Kredyt konsolidacyjny 70 tys zł. 6 kredytów? Połącz je w 1!

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny 70 tys złKredyt konsolidacyjny 70 tys zł. Pożyczka konsolidacyjna 70 tys. zł z dodatkową gotówką z przeznaczeniem na dowolny cel? Prezentacja kredytów i banków.

Jeżeli twoja sytuacja finansowa się znacznie pogorszyła, masz gorzej płatną pracę, suma rat kredytowych jest zbyt wysoka, to warto zastanowić się nad skonsolidowaniem zobowiązań kredytowych.

Czy konsolidacja zadłużenia jest rozwiązaniem możliwym do zastosowania w każdym przypadku? I co najważniejsze: czy jest ono korzystne i w jakim banku szukać takiego kredytu?

Na początku sprawdźmy, gdzie można skonsolidować zadłużenie.

Kredyt konsolidacyjny 70 tys zł porównanie banków

Na czym polega konsolidacja kredytów na 70 tys. zł?

Konsolidacja kredytów, pożyczek, linii kredytowych polega na spłacie wybranych przez nas zobowiązań, przez bank, który udziela takiego kredytu. W ten prosty sposób zamiast kilku zobowiązań kredytowych, robi się tylko jedno, a kredytobiorca spłaca je tylko w jednym banku.

Taka operacja ma sens tylko wówczas, gdy nowa rata kredytowa jest mniejsza niż suma wszystkich dotychczasowych rat.

W jaki sposób można tego dokonać? Miesięczne obciążenie można zmniejszyć wydłużając okres spłaty posiadanych zobowiązań. Można także skorzystać z kredytu hipotecznego, ale konsolidacyjnego, który jest kredytem z zabezpieczonym hipoteką. Niewątpliwym plusem takiego rozwiązania jest dłuższy okres kredytowania i znacznie niższe oprocentowanie niż kredytów czy pożyczek gotówkowych.

Przede wszystkim tani kredyt konsolidacyjny 70 tys zł

Konsolidacja zadłużenie jest często bardzo dobrym rozwiązaniem, ale… Każdy przypadek jest indywidualny i należy zadecydować, czy rzeczywiście kredyt konsolidacyjny ma sens. Należy zatem przeliczyć, ile będzie nas kosztował taki kredyt konsolidacyjny na 70 tys. zł.

Należy uwzględnić wysokość prowizji od kredytu konsolidacyjnego lub/i też koszty, które mogą być związane ze wcześniejszą spłatą kredytów i pożyczek. Zapisy o opłacie dotyczącej wcześniejszej spłaty kredytu znajdują się w umowie. Przy zabezpieczeniu kredytu hipoteką dochodzą koszty ustanowienia zabezpieczenia hipotecznego.

Jeżeliby się okazało, że koszty konsolidacji kredytów będą przez nas akceptowalne, a miesięczne rata będzie niższe niż suma rat płaconych dotychczas, to jest to sensowne rozwiązanie.

Na jaki czas wziąć kredyt konsolidacyjny 70 tys zł?

Najlepszym rozwiązaniem jest umówienie się z bankiem na spotkanie i uzyskanie informacji na temat konsolidacji zadłużenia, można to zrobić przez internet, wysyłając formularz kontaktowy do wybranego banku. Przy kredycie konsolidacyjnym, podobnie jak w przypadku innych kredytów, wyliczana jest zdolność kredytowa oraz sprawdzana historia kredytowa.

Im lepsza jest taka ocena bankowa, to na lepszy kredyt konsolidacyjny można liczyć. Niestety, kiedy zaprzestaniemy spłacać bieżące raty kredytowe, to szanse na uzyskanie takiego kredytu znacznie zmaleją. A jeżeli nawet bank zaproponuje nam taki kredyt, to możemy się spodziewać gorszych warunków – stanowimy dla banku większe ryzyko, że będziemy mieli trudności w jego uregulowaniu.


Porównanie kredytów gotówkowych na 8 lat
Kredyt Gotówkowy na 96 miesięcy


Rata kredytu konsolidacyjnego na 70 tys. zł powinna być tak dobrana, aby znacznie obniżyć wysokość raty i faktycznie poprawiała naszą płynność finansową. Należy wziąć jednak pod uwagę fakt, że im dłuższy okres spłaty, tym drożej za kredyt zapłacimy. Nie z tytułu prowizji, której wysokość jest stała niezależnie od wysokości kredytu, ale z powodu odsetek – im więcej miesięcy spłacamy kredyt, tym więcej odsetek zapłacimy.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok