Kredyt gotówkowy na wesele i ślub. Jak i za ile się bawić?

2021-08-09 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy na wesele i ślubKredyt gotówkowy na wesele i co dalej? Czy to najlepszy sposób na rozpoczęcie wspólnego życia. Nawet wówczas, kiedy „zwrócą” nam się nam częściowo koszty związane z jego urządzeniem. Nie każda para ma na wesele wystarczającą odpowiednią ilość gotówki. Cóż wtedy zrobić?

Pozostaje kredyt na wesele, czyli pożyczka gotówkowa na dowolny cel. Ofert banków, w których mamy do dyspozycji kredyty gotówkowe jest bardzo dużo, a samych propozycji jest kilkadziesiąt! Oczywiście charakteryzują się one różnymi warunkami i dlatego nie ma innej możliwości, jak wstępne porównanie.

Kredyt gotówkowy na wesele. Kredyt na ślub

Przeglądając kredyty gotówkowe w bankach, to nie znajdziemy żadnego kredytu na sfinansowanie wesela lub ślubu. Możemy wybrać pożyczkę gotówkową na dowolny cel.

Pomimo że banki kuszą promocjami na kredyty gotówkowe, reklamami z najlepszymi warunkami ofert, to i tak taka decyzja musi być przemyślana. Być może lepiej zrobić mniejszą uroczystość i nie zadłużać się już na samym początku… Niezależenie od podjętej decyzji, przy wyborze kredytu lub pożyczki musimy zwrócić uwagę na kilka czynników.

Mała rata kredytowa nie oznacza wcale, że kredyt jest tani

Niska rata kredytowa, to nie to samo co tani kredyt. Niezależnie co sugeruje ulotka reklamowa, która zachęca niskimi ratami. 25 zł, 50, a może 100 złotych miesięcznie. Rata w takiej wysokości jest tania czy droga?

Niska rata kredytowa jest możliwa w przypadku tylko niewielkich kredytów udzielanych na długi czas. Na przykład rata kredytu gotówkowego 5000 zł na 5 lat czy 6000 zł na 8 lat, w przypadku najlepszych propozycji kredytowych, nie powinna przekraczać 100 zł.

Ratę można również znacznie obniżyć przy większych kwotach kredytu, ale oczywiście koszt zobowiązania automatycznie wzrosną. Kredyt gotówkowy na wesele w zdecydowanej większości nie jest zaciągany na 5000 zł, ale na kwotę znacznie większą. W przypadku kredytów gotówkowych na 20 tys zł., przy okresie kredytowania wynoszącym 8 lat, rata kredytowa wyniesie ok. 250-300 zł.

Niska rata kredytowa w połączeniu z długim okresem spłaty oznacza oczywiście wyższe koszty kredytu z tytułu zapłaconych odsetek.

Promocyjny kredyt gotówkowych na wesele

Z promocjami kredytów gotówkowych również należy uważać. I to nie dlatego, że „ktoś” chce nas oszukać, tylko, że promocja może dotyczyć tylko jednego elementu kosztów kredytowych.

Banki mogą proponować niskie oprocentowanie nominalne, ale w zamian konieczne będzie wykupienie ubezpieczenia lub skorzystanie z dodatkowego produktu (otworzenie rachunku bankowego lub przyjęcie karty kredytowej).

Jak sprawdzić czy jest to opłacalna opcja? Pozostaje sprawdzenie kosztu całkowitego lub RRSO kredytu z promocją i w opcji standardowej.

Poza bankami na rynku działa wiele podmiotów pożyczkowych przez internet, które oferują pożyczki gotówkowe nawet do 15 tys. złotych. Oferty tych firm są oczywiście mniej sformalizowane, ale zdecydowanie droższe niż bankowe.

Porównanie kredytów gotówkowych 15 tys zł – kalkulacja rat kredytu.

Pożyczając w firmie pożyczkowej 15 tys. zł na 2 lata, koszt kredytowy może wynieść ponad 10 tys. zł, a rata kredytowa ponad 1000 zł. W banku pożyczka gotówkowa w takiej kwocie i na taki czas, to koszt ok. 1300 zł , a rata ok. 680 zł.

Z pewnością pożyczka gotówkowa na wesele w firmach pożyczkowych nie będzie pożyczką promocyjną.

Zanim zdecydujesz się na kredyt gotówkowych na wesele

Decydując się na kredyt na wesele, ślub lub na inny niestandardowy cel, konieczne jest porównanie kilku propozycji kredytowych. Kontaktując się z bankiem w sprawie kredytu, dorada bankowy wyliczy naszą zdolność kredytową i sprawdzi wiarygodność kredytową w BIK. Jeżeli wstępna weryfikacja okaże się pozytywna, to wówczas przedstawi ofertę, zaprezentuje nam symulację wysokości rat kredytowych.

Możemy równie poprosić bank o formularz informacyjny (który notabene bank jest zobowiązany nam dostarczyć) z wysokością poszczególnych kosztów, całkowitych kosztów oraz jego RRSO. W ten sposób łatwiej jest porównać kilka ofert i wybrać tańszą.

Przed udzieleniem kredytu, bank każdorazowo sprawdzi czy mamy zdolność kredytową oraz wiarygodność kredytową. Im lepsza będzie ocena, tym z pewnością lepszą ofertę kredytową otrzymamy.

Pytanie, które możemy sobie dodatkowo postawić brzmi: czy młoda, pełnoletnia osoba jest wiarygodnym klientem dla banku? Niekoniecznie. A to może oznaczać, że nawet w przypadku odpowiedniej zdolności kredytowej, z pozytywną historią kredytową, warunki kredytowe mogą być gorsze niż w przypadku osób starszych.

1 komentarz do “Kredyt gotówkowy na wesele i ślub. Jak i za ile się bawić?”

  1. Najlepiej jest zorganizować małe wesele, bez konieczności brania pożyczki gotówkowej. W nowe życie od razu z bagażem finansowym? No, nie…

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok