Kredyt pożyczka gotówkowa oferty banków

Kredyt pożyczka gotówkowa oferty banków najnowsze. Poniżej zapoznasz się szybko z różnymi ofertami banków w segmencie kredytów i pożyczek gotówkowych.

kredyt pożyczka gotówkowa oferty banków

Oferty Kredytów gotówkowych, jak i pożyczki gotówkowe oferowane są praktycznie przez wszystkie banki. Jedyna różnica to sama oferta. Jeden kredyt gotówkowy może być tańszy w jednym banku, a droższy w innym.

Pożyczka pozabankowa dla każdego?

Praktycznie nie ma możliwość, aby samodzielnie porównać wszystkie propozycje banków i znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy i najlepszy bank. Ale wcale nie jest konieczne porównywanie 20 banków, aby znaleźć korzystny kredyt. Wystarczy kilka ofert, aby wybrać całkiem tani kredyt, tańszy niż w konkurencyjnym banku. Na stronie poniżej masz możliwość zapoznania się szybkiego z ofertą kredytową. Ponadto znajdziesz również link do pozostałych kredytów i pożyczek oraz wyszukiwarek finansowych.

Pożyczka gotówkowa oferty banków z porównywarką

Porównywarka to zarówno wyszukiwarka, jak i kalkulator kredytów i pożyczek gotówkowych. Po wpisaniu wartości kredytu, np. 25 tys zł na 4 lata (48 miesięcy) zostaną nam przedstawione oferty banków z wyliczonymi szacunkowymi ratami. Następnie wystarczy już wysyłać formularz kontaktowy do banku, aby przedstawiciel banku przedzwonił.

Wyszukiwarka pozwala również na sprawdzenie, który bank ma kredyt on-line. To oznacza, że taka oferta jest dostępna przez internet – wniosek kredytowy jest składany online.

Jakie kredyty można porównać w porównywarce? Praktycznie dowolne kredyty, zarówno te na 5 tys zł, 10 tys zł czy 20 tys zł, jak i pożyczki gotówkowe na 30 tys zł na 4 lata, 40 tys zł, 50 tys zł. Znajdzie nawet i kredyt na 100 tys zł i 150 tys zł na 10 lat. Należy tylko pamiętać, że okres kredytowania należy podać w miesiącach. Poniżej znajduje się przeliczenie miesięcy na lata.

Pożyczka gotówkowa oferty banków z porównywarką

Kredyt pożyczka gotówkowa oferty banków

Zanim zdecydujesz się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę gotówkową w banku, zastanów się jaka forma kredytu (pożyczka, kredyt, karta kredytowa) będzie dla Ciebie najlepsza. Dodatkowo oszacuj raty kredytowe (skorzystaj z kalkulatora kredytów gotówkowych), aby orientacyjne sprawdzić czy rata kredytowa nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Pamiętaj jednak, że im dłużej spłacasz kredyt, tym jest on droższy – zapłacisz więcej odsetek od kredytu.

Na co koniecznie należy zwrócić uwagę porównując oferty bankowe?

  • łączny koszt pożyczki/kredytu – zawiera prowizję za udzielenie kredytu lub pożyczki, odsetki, ewentualny koszt zabezpieczenia oraz inne opłaty
  • porównaj z innymi ofertami RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – miarodajna skala porównawcza kosztu kredytu lub pożyczki
  • dokładnie i uważnie przeczytaj umowę, jeszcze przed jej podpisaniem.

Jak rozkładają się koszty kredytowe?

Każdą propozycję kredytu gotówkowego, którą otrzymasz w jednym banku, możesz łatwo porównać z propozycją w innym banku. Wszystkie bowiem szczegóły kredytu oraz jego koszty są przedstawione na specjalnym formularzu informacyjnym. Dodatkowo możesz poprosić o projekt przyszłej umowy.

Dzięki temu możesz dokładnie przeanalizować przedstawioną propozycję. Pamiętaj, że maksymalne oprocentowanie nominalne w skali roku nie może przekroczyć czterokrotności stopy lombardowej NBP.

Poniżej znajduje się przykładowe kredyty gotówkowe z wyliczeniem poszczególnych kosztów.

Kredyt gotówkowy 80 000 zł na 96 miesięcy

RRSO: 7,28%.
Oprocentowanie stałe: 7,00%.

Całkowita koszt kredytu wynosi 24 756, 95 zł w tym:

  • odsetki od kredytu: 24 706,95 zł,
  • opłata przygotowawcza: 150 zł.

Rata: 1 090,70 zł.

Zdecydowanym kosztem kredytu w tym przykładzie są odsetki, które stanowią prawie 100% całkowitych kosztów. I dzieje się tak zawsze, tzn. odsetki rosną w całkowitym koszcie, wraz z wydłużeniem czasu spłaty.

Kredyt gotówkowy 7 071 zł na 34 miesięcy

RRSO: 30,85%.
Oprocentowanie stałe: 7,20%.

Całkowita koszt kredytu wynosi 7 071 zł w tym:

  • prowizja: 2 209,01 zł,
  • odsetki: 1 017,36 zł.

Rata: 289,42 zł.

Kalkulacje przeprowadzone na dzień 2.01.2022 r.

34 miesiące, to niecałe 3 lat. W tym przykładzie wysokość prowizji jest prawie dwukrotnie większa od kosztów odsetek. Zwróć uwagę, że oprocentowanie nominalne wynosi 7,20% w skali roku, a RRSO kredytu 30,85%. Oznacza to, że ponad 23% to koszt poza odsetkowy.

Przeczytaj również: Jak przenieść kredyt gotówkowy do innego banku?

Aktualizacja wpisu: marzec 2022 r.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok