Kredyt konsolidacyjny 25 tys. zł. Pożyczka konsolidacyjna

Kredyt konsolidacyjny 25 tys. zł w bankach lub pożyczka konsolidacyjna na skonsolidowanie wybranych kredytów i pożyczek bankowych. Sprawdź w jakim banku najkorzystniej wziąć kredyt konsolidacyjny na 25 tys. zł lub inną kwotę.

kredyt konsolidacyjny 25 tys. zł

Faktycznie, kiedy obecnie spłacasz kilka różnych zobowiązań kredytowych, a raty wzrosły, ponieważ są to kredyty z oprocentowaniem zmiennym, to wówczas można wziąć pod uwagę skonsolidowanie tych wszystkich kredytów i pożyczek w nowy kredyt.

Konsolidacja kredytów polega właśnie na tym, że poprzez połączenie kredytów (a w zasadzie rat kredytowych), do spłaty pozostaje tylko 1 kredyt z jedną (dużo) mniejszą ratą.

PRZYKŁAD: kredyt konsolidacyjny 25 tys. zł. Zakładamy, że do spłaty pozostają trzy kredyty bankowe: dwa gotówkowe i samochodowy (suma rat kredytowych, które pozostają jeszcze do spłaty):

  • kredyt gotówkowy 8000 zł,
  • pożyczka gotówkowa na 7000 zł,
  • kredyt samochodowy 1000 zł.

Łącznie suma rat kredytowych, a więc zadłużenie wynosi 25 tys. zł. Łączna miesięczna wysokość rat kredytowych wynosi 950 zł. Po konsolidacji spłacany jest 1 kredyt z ratą, np. 650 zł.

Jeżeli dajesz sobie radę z regulowaniem spłat rat kredytowych – wszytko jest ok. W przeciwnym wypadku, kiedy rosną wydatki, dochody się nie zmieniają i obawiasz się, że możesz mieć trudności z płatnościami na bieżąco, to można wówczas wziąć pod uwagę skonsolidowanie kredytów, aby poprawić w znaczący sposób płynność finansową.

Ważna jest zdolność kredytowa i pozytywna historia kredytowa – bez spełnienia tych obu elementów łącznie, niestety, ale kredytu lub pożyczki konsolidacyjnej nie uzyskasz.

Jak będzie rata kredytowa dla kredytu konsolidacyjnego 25 tys. zł?

Ratę kredytową kredytu konsolidacyjnego na 25 tys. zł można tylko oszacować. Jest to spowodowane tym, że ostateczna oferta kredytowa, jest indywidualna i uwzględnia ocenę kredytową potencjalnego kredytobiorcy.

Wyliczy ją bank przedstawiając ofertę. Przyjmijmy jednak pewne założenia i wyliczmy jaka będzie rata: kredyt konsolidacyjny 25 tys. zł, oprocentowanie zmienne 11,39%. Jedynym kosztem jest koszt odsetkowy. Raty równe i całkowity koszt kredytu:

  • 4 lata: 650,88 zł – 6 242,39 zł.
  • 5 lat: 548,44 zł – 7 906,14 zł.
  • 6 lat: 480,86 zł – 9 621,98 zł.
  • 7 lat: 433,20 zł – 11 389,18 zł.

kredyt konsolidacyjny 25 tys. zł co to jest

Dobry bank na kredyt konsolidacyjny 25 tys. zł

Konsolidacja kredytów i wydłużenie czasu kredytowania, a tym samym i obniżenie raty kredytowej, to na pewno duża zaleta, takiego procesu. Jednak sam kredyt konsolidacyjny ma swoje wady, podobnie zresztą, jak każdy inny kredyt konsumencki.

Wady kredytów konsolidacyjnych:

1. Nowy kredyt bankowy, to nie tylko sam pożyczony kapitał (czyli suma rat kredytowych łączonych kredytów), ale i dodatkowo koszt kredytowy, czyli odsetki, ale i także może być naliczona prowizja czy inne dodatkowe koszty.
2. Im na dłuższy czas jest rozłożona spłata kredytu konsolidacyjnego, tym mniejsza będzie rata kredytowa, ale jednocześnie więcej zapłacimy odsetek.

Wybór taniego kredytu konsolidacyjnego polega na porównaniu dwóch lub więcej ofert kredytowych z uwzględnieniem całkowitego kosztu kredytowego.

Konsolidować zobowiązania w nowy kredyt?

Nierzadko konsolidacja jest jedyną możliwością odzyskania (poprawienia) płynności finansowej i zrównoważenia domowego budżetu, ponieważ można uzyskać niższą ratę kredytową.

Korzystny kredyt konsolidacyjny 25 tys. zł? Pożyczka konsolidacyjna 25 tys. zł? Taką propozycję można znaleźć w każdym banku komercyjnym i spółdzielczym. Nawet i przez internet.

Nie każdy jednak bank ma w swojej ofercie kredyt konsolidacyjny w promocji dla nowych klientów. Warto zwrócić uwagę również i na ten aspekt, aby skonsolidować kredyty, jak najtaniej.

Przeczytaj również:

PKO BP – Bank Polski – przegląd dostępnych kredytów, pożyczek, kont osobistych i firmowych.
Oferty kredyty gotówkowe w bankach – przegląd banków i kredytów oraz pożyczek gotówkowych.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok