Pożyczka gotówkowa 4 tys. zł

2022-12-15 – ostatnia aktualizacja

Pożyczka gotówkowa 4 tys. zł w banku na dowolny cel. Sprawdź w jakim banku możesz pożyczyć 4 tys. zł. Szybki kontakt z wybranymi bankami – wystarczy tylko wysłać krótki formularz kontaktowy do banku. Dodatkowo w odpowiednim dziale serwisu sprawdzisz pożyczki gotówkowe niebankowe na raty na 4000 zł.

pożyczka gotówkowa 4 tys. zł

Pamiętaj! Nie należy wybierać pożyczki gotówkowej opierając się na reklamie z telewizji! Świetnie wykonana reklama nie oznacza wcale, że i taka będzie pożyczka gotówkowa. Jest to jedynie propozycja i nie jest ofertą handlową.

Zanim bank przedstawi Tobie indywidualną ofertę, to oczywiście sprawdzi zarówno Twoją zdolność kredytową, jak i wiarygodność kredytową. I dopiero wówczas, kiedy ocena kredytowa będzie pozytywna, zaprezentuje ofertę. I może się ona różnić od tej z reklamy (podobnie jest z kalkulatorami kredytów).

Bardzo ważna kwestia, to porównanie kilku ofert pożyczek gotówkowych. I to wcale nie musi być 10. Wystarczy zaledwie 2-3 banki, aby na podstawie otrzymanych Formularzy Informacyjnych, zapoznać się z kosztami, porównać je i wybrać tę pożyczkę, która jest najbardziej korzystna.

Takie porównanie powinno być przeprowadzone niezależenie od tego, czy jest to pożyczka bankowa czy niebankowa w firmie pożyczkowej.

Pożyczka gotówkowa 4 tys. zł w banku – przegląd propozycji

Poniżej znajduje się zestawienie i lista banków, w których wniosek o pożyczkę można złożyć. W przypadku pożyczek niebankowych, o pożyczkę gotówkową na 4 tys. zł można wnioskować w firmie pożyczkowej ratalnej. Przegląd firm pożyczkowych i pożyczki gotówkowe na 4 tys. zł znajdziesz TUTAJ.

Pożyczka gotówkowa 4 tys. zł w banku. Wysokość raty i koszt pożyczki

Pożyczka na 4000 zł wydawać się może niewielką pożyczką. Ale po pierwsze, i tak należy oddać więcej niż tylko pożyczone 4000 zł, a po drugie, rata kredytowa nie musi być wcale najniższa. Jej wysokość będzie uzależniona przede wszystkim od czasu spłaty (rzecz jasna, że i od warunków oferty również).

Załóżmy zatem, że oprocentowanie nominale wynosi 11,99%. Nie występują żadne inne koszty poza odsetkami. Raty są równe. Ile wyniesie rata kredytowa i koszt całkowity?

Pożyczka gotówkowa 4 tys. zł. RSO 11,99%. Raty równe – całkowity koszt pożyczki.

  • 1 rok – 355,38 zł – 264,52 zł.
  • 2 lata – 188,28 zł – 518,61 zł,
  • 3 lata – 132,84 zł – 782,17 zł.

Jak było do przewidzenia, wraz z wydłużeniem czasu spłaty rata będzie coraz mniejsza, a koszt coraz większy.

Pożyczka gotówkowa 4 tys. zł w firmie pożyczkowej. Wysokość raty i koszt pożyczki

Z pożyczką gotówkową pozabankowa w firmie pożyczkowej będzie tak samo. Ale: oprocentowanie będzie zapewne znacznie większe, ale można się spodziewać, że wystąpią również dodatkowe koszty, np. prowizja kredytowa.

Przy takiej samej pożyczce, ale z oprocentowaniem większy, bo wynoszącym 19%, raty i koszty odsetkowe wyniosą:

Pożyczka gotówkowa 4 tys. zł. RSO 19,00%. Raty równe – całkowity koszt pożyczki.

  • 1 rok – 368,63 zł – 423,52 zł.
  • 2 lata – 201,63 zł – 839,23 zł,
  • 3 lata – 146,62 zł – 1 278,47 zł.

Raty nie są w jakiś szczególny sposób większe niż dla pożyczki bankowej, ale w koszcie całkowitym odsetek różnice są dostrzegalne. Jeżeliby jeszcze doliczyć prowizję, np. 20%, to od 4000 zł wyniosłaby ona 800 zł (zapłacona z góry), to wówczas całkowita kwota do oddania byłaby już znacząco większa.

Przeczytaj również:

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok