Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty

Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty i po co to robić? Kredyt konsolidacyjny to kredyt na spłatę nie tylko drogich kredytów i pożyczek: gotówkowych, samochodowych, ratalnych, hipotecznych, zaciągniętych dawno temu. Konsolidacja kredytowa umożliwia również obniżenie raty kredytowej.

W jaki sposób następuje obniżenie raty kredytowej? Banki mogą zastosować jedno z poniższych rozwiązań (oferta kredytów konsolidacyjnych jest dostępna TUTAJ – podstrona serwisu).

1) Pierwszym z nich jest wydłużenie okresu kredytowania.

  • obniżka raty,
  • większy całkowity koszt – więcej zapłaconych odsetek od kredytu.

2) Drugim rozwiązaniem jest zastosowanie niższego oprocentowania.

Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego jest mniejsze niż w przypadku dotychczasowo spłacanych kredytów i pożyczek.

3) Rodzajem kredytu konsolidacyjnego jest również kredyt konsolidacyjny hipoteczny.

Jest to kredyt zabezpieczony hipoteką: jednym z konsolidowanych kredytów jest kredyt mieszkaniowy (hipoteczny) lub zabezpieczeniem jest nieruchomość. Takie kredyt może być spłacany nawet i przez 20-25 lat.

Nieruchomość przy kredycie konsolidacyjnym hipotecznym nie musi należeć do kredytobiorcy.

W przypadku braku nieruchomości, można skorzystać z kredytu konsolidacyjnego gotówkowego. I to jest najpopularniejszy kredyt konsolidacyjny. Maksymalny okres kredytowania to 10 lat, a maksymalna kwota konsolidacji nie przekracza 150 000 zł. Chociaż są oferty konsolidacyjne nawet i na 200 000 zł, ale nie większe.

Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty. Tani kredyt konsolidacyjny

Poza tym należy szukać kredytu o jak najniższych kosztach całkowitych. Trudno jest znaleźć ofertę bez konieczności ponownego płacenia prowizji za kredyt, ale porównanie kredytów konsolidacyjnych umożliwi znalezienie korzystniejszej oferty. Jeżeli nie potrzebujesz dodatkowej gotówki, to nie korzystaj z takiej opcji: będzie większa rata i w konsekwencji jeszcze droższy kredyt. Konsolidacja ma przecież pomóc w odzyskaniu płynności finansowej, a nie jeszcze większe pogrążanie się w zobowiązaniach.

Najczęściej konsolidacji podlegają kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, kredyty samochodowe, zadłużenie w kartach i na rachunkach bankowych oraz kredyty mieszkaniowe. W jakim banku i co możemy skonsolidować dowiemy się kontaktując się z doradcą bankowym.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok