60000 zł czy hipoteczna?

Pożyczka hipoteczne w takiej wysokości powinna być tańsza. Nawet, jeżeli weźmiemy wszystkie dodatkowe koszty, to i tak powinno być taniej. A dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest okres kredytowania. W przypadku pożyczki gotówkowej jest to maksymalnie 10 lat, w przypadku pożyczki gotówkowej hipotecznej, może to być nawet i 20 lat.

Koszty związane z kredytem gotówkowym

Pamiętajmy, że poza pożyczonym kapitałem oddać należy również koszty kredytowe. Na całkowity koszt zobowiązania wpływają wszelkie koszty, które jesteśmy zobowiązani ponieść w związku z podpisaniem umowy kredytowej. Głównie są to odsetki, ale i może to być również:

 • prowizja,
 • opłaty dodatkowe,
 • ubezpieczenie.

Przy kredycie gotówkowym na 60000 zł odsetki są bardzo ważnym elementem kosztów. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że będą stanowić największa część kosztów całkowitych. Ich wysokość zależy od:

 • oprocentowania nominalnego kredytu (zmienne lub stałe),
 • wysokości kredytu,
 • liczby rat, czyli okresu kredytowania,
 • rodzaju rat (stałe i malejące).

Im większe jest zatem oprocentowanie, to i większy będzie koszt zapłaconych odsetek. Podobnie ma się rzecz z wysokością kredytu i czasem spłaty. Większy koszt odsetkowy jest również przy ratach malejących.

Przeczytaj i sprawdź: Kredyt konsolidacyjny z dodatkowym finansowaniem – to konsolidacja zobowiązań w celu zmniejszenia raty oraz pieniądze na dowolne wydatki.

Porównaj kredyty, aby wybrać korzystniejszy bank

Porównanie kredytów gotówkowych na 60000 zł można przeprowadzić na wiele sposobów. Są osoby, które korzystają z porównywarek i kalkulatorów kredytów, inne osobiście odwiedzają placówki bankowe lub kontaktują się z pośrednikiem finansowym.

Najważniejsze jest, aby przeanalizować oferty z co najmniej dwóch banków. Jeżeli jedną z nich uznamy za bardziej korzystną, wówczas możemy w wybranym banku złożyć wniosek kredytowy.

Wysokość kosztu kredytowego jest wyrażona zarówno kwotowo, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest dokładnie przeanalizować poszczególne koszty, jak i procentowo na podstawie wskaźnika RRSO.

RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Wskaźnik procentowy kosztów do wysokości kredytu w skali roku. Całkowity koszt kredytu oraz RRSO można znaleźć m.in. w umowie kredytowej i formularzu informacyjnym.

Informacja na temat obu parametrów ułatwia porównywanie ofert i podjęcie korzystniejszej decyzji. Kredyt z mniejszym kosztem całkowitym i mniejszym RRSO, to tańszy kredyt gotówkowy.

Aby otrzymać miarodajne wyniki, należy porównywać kredyty o takiej samej wysokości, z takim samym czasem kredytowania i z jednakowym rodzajem rat (równe lub malejące).

Duży kredyt = wysoka zdolność kredytowa

Bez pozytywnej oceny kredytowej nie możemy liczyć na uzyskanie kredytu w banku. A zdolność kredytowa obok wiarygodności kredytowej, jest najważniejszym elementem całościowej oceny kredytowej.

Banki analizują zdolność kredytową, aby sprawdzić czy potencjalny kredytobiorca ma możliwości spłaty zaciągniętego kredytu na 60000 zł wraz z kosztami w terminie określonym w umowie. Brane są pod uwagę między innymi:

 • wysokość otrzymywanych dochodów,
 • rodzaj umowy – najlepiej, jeżeli jest to umowa o pracę na czas nieokreślony,
 • koszty związane z utrzymaniem gospodarstwa domowego,
 • spłata innych zobowiązań kredytowych (kredyty, pożyczki, karty kredytowe i limity w ROR).
Historia kredytowa w BIK co prawda nie ma bezpośredniego wpływu na zdolność kredytową, ale jest źródłem informacji o terminowości spłaty zobowiązań i rzetelności kredytobiorcy.

Jakie dokumenty należy przygotować przy kredycie gotówkowym?

Pamiętaj, że w przypadku kredytów gotówkowych konieczne jest udokumentowanie uzyskiwanych dochodów – jest to jeden z elementów wpływających na ocenę zdolności kredytowej. Bank może zatem poprosić Ciebie o:

 • zaświadczenie lub oświadczenie o zatrudnieniu i dochodach,
 • wyciąg z konta, na które wpływa zatrudnienie,
 • deklarację podatkową PIT za rok ubiegły.

Jeżeli cały proces jest online, od spisania wniosku po jej zawarcie i wypłatę środków, to wniosek kredytowy składamy przez internet lub zostawiamy dane kontaktowe, a doradca oddzwoni i przyjmie taki wniosek przez telefon. Decyzja kredytowa jest zazwyczaj bardzo szybka, z minimum formalności. Dokumenty potwierdzające uzyskiwane dochody w takiej sytuacji, można przesłać w formie elektronicznej.


1 Rekomendacja T knf.gov.pl

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok