Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką

kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką 10,49%

Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką w jakim banku? Pożyczka na skonsolidowanie długów + dodatkowa gotówka? Jest to możliwe? Jeżeli tak, to w jakim banku? SPRAWDŹ PONIŻEJ.

Na początku krótki wstęp: KREDYT KONSOLIDACYJNY OPIS, czyli czym jest kredyt konsolidacyjny w banku.

Jest to z reguły kredyt lub pożyczka, udzielana na skonsolidowanie („połączenie”) kilku kredytów i pożyczek bankowych w jeden kredyt. Okres kredytowania jest po to wydłużany, aby kwotę zadłużenia rozłożyć na mniejsze raty. Pozwala to wówczas łatwiej spłacać zobowiązania w wyznaczonym terminie. Z drugiej strony dłuższy okres spłaty zobowiązania, to niestety wyższe koszty, które związane są z większymi odsetkami. Dłużej spłacamy pożyczony kapitał, w związku z czym przez dłuższy okres czasu naliczane są odsetki.

Zdolność kredytowa a kredyt konsolidacyjny

Podobnie jak przy innych kredytach, również w tym przypadku bank wylicza zdolność kredytową. Nie ma innej możliwości, aby bank ocenił czy mamy wystarczające zdolność, aby nie tylko spłacić kredyt, ale i płacić raty w ustalonej wysokości każdego miesiąca.

Im dłuższy okres kredytowania, tym zwiększa się zdolność kredytowa (płacimy mniejszą ratę, a to jest mniejsze obciążenie dla finansów domowych – więcej pieniędzy zostaje w budżecie domowym).

Jeżeli bank stwierdzi, że nie mamy zdolności lub wiarygodności kredytowej (negatywna historia kredytowa w BIK), to niestety „nici” z kredytu konsolidacyjnego.

Warto zwrócić dodatkowo uwagę na fakt, że im lepsza jest nasza zdolność kredytowa, to na lepszą propozycję kredytu możemy liczyć. Pamiętajmy również o tym, że jeżeli mieliśmy „poślizgi” w regulowaniu rat kredytowych, to nasza wiarygodność kredytowa jest dużo gorsza. W takim przypadku może się zdarzyć, że bank odmówi nam udzielenia kredytu, nawet wówczas, kiedy mamy odpowiednią zdolność kredytową.


Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką w Alior Bank

  • 0% prowizji,
  • Dodatkowa gotówka na nowe wydatki,
  • Jedna wygodna rata kredytu,
  • Kwota kredytu do 200 000 zł

Minimalna kwota kredytu wynosi 30 000 zł. W ramach promocji nie można konsolidować zobowiązań zaciągniętych w Alior Banku.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Bank, to szybka konsolidacja kredytów w 3 krokach: wystarczy złożyć wniosek online bez wychodzenia z domu. Przedstawiciel banku przedzwoni do Ciebie, aby załatwić formalności. Środki z kredytu mogą zostać przelane na konto bankowe nawet w jeden dzień od podpisania umowy.

Przykład reprezentatywny:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) w ramach promocji „Prosta konsolidacja” wynosi 10,46%.
Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów kredytu) 72 021 zł.
Okres kredytowania: 9 lat i 6 miesięcy.
Całkowita kwota do zapłaty 105 252,58 zł.
Oprocentowanie zmienne 9,99% w skali roku.
96 równych rat w wysokości 1085,09 zł, ostatnia rata: 1083,94 zł.
Całkowity koszt kredytu 33 231,58 zł, w tym:

  • prowizja 0 zł,
  • odsetki 33 231,58 zł.

Kalkulacja została dokonana na dzień 13.11.2019 r.

Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 69,97%. Minimalny okres kredytowania: 3 miesiące. Maksymalny okres kredytowania: 120 miesięcy.

Informacja przedstawiona powyżej nie jest ofertą, przyrzeczeniem kredytu, ani propozycją nabycia produktu w rozumieniu przepisów prawa, a ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką w Alior Bank

Źródło: aliorbank.pl

Kontakt z bankiem w sprawie kredytu:
Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką w Alior Bank


Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówkową

Jak już zostało wspomniane, konsolidacja kredytów pozwala na zwiększenie zdolności kredytowej. Jest to spowodowane tym, że obecna rata kredytowa jest mniejsza od sumy rat płaconych dotychczas. To powoduje, że nasz budżet jest w mniejszym stopniu obciążony wydatkami z tytułu płatności raty. I banki to wykorzystują, proponując nam dodatkową gotówkę w ramach kredytu konsolidacyjnego. Pożyczają i wliczają do konsolidacji.

Czy to jest dobre rozwiązanie? Z punktu widzenia banku, oczywiście, że tak. Bank zarobi więcej pieniędzy. Z twojego punktu widzenia, niekoniecznie. Głównym celem konsolidacji jest odzyskania płynności finansowej, a nie zwiększanie zadłużenia.

Jeżeli jednak zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką, to na co można przeznaczyć te pieniądze? Nie musisz kupować nowego telewizora, tylko dlatego, że masz możliwość uzyskania dodatkowej gotówki. Z tej opcji powinny skorzystać osoby, które mają pożyczki w firmach pożyczkowych. Mogą je szybciej spłacić i zmniejszyć swoje zobowiązania.

Decydując się na kredyt konsolidacyjny, należy porównać propozycje bankowe i szukać najtańszego kredytu, z możliwie jak najmniejszymi kosztami całkowitymi. Powinniśmy zatem zwracać uwagę na całkowity koszt kredytu oraz jego RRSO.

Jeżeli nie kredyt konsolidacyjny, to kredyt gotówkowy? Sprawdź co to jest ranking kredytów gotówkowych i czy na takim zestawieniu można polegać?