Gdzie po kredyt gotówkowy na 110 tysięcy złotych?

2024-03-19 – ostatnia aktualizacja

Czy ktoś może szukać kredytu gotówkowego na 110 tys. zł? Kwota wydaje się niecodzienna, ale każdy ma inne potrzeby i szuka takiego, a nie innego kredytu. Skorzystaj z listy banków, co pozwoli skontaktować się z wybraną instytucją.
kredyt gotówkowy 110 tys zł
Gdzie po kredyt gotówkowy na 110 tys. zł? Źródło: kredytyporownywarka.pl

Jedyny kredyt gotówkowy na 110 tys. zł, który może zainteresować potencjalnego kredytobiorcę, to taki z najmniejszymi kosztami. Ale czy można od razu, bez konieczności porównywania ofert, wskazać bank?

Niestety nie. Warunki kredytowania i decyzja banku uzależniona jest od oceny kredytowej. Zakładając, że mamy odpowiednią zdolność i wiarygodność kredytową, to porównując kredyty należy zwracać uwagę na całkowity koszt takiego zobowiązania.

W którym z banków zapytać o kredyt na 110 tys. zł?

Kredyt gotówkowy 110 tys. zł w banku jest. I to nie tylko na taką kwotę. Nie należy on do najmniejszych. Bez względu na to, jaki czas spłaty zostanie wybrany, to i tak rata kredytowa będzie bardzo duża.

Kto może o taki kredyt wnioskować? Oczywiście, tylko osoby, które mają odpowiednią zdolność kredytową. I pozytywną historię kredytową w BIK.

Poniższa lista banków umożliwia wysłanie formularza kontaktowego. Bank wyliczy wówczas naszą wstępna zdolność kredytową. Jeżeli ją mamy, to będzie mógł przedstawić wstępną ofertę kredytową.

Ile wynosi rata kredytu 110 tys. zł?

Wysokość raty dla kredytu gotówkowego na 110 tys. zł będzie zależeć od parametrów oferty i parametrów kredytu.

Przyjmując, że jest to kredyt z oprocentowaniem nominalnym w skali roku wynoszącym 11,29% i odsetki będą jedyny kosztem, to wysokość raty równej wyniesie przy różnym czasie spłaty:

  • 7 lat – 1 900,28 zł,
  • 8 lat – 1 745,18 zł,
  • 9 lat – 1 626,53 zł,
  • 10 lat – 1 533,36 zł.

A jaki będzie koszt finansowy? Duży lub bardzo duży. Całkowity, który jest jednocześnie kosztem odsetkowym wynosi odpowiednio:

  • 7 lat – 49 623,74 zł,
  • 8 lat – 57 537,23 zł,
  • 9 lat – 65 665,35 zł,
  • 10 lat – 74 003,62 zł.

Wszystkie wyliczenia, i to dotyczące samych rat, jak i kosztów, są bardzo wysokie. Można, poprzez porównanie, znaleźć tańszy kredyt. I jednak zastanowić się czy finansowanie w takiej wysokości jest absolutnie potrzebne? Może wystarczy nieco mniejsze, a co na pewno wygeneruje mniejsze obciążenia miesięczne i całkowitą kwotę do spłaty.

Podsumowanie: czy kredyt gotówkowy jest kredytem celowym?

Kredyt celowy, to zgodnie z Prawem Bankowym, kredyt na określony cel, który dodatkowo powinien być zapisany w umowie kredytowej. Jednak w większości kredytów gotówkowych, ten cel nie jest wskazany. Bardziej to przypomina wówczas pożyczkę gotówkową. Wykorzystanie uzyskanych w ten sposób pieniędzy, nie trzeba definiować w umowie.

Kredyt celowy – cel jest precyzyjnie zdefiniowany, a warunkiem jego otrzymania jest jego realizacja. Przykładem kredytu celowego jest kredyt konsolidacyjny czy kredyt hipoteczny.

Pożyczka gotówkowa zostać przeznaczona dowolnie, z wyłączeniem finansowania działalności gospodarczej.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok