Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty

Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty i po co to robić? Kredyt konsolidacyjny to kredyt na spłatę nie tylko drogich kredytów i pożyczek: gotówkowych, samochodowych, ratalnych, hipotecznych, zaciągniętych dawno temu. Konsolidacja kredytowa umożliwia również obniżenie raty kredytowej.

W jaki sposób następuje obniżenie raty kredytowej? Banki mogą zastosować jedno z poniższych rozwiązań (oferta kredytów konsolidacyjnych jest dostępna TUTAJ – podstrona serwisu).

1) Pierwszym z nich jest wydłużenie okresu kredytowania.

 • obniżka raty,
 • większy całkowity koszt – więcej zapłaconych odsetek od kredytu.

2) Drugim rozwiązaniem jest zastosowanie niższego oprocentowania.

Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego jest mniejsze niż w przypadku dotychczasowo spłacanych kredytów i pożyczek.

3) Rodzajem kredytu konsolidacyjnego jest również kredyt konsolidacyjny hipoteczny.

Jest to kredyt zabezpieczony hipoteką: jednym z konsolidowanych kredytów jest kredyt mieszkaniowy (hipoteczny) lub zabezpieczeniem jest nieruchomość. Takie kredyt może być spłacany nawet i przez 20-25 lat.

Nieruchomość przy kredycie konsolidacyjnym hipotecznym nie musi należeć do kredytobiorcy.

W przypadku braku nieruchomości, można skorzystać z kredytu konsolidacyjnego gotówkowego. I to jest najpopularniejszy kredyt konsolidacyjny. Maksymalny okres kredytowania to 10 lat, a maksymalna kwota konsolidacji nie przekracza 150 000 zł. Chociaż są oferty konsolidacyjne nawet i na 200 000 zł, ale nie większe.

Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty. Tani kredyt konsolidacyjny

Poza tym należy szukać kredytu o jak najniższych kosztach całkowitych. Trudno jest znaleźć ofertę bez konieczności ponownego płacenia prowizji za kredyt, ale porównanie kredytów konsolidacyjnych umożliwi znalezienie korzystniejszej oferty. Jeżeli nie potrzebujesz dodatkowej gotówki, to nie korzystaj z takiej opcji: będzie większa rata i w konsekwencji jeszcze droższy kredyt. Konsolidacja ma przecież pomóc w odzyskaniu płynności finansowej, a nie jeszcze większe pogrążanie się w zobowiązaniach.

Najczęściej konsolidacji podlegają kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, kredyty samochodowe, zadłużenie w kartach i na rachunkach bankowych oraz kredyty mieszkaniowe. W jakim banku i co możemy skonsolidować dowiemy się kontaktując się z doradcą bankowym.

2 komentarze do “Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty”

 1. Marzec 6 2022 r. Wyliczenia miesięcznej raty, które dostałem po porównaniu ofert:

  1. Getin Bank 1 992,34 zł
  2. ING Bank Śląski 1998,67 zł
  3. BNP Paribas 2 032,11 zł
  4. Bank Millennium 2 041,01 zł

  No i to wskazuje, że jednak porównać kredyty i wybrać tańszy. I róbcie to samemu, kontaktując się z bankiem. Ja korzystałem z rankingu kredytów konsolidacyjnych i wcale tak nie było, że bank na pierwszym miejscu był najlepszy.

 2. Marzec 5 2022 r.

  Pożyczka konsolidacyjna w Pekao Banku. Specjalna oferta ważna do 31 marca 2022 r., mogą z niej skorzystać nowi Klienci, którzy w okresie obowiązywania oferty złożą kompletny wniosek kredytowy/formularz kontaktowy.

  Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty Pekao Bank

  – RRSO 11,01%,
  – do 10 lat na spłatę,
  – 0% prowizji od przenoszonych rat oraz jeżeli weźmiesz dodatkową gotówkę.

  Na stronie banku jest dostępny kalkulator kredytowy.

  1. Należy wypełnić formularz kontaktowy
  2. Konsultant przedzwoni i wyliczy zdolność kredytową, udzieli niezbędnych informacji
  3. Jeżeli jesteś klientem banku, to umowę podpiszesz w bankowości internetowej lub w oddziale banku.
  4. Jeżeli nie jesteś klientem banku, to podpisz umowę w oddziale Banku Pekao S.A.

  RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki wynosi 11,01% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 40 697 zł, pożyczka zaciągnięta na 65 miesięcy, oprocentowanie zmienne 10,49% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki” 12 824,31 zł, w tym: odsetki 12 824,31 zł, całkowita kwota do zapłaty 53 521,31 zł, płatna w 64 ratach miesięcznych po 823,40 zł, ostatnia rata wyrównująca 823,71 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 40 697 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 17 grudnia 2021 r.

  1. Prowizja 0% dotyczy Pożyczki Ekspresowej przeznaczonej na spłatę udzielonych pożyczek lub kredytów oraz na dowolny cel w wysokości do 50% kwoty spłacanych zobowiązań.
  2. Pożyczka nie może być przeznaczona na spłatę pożyczek lub kredytów udzielonych przez Bank Pekao S.A.
  3. Dla pożyczek od 1 000 zł do 2 999 zł okres spłaty wynosi od 1 roku do 3 lat. Dla pożyczek od 3 000 zł do 14 999 zł do 8 lat, a dla pożyczek 15 000 – 200 000 zł spłatę rat możesz rozłożyć do 10 lat.

  Pozostałe informacje dostępne są w oddziałach banku, placówkach oznaczonych „Bank Pekao S.A. Partner”, u Partnerów Sprzedaży oraz na pekao.com.pl. Informacja nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Pożyczkodawcą jest Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok