Najtańsze kredyty gotówkowe kalkulator

2023-09-30 – ostatnia aktualizacja

Najtańsze kredyty gotówkowe kalkulator. Jeszcze nie wiesz jaki jest najtańszy kredyt gotówkowy? Czy kalkulator kredytów gotówkowych pomoże wybrać taki bank? Nie zawsze, ale pomoże oszacować raty oraz zapoznać się z propozycjami banków.

najtańsze kredyty gotówkowe kalkulator

Najtańsze kredyty gotówkowe z kalkulatorem?

Kredyty gotówkowe są bardzo popularne, z których korzysta miliony konsumentów. Oferta bankowa jest bardzo szeroka i możliwe jest pożyczenie pieniędzy na dowolny cel związany z konsumpcją, zakup sprzętu AGD, samochodu czy zakup płytek i wyremontowanie łazienki.

Kredyt gotówkowy w różnych wariantach jest oferowany przez każdy bank w Polsce. I to standardowo i przez internet. Wniosek można złożyć w banku komercyjnym i spółdzielczym. Wybór najtańszego kredytu gotówkowego jest czasochłonny, ale nie jest niemożliwy.

Czy można sobie ułatwić zadanie i na przykład skorzystać z dostępnych kalkulatorów gotówkowych? Oczywiście, że można, ale nie ma 100% pewności, że nr 1 będzie najtańszy. Są to bowiem wyłącznie propozycje i szacunkowe wyliczenia.

Kredyty gotówkowe kalkulator i co dalej?

Jedno jest absolutnie pewne: poszukiwań kredytu gotówkowego nie można zakończyć na ofercie tylko jednego banku. Wbrew pozorom, różnice w kredytach mogą być znaczne.

Pomimo tego, że takie porównywanie wymaga poświecenie nieco czasu, to jednak warto to zrobić. Jeżeli nie mamy czasu na chodzenie placówkach bankowych, to wytypować banki można z poniższym kalkulatorem.

Wystarczy na samym początku określić parametry dotycząc wysokości kredytu i czasu spłaty, aby otrzymać zestawienie propozycji spełniających wskazane kryteria, łącznie z oszacowaniem rat i możliwością wysłania wniosku kontaktowego do banku.

W kolejnym kroku, mając przygotowane przynajmniej dwie oferty kredytowe przez banki, można przejść do ich porównywania, aby wybrać korzystniejszy pod względem ceny.

Najtańsze kredyty gotówkowe z kalkulatorem kredytowym

Wyszukanie najtańszego kredytu gotówkowego można rozpocząć z powyższym kalkulatorem kredytowym. To szybkie porównanie banków z orientacyjnie wyliczonymi ratami.

Ostateczna oferta kredytowa zależy jednak od naszej zdolności kredytowej i po ocenie przez bank ryzyka kredytowego, może zostać przedstawiona indywidualna oferta. W związku z czym, porównywarka powinna być traktowana wyłączenie jako narzędzie do szacowania rat i umożliwiająca kontakt z wybraną instytucją.

Ważniejsza jest zatem wstępna oferta kredytu gotówkowego, niż propozycja ogólna. O tym jaka będzie cena za pożyczone pieniądze zostaje określone przez koszt całkowity kredytu. Co się na niego składa? O tym w dalszej części artykułu.

Z propozycjami kredytowymi można zapoznać się również poniżej:

Po co obliczać ratę i całkowity koszt kredytu gotówkowego?

Nawet oszacowana wysokość miesięcznej raty kredytu gotówkowego pozwala lepiej uzmysłowić sobie, jak takie dodatkowe obciążenia wpłynie na domowy budżet.

Aby otrzymać oszacowany koszt kredytu gotówkowego, wystarczy:
1. przemnożyć otrzymaną ratę w kalkulatorze przez liczbę miesięcy spłaty,
2. od otrzymanej kwoty odjąć wysokości kredytu.

Takie poszczególne koszty kredytowe, jak:

  • oprocentowanie nominalne kredytu – na jego podstawie zostaną wyliczone odsetki,
  • prowizja,
  • opłaty dodatkowe,
  • wykupione ubezpieczenie w banku,

Zsumowane stanowią o koszcie całkowitym zobowiązania. Nie ma konieczności wyliczania ich samodzielnie. Bank ma obowiązek przekazać klientowi tzw. formularz informacyjny, w którym te poszczególne elementy kosztów, jak i całkowity koszt, zostaną przedstawione.

Można również poprosić o dokonanie obliczeń przy różnych opcjach kredytowania, z większym lub mniejszym kredytem, z wydłużonym okresem kredytowania, z ubezpieczeniem lub bez polisy, itp. Pełna dowolność! Jest to wskazane, jeżeli zależy Tobie na jaka najlepszym dobraniem warunków spłaty.

Sprawdź również wszystkie inne czynniki, które niekoniecznie bezpośrednio będą wpływać na koszt kredytu. Może to być konto osobiste do kredytu, które nie jest bezpłatne czy karta kredytowa z opłata roczną.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu?

Porównanie kredytów gotówkowych powinniśmy zacząć od RRSO kredytu, czyli od Rzeczywistego Rocznego Oprocentowania Kredytu oraz wspomnianego już kosztu całkowitego.

To nie tylko oprocentowanie nominalne decyduje o kosztach kredytowych, ale również pozostałe opłaty związane z kredytem. Poza odsetkami, jest to prowizja kredytowa, opłata za rozpatrzenie wniosku czy koszt ubezpieczenia kredytu. RRSO wlicza wszystkie te opłaty i jest wyrażone w procentach z uwzględnieniem wysokości kredytu i 12 miesięcy. Im RRSO mniejsze, tym kredyt jest tańszy.

W RRSO jest uwzględnione oprocentowanie nominalne, a w koszcie całkowitym są ujęte odsetki.

Pamiętać należy jednak o tym, że porównywać można jedynie takie same kredyty, czyli np. kredyt gotówkowy na 20 tys. zł na 4 lata z ratami równymi. Jeden miesiąc w przód lub w tył, to już inna wartość RRSO oraz kosztów całkowitych i porównanie nie jest miarodajne!

Najtańsze kredyty gotówkowe kalkulator czy ranking?

Korzystając z kalkulatora kredytowego otrzymujemy wyniki szacunkowe. A co z rankingami kredytów gotówkowych? Rzecz ma się podobnie. Możliwe jest stworzenie rankingu przy ograniczonych informacjach i pewnych założeniach. Ale jednego i najważniejszego elementu nie można uwzględnić: oceny kredytowej potencjalnego kredytobiorcy.

Jest możliwe utworzenie indywidualnego rankingu kredytów gotówkowych w sytuacji, kiedy samodzielnie pozyskamy oferty kredytów gotówkowych z banków na kwotę i okresem spłaty, którymi jesteśmy zainteresowani.

Oceniają ryzyko udzielenia kredytu gotówkowego, bank musi oszacować zdolność kredytową uwzględniając m.in.:

  • kwotę miesięcznych dochodów i wydatków, w tym również inne kredytowe zobowiązania,
  • wysokość kredytu – nie każdy ma szansę pozyskać np. kredyt gotówkowy na 30 tys. zł,
  • liczbę osób na utrzymaniu,
  • wiek kredytobiorcy,
  • miejsce zamieszkania.

Ale to nie tylko zdolność kredytowa jest istotna. Również wiarygodność kredytowa w BIK i brak wpisów w bazach dłużników decydują o uzyskanej ocenie.

Żaden ranking kredytów gotówkowych nie powinien być traktowany jak „wyrocznia”, pozbawiony trzeźwej analizy jego wyników. Nie masz bowiem pewności, czy nie został utworzy pod konkretną propozycję banku? A może zostały „przemycone” propozycje sponsorowane? Tego nie wiesz, jeżeli nie zostanie to zaznaczone.

Nie istnieje najtańszy kredyt gotówkowy. Jest zbyt dużo faktorów, które wpływają na ostateczną i indywidualną ofertę kredytową. Najtańszy kredyt gotówkowy to kredyt z RRSO 0% – takiego nie ma. Zwłaszcza, jeżeli ma to być długoterminowy i duży kredyt gotówkowy.

FAQ: Najtańsze kredyty gotówkowe kalkulator

Jak sprawdzić całkowity koszt kredytu gotówkowego?
Całkowity koszt kredytu gotówkowego można obliczyć dodając do siebie wszystkie raty z harmonogramu umowy kredytowej. Rata jest przestawiona w dwóch częściach: kapitałowej i odsetkowej. Łatwiej przyjdzie nam obliczyć, ile kapitału i ile odsetek pozostaje jeszcze do zapłacenia. Uwaga! Prowizja nie będzie ujęta w racie kredytu gotówkowego, kiedy została ona pobrana jednorazowo przy uruchomieniu kredytu.

Z czego się składa rata kredytu gotówkowego?
Rata kredytu gotówkowego składa się z dwóch części: kapitałowej i odsetkowej. Pierwsza część dotyczy kwoty pożyczonego kapitału od banku, a część odsetkowa to odsetki od pożyczonego kapitału pozostającego do spłaty.

Co obejmuje całkowity koszt kredytu?
Całkowity koszt kredytu składa się z odsetek od pożyczonego kapitału, dodatkowych opłat (prowizja, opłata za rozpatrzenia wniosku), wykupionego ubezpieczenia.

Dlaczego RRSO jest wyższe niż oprocentowanie?
Rzeczywista stop procentowa to wskaźnik obejmujący zarówno oprocentowanie nominalne (RSO), jak i inne koszty związane z udzieleniem kredytu. Może to być prowizje czy dodatkowe ubezpieczenie. RRSO jest zawsze większe od RSO, jeżeli wystąpią inne elementy kosztowe poza oprocentowaniem. Obie wartości mogą być równe jedynie przy jednorazowej spłacie kredytu, wówczas kiedy odsetki będą jedynym kosztem kredytu gotówkowego.

Co to jest kalkulator kredytów gotówkowych?
Jest to narzędzie finansowe, zwane również porównywarką lub wyszukiwarką kredytów gotówkowych, zawierające propozycje kredytowe z banków. Pozwala wyłącznie oszacować raty, a nie wyliczyć ich dokładną wysokość. Głównym założeniem tego typu narzędzi jest szacowanie rat, czasami również kosztów całkowitych po wpisaniu określonych parametrów szukanego kredytu. Kalkulator kredytów gotówkowych umożliwia również wysłanie wniosku kontaktowego do wybranych banków.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok