Kredyt gotówkowy 15 tys. zł

Kredyt 15 tys. zł bankowy. Jakim bankiem zainteresować się w sprawie kredytu gotówkowego (ewentualnie pożyczki gotówkowej) na 15 tys. zł? Wybór wcale nie jest najmniejszy. Tym bardziej, że taki kredyt jest również dostępny przez internet.

kredyt gotówkowy 15 tys. zł

Oprocentowanie kredytu gotówkowego, a tym samym i odsetki, prowizja od wysokości kredytu oraz koszty dodatkowe – to wszystko wpływa ma cenę zobowiązania. Szukając kredytu gotówkowego na 15 tys. zł powinniśmy mieć to na uwadze. Im mniejszy jest bowiem całkowity koszt finansowania, tym lepiej, bo cała rzecz w tym, aby pożyczyć jak najtaniej.

Z każdym bankiem możesz się skontaktować bardzo szybko – wystarczy wypełnić formularz kontaktowy, podać podstawowe dane i poczekać na telefon od pracownika banku. Zostanie obliczona Twoja wstępna zdolność kredytowa, historia kredytowe i jeżeli wszystko będzie ok., to zostanie przedstawiona Tobie wstępna ofert. Ostateczna oferta kredytowa może być przedstawiona dopiero po przeanalizowaniu złożonego wniosku kredytowego.

Przyjmując, że uzyskasz pozytywną ocenę kredytową, to możesz wówczas wziąć kredyt na 15 tys. zł. Ale czy będzie on najtańszy?

Takiej pewności nie masz, ponieważ, aby wydać taką opinię, to należałoby porównać co najmniej dwie oferty kredytowe z uwzględnieniem kosztów całkowitych. Dopiero wówczas możliwe jest wskazaniem tej lepszej, czyli tańszej.

Spłacasz już kilka kredytów i pożyczek gotówkowych, a raty kredytowe są zbyt duże? Zastanów się nad konsolidacją kredytową: kredyt konsolidacyjny na 15 tys. zł. Przegląd kredytów konsolidacyjnych gotówkowych.

Ile wyniesie rata kredytu gotówkowego?

W sytuacji, kiedy korzystasz z kalkulatora kredytów gotówkowych, to musisz się liczyć się z tym, że otrzymane wyliczenia są tylko szacunkowe. To oznacza w praktyce, że rata kredytowa czy przedstawione koszty z pewnością będę się różnić od tych, które wyliczy bank.

Oczywiście nie ma znaczenia, czy do wyliczenia rat będziemy korzystać z kalkulatora na stronie banku czy jest to porównywarka kredytowa – kredyty gotówkowe na dowolnej stronie o tematyce finansowej. Wysokość raty jest bowiem elementem oferty kredytowej, a ta z kolei zależy od indywidualnej oceny kredytowej. Na wysokość raty wpływa wiele różnych czynników, a poza samymi założeniami oferty (wysokość oprocentowania, prowizja i koszty dodatkowe) jest to również:

 • wysokość kredytu,
 • czas kredytowania,
 • rodzaj rat (równe lub malejące),
 • data wypłaty kredytu,
 • daty płatności rat.

Jaka rata kredyt gotówkowy 15 tys. zł

Mając na uwadze powyższe zastrzeżenia, można już teraz oszacować jej wysokość. Przyjmiemy różne okresy kredytowania, rata jest naliczana w systemie rat równych i posłużymy się w tym celu kalkulatorem kredytu gotówkowego.

O tym dlaczego kalkulatory mają niewiele zalet, przeczytasz w artykule: Dlaczego kalkulatory kredytowe mają… tak mało zalet.

Kredyt gotówkowy 15 tys. zł od 2 lat do 8 lat:

 • 2 lata – 651-800 zł,
 • 3 lata – 442-562 zł,
 • 4 lata – 338-443 zł,
 • 5 lat – 276-373 zł,
 • 6 lat – 234-326 zł,
 • 7 lat – 204-294 zł,
 • 8 lat – 182-269 zł.

Porównując kredyty gotówkowe pamiętajmy zatem, aby porównać koszt całkowitym kredytu lub/i jego RRSO. Mniejszy koszt całkowity oznacza, że kredyt będzie tańszy i tm samym mniej pieniędzy z naszego budżetu pójdzie na jego spłatę.

Co prawda rata kredytowa będzie mniejsza, jeżeli okres kredytowania będzie dłuższy, ale jednocześnie koszt zapłaconych odsetek będzie większy – to oznacza droższy kredyt. Nie ma co jednak przeceniać swoich możliwości finansowych, nawet przy odpowiedniej zdolności kredytowej. Czasami jest lepiej wydłużyć nieco okres kredytowania, aby nieoczekiwane wydatki, nie odbiły się na możliwościach regulowania zadłużenia.

Pamiętaj: Zawsze jest możliwość wcześniejszej, całościowej lub częściowej spłaty kredytu, jak i również nadpłata rat kredytowych w miarę możliwości.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok