Kredyt gotówkowy 15 tys. zł

2023-05-13 – ostatnia aktualizacja

Gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy 15 tys. zł? Jaki bank będzie miał najkorzystniejszą ofertę? Wybór wcale nie jest najłatwiejszy, bo w tym segmencie jest bardzo dużo propozycji. Jeżeli jeszcze uświadomimy sobie, że taki kredyt jest również dostępny przez internet, to należy zarezerwować sobie trochę czasu na porównanie propozycji…

kredyt gotówkowy 15 tys. zł


Oprocentowanie kredytu gotówkowego, a tym samym i odsetki, prowizja od wysokości kredytu oraz koszty dodatkowe – to wszystko wpływa ma cenę zobowiązania. Szukając kredytu gotówkowego na 15 tys. zł powinniśmy mieć to na uwadze. Im mniejszy jest bowiem całkowity koszt finansowania, tym lepiej, bo cała rzecz sprowadza się do tego, aby pożyczyć jak najtaniej.

Kredyt gotówkowy 15 tys. zł w banku

Z każdym bankiem możesz się skontaktować bardzo szybko – wystarczy wypełnić formularz kontaktowy, podać podstawowe dane i poczekać na telefon od doradcy. Zostanie obliczona Twoja wstępna zdolność kredytowa, historia kredytowe i jeżeli wszystko będzie ok., to zapoznasz się ze wstępną wstępna ofert. Ostateczna oferta kredytowa może być przedstawiona dopiero po przeanalizowaniu złożonego wniosku kredytowego.

Przyjmując, że uzyskasz pozytywną ocenę kredytową, to możesz wówczas zdecydować się na kredyt na 15 tys. zł. Ale czy będzie on najtańszy?

Takiej pewności nie masz, ponieważ, aby wydać taką opinię, to należałoby porównać dwie oferty kredytowe z uwzględnieniem kosztów całkowitych (można więcej). Dopiero wówczas możliwe jest wskazaniem tej lepszej, czyli tańszej.

Spłacasz już kilka kredytów i pożyczek gotówkowych, a raty kredytowe są zbyt duże? Zastanów się nad konsolidacją kredytową: kredyt konsolidacyjny na 15 tys. zł. Przegląd kredytów konsolidacyjnych gotówkowych.

Oferta kredytu gotówkowego jest zawsze indywidualna

W sytuacji, kiedy korzystasz z kalkulatora kredytów gotówkowych, to musisz się liczyć się z tym, że otrzymane wyliczenia są tylko szacunkowe. To oznacza w praktyce, że rata kredytowa czy przedstawione koszty z pewnością będę się różnić od tych, które wyliczy bank.

Oczywiście nie ma znaczenia, czy do wyliczenia rat będziemy korzystać z kalkulatora na stronie banku czy jest to porównywarka kredytowa – kredyty gotówkowe na dowolnej stronie o tematyce finansowej. Wysokość raty jest bowiem elementem oferty kredytowej, a ta z kolei zależy od indywidualnej oceny kredytowej.

Dopiero wówczas bank może podać szczegółowe informacje na temat kosztów całkowitych kredytu i zasad spłaty.

Na wysokość raty wpływa wiele różnych czynników, a poza samymi założeniami oferty (wysokość oprocentowania, prowizja i koszty dodatkowe) jest to również:

 • wysokość kredytu,
 • czas kredytowania,
 • rodzaj rat (równe lub malejące),
 • data wypłaty kredytu,
 • daty płatności rat.

Jaka rata przy kredycie 15 tys. zł?

Mając na uwadze powyższe zastrzeżenia, można już teraz oszacować jej wysokość. Przyjmiemy różne okresy kredytowania, rata jest naliczana w systemie rat równych i posłużymy się w tym celu założeniem, że:

 • oprocentowanie nominalne wynosi 11,79%,
 • prowizja 0 zł,
 • nie ma ubezpieczenia.

Zdecydowanie jest to kredyt lub bardziej pożyczka 15 tys. zł w promocji!

Czas kredytowania: wysokość raty równej – koszt odsetkowy (całkowity).

 • 2 lata: 704,63 zł – 1 911,17 zł,
 • 3 lata: 496,71 zł – 2 881,61 zł,
 • 4 lata: 393,46 zł – 3 886,21 zł,
 • 5 lat: 332,08 zł – 4 924,63 zł,
 • 6 lat: 291,62 zł – 5 996,45 zł,
 • 7 lat: 263,11 zł – 7 101,19 zł,
 • 8 lat: 242,07 zł – 8 238,26 zł.

Widać jasno zatem, że kredyt 15 tys. na 3 lata ma ratę większą niż kredyt na 5 lat, ale koszt całkowity jest mniejszy. Ustalając zatem czas kredytowania, należ mieć to na uwadze.

Porównanie kredytów, to kluczowe zadanie, jeżeli zależy nam na koszcie

Dokonując zatem wyboru banki i kredytu gotówkowe pamiętajmy, aby porównać koszt całkowity oraz można również zwracać uwagę na RRSO.

Mniejszy koszt całkowity oznacza, że kredyt będzie tańszy i tym samym mniej pieniędzy z naszego budżetu pójdzie na jego spłatę.

Co prawda rata kredytowa zawsze będzie mniejsza, jeżeli okres kredytowania będzie dłuższy, ale jednocześnie koszt zapłaconych odsetek będzie większy. I to oznacza droższy kredyt.

Nie ma co jednak przeceniać swoich możliwości finansowych, nawet przy odpowiedniej zdolności kredytowej. Czasami jest lepiej wydłużyć nieco okres kredytowania, aby nieoczekiwane wydatki, nie odbiły się na możliwościach regulowania zadłużenia.

Pamiętaj: Zawsze jest możliwość wcześniejszej, całościowej lub częściowej spłaty kredytu, jak i również nadpłata rat kredytowych w miarę możliwości.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok