Gdzie po kredyt?

Gdzie po kredyt?Gdzie po kredyt? Jaki bank wybrać na kredyt gotówkowy, a jaki na kredyt mieszkaniowy? W serwisie zapoznasz się z propozycjami banków oraz wyszukiwarkami i porównywarkami kredytów.

Chcesz wziąć kredyt? Na początku musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: czy naprawdę kredyt jest tobie potrzebny. W przypadku odpowiedzi negatywnej, zastanów się w jaki sposób i ile możesz zaoszczędzić. Jeżeli kredyt jest konieczny, oszacuj bardzo dokładnie, czy będziesz mógł go spłacać w każdym miesiącu.

Należy policzyć oficjalne dochody i koszty swoich stałych zobowiązań (opłaty za media, abonamenty, pozostałe kredyty) i zastanowić się, czy to co pozostanie w portfelu wystarczy na regulowanie nowego zadłużenia. Jeżeli chcesz oszacować wysokość raty kredytowej, to w serwisie skorzystasz z kalkulatora rat kredytów gotówkowych i symulatora rat kredytu mieszkaniowego.

Należy również pamiętać o tym, że zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę należy ją dokładnie przeczytać. Zwłaszcza umowy podpisywane z bankami są dość skomplikowane i wymagają analizy. Należy sprawdzić bardzo dokładnie koszty takiego kredytu, zwracając uwagę na całkowity koszt kredytu oraz jego RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania.

Kredytu bankowego nie otrzymasz, jeżeli nie masz zdolności kredytowej i wiarygodności kredytowej. Pozytywna historia kredytowa zwiększa twoje szanse na uzyskanie kredytu na lepszych warunkach.

Jaki kredyt w banku?

Kredyt konsumpcyjny
Cel: sfinansowanie określonych potrzeb kredytobiorcy, np. remont mieszkania, samochodu czy wakacyjny wyjazd. Najczęściej spotykane i wybierane kredyty bankowe:

Kredyt gotówkowy
Cel: określony, zapisany w umowie. Pożyczka gotówkowa może być przeznaczona na dowolny cel.
Okres kredytowania: od kilku miesięcy do 10 lat. Wysokość kredytu lub pożyczki zależy od zdolności kredytowej i jest udzielany od 500-1000 zł do nawet i 200 tys. zł.

PORÓWNANIE KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

Kredyt samochodowy
Cel: jest ściśle określony zakup ruchomości, niekoniecznie musi to być samochód. pojazdu silnikowego. Jest niżej oprocentowany od kredytu gotówkowe. Warunkiem koniecznym, aby go uzyskać jest wykupienie polisy AC. Konieczne jest również podanie bankowi marki, modelu, wersji wyposażenia oraz podać podstawowych danych kupowanego samochodu.
Okres spłaty: w wielu bankach, w chwili spłaty ostatniej raty kredytowej, pojazd nie może być starszy, niż 10 lat.

SPRAWDŹ KREDYTY SAMOCHODOWE

Kredyt hipoteczny
Cel: zakup nieruchomości lub realizacji inwestycji budowlanych. Kredyt hipoteczny pozwala zakupić działkę budowlaną, rekreacyjną, dom jednorodzinny, garaż czy mieszkanie. Pozwala sfinansować budowę domu, remont mieszkania, modernizację lokalu na wynajem lub wykupić mieszkanie komunalne.

Jest najniżej oprocentowanym kredytem z grupy dostępnych kredytów na rynku. Wymaga spełnienia wielu formalności, co sprawia, że proces ubiegania się o ten rodzaj finansowania może potrwać nawet kilka tygodni.

Okres spłaty: od kilku lat do 35 lat. Wysokość kredytu: od 40-50 tys zł do nawet kilku milionów złotych. Zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest hipoteka, ustanawiana na rzecz banku.

KREDYTY HIPOTECZNE MIESZKANIOWE

Pozostałe kredyty bankowe

Kredyt konsolidacyjny
Cel: konsolidacja zadłużeń bankowych. Polega na połączeniu kilku zobowiązań kredytowych w jeden kredyt. Wydłużenie okresu spłaty kredytu pozwala na znaczne obniżenie miesięcznej raty kredytu.
Okres spłaty: w zależności od rodzaju kredytu.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy, podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych, możesz zostać udzielony nawet na 10 lat. Maksymalne kwota przeważnie nie przekracza 200 tys. zł.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny jest zabezpieczony hipoteką i udzielany jest przeważnie na maksymalne 30 lat.

KREDYT NA SPŁATĘ KREDYTU

Karta kredytowa
Cel: dowolny. W ustalonym czasie możemy korzystać z bezpłatnego kredytu w limicie ustalonym przez bank. Jeżeli zwrócimy pieniądze w ustalonym czasie (okres bezodsetkowy), to nie zapłacimy żadnych odsetek.

TANIA KARTA KREDYTOWA

Kredyt odnawialny
Cel: dowolny. Jest to otwarta linia kredytowa na ROR (Rachunek Oszczędnościowo-Rozliczeniowy). Umowa jest najczęściej zawierana na 12 miesięcy podczas której mamy do dyspozycji dodatkowe środki na koncie. Każdy wpływ na konto zmniejsza zadłużenie, a odsetki są naliczane tylko i wyłącznie od wykorzystanej (pożyczonej) kwoty.

DEBET W BANKU CZY POŻYCZKA GOTÓWKOWA

Gdzie po kredyt w banku?

To gdzie po kredyt gotówkowy, a gdzie po kredyt mieszkaniowy? Konieczny jest wybór odpowiedniego banku. W serwisie masz dostęp do wielu propozycji kredytowych w bankach.

Aby dokonać odpowiedniego wyboru banku i wybrać najkorzystniejszy, konieczne jest porównanie ofert kredytowych.

Konieczne jest wyselekcjonowanie banków i porównanie kosztów całkowitych oraz RRSO kredytu.

W serwisie można skorzystać z porównywarki kredytów. Wystarczy wpisać podstawowe informacje dotyczące kredytu (Przede wystarczy podać okres kredytowania oraz kwotę), by automatycznie otrzymać listę banków.

Dodatkowo można określić rodzaje rat (równe lub malejące) oraz zaznaczyć dodatkowe opcje. Porównywarka jest również szacunkowym kalkulatorem rat kredytowych, gdyż szacuje ich wysokość, a nie wylicza dokładnie. ŻADEN kalkulator czy porównywarka, nawet te na stronach banków, nie wyliczają dokładnie rat kredytu. Tylko bank, i to dopiero po analizie kredytowej, może określić dokładnie, ile ta rata wyniesie.

 

Zanim odpowiesz sobie na pytanie: GDZIE PO KREDYT W BANKU? musisz wiedzieć, że bank oblicza twoja ocenę scorinogową, biorąc pod uwagę nie tylko zdolność kredytową, ale także wiarygodność kredytową.

Czym jest historia kredytowa?

Historia kredytowa jest rejestrowana w BIK (Biuro Informacji Kredytowej) i jest kluczowa przy ocenie wiarygodności kredytowej. Na historię kredytową składają się:

  • spłacone/niespłacone kredyty i pożyczki,
  • zobowiązania, które cały czas spłacamy,
  • kredyty poręczone,
  • zapytania o kredyt,
  • złożone wnioski.

Historia kredytowa jest brana pod uwagę przez banki przy ocenie osoby, która chce wziąć kredyt. Jeżeli jest wiarygodna dla banku, tzn. spłaca na czas swoje zobowiązania i ma pozytywną historię kredytową, to z dużym prawdopodobieństwem można przewidywać, że kredyt w banku otrzyma.

Gdzie po tani kredyt w banku?

Nie każdy bank ma korzystny kredyt, dlatego nie możemy brać kredytu w ciemno lub sugerując się tym, co zobaczyliśmy w telewizyjnej reklamie. Oprocentowanie nominalne kredytów jest na niskim poziomie, ale banki potrafią ustalić prowizję na poziomie nawet 20%! I co z tego, że oprocentowanie nominalne wynosi tylko 3,99%? Dodatkowo banki oferuję ubezpieczenia kredytowe, z którego można skorzystać, ale powoduje, że cena kredytu wzrasta.

Gdzie po kredyt w banku? Tani. Aby znaleźć jak najtańszy kredyt gotówkowy w banku, to konieczne jest ich porównanie zwracając uwagę na jego RRSO lub koszt całkowity. Im mniejsze są wartości, to taki kredyt jest tańszy. Porównując kredyty gotówkowe, zwrócisz uwagę, że w niektórych bankach rzeczywista roczna stopa oprocentowania dochodzi nawet do 30-40%.

Nie jest konieczne porównywanie 20 banków, aby znaleźć tańsze rozwiązanie. Wystarczy skontaktować się maksymalnie z 2-3 bankami, aby dokonać wyboru. Dotyczy to jednak wszystkich kredytów poza kredytem hipotecznym.

Kredyt hipoteczny jest udzielany na bardzo wysokie kwoty i na bardzo długi okres czasu. Dlatego w tym przypadku najlepiej jest porównać zdecydowanie więcej ofert bankowych. Umożliwia to kontakt z pośrednikiem finansowym, który ma dostęp do odpowiedniej ilości ofert kredytowych.


Artykuł „Gdzie po kredyt” został opracowany przez portal Kredyty Porównywarka