Kredyt konsolidacyjny 25 tys zł. Pożyczka konsolidacyjna

Kredyt konsolidacyjny 25 tys. zł w bankach lub pożyczka konsolidacyjna na skonsolidowanie wybranych kredytów i pożyczek bankowych. Sprawdź w jakim banku najkorzystniej wziąć kredyt konsolidacyjny.

Faktycznie, kiedy obecnie spłacasz kilka różnych zobowiązań kredytowych, a raty rosną, ponieważ w umowach jest zapisane oprocentowanie zmienne, to wówczas można wziąć pod uwagę skonsolidowanie tych wszystkich kredytów i pożyczek w nowy kredyt.

Konsolidacja kredytów polega właśnie na tym, że po „połączeniu” kredytów (a w zasadzie rat kredytowych), do spłaty pozostaje tylko 1 kredyt z 1 mniejszą ratą.

PRZYKŁAD: kredyt konsolidacyjny 25 tys. zł.

Zakładamy, że do spłaty pozostają trzy kredyty bankowe: dwa gotówkowe i samochodowy (suma rat kredytowych, które pozostają jeszcze do spłaty):

 • kredyt gotówkowy 8000 zł,
 • pożyczka gotówkowa na 7000 zł,
 • kredyt samochodowy 1000 zł.

Łącznie suma rat kredytowych, a więc zadłużenie wynosi 25000 zł. Łączna miesięczna wysokość rat kredytowych wynosi 950 zł.

Jeżeli dajesz sobie radę z regulowaniem spłat rat kredytowych – wszytko jest ok. W przeciwnym wypadku, kiedy rosną wydatki, dochody się nie zmieniają i obawiasz się, że możesz mieć trudności z płatnościami na bieżąco, to można wówczas wziąć pod uwagę skonsolidowanie kredytów, aby poprawić w znaczący sposób płynność finansową.

Ważna jest zdolność kredytowa i pozytywna historia kredytowa – bez spełnienia tych obu elementów łącznie, niestety, ale kredytu lub pożyczki konsolidacyjnej nie uzyskasz.

Jak będzie rata kredytowa dla kredytu konsolidacyjnego 25 tysięcy zł?

Ratę kredytową kredytu konsolidacyjnego na 25 tys. zł można tylko oszacować. Jest to spowodowane tym, że ostateczna oferta kredytowa, jest indywidualna i uwzględnia ocenę kredytową potencjalnego kredytobiorcy.

 • 4 lata – 564-739 zł,
 • 5 lat – 460-622 zł,
 • 6 lat – 391-544 zł,
 • 7 lat – 341-490 zł.

Kredyt konsolidacyjny 25 tys zł pożyczka konsolidacyjna

Dobry bank na kredyt konsolidacyjny 25 tys zł

Konsolidacja kredytów i wydłużenie czasu kredytowania, a tym samym i obniżenie raty kredytowej, to na pewno duża zaleta, takiego procesu. Jednak sam kredyt konsolidacyjny ma swoje wady, podobnie zresztą, jak każdy inny kredyt konsumencki.

Wady kredytów konsolidacyjnych:

1. Nowy kredyt bankowy, to nie tylko sam pożyczony kapitał (czyli suma rat kredytowych łączonych kredytów), ale i dodatkowo koszt kredytowy, czyli odsetki, ale i także może być naliczona prowizja czy inne dodatkowe koszty.
2. Im na dłuższy czas jest rozłożona spłata kredytu konsolidacyjnego, tym mniejsza będzie rata kredytowa, ale jednocześnie więcej zapłacimy odsetek.

PRZYKŁAD: kredyt konsolidacyjny 25 tys. zł z oprocentowaniem nominalnym rocznym 8,99%. Raty równe.

Zmiana kosztów wysokości kosztów odsetkowych w zależności od przyjętego czasu spłaty:

 • 4 lata – 4856,35 zł, rata 622,01 zł,
 • 5 lat – 6130,25 zł, rata 518,84 zł,
 • 6 lat – 7437,03 zł, rata 450,51 zł,
 • 7 lat – 8776,41 zł, rata 402,10 zł.

Zwróć uwagę na to, że w przypadku, gdyby jedynym kosztem kredytu były odsetki, to Twoje całkowite zadłużenie po konsolidacji wzrośnie o kwotę zapłaconych odsetek.

Wybór taniego kredytu konsolidacyjnego polega na porównaniu dwóch lub więcej ofert kredytowych z uwzględnieniem całkowitego kosztu kredytowego.

Bardzo często jedyną możliwością odzyskania płynności finansowej i równoważenia domowego budżetu, jest właśnie konsolidacja kredytów w celu obniżenie raty kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny 25 tys zł. Pożyczka konsolidacyjna 25 tys. zł? Taką propozycję można znaleźć w każdym banku. Nawet i przez internet. Nie każdy jednak bank ma w swojej ofercie kredyty konsolidacyjne w promocji dla nowych klientów. Warto zwrócić uwagę również i na ten aspekt, aby skonsolidować kredyty, jak najtaniej.

Przeczytaj również:

Pożyczka gotówkowa pozabankowa TAKTO – na raty, online i bez zaświadczeń.
PKO BP – Bank Polski – przegląd dostępnych kredytów, pożyczek, kont osobistych i firmowych.
Oferty kredyty gotówkowe w bankach – przegląd banków i kredytów oraz pożyczek gotówkowych.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok