Jakie konto bankowe wybrać i w jakim banku?

2024-01-29 – ostatnia aktualizacja

Jakie konto bankowe wybrać w banku? Pytanie „gdzie założyć konto bankowe” obok „jakie jest darmowe konto osobiste”, to najczęściej spotykane pytania przy wyborze rachunku bankowego. I tak naprawdę na pierwsze z nich nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego?

jakie konto bankowe wybrać i w jakim banku

Żadne konto bankowe nie jest uniwersalne i nie zaspakaja wszystkich potrzeb klienta. Dla jednych wystarczającym impulsem do założenia konta w danym banku jest jego darmowe prowadzenie, dla innych nie będzie to rzecz wystarczająca. Nie ma innej metody niż porównanie rachunków bankowych i dopiero po przeprowadzonej analizie można wybrać najlepsze konto bankowe. Dla nas, oczywiście.

Jak założyć konto bankowe?

Praktycznie występują trzy możliwości:

1. Bezpośrednio w oddziale banku. Wystarczy przygotować dokument potwierdzający tożsamość. W banku podpisujemy umowę i już można korzystać z rachunku bankowego.

2. Innym sposobem jest założenie rachunku przez telefon.

3. Ale najbardziej popularnym jest konto bankowe przez internet. Po wybraniu banku na portalu wystarczy wypełnić wniosek online i gotowe. W zależności od banku, na umowę należy poczekać, zostanie dostarczona prze kuriera do podpisania lub umowa zostanie podpisana przez internet. Czas oczekiwania na kartę bankomatową, jeżeli taką zamówiliśmy, wynosi do dwóch tygodni.

Porównanie kont bankowych

Porównanie kont bankowych, to zasadnicza i najważniejsza sprawa przy jego wyborze. Dla jednych najkorzystniejsze konto bankowe, to darmowe konta bankowe. Nie płacisz za konto bez żadnych warunków. I jest to najprostsze konto osobiste.

Inne osoby są skłonne zapłacić za prowadzenie rachunku, ale wymagają dodatkowych korzyści, np. usługi cashback, moneyback czy możliwość korzystania z wielu ofert rabatowych i zniżkowych w sieciach handlowych.

Zarabiające konto bankowe? Oczywiście, że tak. Poniżej zostały zaprezentowane kilka banków, w których założyć można konto bankowe przez internet.

Jakie konto bankowe wybrać? W jakim banku?

Jakie konto bankowe wybrać? Za 0 zł? Zanim wybierzesz konto bankowe i naciśniesz akceptację warunków umowy, zapoznaj się obowiązkowo z regulaminem konta oraz tabelą opłat i prowizji. W reklamie często podaje się, że konto jest darmowe, za 0 zł. A małym drukiem dopisane są warunki. Należy zawsze czytać do samego końca, a jeżeli mamy wątpliwości, to najlepiej zadzwonić na infolinię lub po prostu udać się do oddziału banku i tam dowiedzieć się szczegółów.

  • 0 zł za prowadzenie konta bankowego,
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
  • 0 zł za krajowe przelewy internetowe w złotówkach,
  • 0 zł za kartę do konta,
  • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach.

Pamiętaj, że każdy punkt powyżej 0 zł, może być obwarowany warunkami, które należy spełnić, aby faktycznie to było konto za zero złotych.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok