Najtańszy kredyt konsolidacyjny na 60000 zł na 10 lat

2023-10-01 – ostatnia aktualizacja

Najtańszy kredyt konsolidacyjny na 60 000 zł na 10 lat w jakim banku? Pytanie jest ważne, ale bez porównania kredytów, odpowiedzi na to pytanie nie znajdziemy. W serwisie zapoznasz się z propozycjami banków, z którymi możesz się skontaktować w sprawie kredytu. Przeczytaj również co decyduje o tym, czy dany kredyt jest tani czy drogi.

najtańszy kredyt konsolidacyjny na 60000 zł na 10 lat

Poniżej: zestawienie banków i kredytów konsolidacyjnych. Najtańszy kredyt konsolidacyjny na 60000 zł na 10 lat? Konieczne będzie porównanie, ale nie propozycji kredytowych, ale ofert przedstawionych przez banki.

Kredyt konsolidacyjny w bankach: tradycyjnie i przez internet.

Łączenie kredytów w jeden

Wiele osób ma więcej niż jedno zobowiązanie finansowe w banku. Mogą to być zarówno pożyczki gotówkowe, kredyty samochodowe, ale i zadłużenia na rachunku ROR lub na karcie kredytowej.

Duża liczba zobowiązań kredytowych może być pewnym kłopotem. To nie tylko to, że należy spłacać raty w różnych terminach, ale i ich łączna suma jest znacząco wysoka.

Pewnym rozwiązaniem w takiej sytuacji może być skonsolidowanie zobowiązań w jeden nowy kredyt. Takie „połączenie„, to przede wszystkim:

 • jedna rata i jeden termin płatności,
 • rata kredytowa może być niższa nawet o 20-30% w stosunku do sumy rat, które płaciliśmy przed konsolidacją.
 • poprawa płynności finansowej i zwiększenie zdolności kredytowej.

Jeżeli ktoś mówi, że kredyt konsolidacyjny jest opłacalny…

Żaden kredyt nie jest opłacalny: za pożyczone pieniądze z banku należy zapłacić pieniądze. Niewiele jest darmowych rzeczy, zwłaszcza w banku.

Owszem, kredyt konsolidacyjny w jednym banku może być droższy, w innym tańszy. Ale, aby taki kredyt wyszukać, konieczne jest porównanie ofert kredytowych.

Z pewnością kredyt konsolidacyjny będzie tańszy od kredytu lub pożyczki gotówkowej, bo z reguły jest niżej oprocentowany. Jednocześnie należy zdawać sobie sprawę, że jeżeli chcielibyśmy „zamykać” zobowiązania kredytem gotówkowym, to może się okazać, że zdolność kredytowa będzie niewystarczająca.

Połączenie wszystkich zobowiązań w jeden skonsolidowany kredyt o obniżonej racie, jest możliwe tylko poprzez wydłużenie okresu spłaty. Pozwala on na utrzymanie (lub odzyskanie) płynności finansowej i jest rozwiązaniem dla osób, które mają przejściowe problemy finansowe. Kredyt konsolidacyjny redukuje co prawda znacznie wysokość raty, ale kosztem ceny zobowiązania.

Wydłużenie spłaty – a tylko długi okres kredytowania pozwala na duże obniżenie raty – to większy koszt kredytu. Im dłużej przecież spłacamy kredyt, tym więcej odsetek od kredytu musimy zapłacić. Mogą również wystąpić dodatkowe koszty, takie jak, np. prowizja czy ubezpieczenie.

Ale oczywiście jest możliwość zaoszczędzenia na spłacie kredytu: jeżeli stare i droższe kredyty zostaną zastąpione nowym i tańszym. Dodatkowe informacje w artykule: Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

Rata kredytowa kredytu konsolidacyjnego

Wysokość raty kredytowej, zależy od wielu czynników. Ile wyniesie rata kredytu konsolidacyjnego 60000 zł na 10 lat? Zależy to między innymi od oferty kredytowej banku, na którą wpływ mają:

 • koszty kredytu: oprocentowanie nominalne, prowizja, ubezpieczenie kredytu, koszty dodatkowe,
 • rodzaj kredytu konsolidacyjnego: gotówkowy (przeważnie bez wymaganego dodatkowego zabezpieczenia) lub hipoteczny (zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na nieruchomości),
 • wybór systemy rat kredytowych: stałe lub malejące.

Dodatkowo cena kredytu konsolidacyjnego zależy od daty wypłaty kredytu, płatności rat kredytowych i rodzaju rat. Mogą być one stałe lub malejące.

Ostateczne warunki kredytowania, a tym samym miesięczna rata, jest uwarunkowana oceną kredytową dokonaną przez bank (na którą wpływa zdolność i wiarygodność kredytowa).

Najtańszy kredyt konsolidacyjny na 60000 zł na 10 lat. Wysokość raty

Jakie czynniki decydują o wysokości raty, nawet wówczas, kiedy będzie to najtańszy kredyt konsolidacyjny 60000 zł na 10 lat, to już wiemy. A jakie mogą być konkrety?

Przyjmijmy bardzo optymistycznie, że jedynym kosztem kredytu będą odsetki. Nie ma zatem, ani prowizji, ani ubezpieczenia. W zależności od ustalonego oprocentowania raty równe oraz odsetki wynoszą:

 • 9%: 760,05 zł – 31 206,56 zł.
 • 10%: 792,90 zł – 35 148,53 zł.
 • 11%: 826,50 zł – 39 180,01 zł.
 • 12%: 860,83 zł – 43 299,08 zł.
 • 13%: 895,86 zł – 47 503,73 zł.

Przy wysokim kredycie konsolidacyjnym różnice w ratach i kosztach odsetkowych są w szczególności widoczne. Brak porównania kredytów i wybór banku na „chybił-trafił” może skutkować wyborem bardzo drogie kredytu, za który zapłacimy 100% więcej niż pożyczyliśmy…

Trzykrotnie mniejszy kredyt, wyliczenia rat dla różnej długości spłaty oraz koszty odsetek: kredyt konsolidacyjny 20 tys. zł.

Co skonsolidujemy kredytem konsolidacyjnym?

Praktycznie każde zobowiązanie spłacane w bankach można skonsolidować: kredyty i pożyczki różnego rodzaju, w różnych bankach, które udzielone zostały na cele niezwiązane z działalnością gospodarczą.

Połączeniu podlegają kredyty i pożyczki gotówkowe, hipoteczne, samochodowe, ratalne, a także zobowiązania w rachunku bieżącym ROR oraz karty kredytowe.

W przypadku konsolidacji kredytów hipotecznych (mieszkaniowych), zabezpieczeniem takiego kredytu jest hipoteka na nieruchomości. Można wówczas skonsolidować zadłużenie nawet i dziesięć razy więcej. Maksymalna wartość takiego kredytu jest uzależniona od wyceny nieruchomości, i przeważnie górny limit kredytu wynosi ok. 70-80% wartości nieruchomości.

Oczywiście zależy to również i od zdolność i kredytowej kredytobiorcy.

Decydując się na konsolidację, kredytu nie dostajemy „do ręki”. To bank udzielający finansowania samodzielnie spłaca zobowiązania przedstawione do konsolidacji.

Istnieje również możliwość dobrania środków do kredytu, czyli jest to kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką, którą będziemy mogli przeznaczyć na dowolny cel.

Kredyt konsolidacyjny dla każdego

Nie dla każdego jest kredyt konsolidacyjny. Ten rodzaj kredytu przeznaczony jest dla osób zadłużonych, które spłacają regularnie raty kredytowe. Kiedy nie jesteśmy w stanie poradzić sobie ze spłatą kolejnych rat i mamy opóźnienia, to możliwość uzyskania kredytu jest minimalna.

Bank przed podjęciem decyzji sprawdzi naszą zdolność kredytową i wiarygodność kredytową w BIK. Jeżeli ocena będzie negatywna, to kredytu w danym banku nie otrzymamy. Wówczas należy zapytać o kredyt w innym lub podjąć negocjacje dotyczące restrukturyzacji zadłużenia z obecnymi wierzycielami.

Najtańszy kredyt konsolidacyjny na 60 000 zł na 10 lat? Jak widać, aby taki kredyt znaleźć w banku, należy zwrócić uwagę na wiele czynników. A przede wszystkim zadbać o to, abyśmy dla banku byli bezpiecznym klientem, który gwarantuje, że będzie wywiązywał się terminowo z regulowania zobowiązania.

6 komentarzy do “Najtańszy kredyt konsolidacyjny na 60000 zł na 10 lat”

 1. Najtańszy kredyt to oczywiście tylko taki z niskim rrso. Jakby ktoś nie wiedziała – roczna rzeczywista stopa oprocentowania.

 2. Nie ma tanich kredytów konsolidacyjnych czy gotówkowych. Może być tylko mniej drożej niż w innym banku.

 3. Oczywistym jest, że należy szukać jak najtańszych kredytów. 60 tys zł to spora kwota, a 10 lat, to długi czas spłaty. Zwracać warto uwagę na oprocentowanie. Niewielka zniżka, to tańszy kredyt. Zwrócmy uwagę, że przy oprocentowaniu nominalnym 7% odsetki od 60 tys zł 10 lat (raty równe) wyniosą 23 598,11 zł, a powiedzmy 0.5% niżej (6,5%) to koszt odsetek 21 754,54 zł. Niby nie dużo, ale zawsze warto szukać tańszego kredytu i negocjować warunki.

 4. Czasami jest lepszy wniosek o restrukturyzację . Tylko, że najczęściej obejmuje tylko jeden kredyt lub pożyczkę. Jeżeli jest to kilka pożyczek, to z pewnością lepszy byłby kredyt konsolidacyjny.

 5. Niekiedy nie ma innej możliwości jak konsolidacja kredytów. Pytałam w 3 bankach i żaden z nich nie konsoliduje chwilówek. Można co najwyżej je spłacić z dodatkowej gotówki.

 6. Jeżeli faktycznie rata kredytowa będzie odpowiednio mniejsza od rat kredytów które konsolidujemy, to być może i konsolidacja to pozytywne rozwiązanie.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok