Kredyt hipoteczny czy warto?

Kredyt hipoteczny czy wartoKredyt hipoteczny czy warto? Czy warto jest kupić mieszkanie lub inną nieruchomość na kredyt? Zdecydowana większość ludzi kupuje mieszkanie na kredyt, ponieważ nie ma takiej możliwości, aby zaoszczędzić pieniądze w odpowiedniej wysokości. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć tani kredyt.

Przy wyszukiwaniu kredytu hipotecznego możemy skorzystać z kilku możliwości, aby znaleźć kredyt na zakup mieszkania lub domu. Jednym ze sposobów jest zebranie ofert kredytowych z poszczególnych banków, a następnie ich przeanalizowanie. Jest to zajęcie czasochłonne, ale pozawala wybrać odpowiedni bank.

Kredyt gotówkowy? Sprawdź Tanie kredyty gotówkowe 2019

Z drugiej strony należy dysponować odpowiednią wiedzą, aby wiedzieć na co zwracać w szczególności uwagę. Na marżę czy oprocentowanie? Wybrać raty malejące czy równe? A na jaką maksymalną wysokość kredytu możemy liczyć? Bez analizy zdolności kredytowej nie znajdziemy odpowiedzi na to pytanie.

Jeżeli nie wiesz jaki kredyt hipoteczny wybrać, to zapoznaj się z listą banków do których możesz się zgłosić w sprawie kredytu. Dodatkowo możesz się skontaktować ze specjalistami, którzy taki kredyt pomogą wyszukać.

Kredyt hipoteczny warto czy nie?

Kredyt hipoteczny można wziąć nawet na 30 lat, a wysokość samego kredytu hipotecznego zależy od zdolności kredytowej i… wkładu własnego. Jeżeli nie mamy zdolności kredytowej, to nie ma żadnych szans na uzyskanie kredytu hipotecznego. Jeżeli mamy zdolność kredytową, ale jest niewystarczająca na zakup mieszkania lub domu, który wybraliśmy, to musimy szukać innego mieszkania lub domu. Ewentualnie, jeżeli jest to możliwe, należy zwiększyć zdolność kredytową. Dodatkowo wymagany jest wkład własny na poziomie 20% wartości kupowanej nieruchomości (2019 r.). Jeżeli nie masz wystarczającego wkładu własnego, to należy szukać banku, gdzie wystarczy wkład własny w wysokości 10%, a brakującą część można ubezpieczyć.

Oferty kredytów hipotecznych

Oferty kredytowe można wyszukać również z porównywarką kredytów hipotecznych. Należy wpisać wysokość kredytu hipotecznego, np. na remont mieszkania 50 tys zł, 60 tys zł, 70 tys zł na 10 lat. Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania 100 tys zł., 150 tys zł, 200 tys zł, a nawet i na zakup domy w wysokości 500 tys zł. Oszacujesz raty kredytowe i sprawdzisz czy którykolwiek z banków ma interesującą propozycję kredytową. Jeżeli tak, to można wysłać formularz kontaktowy do wybranego banku.

Odpowiadając na pytanie: „kredyt hipoteczny czy warto?„, odpowiedź może być tylko jedna: nie warto. Jak w przypadku każdego kredytu, musimy oddać więcej niż pożyczyliśmy. Z drugiej strony, jeżeli chcemy kupić mieszkanie lub dom, a nie mamy wystarczającego kapitału, to nie ma innej możliwości, jak tylko zaciągnięcie kredytu w banku.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok