Gdzie po kredyt konsolidacyjny na 5 tys. zł?

2023-04-22 – ostatnia aktualizacja

Gdzie po kredyt konsolidacyjny na 5 tys. zł? Przegląd ofert kredytowych w bankach. Zamiast dwóch pożyczek gotówkowych, limitu w koncie, a może i zadłużenia w karcie kredytowej na łączną wysokość 5 tys. zł, można to wszystko połączyć w jeden kredyt. Warto to zrobić zwłaszcza z limitami, jeżeli nie są spłacane. Obecnie są one wysoko oprocentowane, znacznie wyżej niż zwykłe pożyczki gotówkowe.

kredyt konsolidacyjny 5 tys. zł
Konsolidacja kredytów i kredyt konsolidacyjny nie tylko na 5 tys. zł jest brany pod uwagę przy „przemeblowaniu” finansów domowych po stronie wydatkowej. Niższa rata kredytowa, to bardzo często zdecydowane polepszenie domowego budżetu.

Czy można skonsolidować kredyty na 5 tys. zł?

Kredyt konsolidacyjny na 5 tys. zł i połączenie kredytów w całkowicie nowe zobowiązanie? Oczywiście jest taka możliwość. To łączenie kredytów i pożyczek, to właśnie konsolidacja. Wybierając kredyt konsolidacyjny spłacisz wybrane pożyczki i kredyty, a zamiast dwóch lub więcej takich zobowiązań w różnych bankach, będziesz miał do spłacania jeden kredyt.

Konsolidacja na 5 tys. zł nie jest być może dużą kwotą, ale jeżeli suma obecnie spłacanych rat kredytowych jest znaczącym obciążeniem w domowych finansach, to należy rozważyć takie rozwiązanie.

W przypadku konsolidacji kredytów można wziąć pod uwagę również pożyczkę konsolidacyjną bankową. A finansowanie na dowolny cel, bez konsolidacji sprawdzisz tutaj: Kredyt gotówkowy 5 tys. zł.

Kredyt konsolidacyjny 5 tys. zł 2023

Kredyty i pożyczki konsolidacyjne nie tylko na 5 tys. zł. Gdzie zapytać? W jakim banku?
Jest kilka banków, w których o kredyt na skonsolidowanie można zapytać. I co jest ważne, nie musisz chodzić po bankach, aby wybrać najlepszą opcję! Jest tylko jeden krok, aby to sprawdzić: wypełnić krótki formularz do banku.

To przedstawiciel banku do Ciebie przedzwoni, aby przedstawić propozycję konsolidacyjną. Nie masz obowiązku korzystać z danej propozycji i wybrać innych bank. Konsolidację kredytów do wysokości 5 tys. zł możesz zrobić m.in. w Pekao S.A., Santander Bank czy też w BNP Paribas.

Jeżeli masz czas, to zawsze pamiętaj o tym, aby przeprowadzić porównanie przynajmniej dwóch ofert przedstawionych przez bank. Porównanie kosztów całkowitych kredytu jest jedyną możliwością wybrania tańszego kredytu.

Jakie kredyty można skonsolidować przy 5 tys. zł?

Generalnie konsolidacja kredytów pozwala spłacić wszystkie wybrane kredyty i pożyczki bankowe, począwszy od kredytów gotówkowych, a na hipotecznych kończąc. Oczywiście przy konsolidacji do 5 tys. zł nie bierzemy pod uwagę kredytów hipotecznych.

Ale już pożyczki gotówkowe czy limity kredytowe, to jak najbardziej tak. Zwłaszcza warto zwrócić uwagę na limity w rachunkach ROR i na kartach kredytowych. Są to produkty kredytowe wysoko oprocentowane. Wszystko jest w porządku, kiedy są one regularnie spłacane, a limit odnawiany.

Może się zdarzyć jednak, że limit jest maksymalnie wykorzystany, a zadłużenie „ciągnie się” w nieskończoność… Naliczane są wówczas wysokie odsetki, a dług cały czas pozostaje na takim samym poziomie przez wiele miesięcy. Zastanów się czy nie warto pozbyć się takiego zadłużenia i zrezygnować z tych produktów.

Jaka będzie rata dla kredytu konsolidacyjnego 5 tys. zł?

No właśnie, to jaka będzie rata kredytu konsolidacyjnego 5 tys. zł? Co do grosza ratę, przy danej ofercie kredytowej, może wyliczyć tylko bank.

Korzystasz z kalkulatora rat? Otrzymasz tylko wyliczenie szacunkowe, które pełnią funkcję informacyjną. Żaden taki kalkulator nie bierze Twojej oceny kredytowej, którą otrzymasz w banku. Jeżeli chcesz dokładnie poznać warunki oferty i wszystkie wyliczenia – skontaktuj się z wybranym bankiem.

Przyjmijmy jednak pewne założenia, aby mieć świadomość, jak może być rata kredytowa.

Kredyt konsolidacyjny 5 tys. zł: oprocentowanie 11,39% (nominalne roczne ). Koszt odsetek jest jedynym kosztem.

Dla kredytu konsolidacyjnego na 5 tys. zł raty równe oraz całkowity (= odsetkowy) koszt kredytu wyniosą:

 • 15 miesięcy: rata 359,20 zł – koszt odsetek 388,03 zł.
 • 20 miesięcy: 275,66 zł – 513,21 zł.
 • (24 miesiące) 2 lata: 233,95 zł – 614,69 zł.
 • 30 miesięcy: 192,30 zł – 769,15 zł.
 • (36 miesięcy) 3 lata: 164,62 zł – 926,27 zł.

Wysokość miesięcznej raty kredytowej

Wybrany czas kredytowania w naturalny sposób wpływa na wysokość miesięcznej raty. Dłuższy czas kredytowania, to mniejsza rata kredytowa. Z tym że należy uświadomić sobie dwie rzeczy:

1. Żaden kredyt nie jest za darmo. To oznacza, że pożyczając 5 tys. zł nie oddasz tylko pożyczonego kapitału. Wystąpią również koszty kredytowe. Mogą to być „tylko” odsetki, ale i również prowizja czy inne koszty, np. koszty wykupienia ubezpieczenia.
2. Mniejszą ratę uzyskuje się poprzez wydłużenie czasu kredytowania, a to jest równoznaczne ze zwiększeniem kosztu odsetkowego, czyli rośnie koszt całkowity kredytu.

Zależność pomiędzy wysokością raty, a czasem kredytowania występuje w przypadku każdego kredytu i pożyczki.

Po co robi się łączenie kredytów?

Dlaczego niekiedy warto się zdecydować na proces konsolidacji i skorzystać z kredytu skonsolidowanego? W zasadzie są trzy główne powody:

1. Zmniejszenie liczby zobowiązań, które aktualnie spłacamy w bankach.
2. Obniżenie raty kredytowej. Powinna być ona mniejsza w porównaniu do sumy rat kredytów konsolidowanych.
3. Zwiększenie zdolności kredytowej, co dla wielu osób jest dobrym sposobem na uzyskanie dodatkowych środków finansowych lub umożliwia uzyskanie większego kredytu w przyszłości.

Pamiętaj! Przyznane limity kredytowe w ROR-ach i na kartach kredytowych, nawet wówczas kiedy z nich nie korzystamy, obniżają zdolność kredytową.

Większe zadłużenie po konsolidacji

Powyższy przykład z wyliczeniem rat konsolidacyjnych na 5 tys. zł ilustruje wspomnianą zależność pomiędzy wysokością raty, a czasem kredytowania. Całkowita kwota do zapłaty przewyższać będzie sumę konsolidacji – 5 tys. zł. Mniej więcej o taką kwotę ponad 5 tys. zł zwiększy się całkowite zadłużenie kredytobiorcy po przeprowadzonej konsolidacji.

Należy zawsze mieć tę kwestię na uwadze, dlatego tak istotne jest porównanie kredytów. Jeden oferta i jeden kredyt konsolidacyjny 5 tys. zł, nawet wówczas, kiedy jest napisane: „najtańszy kredyt w promocji”, niekoniecznie musi być zgodne z stanem faktyczny. Porównaj przynajmniej dwie oferty, aby pożyczyć taniej.

Sprawdź również:

Kredyt konsolidacyjny Santander Bank

Jest to jedna z najwyższych konsolidacji dostępnych na rynku do 300 tys. zł. Jakie są dodatkowe plusy?

kredyt konsolidacyjny 5 tys. zł Santander Bank

 • Kwota kredytu od 1000 zł, a więcej konsolidacja na 5000 zł mieści się w tym limicie.
 • Elastyczny dzień płatności raty.
 • Konsolidacja bez wychodzenia z domu.
 • Nie ma obowiązku zakładania konta.
 • Brak prowizji od kwoty konsolidowanych kredytów z innych banków.
 • Pieniądze z kredytu są możliwe do uzyskania nawet w 1 dzień od momentu złożenia wniosku.
 • Oprocentowanie nominalne roczne do 15,99%.
 • RRSO: 20,53%.

Prowizja za udzielenie kredytu konsolidacyjnego od kwoty konsolidowanych zobowiązań z innych banków wynosi 0%, natomiast od pozostałej części kredytu: 1,99%-11,99% (min. 50 zł). Za spłatę części lub całości kredytu przed terminem nie są pobierane opłaty.

Oprocentowanie kredytu nominalne w skali roku do 15,99% i jest stałe dla umów zawieranych do 24 miesięcznych rat, a powyżej 24 jest ono zmienne.

Wysokość oprocentowania nominalnego – suma stopy referencyjnej NBP plus marża banku.

PRZEJDŹ DO PROPOZYCJI KREDYTÓW KONSOLIDACYJNYCH

Santander kredyt konsolidacyjny reprezentatywny przykład. RRSO 20,53%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 32800 zł, całkowita kwota do zapłaty: 58113,92 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku: 14,99%, całkowity koszt kredytu: 25313,92 zł (w tym: prowizja 3640,40 zł, odsetki 21673,52 zł), umowa zawarta na 81 miesięcy: 80 miesięcznych rat równych w wysokości 717,80 zł, ostatnia 689,92 zł. Kalkulacja na dzień 30.11.2022 r.

BNP Paribas kredyt konsolidacyjny do 5 tys. zł

Konsolidacja w Banku BNP Paribas również jest możliwa na taką kwotę. Maksymalnie do 200 tys. zł.

kredyt konsolidacyjny 5 tys. zł Santander Bank

PLUSY:

 • Prowizja 0%.
 • Kredyt od 1000 zł do 200 000 zł.
 • Stałe oprocentowanie.
 • Możliwość otrzymania dodatkowej gotówki na dowolny cel.
 • Można spłacić zobowiązania zaciągnięte w SKOK-ach.
 • RRSO  12,69%.

Minus: spłata ze środków kredytu przynajmniej jednego zobowiązania spoza BNP Paribas Bank Polska S.A.

PRZEJDŹ DO PROPOZYCJI KREDYTÓW KONSOLIDACYJNYCH

BNP kredyt konsolidacyjny przykład reprezentatywny. RRSO 12,69 %. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 55000 zł, całkowita kwota do zapłaty 77398,31 zł, oprocentowanie stałe 11,99 % w skali roku, całkowity koszt kredytu 22398,31 zł (odsetki 22398,31 zł). 72 miesięczne raty: 71 po 1074,97 zł, ostatnia 1075,44 zł. Kalkulacja na 22.02.2023 r.

Kredyt konsolidacyjny 5 tys. zł zaktualizowane 14 kwietnia 2023 r.
Przedstawione materiały mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 ustawy-Kodeks cywilny. Szczegóły propozycji w placówkach banku.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok