Kredyt pożyczka gotówkowa oferty banków

Kredyt pożyczka gotówkowa oferty banków w najnowszych propozycjach. Poniżej zapoznasz się szybko i w czytelny sposób z różnymi ofertami banków w segmencie kredytów i pożyczek gotówkowych.

kredyt pożyczka gotówkowa oferty banków

Oferty kredytów gotówkowych, jak i pożyczek gotówkowych znaleźć można praktycznie w każdym banku. Jedyna różnica to już sama propozycja: jeden kredyt gotówkowy może być tańszy, a drugi droższy.

W praktyce nie ma możliwość, aby porównać wszystkie kredyty gotówkowe: banków komercyjnych jest blisko 20, dochodzą jeszcze banki spółdzielcze, a nie można również zapominać o SKOK-ach.

Jeżeli jeszcze dodamy, że każda instytucja ma przynajmniej dwa kredyty gotówkowe do zaoferowania, to ich łączna liczba przekracza zdecydowanie 100!

Jednak nie jest wcale konieczne przeglądanie kilkudziesięciu ofert bankowych, aby znaleźć korzystny kredyt. Wystarczy kilka najpopularniejszych banków, poświęcić trochę czasu i można wybrać całkiem tani kredyt (jeżeli obecnie można tak napisać…), tańszy niż w innym banku.

Poniżej zapoznasz się listą dostępnych kredytów i pożyczek gotówkowych w ofercie banków: standardowe, online oraz w promocji.

Kredyt lub pożyczka gotówkowa – to zawsze kosztuje

Zanim zdecydujesz się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę gotówkową w banku, zastanów się jaka forma kredytu (pożyczka, kredyt, karta kredytowa, limit w koncie) będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia, aby zrealizować określone cele finansowe.

Możesz oszacować raty kredytowe, np. korzystając z kalkulatora kredytów gotówkowych, aby orientacyjne sprawdzić czy rata kredytowa nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Jednak taki kalkulator nie przedstawia dokładnie wyliczonych rat i kosztów kredytowych. Przedstawione wyniki, nie mogą być traktowane tym samym, jako ranking kredytowy.

Końcowa oferta kredytu gotówkowego, którą przedstawi bank uwzględnia zawsze Twoją ocenę kredytową. Im lepsza jest zdolność kredytowa i lepsza ocena scoringowa w BIK, to tym atrakcyjniejsze warunki kredytowe może bank zaproponować niż pozostałym klientom.

Pamiętaj również, że dłużej spłacany kredyt jest droższy. Zapłacisz więcej odsetek od pożyczonego kapitału.

Na co należy zwrócić uwagę porównując oferty kredytów?

Jest kilka zasadniczych elementów, na które należy zwrócić uwagę. Najważniejszy jest:

 • łączny koszt pożyczki/kredytu – zawiera prowizję za udzielenie kredytu lub pożyczki, odsetki, ewentualny koszt zabezpieczenia oraz inne opłaty,

Poza tym:

 • porównaj ofertę kredytu z innymi ofertami RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania oraz całkowity koszt kredytu – miarodajna skala porównawcza kosztów kredytowych,
 • czujesz się na siłach, to negocjuj korzystniejsze warunki kredytowania,
 • nie pożyczaj więcej niż jest to potrzebne,
 • dokładnie i uważnie przeczytaj umowę, jeszcze przed jej podpisaniem.

Jak rozkładają się koszty kredytowe?

Każdą propozycję kredytu gotówkowego, którą otrzymasz w jednym banku, możesz łatwo porównać z propozycją w innym banku. Wszystkie bowiem szczegóły kredytu oraz jego koszty są przedstawione na specjalnym Formularzu Informacyjnym. Dodatkowo możesz poprosić o projekt przyszłej umowy.

Dzięki temu możesz dokładnie przeanalizować przedstawioną propozycję i porównać ją z inną, otrzymaną z drugiego banku.

Dokonując porównania kredytów gotówkowych należy porównywać jednakowe kredyty: co do wysokości (np. na 15 500 zł), czasu spłaty (np. 64 raty/miesiące) i rodzaju rat (stałe lub malejące).

Maksymalne oprocentowanie nominalne w skali roku nie może przekroczyć czterokrotności stopy lombardowej NBP i jest najczęściej najwyższe w przypadku:

 • pożyczek gotówkowych pozabankowych,
 • limitów w kontach ROR i kartach kredytowych,
 • pożyczek i kredytów gotówkowych.

Poniżej znajduje się przykładowe kredyty gotówkowe z wyliczeniem poszczególnych kosztów.

Kredyt gotówkowy 12 000 zł na 37 miesięcy

RRSO: 17,81%.
Oprocentowanie stałe: 12,99%.

Całkowita koszt kredytu wynosi 3396,89 zł, w tym:

 • odsetki od kredytu: 2765,31 zł,
 • prowizja: 631,58 zł.

Rata ok.: 416 zł.

Zdecydowanym kosztem kredytu w tym przykładzie są odsetki, stanowiące ponad 81% całkowitych kosztów. I dotyczy to każdego kredytu, hipotecznego, pożyczki konsolidacyjnej, tzn. odsetki rosną w całkowitym koszcie wraz z wydłużeniem czasu spłaty.

Ponieważ oprocentowanie kredytów jest znacznie wyższe niż kilkanaście miesięcy temu, to i odsetki stanowią coraz większą część kosztów całkowitych. W czasach, kiedy stopy procentowe są utrzymywane na wysokich poziomach, banki mogą zrezygnować z pobierania prowizji, ponieważ zarabiają dużo na odsetkach.

Kredyt odnawialny – karta kredytowa

O tym, że kart kredytowa jest wysoko oprocentowana zostało wspomniane już powyżej. Ile wyniesie koszt korzystania z karty?

Założenie:

1. Przyznany limit kredytowy w wysokości 10 tys. zł został wykorzystany w całości w dniu generowania pierwszego zestawienia miesięcznego w wyniku dokonania operacji bezgotówkowej.
2. Nie zostały dokonane żadne inne wpłaty, ani operacje kartą.
3. Zadłużenie jest spłacane (wraz z opłatami i odsetkami) w terminach wymaganej spłaty: raty równe, w wymaganej kwocie spłaty w wysokości 5% wykorzystanego limitu kredytowego (w nie mniejszych niż 50 zł i nie większych niż pozostałe do spłaty zadłużenie).
4. Umowa obowiązuje przez 4 lata.

RRSO: 17,28%.
Oprocentowanie zmienne roczne 15,00%.

Opłata miesięczna za kartę 4 zł.

Całkowity koszt kredytu 3 039,50 zł, w tym:

 • odsetki 2 851,50 zł,
 • suma miesięcznych opłat za kartę w założonym okresie obowiązywania umowy 188 zł.

Całkowita kwota do zapłaty 13 039,50 zł.

Podobne koszty kredytowe mogą wiązać się z niespłacanym limitem w rachunku, który obciąża konto i za który płacimy wysokie odsetki. Jeżeli dochodzi jeszcze zadłużenie w karcie i inne zobowiązania kredytowe bankowe, to wówczas należałoby rozważyć ich skonsolidowanie w jeden kredyt.

Pożyczka gotówkowa krótkoterminowa w firmie pożyczkowej bez promocji

I na koniec porównań gotówkowych, nie można zapomnieć o pożyczkach gotówkowych niebankowych, które są bardzo drogie. Przykładowa pożyczka gotówka w wysokości 1000 zł na 30 dni – bez promocji.

RRSO: 2056,86%.
Oprocentowanie stałe: 16,00%.

Całkowita koszt pożyczki: wynosi 287,15 zł, w tym:

 • odsetki: 13,15 zł,
 • prowizja: 274 zł.

Całkowita kwota do spłaty: 1287,15 zł.

Nawet wówczas, kiedy oprocentowanie zostanie ustalone na najwyższym możliwym i dopuszczalnym poziomie (sprawdź: maksymalne oprocentowanie kredytów), to i tak, w koszcie pożyczek chwilówek, przeważać będą koszty pozaodsetkowe.

Czy pożyczka pozabankowa jest dla każdego i czy każdy z niej może skorzystać?

Aktualizacja wpisu: grudzień 2022 r.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok