Kredyt konsolidacyjny 5 tysięcy zł z ratą na 136 zł?

2023-11-15 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny na 5 tysięcy złotych w przeglądzie ofert kredytowych w bankach. Zamiast dwóch pożyczek gotówkowych, limitu w koncie, a może i zadłużenia w karcie kredytowej na łączną wysokość 5 tys. zł, można to wszystko połączyć w jeden kredyt. Warto to zrobić zwłaszcza z limitami, jeżeli nie są spłacane. Obecnie są one wysoko oprocentowane, znacznie wyżej niż zwykłe pożyczki gotówkowe.

kredyt konsolidacyjny 5 tys. zł
Konsolidacja kredytów i kredyt konsolidacyjny nie tylko na 5 tys. zł jest brany pod uwagę przy „przemeblowaniu” finansów domowych po stronie wydatkowej. Niższa rata kredytowa, to bardzo często zdecydowane polepszenie domowego budżetu.

Czy można skonsolidować kredyty na 5 tysięcy?

Kredyt konsolidacyjny na 5 tysięcy złotych i połączenie kredytów w całkowicie nowe zobowiązanie? Oczywiście jest taka możliwość. To łączenie kredytów i pożyczek, to właśnie konsolidacja. Wybierając kredyt konsolidacyjny spłacisz wybrane pożyczki i kredyty, a zamiast dwóch lub więcej takich zobowiązań w różnych bankach, będziesz miał do spłacania jeden kredyt.

Konsolidacja w takiej wysokości nie jest być może dużą kwotą, ale jeżeli suma obecnie spłacanych rat kredytowych jest znaczącym obciążeniem w domowych finansach, to należy rozważyć takie rozwiązanie.

W przypadku konsolidacji kredytów można wziąć pod uwagę również pożyczkę konsolidacyjną bankową.

Gdzie wziąć kredyt konsolidacyjny?

Jest kilka banków, w których można wziąć kredyt konsolidacyjny. I co jest ważne, nie musisz chodzić po bankach, aby wybrać najlepszą opcję! Jest tylko jeden krok, aby to sprawdzić: wypełnić krótki formularz do banku.

To przedstawiciel banku do Ciebie przedzwoni, aby przedstawić propozycję konsolidacyjną. Nie masz obowiązku korzystać z danej propozycji i wybrać innych bank. Konsolidację kredytów do wysokości 5 tys. zł możesz zrobić m.in. w:

 • Pekao S.A.,
 • Santander Bank,
 • BNP Paribas,
 • Alior Bank,
 • PKO BP.

kredyt konsolidacyjny 5 tysięcy zł

Jeżeli masz czas, to zawsze pamiętaj o tym, aby przeprowadzić porównanie przynajmniej dwóch ofert przedstawionych przez bank. Porównanie kosztów całkowitych kredytu jest jedyną możliwością wybrania tańszego kredytu.

Jakie kredyty można skonsolidować?

Generalnie konsolidacja kredytów pozwala spłacić wszystkie wybrane kredyty i pożyczki bankowe, począwszy od kredytów gotówkowych, a na hipotecznych kończąc. Oczywiście przy tej kwocie nie bierzemy pod uwagę kredytów hipotecznych.

Ale już pożyczki gotówkowe czy limity kredytowe, to jak najbardziej tak. Zwłaszcza warto zwrócić uwagę na limity w rachunkach ROR i na kartach kredytowych. Są to produkty kredytowe wysoko oprocentowane. Wszystko jest w porządku, kiedy są one regularnie spłacane, a limit odnawiany.

Może się zdarzyć jednak, że limit jest maksymalnie wykorzystany, a zadłużenie „ciągnie się” w nieskończoność… Naliczane są wówczas wysokie odsetki, a dług cały czas pozostaje na takim samym poziomie przez wiele miesięcy. Zastanów się czy nie warto pozbyć się takiego zadłużenia i zrezygnować z tych produktów.

Ile wynosi rata kredytu konsolidacyjnego 5 tysięcy?

Korzystasz z kalkulatora rat? Otrzymasz tylko wyliczenie szacunkowe, które pełnią funkcję informacyjną. Żaden taki kalkulator nie bierze Twojej oceny kredytowej, którą otrzymasz w banku. Jeżeli chcesz dokładnie poznać warunki oferty i wszystkie wyliczenia – skontaktuj się z wybranym bankiem.

Przyjmijmy jednak pewne założenia, aby mieć świadomość, jak może być rata kredytowa.

Kredyt konsolidacyjny na 5 tys. zł: oprocentowanie 11,39% (nominalne roczne ). Koszt odsetek jest jedynym kosztem.

Raty równe oraz całkowity (= odsetkowy) koszt kredytu wyniosą:

 • 15 miesięcy: rata 359,20 zł – koszt odsetek 388,03 zł.
 • 20 miesięcy: 275,66 zł – 513,21 zł.
 • (24 miesiące) 2 lata: 233,95 zł – 614,69 zł.
 • 30 miesięcy: 192,30 zł – 769,15 zł.
 • (36 miesięcy) 3 lata: 164,62 zł – 926,27 zł.

Wysokość miesięcznej raty kredytowej

Wybrany czas kredytowania w naturalny sposób wpływa na wysokość miesięcznej raty. Dłuższy czas kredytowania, to mniejsza rata kredytowa. Z tym że należy uświadomić sobie dwie rzeczy:

1. Żaden kredyt nie jest za darmo. To oznacza, że nie oddasz tylko pożyczonego kapitału. Wystąpią również koszty kredytowe. Mogą to być „tylko” odsetki, ale i również prowizja czy inne koszty, np. koszty wykupienia ubezpieczenia.
2. Mniejszą ratę uzyskuje się poprzez wydłużenie czasu kredytowania, a to jest równoznaczne ze zwiększeniem kosztu odsetkowego, czyli rośnie koszt całkowity kredytu.

Zależność pomiędzy wysokością raty, a czasem kredytowania występuje w przypadku każdego kredytu i pożyczki.

Po co robi się łączenie kredytów?

Dlaczego niekiedy warto się zdecydować na proces konsolidacji i skorzystać z kredytu skonsolidowanego? W zasadzie są trzy główne powody:

1. Zmniejszenie liczby zobowiązań, które aktualnie spłacamy w bankach.
2. Obniżenie raty kredytowej. Powinna być ona mniejsza w porównaniu do sumy rat kredytów konsolidowanych.
3. Zwiększenie zdolności kredytowej, co dla wielu osób jest dobrym sposobem na uzyskanie dodatkowych środków finansowych lub umożliwia uzyskanie większego kredytu w przyszłości.

Pamiętaj! Przyznane limity kredytowe w ROR-ach i na kartach kredytowych, nawet wówczas kiedy z nich nie korzystamy, obniżają zdolność kredytową.

Większe zadłużenie po konsolidacji

Powyższy przykład z wyliczeniem rat konsolidacyjnych ilustruje wspomnianą zależność pomiędzy wysokością raty, a czasem kredytowania. Całkowita kwota do zapłaty przewyższać będzie sumę konsolidacji. Mniej więcej o taką kwotę zwiększy się całkowite zadłużenie kredytobiorcy po przeprowadzonej konsolidacji.

Należy zawsze mieć tę kwestię na uwadze, dlatego tak istotne jest porównanie kredytów. Jeden oferta i jeden kredyt konsolidacyjny, nawet wówczas, kiedy jest napisane: „najtańszy kredyt w promocji”, niekoniecznie musi być zgodne z stanem faktyczny. Porównaj przynajmniej dwie oferty, aby pożyczyć taniej.

Sprawdź również:

Kredyt konsolidacyjny 5 tysięcy w Santander Bank

Jest to jedna z najwyższych konsolidacji dostępnych na rynku do 300 tys. zł. Jakie są dodatkowe plusy?

kredyt konsolidacyjny 5 tys. zł Santander Bank

 • Kwota kredytu od 1000 zł, a więcej konsolidacja na 5000 zł mieści się w tym limicie.
 • Elastyczny dzień płatności raty.
 • Konsolidacja bez wychodzenia z domu.
 • Nie ma obowiązku zakładania konta.
 • Brak prowizji od kwoty konsolidowanych kredytów z innych banków.
 • Pieniądze z kredytu są możliwe do uzyskania nawet w 1 dzień od momentu złożenia wniosku.
 • Oprocentowanie nominalne roczne do 15,99%.
 • RRSO: 21,69%.

Prowizja za udzielenie kredytu konsolidacyjnego od kwoty konsolidowanych zobowiązań z innych banków wynosi 0%, natomiast od pozostałej części kredytu: 1,99%-11,99% (min. 50 zł). Za spłatę części lub całości kredytu przed terminem nie są pobierane opłaty.

Oprocentowanie kredytu nominalne w skali roku do 15,99% i jest stałe dla umów zawieranych do 24 miesięcznych rat, a powyżej 24 jest ono zmienne.

Wysokość oprocentowania nominalnego – suma stopy referencyjnej NBP plus marża banku.
Santander kredyt konsolidacyjny reprezentatywny przykład. RRSO 21,69%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 35700 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 65799,40 zł. Oprocentowanie zmienne w skali roku: 15,99%. Całkowity koszt kredytu: 30099,40 zł (w tym: prowizja 3962,26 zł, odsetki 26137,14 zł). Umowa zawarta na 83 miesiące: 82 miesięcznych rat równych w wysokości 793,11 zł, ostatnia 764,38 zł. Kalkulacja na dzień 1 kwietna 2023 r.

Kredyt konsolidacyjny 5 tys. zł w BNP Paribas

Konsolidacja w Banku BNP Paribas również jest możliwa na taką kwotę. Maksymalnie do 200 tys. zł.

kredyt konsolidacyjny 5 tys. zł Santander Bank

PLUSY:

 • Prowizja 0%.
 • Kredyt od 1000 zł do 230 000 zł.
 • Stałe oprocentowanie.
 • Możliwość otrzymania dodatkowej gotówki na dowolny cel.
 • Można spłacić zobowiązania zaciągnięte w SKOK-ach.
 • RRSO  12,65%.

Minus: spłata ze środków kredytu przynajmniej jednego zobowiązania spoza BNP Paribas Bank Polska S.A.

BNP kredyt konsolidacyjny przykład reprezentatywny. RRSO 12,65%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 55000 zł. Całkowita kwota do zapłaty 77295,96 zł. Oprocentowanie stałe 11,99% w skali roku. Całkowity koszt kredytu 22295,96 zł (odsetki 22295,96 zł). 72 miesięczne raty: 71 po 1073,56 zł, ostatnia 1073,20 zł. Kalkulacja na 22.05.2023 r.

Kredyt konsolidacyjny 5 tys. zł zaktualizowane 21 października 2023 r.
Przedstawione materiały mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 ustawy-Kodeks cywilny. Szczegóły propozycji w placówkach banku.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok