Pożyczka konsolidacyjna 25 tys. zł

2023-11-22 – ostatnia aktualizacja

Pożyczka konsolidacyjna 25 tys. zł w bankach na połączenie wybranych kredytów oraz pożyczek bankowych. Sprawdź w jakim banku najkorzystniej wziąć pożyczkę na 25 tys. zł i zredukować liczbę zobowiązań.

pożyczka konsolidacyjna 25 tys. zł

Kiedy spłacasz kilka różnych zobowiązań kredytowych i pożyczkowych na łączną kwotę 25 tysięcy złotych, to wówczas można wziąć pod uwagę skonsolidowanie ich wszystkich lub tylko wybranych w jedną pożyczkę konsolidacyjną 25 tys. zł.

Wysokość konsolidacji, to suma rat kredytowych pozostających do zapłacenia. Sam kredyt konsolidacyjny może być wyższy od konsolidacji w sytuacji kiedy jest to konsolidacja plus dodatkowa gotówka.

Idea konsolidacji kredytów

Konsolidacja kredytów polega właśnie na tym, że poprzez „połączenie” kredytów (a w zasadzie rat kredytowych), do spłaty pozostaje tylko 1 pożyczka konsolidacyjna z jedną (znacznie) mniejszą ratą.

PRZYKŁAD: pożyczka konsolidacyjna 25 tys. zł. Zakładamy, że do spłaty pozostają trzy kredyty bankowe: dwa gotówkowe i samochodowy (suma rat kredytowych, które pozostają jeszcze do spłaty):

  • kredyt gotówkowy 8000 zł,
  • pożyczka gotówkowa na 7000 zł,
  • kredyt samochodowy 1000 zł.

Łącznie suma rat kredytowych, a więc zadłużenie wynosi 25 tys. zł. Łączna miesięczna wysokość rat kredytowych wynosi 950 zł. Po konsolidacji spłacany jest 1 kredyt z ratą, np. 650 zł.

Jeżeli dajesz sobie radę z regulowaniem spłat rat kredytowych – wszytko jest ok. W przeciwnym wypadku, kiedy rosną wydatki, dochody się nie zmieniają i obawiasz się, że możesz mieć trudności z płatnościami na bieżąco, to można wówczas wziąć pod uwagę skonsolidowanie kredytów. Dzięki temu jest możliwość, aby poprawić w znaczący sposób płynność finansową.

Ważna jest zdolność kredytowa i pozytywna historia kredytowa – bez spełnienia tych obu elementów łącznie, niestety, ale kredytu lub pożyczki konsolidacyjnej nie uzyskasz.

Jak będzie rata pożyczki konsolidacyjnej na 25 tys. zł?

Ratę pożyczki konsolidacyjnej na 25 tys. zł można tylko oszacować. Jest to spowodowane tym, że ostateczna oferta jest indywidualna i uwzględnia ocenę kredytową potencjalnego kredytobiorcy.

Raty, podobnie zresztą jak i koszt pożyczki, obliczy bank prezentując ofertę. Przyjmijmy jednak pewne założenia i wyliczmy jaka będzie rata: pożyczka konsolidacyjna 25 tys. zł, oprocentowanie zmienne 11,39%. Jedynym kosztem jest koszt odsetkowy. Raty równe i całkowity koszt pożyczki:

  • 4 lata: 650,88 zł – 6 242,39 zł.
  • 5 lat: 548,44 zł – 7 906,14 zł.
  • 6 lat: 480,86 zł – 9 621,98 zł.
  • 7 lat: 433,20 zł – 11 389,18 zł.

kredyt konsolidacyjny co to jest

Dobry bank na pożyczkę konsolidacyjną 25 tys. zł

Gdzie wziąć pożyczkę konsolidacyjną na 25 tys. zł? Jest kilka propozycji, i to zarówno pożyczek, jak i kredytów konsolidacyjnych. Jeżeli jesteś zainteresowany lub zainteresowana możliwością przeprowadzenia konsolidacji, to należy wysłać krótki formularz do wybranych banków.

pożyczka konsolidacyjna 25 tysięcyn

Konsolidacja kredytów i wydłużenie czasu kredytowania, a tym samym i obniżenie raty kredytowej, to na pewno duża zaleta, takiego procesu. Jednak sama pożyczka konsolidacyjna ma swoje wady. Podobnie zresztą, jak każdy inny kredyt konsumencki.

Wady pożyczki konsolidacyjnej:

1. Nowe zobowiązanie, to nie tylko sam pożyczony kapitał (czyli suma rat łączonych kredytów i pożyczek), ale i dodatkowo koszt kredytowy. Jest sumą odsetek oraz dodatkowych kosztów, np. prowizji, ubezpieczenia.
2. Dłuższa spłata pożyczki sprawia, że rata będzie mniejsza, ale jednocześnie rośnie wysokość zapłaconych odsetek.

Wybór taniej pożyczki konsolidacyjnej na 25 tys. złotych polega na porównaniu dwóch lub więcej ofert z uwzględnieniem całkowitego kosztu.

Czy warto konsolidować zobowiązania w pożyczkę konsolidacyjną?

Nierzadko konsolidacja jest jedyną możliwością odzyskania (poprawienia) płynności finansowej i zrównoważenia domowego budżetu, ponieważ można uzyskać niższą ratę kredytową.

Korzystna pożyczka konsolidacyjna? Taką propozycję można znaleźć w każdym banku komercyjnym i spółdzielczym. Nawet i przez internet.

Nie każdy jednak bank ma w swojej ofercie pożyczkę konsolidacyjną w promocji dla nowych klientów. A warto na to zwrócić uwagę, ponieważ pozwala skonsolidować kredyty jeszcze taniej.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok