Kredyt 100 tys na 10 lat: gotówkowy w banku

Kredyt 100 tys. na 10 lat? Taki kredyt może dotyczyć zarówno kredytów gotówkowych, hipotecznych, ale również konsolidacyjnych.

kredyt 100 tys na 10 lat gotówkowy 120 rat kredytowych

Kredyt w takiej wysokości jest dostępny w wielu bankach i nie należy do rzadkości. Popularność kredytów wg kategorii:

Kredyt 100 tys zł wg popularności

Najczęściej okres kredytowania w przypadku kredytów gotówkowych czy konsolidacyjnych (gotówkowych) nie przekracza 7-8 lat. Poniżej znajduje się porównywarka kredytowa, pozwalająca nie tylko wyszukać banki, ale także oszacować wysokość raty przy tak wysokim zobowiązaniu.

Rata kredyt gotówkowego 100 tys zł na 10 lat – wyliczenia szacunkowe:

Bank i nazwa oferty | RRSO | Rata | Oproc. | Prowizja

  • Kredyt gotówkowy w ofercie specjalnej: 7,44% 1171,42 zł 7,2% 0,0%,
  • Pożyczka gotówkowa przez internet dla nowych klientów: 10,50% 1323,05 zł 6,99% 14,0%,
  • Pożyczka internetowa w promocja z ubezpieczeniem: 11,44% 1370,51 zł 7,0% 0,0%.

Dlaczego są to wyliczenia szacunkowe? Ponieważ tylko bank może przedstawić ofertę, a tym samym i dokładne wyliczenia rat, dopiero po sprawdzeniu zdolności i wiarygodności kredytowej. Wszelkiego rodzaju wyliczenia mogą być tylko oszacowane (np. wg RRSO),a propozycja kredytowa ma charakter ogólny (skierowana do wszystkich potencjalnych klientów) i nie jest ofertą kredytową (która jest zawsze indywidualna).

O tym, ile ostatecznie zapłacisz za kredyt gotówkowy, poza samą propozycją kredytową, decyduje również ocenę scoringową, którą wystawi nam bank. Jednym zdaniem: im lepsza ocena dokonana przez bank, tym korzystniejsza oferta.

Kredyt 100 tys na 10 lat: gotówkowy, konsolidacyjny lub hipoteczny

Poniżej znajduje się lista banków, w których można zapytać o kredyt gotówkowy na 100 tys zł. Z różnym maksymalnym okresem kredytowania. Wystarczy tylko wysłać formularz kontaktowy do banku. Jak kształtuje się wysokość raty dowiemy się, jeżeli bank pozytywnie oceni naszą wstępną zdolność kredytową.

Pozostałe kredyty sprawdzisz tutaj:

kredyt hipoteczny
kredyt konsolidacyjny oferty

Co to takiego konsolidacja w banku? Kredyt konsolidacyjny to rodzaj kredytu celowego przeznaczony na spłatę innych zobowiązań bankowych. Można zatem w ten sposób spłacić m.in. zobowiązania gotówkowe, hipoteczne, samochodowe czy zadłużenie w karcie i na rachunkach bankowych ROR. Wszystkie je można „połączyć” w jeden kredyt.

Dzięki lepszym warunkom kredytowania i wydłużeniu okresu spłaty, nowa miesięczna rata kredytu konsolidacyjnego może być znacznie niższa od sumy rat konsolidowanych zobowiązań.

Wyróżnić można kredyty konsolidacyjne na 100 tys. zł:

  • gotówkowe,
  • hipoteczne,
  • z dodatkową gotówką,
  • przez internet oraz
  • pożyczki na skonsolidowanie zadłużenia.

kredyt hipoteczny
kredyt hipoteczny porównywarka
kredyt hipoteczny oferty

Kredyty hipoteczne mogą być przeznaczone tylko i wyłącznie na cel związany z nieruchomości, np. zakup mieszkania lub domu, remont nieruchomości z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Nie tylko kredyt na 100 tys. zł

Pamiętaj, że oprocentowanie nominalne nie jest tym samym co oprocentowanie rzeczywiste.

Stopa procentowa kredytu, to oprocentowanie nominalne, według której bank nalicza odsetki. Oprocentowanie podawane jest w skali roku. Może być one stałe lub zmienne:

  • stałe – przez określony czas obowiązywania umowy wysokość oprocentowania nie będzie zmieniona,
  • zmienne – co jakiś czas (np. co miesiąc, kwartał) bank aktualizuje wysokość oprocentowania.

Oprocentowanie rzeczywiste roczne jest prezentowane wg RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). Każdy bank wylicza je zgodnie z jednakowym wzorem i zasadami określonymi w ustawie o kredycie konsumenckim. Uwzględnia on wszystkie koszty kredytu (oprocentowanie kredytu, opłaty dodatkowe, prowizję, itp.). Jego wysokość RRS zależy m.in. od rodzaju kredytu.

Porównując kredyty gotówkowe, mieszkaniowe czy konsolidacyjne na 100 tys zł pod względem ceny, powinniśmy zwracać uwagę na RRSO kredytu oraz Całkowity Koszt Kredytu. Wówczas to możemy stwierdzić, który z produktów jest tańszy.

Sprawdź jakie dokumenty do kredytu konsolidacyjnego należy przygotować w związku z konsolidacją kredytów i pożyczek gotówkowych.
"Kredyt 100 tys na 10 lat"
Wpis zaktualizowany
12 września 2022 r.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok