Tania karta kredytowa

2023-11-24 – ostatnia aktualizacja

Tania karta kredytowa w 2023? Co sprawia, że tania karta kredytowa jest atrakcyjna? Czy warto posiadać kartę kredytową? Limit powinien być dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości. Zyskaj swobodę finansową z kartę kredytową najlepszą dla Ciebie.

Plusy kart kredytowych:

– Dzięki karcie kredytowej możemy płacić za zakupy, nie wypłacając pieniędzy,
– Wyjeżdżając za granicę, mamy możliwość korzystania z miejscowych bankomatów – nie jesteśmy zmuszeni kupować walutę. Warunek: musi to być karta kredytowa międzynarodowa,
– Kartę kredytową zazwyczaj można otrzymać za darmo (patrz niżej), a dokonywane płatności nie są objęte prowizją,
– Liczne promocje i udogodnieni związane z kartą kredytową, np.: karta pay back,
– Bezpłatny kredyt, o ile zmieścimy się w okresie bezodsetkowym.

Minusy kart kredytowych:

– Zdarzają się opłaty za jej wydanie (nie wszystkie banki),
– Oprocentowanie karty kredytowej,
– Opłata za roczne użytkowanie.

Jaki jest koszt karty kredytowej?

Koszty uzależnione są od banku, ponieważ opłaty za wydanie są często zerowe, a opłaty za użytkowanie uzależnione są od ilości (lub wartości bezgotówkowych) transakcji dokonanych za pomocą karty kredytowej.

Kryteria przyznawania kart kredytowych są różne, w każdym banku inne. Ostatnimi czasy zaostrzyły się one nieco, ale jednocześnie wzrosła liczba i wartość dokonywanych transakcji za ich pomocą, co świadczy o wzroście świadomości ułatwień w dokonywaniu zakupów i płatności. Jaka karta kredytowa najtańsza? Aby wyszukać, porównać i wybrać odpowiednią warto skorzystać z udostępnionej na stronie porównywarki finansowej. Umożliwia porównanie kart kredytowych i jednoczesne wypełnienie online wniosku o kartę kredytową. Pamiętaj! Karta kredytowa musi być dopasowana do twoich możliwości finansowych.

Jak korzystać z karty kredytowej

Transakcja bezgotówkowa to płatności kartą kredytową w terminalach w punktach handlowo-usługowych, takich jak: sklepy, kasy, stacje benzynowe, itp. Wszelkiego rodzaju płatności w internecie, telefoniczne. To również doładowania kartą kredytową telefonu komórkowego w bankomacie.

Spłacając tylko kwotę minimalną, trzeba brać pod uwagę, że okres ważności karty również ma swój koniec, i bank zażąda spłaty całości zadłużenia z karty, i tym samym, możemy popaść w spiralę niechcianego długu.

O spłacie zadłużenia należy pamiętać samemu – bank nie przypomni Tobie! To nie jest debet na rachunku bankowym, który jest automatycznie pokrywany z wpływów (dochody z pracy) na rachunek. Każdy dzień zwłoki, może nasz drogo kosztować – naliczane odsetki!

Ograniczyć do minimum transakcje gotówkowe, czyli przede wszystkim wypłaty z bankomatu. Banki pobierają dużą prowizję za takiego rodzaju transakcje. Wynosi ona około 3% wypłacanej kwoty, ale nie mniej niż 7 zł. I co bardzo istotne! Wypłata z bankomatu przy pomocy karty kredytowej, jest traktowana przez banki, jako operacja gotówkowa: nie przysługuje jej wówczas okres bezodsetkowy, a odsetki są naliczane natychmiast.

Przegląd kart kredytowych w bankach

Jeżeli nie jest konieczne, nie należy dokonywać przelewów za pomocą karty kredytowej. Banki (nie wszystkie!) również w tym przypadku pobierają prowizję wynoszącą kilka złotych, ponadto niektóre z nich traktują przelewy jak transakcje gotówkowe. Najlepiej dowiedzieć się w banku jak traktowane są przelewy z karty kredytowej. Jeżeli jest traktowany jako transakcja bezgotówkowa, to w taki przypadku przysługuje nam okres bezodsetkowy, w przeciwnym wypadku niestety już nie.

Należy również sprawdzić, czy pobierane są opłaty za dokonanie przelewów z rachunku karty kredytowej. Mogą one wynieść od kilku złotych do nawet kilkunastu.

Karta kredytowa jest produktem godnym polecenia, stosowana z rozwagą i zgodnie z wytycznymi banku, może usprawnić zarządzanie budżetem domowym oraz uzyskać relatywnie tani kredyt. Ale proszę pamiętaj! Odsetki w przypadku spłaty zadłużenia są wysokie i należy zawsze pamiętać o spłacie zadłużenia jak najszybciej, najlepiej w okresie bezodsetkowym. Pułapka kredytowa czyha na każdego nierozważnego użytkownika kart kredytowych.


Co zamiast karty kredytowej? Można wybrać np. pożyczkę gotówkową na 2 tys. zł.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok