Kredyt gotówkowy na samochód

2024-03-19 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy na samochód lub pożyczka gotówkowa. Tylko w banku. W zależności gdzie i jaki chcemy kupić samochód, mamy kilka opcji i możliwości do wyboru. Może to być tradycyjny kredyt samochodowy, pożyczka samochodowa lub pożyczka gotówkowa – poniżej znajduje się lista banków oraz zestawienie pożyczek i kredytów gotówkowych.
kredyt gotówkowy na samochód
Kredyt gotówkowy na samochód. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Zadając sobie pytanie gdzie jest tani kredyt gotówkowy na samochód np. na 20 tys zł na 7 lat należy na początku sprawdzić propozycje kredytowe w bankach. Dopiero w następnym kroku powinno być porównanie ich uwzględniając RRSO lub całkowity koszt.

Z kredytu gotówkowego na zakup samochodu możesz skorzystać wówczas, kiedy np. kupujesz samochód z ogłoszenia, a nie chcesz korzystać z kredytu samochodowego, który jest obwarowany pewnymi warunkami.

Zamiast chodzić po bankach możemy zapoznać się z propozycjami kredytowymi przez internet. Poniżej znajduje się lista banków, w których możemy o taki kredyt gotówkowy lub pożyczkę gotówkową zapytać.

Czy wiesz, że kredyty i pożyczki gotówkowe, podobnie jak kredyty samochodowe, podlegają konsolidacji kredytowej? Można je połączyć w jeden kredyt i zmniejszyć nową ratę: Gdzie wziąć kredyt konsolidacyjny na połączenie kredytów.

Kredyt gotówkowy lub pożyczka na samochód

Pamiętaj o tym, aby nie patrzeć tylko na oprocentowaniem nominalne, ponieważ nie jest to jedyny koszt kredytowy, chociaż obecnie, kiedy stopy procentowe są na wysokich poziomach, bardzo istotny i często największy.

Banki dobrze o tym wiedzą i oprocentowanie starają się w szczególności wyeksponować, jako szczególnie atrakcyjne i najważniejsze. Ale o koszcie całkowitym kredytu decydować może również prowizja, dodatkowe opłaty czy wykupione ubezpieczenie.

Na co niewiele osób zwraca uwagę, to także wybór rat (stałe lub malejące) mają wpływ na ogólny koszt kredytu.

Każdą propozycję kredytową można jednak negocjować z bankiem. Przy dobrej ocenie kredytowej, nie tylko może zapytać o obniżenie oprocentowania, ale i bank powinien być bardziej skłonny, aby je obniżyć. Niekiedy może być konieczne założenie rachunku w tym banku i przelewanie wynagrodzenia lub świadczenia emerytalno-rentowego.

Cena kredytu gotówkowego, który przeznaczysz na zakup samochodu jest ważna, ale zapytaj również o wakacje kredytowe (nawet wówczas, kiedy nie masz w planach z nich skorzystać) czy o możliwość z odroczenia płatności rat na pewien czas.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok