Kredyt konsolidacyjny – konsolidacja kredytów i pożyczek w bankach. Zamiast kilku rat – tylko jedna i do tego mniejsza

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy – przegląd banków i możliwości konsolidacji (połączenia) kilku kredytów i pożyczek bankowych w jeden kredyt. Konsolidacja kredytowa gotówkowa może wynieść nawet i 230 000 zł.

Konsolidacja kredytów polega na zamianie kilku kredytów/pożyczek w jeden kredyt. Zalety takiego rozwiązania: płacenie NIŻSZEJ jednej raty, zamiast kilku; nie jest już konieczne zapisywania terminów spłaty pożyczek i kredytów; w ramach kredytu konsolidacyjnego można otrzymać dodatkową kwotę pieniędzy z przeznaczeniem na dowolny cel.

Wyróżnić możemy 2 rodzaje kredytów konsolidacyjnych: kredyty konsolidacyjne gotówkowe, za których pomocą można spłacić kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, samochodowe czy np. zadłużenie na rachunkach bankowych. Drugą konsolidacją jest konsolidacja hipoteczna, przy pomocy kredytu konsolidacyjnego hipotecznego. Taki kredyt jest zabezpieczony hipoteką, a jednym ze spłacanych zobowiązań jest kredyt hipoteczny (mieszkaniowy). W ramach takiego kredytu można również spłacić dodatkowo inne zobowiązania.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy do 300 000 zł

Można się zastanowić czy warto jest korzystać z kredytów konsolidacyjnych?

Konsolidacja ma kilka podstawowych plusów i dlatego jest to jeden ze skutecznych sposobów na odzyskanie płynności finansowej. Zmniejszenie wysokości raty, to zdecydowane zmniejszenie wydatków w budżecie domowym. Dlatego konsolidowania zadłużeń jest obecnie tak popularne.

Przeważnie kredyty konsolidacyjne są niżej oprocentowane niż podobne kredyty gotówkowe. Ale są zaciągane na dłuższy czas, ponieważ chodzi tu o to, aby obniżyć wysokość raty w stosunku do sumy rat, które były płacone uprzednio.

Należy wziąć pod uwagę fakt, że wydłużenie okresu spłaty (zasadnicze i zauważalne o 20-30%) jest możliwe tylko poprzez wydłużenie czasu spłaty, ale jednocześnie zwiększa koszt kredytu, ponieważ zapłacimy więcej odsetek od pożyczonego kapitału.

Porównanie kredytów konsolidacyjnych gotówkowych. Tania konsolidacja

Jeżeli korzystasz z porównywarki kredytów konsolidacyjnych, to musisz wziąć pod uwagę, że nie jest to ranking kredytowy i nie przedstawia najlepszych propozycji konsolidacyjnych. Rankingi i porównywarki mają na celu tylko i wyłącznie zaprezentowanie najnowszych ogólnych ofert kredytowych. Jedynym sposobem, aby wyszukać dobry kredyt konsolidacyjny, jest ich porównanie i czasami wystarczy zaledwie dwie oferty.

Można znaleźć propozycje, które umożliwiają spłatę kredytów bez prowizji, z obniżonym oprocentowaniem, a tym samym taki kredyt konsolidacyjny będzie tańszy.

Generalnie jednak, porównanie kredytów konsolidacyjnych gotówkowych polega na porównaniu kosztów całkowitych. Jeżeli ten koszt kredytowy będzie mniejszy, to oczywiście kredyt będzie tańszy.

Ostatnio wyszukiwane kredyty konsolidacyjne

Jakie kredyty były szukane w bieżącym miesiącu i jakie wystosowano zapytania? Porównanie kredytów konsolidacyjnych, to miedzy innymi:

  • kredyt konsolidacyjny 35 tys zł,
  • porównanie kredytów konsolidacyjnych 40 000 zł,
  • jaki kredyt na konsolidację zadłużenia 50 tys zł,
  • oferty kredytów konsolidacyjnych gotówkowych 200 000 zł,
  • porównywarka kredytów konsolidacyjnych gotówkowych 150 tys zł,
  • konsolidacja przez internet 80000 zł,
  • szybki kredyt na konsolidację zadłużenia 30 000 zł,
  • tani kredyt konsolidacyjny 25 tys zł.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok