Najtańszy kredyt konsolidacyjny na 60 000 zł na 10 lat

najtańszy kredyt konsolidacyjny na 60000 zł na 10 latNajtańszy kredyt konsolidacyjny na 60 000 zł na 10 lat w jakim banku? Pytanie jest ważne, ale bez porównania kredytów w bankach, odpowiedzi na to pytanie nie znajdziemy. W serwisie zapoznasz się z propozycjami banków, z którymi możesz się skontaktować w sprawie kredytu. Przeczytaj również co decyduje o tym, czy dany kredyt jest tani czy drogi.

Poniżej: zestawienie banków i kredytów konsolidacyjnych. Kredyt konsolidacyjny na 60 000 zł na 10 lat lub nieco krótszy okres kredytowania – tradycyjnie i przez internet.

Wiele osób ma więcej niż jedno zobowiązanie finansowe w banku. Może to być zarówno pożyczka, kredyt lub zadłużenia na rachunku ROR lub na karcie kredytowej.

Duża liczba zobowiązań kredytowych może być pewnym kłopotem. To nie tylko raty w różnych terminach, o których koniecznie należy pamiętać, ale także problem z ich spłaceniem z powodu liczby i łącznej sumy rat.

Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji skonsolidowanie kredytów w jeden nowy kredyt. „Połączenie” ich, to przede wszystkim:

 • jedna rata i jeden termin płatności,
 • rata kredytowa może być niższa nawet o 20-30% w stosunku do sumy rat, które płaciliśmy przed konsolidacją.

Jeżeli ktoś mówi, że kredyt konsolidacyjny jest opłacalny…

Żaden kredyt nie jest opłacalny: za pożyczone pieniądze z banku należy zapłacić pieniądze. Niewiele jest darmowych rzeczy, zwłaszcza w banku.

Owszem, taki kredyt konsolidacyjny na 60 000 zł na 10 lat w jednym banku może być droższy, w innym tańszy. Ale, aby taki kredyt wyszukać, konieczne jest porównanie ofert kredytowych.

Z pewnością kredyt konsolidacyjny będzie tańszy od kredytu lub pożyczki gotówkowej.

Przegląd kredytów gotówkowych na 60000 zł: Kredyt Gotówkowy 60000 zł.

Dlatego zamiast samodzielnie „zamykać” zobowiązania kredytem gotówkowym, lepiej jest skorzystać z kredytu konsolidacyjnego.

Połączenie wszystkich zobowiązań w jeden skonsolidowany kredyt o obniżonej racie, jest możliwe tylko poprzez wydłużenie okresu spłaty. Pozwala on na utrzymanie (lub odzyskanie) płynności finansowej i jest rozwiązaniem dla osób, które mają przejściowe problemy finansowe. Redukuje co prawda znacznie wysokość raty, ale kosztem ceny zobowiązania.

Wydłużenie spłaty, a tylko długi okres kredytowania pozwala na duże obniżenie raty, to większy koszt kredytu. Im dłużej przecież spłacamy kredyt, tym więcej przecież odsetek od kredytu musimy zapłacić. Poza tym nowy kredyt, to i dodatkowe koszty, takie jak, np. prowizja czy ubezpieczenie.

Rata kredytowa kredytu konsolidacyjnego na 60 000 zł na 10 lat

Wysokość raty kredytowej, zależy od wielu czynników. Ile wyniesie rata w przypadku konsolidacji na 60000 zł na 10 lat zależy między innymi od oferty kredytowej banku, na którą wpływ mają:

 • koszty kredytu: oprocentowanie nominalne, prowizja, ubezpieczenie kredytu, koszty dodatkowe,
 • rodzaj kredytu konsolidacyjnego: gotówkowy (przeważnie bez wymaganego dodatkowego zabezpieczenia) lub hipoteczny (zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na nieruchomości),
 • wybór systemy rat kredytowych: stałe lub malejące.

Dodatkowo cena kredytu konsolidacyjnego zależy od daty wypłaty kredytu, płatności rat kredytowych oraz naszej oceny kredytowej dokonanej przez bank (na którą wpływa zdolność i wiarygodność kredytowa).

Ile wyniesie rata kredytowa – kredyt konsolidacyjny na 60 000 zł na 10 lat, przykładowe wysokości rat oraz koszt takiego kredytu:

 • 665 zł – 19800 zł
 • 707 zł – 24840 zł
 • 771 zł – 32520 zł
 • 798 zł – 35760 zł
 • 818 zł – 38160 zł
 • 1029 zł – 63480 zł

Brak porównania kredytów i wybór banku na „chybił-trafił” może skutkować wyborem bardzo drogie kredytu, za który zapłacimy 100% więcej niż pożyczyliśmy…

Co skonsolidujemy kredytem konsolidacyjnym?

Praktycznie każde zobowiązanie banków. Skonsolidować można kredyty i pożyczki różnego rodzaju, w różnych bankach, które udzielone zostały na cele niezwiązane z działalnością gospodarczą. Połączeniu podlegają kredyty i pożyczki gotówkowe, hipoteczne, samochodowe, ratalne, a także zobowiązania w rachunku bieżącym ROR oraz karty kredytowe.

W przypadku konsolidacji kredytów hipotecznych (mieszkaniowych), zabezpieczeniem takiego kredytu jest hipoteka na nieruchomości. Można wówczas skonsolidować zadłużenie nawet i na 600 tys. zł. Maksymalna wartość takiego kredytu jest uzależniona od wyceny nieruchomości, i przeważnie górny limit kredytu wynosi ok. 70-80% wartości nieruchomości.

Porównanie kredytowe: Kredyt Gotówkowy 10000 zł

Decydując się na konsolidację, kredytu nie dostajemy „do ręki”, ponieważ to bank udzielający kredytu konsolidacyjnego spłaca zobowiązania przedstawione do konsolidacji.

Istnieje również możliwość dobrania środków do kredytu, czyli jest to kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówkową, którą będziemy mogli przeznaczyć na dowolny cel.

Kredyt konsolidacyjny dla każdego

Nie dla każdego. Ten rodzaj kredytu przeznaczony jest dla osób zadłużonych, które spłacają regularnie raty kredytowe. Kiedy nie jesteśmy w stanie poradzić sobie ze spłatą kolejnych rat i mamy opóźnienia, to możliwość uzyskania kredytu jest minimalna.

Bank przed podjęciem decyzji sprawdzi naszą zdolność kredytową i wiarygodność kredytową w BIK. Jeżeli ocena będzie negatywna, to kredytu w danym banku nie otrzymamy. Wówczas należy zapytać o kredyt w innym lub podjąć negocjacje dotyczące restrukturyzacji zadłużenia z obecnymi wierzycielami.

Najtańszy kredyt konsolidacyjny na 60 000 zł na 10 lat? Jak widać, aby taki kredyt znaleźć w banku, należy zwrócić uwagę na wiele czynników. A przede wszystkim zadbać o to, abyśmy dla banku byli bezpiecznym klientem, który gwarantuje, że będzie wywiązywał się terminowo z regulowania zobowiązania.

6 komentarzy do “Najtańszy kredyt konsolidacyjny na 60 000 zł na 10 lat”

 1. Najtańszy kredyt to oczywiście tylko taki z niskim rrso. Jakby ktoś nie wiedziała – roczna rzeczywista stopa oprocentowania.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok