Kredyt 100 tys na 10 lat: gotówkowy w banku

Kredyt 100 tys na 10 latKredyt 100 tys na 10 lat może dotyczyć zarówno kredytów gotówkowych, jak i hipotecznych. Ale również zadłużenia bankowe można skonsolidować kredytem na 100 tys. zł. wybierając kredyt konsolidacyjny.

Kredyt w tej wysokości jest dostępny w wielu bankach, ale już na 10 lat w ograniczonej liczbie. Poniżej znajduje się porównywarka kredytowa, pozwalająca nie tylko wyszukać banki, ale także oszacować wysokość raty przy tak wysokim zobowiązaniu.

Rata kredyt gotówkowego 100 tys zł na 10 lat – wyliczenia szacunkowe:

Dlaczego są to wyliczenia szacunkowe? Tylko bank może przedstawić nam dokładne wyliczenia rat po sprawdzeniu zdolności i wiarygodności kredytowej. Propozycja kredytowa jest kierowana do ogółu, do wszystkich osób. Natomiast każda oferta kredytowa jest skierowana do konkretnego klienta.

O tym, ile zapłacimy za kredyt gotówkowy, poza samą propozycją kredytową, decyduje również ocenę scoringową, którą wystawi nam bank.

Jednym słowem, im lepsza ocena dokonana przez bank, tym korzystniejsza oferta.

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile wyniesie rata kredytu hipotecznego 100 tys zł na 10 lat, to należy skorzystać z porównywarki kredytów hipotecznych – tutaj również jest lista pośredników finansowych.

W dziale z kredytami konsolidacyjnymi (zarówno kredyty tradycyjne, jak i internetowe) znajduje się lista banków z którymi można się skontaktować w sprawie takiego kredytu.

Kredyt 100 tys na 10 lat porównanie

Poniżej znajduje się lista banków, w których można zapytać o kredyt gotówkowy na 100 tys zł. Z różnym maksymalnym okresem kredytowania. Wystarczy tylko wysłać formularz kontaktowy do banku. Jak kształtuje się wysokość raty dowiemy się, jeżeli bank pozytywnie oceni naszą wstępną zdolność kredytową.

Oprocentowanie nominalne a rzeczywiste

Wyróżniamy 2 rodzaje oprocentowania, ale jedno z nich jest ważniejsze dla nas przy porównywaniu kredytów (rrso). I to na nie powinniśmy zwrócić uwagę.

Stopa procentowa kredytu, to oprocentowanie nominalne, według której bank nalicza odsetki. Oprocentowanie podawane jest w skali roku. Może być one stałe lub zmienne:

  • stałe – przez określony czas obowiązywania umowy wysokość oprocentowania nie będzie zmieniona,
  • zmienne – co jakiś czas (np. co miesiąc, kwartał) bank aktualizuje wysokość oprocentowania.

Obecnie (czerwiec 2019) oprocentowanie nominalne nie może przekraczać 10% w skali roku.

Oprocentowanie rzeczywiste roczne jest prezentowane wg RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). Każdy bank wylicza je zgodnie z jednakowym wzorem i zasadami określonymi w ustawie o kredycie konsumenckim. Uwzględnia on wszystkie koszty kredytu (oprocentowanie kredytu, opłaty dodatkowe, prowizję, itp.). Jego wysokość RRS zależy m.in. od rodzaju kredytu.

Porównując kredyty gotówkowe, mieszkaniowe czy konsolidacyjne na 100 tys zł pod względem ceny, powinniśmy zwracać uwagę na RRSO kredytu oraz Całkowity Koszt Kredytu. Wówczas to możemy stwierdzić, który z produktów jest tańszy.