Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką

Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką w jakim banku? Pożyczka na skonsolidowanie długów + dodatkowa gotówka? Jest to możliwe? Jeżeli tak, to w jakim banku? SPRAWDŹ PONIŻEJ.

kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką 10,49%

Na początku krótki wstęp: KREDYT KONSOLIDACYJNY OPIS, czyli czym jest kredyt konsolidacyjny w banku.

Jest to z reguły kredyt lub pożyczka, udzielana na skonsolidowanie (połączenie) kilku kredytów i pożyczek bankowych w jeden kredyt. Okres kredytowania jest po to wydłużany, aby kwotę zadłużenia rozłożyć na mniejsze raty. Pozwala to wówczas łatwiej spłacać zobowiązania w wyznaczonym terminie. Z drugiej strony dłuższy okres spłaty zobowiązania, to niestety wyższe koszty, które związane są z większymi odsetkami. Dłużej spłacamy pożyczony kapitał, w związku z czym przez dłuższy okres czasu naliczane są odsetki.

Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką jest dostępny m.in. w PKO BP, gdzie można uzyskać nawet do 30% wysokości konsolidowanych kredytów. Z każdym z poniższych banków można się skontaktować wysyłając krótki formularz kontaktowy.

Zdolność kredytowa a kredyt konsolidacyjny

Podobnie jak przy innych kredytach, również w tym przypadku bank wylicza zdolność kredytową. Nie ma innej możliwości, aby bank ocenił czy mamy wystarczające zdolność, aby nie tylko spłacić kredyt, ale i płacić raty w ustalonej wysokości każdego miesiąca.

Im dłuższy okres kredytowania, tym zwiększa się zdolność kredytowa (płacimy mniejszą ratę, a to jest mniejsze obciążenie dla finansów domowych – więcej pieniędzy zostaje w budżecie domowym).

Jeżeli bank stwierdzi, że nie mamy zdolności lub wiarygodności kredytowej (negatywna historia kredytowa w BIK), to niestety „nici” z kredytu konsolidacyjnego.

Warto zwrócić dodatkowo uwagę na fakt, że im lepsza jest nasza zdolność kredytowa, to na lepszą propozycję kredytu możemy liczyć. Pamiętajmy również o tym, że jeżeli mieliśmy „poślizgi” w regulowaniu rat kredytowych, to nasza wiarygodność kredytowa jest dużo gorsza. W takim przypadku może się zdarzyć, że bank odmówi nam udzielenia kredytu, nawet wówczas, kiedy mamy odpowiednią zdolność kredytową.

Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówkową

Jak już zostało wspomniane, konsolidacja kredytów pozwala na zwiększenie zdolności kredytowej. Jest to spowodowane tym, że obecna rata kredytowa jest mniejsza od sumy rat płaconych dotychczas. To powoduje, że nasz budżet jest w mniejszym stopniu obciążony wydatkami z tytułu płatności raty. I banki to wykorzystują, proponując nam dodatkową gotówkę w ramach kredytu konsolidacyjnego. Pożyczają i wliczają do konsolidacji.

Czy to jest dobre rozwiązanie? Z punktu widzenia banku, oczywiście, że tak. Bank zarobi więcej pieniędzy. Z twojego punktu widzenia, niekoniecznie. Głównym celem konsolidacji jest odzyskania płynności finansowej, a nie zwiększanie zadłużenia.

Jeżeli jednak zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką, to na co można przeznaczyć te pieniądze? Nie musisz kupować nowego telewizora, tylko dlatego, że masz możliwość uzyskania dodatkowej gotówki. Z tej opcji powinny skorzystać osoby, które mają pożyczki w firmach pożyczkowych. Mogą je szybciej spłacić i zmniejszyć swoje zobowiązania.

Decydując się na kredyt konsolidacyjny, należy porównać propozycje bankowe i szukać najtańszego kredytu, z możliwie jak najmniejszymi kosztami całkowitymi. Powinniśmy zatem zwracać uwagę na całkowity koszt kredytu oraz jego RRSO.

Jeżeli nie kredyt konsolidacyjny, to kredyt gotówkowy? Sprawdź co to jest ranking kredytów gotówkowych i czy na takim zestawieniu można polegać?

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok