Duży kredyt gotówkowy

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-05-23 – ostatnia aktualizacja. Wiarygodne źródło informacji Artykuły w serwisie KredytyPorownywarka.pl są starannie opracowywane przez doświadczonych autorów, bazując na wiarygodnych źródłach. Wykorzystujemy dane z renomowanych raportów branżowych, analiz rynkowych oraz opinii ekspertów finansowych. Nasze publikacje mają charakter informacyjny i edukacyjny, nie są poradami inwestycyjnymi ani rekomendacjami finansowymi. Dążymy do dostarczania czytelnikom rzetelnej wiedzy, pomagającej w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych..

Duży kredyt gotówkowy w banku jest oczywiście możliwy do uzyskania w banku. 100 tysięcy, 200 tysięcy, a nawet i 250 tysięcy złotych. Jednak ubiegając się o kredyt gotówkowy, podobnie jak i o każdy inny, należy pamiętać, że wysokość maksymalna kredytu zależy od zdolność kredytowej. Obok wiarygodności kredytowej jest najważniejszym elementem branym przy ocenie kredytowej.
duży kredyt gotówkowy
Duży kredyt gotówkowy. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Wstęp: duży kredyt gotówkowy w banku

Na początku garść podstawowych informacji:

 1. Ustawowa maksymalna kwota kredytu gotówkowego wynosi 255 550 złotych, a maksymalny okres kredytowania to 120 miesięcy, czyli 10 lat.
 2. Banki, aby sprostać rosnącym potrzebom finansowym klientów, oferują kredyty gotówkowe sięgające nawet więcej niż 200 000 zł.
 3. Środki z kredytu gotówkowego mogą być użyte na różne cele, np. na wakacje, sfinansowanie wyremontowania mieszkania czy zakup samochodu. Przeznaczenie kredytu jest dowolne.
 4. Ranking kredytów gotówkowych umożliwia szybkie porównanie ofert banków, ale nie gwarantuje to wybrania najlepszej opcji kredytowej.
 5. Wysokość kredytu gotówkowego, który możemy otrzymać w banku, uzależnione jest od oceny zdolności kredytowej.
 6. Kalkulatory kredytów gotówkowych pozwalają użytkownikom na sprawdzenie różnych scenariuszy kredytowych, uwzględniając różne kwoty, nawet i te największe, z ustalonym okresem spłaty – maksymalnie 120 miesięcy.

Jak duży kredyt gotówkowy? Decyduje analiza zdolności kredytowej

Na podstawie przeprowadzanej analizy zdolności, każdy bank ocenia ryzyko, jakie niesie udzielenie kredytu konkretnemu potencjalnemu kredytobiorcy. To zatem nie tylko informacja dla banku, czy przy danym dochodzie rozporządzalnym, klient poradzi sobie ze spłatą kredytu, ale jednocześnie sprawdzenie warunków granicznych: jaka może być minimalna rata kredytowa przy maksymalnym kredycie.

Wysokość przyszłej (szacowanej) raty jest wliczana do oceny zdolności kredytowej.

Określenie „duży kredyt gotówkowy” jest zatem nieco abstrakcyjnym sformułowaniem. Dla jednego kredytobiorcy, przy uzyskiwanych dochodach, duży kredyt gotówkowy może wynosić 10 tys. zł, a dla innego jest to 200 tys. zł. Dla jednego rata kredytowa w wysokości 300 zł będzie za duża, a dla innego 700 zł nie będzie stanowić zbyt dużego obciążenia.

Zdolność kredytowa jest najbardziej istotnym czynnikiem określającym wysokość dostępnego kredytu gotówkowego.

Banki oferują kredyty gotówkowe nawet na 150-250 tys. zł na 10 lat, ale z takiej oferty mogą skorzystać jednak nieliczni. Dla kredytów gotówkowych, jak podaje BIK w swoim raporcie, średnia wartość kredytu gotówkowego zaciągniętego w lutym 2024 r. wyniosła 24 852 zł.1

Ile wynosi duży kredyt gotówkowy?

Za kredyty gotówkowe o wysokiej wartości przyjmuje się zobowiązania przekraczające ok. 25 000 zł. Jest to zatem finansowanie, które przekracza średnią wysokość kredytu gotówkowego.

Oczywiście banki oferują kredyty i pożyczki gotówkowe na znacznie wyższe wartości. Przeglądając propozycje bankowe można znaleźć propozycje pożyczenia pieniędzy do 150 000 zł (Citi Handlowy), do 200 000 zł przez internet (Alior Bank) czy nawet 250 000 zł.

Obecnie naprawdę duży kredyt gotówkowy znajdziemy w Banku Santander  – w ramach kredytu gotówkowego istnieje możliwość pożyczenia nawet… 300 000 zł.

W tym miejscu jeszcze raz przypomnijmy, że wysokość maksymalnego udzielonego finansowania, jaką może otrzymać w ramach kredytu gotówkowego, uzależniona jest zawsze od posiadanej zdolności kredytowej. To oznacza, że kwota jaką może otrzymać kredytobiorca, z dużym prawdopodobieństwem będzie mniejsza od zadeklarowanej przez bank maksymalnej kwoty.

Kto może uzyskać największy kredyt gotówkowy?

Kluczowym elementem kredytowej układanki jest ocena kredytowa, a przede wszystkim zdolność kredytowa. Wyznacza ona maksymalną wysokość kredytu gotówkowego. Na jej wysokość wpływają:

 • wysokość miesięcznych dochodów,
 • źródło uzyskiwanych zarobków,
 • wysokość miesięcznych wydatków,
 • liczba osób na utrzymaniu w gospodarstwie domowym,
 • wiek osoby wnioskującej o kredyt,
 • okres kredytowania – im dłuższy, tym większa zdolność i większy maksymalny kredyt.

Miesięczne (udokumentowane) dochody oraz miesięczne wydatki potencjalnego kredytobiorcy są kluczowe przy podejmowaniu decyzji przez bank w sprawie przyznania dużego kredytu gotówkowego.

Im większa jest wysokość zobowiązania, tym nie tylko rata kredytu będzie wyższa przy takim samym czasie spłaty, ale i rośnie ryzyko kredytowe. Każdy potencjalny kredytobiorca musi mieć odpowiednio wysoki budżet rozporządzalny, a tym samym i odpowiednio duże zarobki, aby pokryć nie tylko koszty życia, ale i raty kredytowe.

Istotny jest również wiek osoby wnioskującej o duży kredyt gotówkowy. Nierzadko takie finansowanie jest rozłożone na maksymalny możliwy czas, czyli 10 lat. Na przykład kredyt gotówkowy na 200 tysięcy złotych na 10 lat znacznie łatwiej będzie uzyskać osobie młodej i pracującej, niż osobie starszej i pobierającej emeryturę. Nawet wówczas, kiedy dochód rozporządzalny będzie zbliżony.

Jak dostać duży kredyt gotówkowy?

Należy oczywiście zgłosić się do banku, który ma w swojej ofercie odpowiednio wysoką propozycję. O duży kredyt gotówkowy można wnioskować bezpośrednio w wybranym banku lub przez internet.

W tym drugim przypadku, najczęściej wypełniany jest formularz kontaktowy online, a pozostałe formalności są z reguły przeprowadzane podczas rozmowy telefonicznej i przez internet. Niekiedy osobistego odwiedzenia banku będzie wymagało podpisanie umowy.

Podczas bezpośredniej wizyty w banku, pracownik banku wypełnia wniosek kredytowy na podstawie informacji uzyskanych od klienta. Następnie wniosek jest drukowany i tak przygotowany formularz jest przekazy do podpisu osoby wnioskującej o kredyt.

Wniosek jest następnie analizowany przez analityka bankowego i wydawana jest decyzja kredytowa.

W przypadku kredytów gotówkowych w 100% ONLINE, formularz kredytowy jest wypełniany samodzielnie przez kredytobiorcę. W tym przypadku również będzie wymagane potwierdzenie tożsamości, np. poprzez zdjęcie selfie czy przelew weryfikujący w wysokości 1 zł.

Ile trzeba zarabiać, aby dostać duży kredyt gotówkowy?

Dużo należy zarabiać, to pewne, ale ile dokładnie? Nie ma możliwości, aby stwierdzić, jak duży kredyt gotówkowy otrzymasz przy określonych zarobkach. Każdy potencjalny kredytobiorca, to jednak indywidualny przypadek. Wniosek kredytowy jest analizowany dla każdego klienta z osobna, a bank podejmuje decyzję przeprowadzając analizę zdolności kredytowej.

Przykładowy klient Z zarabiający 6000 zł netto, będący singlem i nie mający innych zobowiązań kredytowych i pożyczkowych może otrzymać nawet 250 tysięcy złotych kredytu na 10 lat. Klient Y, uzyskujący zarobki w takiej samej wysokości, ale mający na utrzymaniu 2 osoby i spłacający miesięcznie kredyty w wysokości 500 zł, może liczyć na co najwyżej 130 tysięcy.

Tym samym zdolność kredytowa klienta Y jest zdecydowanie niższa od zdolności klienta Z.

Jeżeli korzystasz z kalkulatora do wyliczania zdolności kredytowej, również musisz być przygotowany na otrzymanie nieprecyzyjnych, mocno oszacowanych wyników. Każdy z banków w inny sposób ją oblicza i inną zdolność otrzymasz w różnych bankach.

Dokumenty potrzebne do uzyskania kredytu gotówkowego

Podstawowe dokumenty wymagane w procesie ubiegania się o kredyt lub pożyczkę gotówkową:

 • Dokument tożsamości, np. dowód osobisty lub paszport, potrzebny jest do potwierdzenia tożsamości klienta, jak również przy sporządzenia umowy.
 • Zaświadczenie o uzyskiwanych zarobkach od pracodawcy, kopie świadczeń emerytalnych bądź rentowych. Osoby prowadzące działalność gospodarczą również muszą przygotować odpowiednie dokumenty. O wszystkich niezbędnych poinformuje bank.
 • Poprawnie wypełniony wniosek kredytowy, który może zostać osobiście w banku lub przez internet.

W przypadku kredytów gotówkowych na wysokie kwoty i z długim okresem kredytowania, bank może wymagać dodatkowego zabezpieczenia, np. wykupienia polisy ubezpieczeniowej.

Tak jest np. dla internetowego kredytu gotówkowego w Alior Bank dla kwoty przekraczającej 100 tysięcy złotych brutto. Wymagana jest ubezpieczenie kredytu od NNW i od utraty pracy. Więcej na temat form zabezpieczenia kredytu gotówkowego: “Zabezpieczenie kredytu gotówkowego – czym jest zabezpieczenie i jaką formę przyjmuje?”

Gdzie po duży kredyt gotówkowy?

Kredyty i pożyczki gotówkowe na duże kwoty znajdują się w ofertach wszystkich banków komercyjnych i spółdzielczych. Najbardziej popularne są duże kredyty gotówkowe w Banku Pekao S.A. (do 250 tys. zł), w Alior Banku (internetowy kredyt gotówkowy do 200 tys. zł), w Santander Bank do 300 tys. złotych.

Kredyt gotówkowy 300 000 zł – gdzie złożyć wniosek?

Kredyt na kwotę 300 000 zł oferuje Santander Bank oraz PKO BP.

Kredyt gotówkowy 250 000 zł – które banki go udzielają?

O kredyt gotówkowy do 250 000 zł można złożyć wniosek w:

 • Santander Bank – kredyt gotówkowy EKO w promocji,
 • BNP Paribas – kredyt gotówkowy do 230 tys. zł,
 • Bank Pekao S.A. „ten z żubrem” – pożyczka gotówkowa do 250 tys. zł,
 • Velo Bank, dawniej Getin Bank,
 • PKO Bank Polski – pożyczka gotówkowa.

Kredyt gotówkowy 150 000 zł – gdzie go szukać?

Kredyt gotówkowy 150 000 zł dostępny w bankach:

 • Bank Santander – EKO kredyt gotówkowy,
 • Raiffeisen Digital Bank – pożyczka gotówkowa mobile,
 • Citi Handlowy – pożyczka gotówkowa dla nowych klientów przez internet,
 • BNP Paribas – Kredyt na zielone zmiany oraz kredyt do 230 tys. zł,
 • Bank Pekao – pożyczka gotówkowa,
 • Alior Bank – pożyczka internetowa z ubezpieczeniem,
 • PKO BP – pożyczka gotówkowa.

Duży kredyt gotówkowy a tani kredyt

Zdecydowana większość kredytobiorców, tych, którzy już brali kredyty, ale i tych co dopiero wezmą, zdają sobie sprawę, że im więcej zostanie pożyczone, tym więcej pieniędzy należy oddać.

Całkowity koszt kredytu gotówkowego składa się z sumy wszystkich poszczególnych kosztów związanych z kredytem. Są to:

 • odsetki,
 • prowizja bankowa za udzielenie kredytu,
 • pozostałe koszty i opłaty, np. ubezpieczenie.

I jasne jest, że im większa suma kosztów poniesionych na rzecz banku, tym więcej za kredyt zapłacimy.

Jaki element kosztów jest największy? W przypadku kredytów na wysokie kwoty, a te są najczęściej udzielane z długim terminem spłaty, największym kosztem będą zapłacone odsetki.

Prowizja? Można wyszukać kredyty gotówkowe w promocji z prowizją kredytową 0%.

Ubezpieczenie? Bardzo prawdopodobne przy dużych kredytach i bliskie maksymalnemu okresowi spłaty (10 lat).

Po zapoznaniu się z Formularze Informacyjnym otrzymanym z banku, dowiesz się, który koszt jest największy i wysokość którego warto jest (w miarę możliwości) negocjować.

Poniżej znajdują się wyliczenia rat oraz kosztów całkowitych dla dużych kredytów gotówkowych na: 250 tys. zł, 200 tys. zł, 150 tys. zł oraz 100 tys. zł.

Założenie jest następujące: jedynym kosztem kredytu jest oprocentowanie nominalne (tylko odsetki), a raty są równe.

Raty i koszt: kredyt 250 tysięcy złotych

Kredyt gotówkowy na 250 tysięcy, okres kredytowania 6-10 lat.

Czas kredytowania – rata – koszt zapłaconych odsetek (całkowity koszt kredytu).
Oprocentowanie nominalne: 8%.

 • 6 lat – 4 631,46 zł – 65 598,33 zł.
 • 7 lat – 3 896,55 zł – 77 310,50 zł.
 • 8 lat – 3 534,17 zł – 89 280,30 zł.
 • 9 lat – 3 254,68 zł – 101 505,30 zł.
 • 10 lat – 3 033,19 zł – 113 982,78 zł.

Oprocentowanie nominalne: 10%.

 • 6 lat – 4 383,31 zł – 83 465,08 zł.
 • 7 lat – 4 150,30 zł – 98 624,86 zł.
 • 8 lat – 3 793,54 zł – 114 179,94 zł.
 • 9 lat – 3 519,67 zł – 130 124,53 zł.
 • 10 lat – 3 303,77 zł – 146 452,21 zł.

Oprocentowanie nominalne: 12%.

 • 6 lat – 4 887,55 zł – 101 903,47 zł.
 • 7 lat – 4 413,18 zł – 120 707,39 zł.
 • 8 lat – 4 063,21 zł – 140 068,19 zł.
 • 9 lat – 3 796,06 zł – 159 974,28 zł.
 • 10 lat – 3 586,77 zł – 180 412,85 zł.
Przykładowa prowizja dla kredytu gotówkowego na 250 tys. zł: 20% – 50 tys. zł, 10% – 25 tys. zł, 5% – 12,5 tys. zł.

Raty i koszt: kredyt 200 tysięcy złotych

Kredyt gotówkowy na 200 tys. zł, okres kredytowania 6-10 lat.

Czas kredytowania – rata – koszt zapłaconych odsetek (całkowity koszt kredytu).
Oprocentowanie nominalne: 8%.

 • 6 lat – 3 506,65 zł – 52 478,66 zł.
 • 7 lat – 3 117,24 zł – 61 848,40 zł.
 • 8 lat – 2 827,34 zł – 71 424,24 zł.
 • 9 lat – 2 603,74 zł – 81 204,24 zł.
 • 10 lat – 2 426,55 zł – 91 186,23 zł.

Oprocentowanie nominalne: 10%.

 • 6 lat – 3 705,17 zł – 66 772,06 zł.
 • 7 lat – 3 320,24 zł – 78 899,89 zł.
 • 8 lat – 3 034,83 zł – 91 343,95 zł.
 • 9 lat – 2 815,74 zł – 104 099,62 zł.
 • 10 lat – 2 643,01 zł – 117 161,77 zł.

Oprocentowanie nominalne: 12%.

 • 6 lat – 3 910,04 zł – 81 522,77 zł.
 • 7 lat – 3 530,55 zł – 96 565,91 zł.
 • 8 lat – 3 250,57 zł – 112 054,56 zł.
 • 9 lat – 3 036,85 zł – 127 979,42 zł.
 • 10 lat – 2 869,42 zł – 144 330,28 zł.
Przykładowa prowizja dla kredytu gotówkowego na 200 tys. zł: 20% – 40 tys. zł, 10% – 20 tys. zł, 5% – 10 tys. zł.

Raty i koszt: kredyt 150 tysięcy złotych

Kredyt gotówkowy na 150 tys. zł, okres kredytowania 6-10 lat.

Czas kredytowania – rata – koszt zapłaconych odsetek (całkowity koszt kredytu).
Oprocentowanie nominalne: 8%.

 • 6 lat – 2 629,99 zł – 39 359,00 zł.
 • 7 lat – 2 337,93 zł – 46 386,30 zł.
 • 8 lat – 2 120,50 zł – 53 568,18 zł.
 • 9 lat – 1 952,81 zł – 60 903,18 zł.
 • 10 lat – 1 819,91 zł – 68 389,67 zł.

Oprocentowanie nominalne: 10%.

 • 6 lat – 2 778,88 zł – 50 079,05 zł.
 • 7 lat – 2 490,18 zł – 59 174,92 zł.
 • 8 lat – 2 276,12 zł – 68 507,96 zł.
 • 9 lat – 2 111,80 zł – 78 074,72 zł.
 • 10 lat – 1 982,26 zł – 87 871,33 zł.

Oprocentowanie nominalne: 12%.

 • 6 lat – 2 932,53 zł – 61 142,08 zł.
 • 7 lat – 2 647,91 zł – 72 424,43 zł.
 • 8 lat – 2 437,93 zł – 84 040,92 zł.
 • 9 lat – 2 277,63 zł – 95 984,57 zł.
 • 10 lat – 2 152,06 zł – 108 247,71 zł.
Przykładowa prowizja dla kredytu gotówkowego na 150 tys. zł: 20% – 30 tys. zł, 10% – 15 tys. zł, 5% – 7,5 tys. zł.

Raty i koszt: kredyt 100 tysięcy złotych

Kredyt gotówkowy na 100 tys. zł, okres kredytowania 6-10 lat.

Czas kredytowania – rata – koszt zapłaconych odsetek (całkowity koszt kredytu).
Oprocentowanie nominalne: 8%.

 • 6 lat – 1 753,32 zł – 26 239,33 zł.
 • 7 lat – 1 558,62 zł – 30 924,20 zł.
 • 8 lat – 1 413,67 zł – 35 712,12 zł.
 • 9 lat – 1 301,87 zł – 40 602,12 zł.
 • 10 lat – 1 213,28 zł – 45 593,11 zł.

Oprocentowanie nominalne: 10%.

 • 6 lat – 1 852,58 zł – 33 386,03 zł.
 • 7 lat – 1 660,12 zł – 39 449,95 zł.
 • 8 lat – 1 517,42 zł – 45 671,98 zł.
 • 9 lat – 1 407,87 zł – 52 049,81 zł.
 • 10 lat – 1 321,51 zł – 58 580,88 zł.

Oprocentowanie nominalne: 12%.

 • 6 lat – 1 955,02 zł – 40 761,39 zł.
 • 7 lat – 1 765,27 zł – 48 282,96 zł.
 • 8 lat – 1 413,67 zł – 35 712,12 zł.
 • 9 lat – 1 518,42 zł – 63 989,71 zł.
 • 10 lat – 1 434,71 zł – 72 165,14 zł.
Przykładowa prowizja dla kredytu gotówkowego na 100 tys. zł: 20% – 20 tys. zł, 10% – 10 tys. zł, 5% – 5 tys. zł.

Powyższe wyliczenia w jasny sposób obrazują jak oprocentowanie nominalne wpływa na wysokość odsetek w przypadku dużych kredytów gotówkowych i z długim czasem kredytowania.

Duży kredyt gotówkowy. Końcowe wnioski

Banki stają na wysokości zadania, spełniając rosnące oczekiwania finansowe swoich klientów, oferując duże kredyty gotówkowe sięgające znacznie więcej niż 200 tysięcy złotych.

W 2023 roku prawie połowa wartości udzielonych kredytów gotówkowych dotyczyła kredytów powyżej 50 000 zł.2 Oferując coraz wyższe sumy, banki starają się sprostać zapotrzebowaniu potencjalnych kredytobiorców.

Kredyty wysokokwotowe cieszą się dużym zainteresowaniem, a Bank Santander wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, oferując nawet 300 tysięcy złotych finansowania. Jednak należy zawsze mieć na uwadze, że ostateczna kwota, którą można otrzymać w banku, uzależniona jest od zdolności kredytowej klienta.

Kluczowymi czynnikami decydującymi o uzyskaniu dużego kredytu gotówkowego są:

 • wysokość dochodów,
 • miesięczne wydatki,
 • liczba osób na utrzymaniu w gospodarstwie domowym,
 • rodzaj umowy pracy,
 • wiek wnioskującego.
 • wiarygodność kredytowa w BIK.

Wniosek o duży kredyt gotówkowy można składać zarówno osobiście w placówce banku, jak i online, na przykład jest to możliwe w Alior Bank, Velo Bank (do 200 tysięcy złotych), Citi Handlowy, Raiffeisen DB (do 150 tysięcy złotych).

Ważne jest, aby potencjalny kredytobiorca dokładnie ocenił swoje możliwości finansowe oraz zapoznał się ze wszystkimi warunkami umowy. Warto również rozważyć, zaciągając taki kredyt gotówkowy, możliwość wykupienia dodatkowego zabezpieczenia w postaci polisy ubezpieczeniowej.


1 https://media.bik.pl/informacje-prasowe/830965/najnowsze-dane-o-sprzedazy-kredytow-w-polsce-newsletter-kredytowy-bik-2024-03-19.
1 https://media.bik.pl/informacje-prasowe/828055/bik-prognozuje-dalszy-wzrost-akcji-kredytowej-w-2024-roku-po-dwucyfrowych-zwyzkach-w-2023-roku.

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok