Kredyt gotówkowy najniższe RRSO

12 kwietnia, 2020

Kredyt gotówkowy najniższe RRSO – gdzie po taki kredyt? Do jakiego banku zgłosić się po kredyt, nawet z najdłuższym możliwym okresem kredytowania wynoszącym 10 lat? W serwisie sprawdzisz banki, w których można zapytać o taki kredyt i porównać oferty.

No, właśnie, gdzie po kredyt gotówkowy z najniższym RRSO do 200 tys. zł? Czy faktycznie niskie RRSO, to korzystniejszy kredyt?

Nie wchodząc w matematyczne wzory i wyliczenie krótko należy wyjaśnić czym jest tajemnicze RRSO.

RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – to całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta i wyrażony jest procentowo w stosunku rocznym. Obliczeniem tej stopy oprocentowania należy do zakresu obowiązków kredytodawcy (banku, SKOK-u, firmy pożyczkowej) lub pośrednika kredytowego. Do RRSO wliczane są wszelkie koszty, które konsument jest zobowiązany ponieść w związku z zawartą umową o kredyt i w szczególności dotyczy: odsetek, opłat, prowizji, podatków i marż, jeżeli są znane kredytodawcy oraz kosztów usług dodatkowych w przypadku gdy ich poniesienie jest niezbędne do uzyskania kredytu. Do RRSO nie są wliczane koszty opłat notarialnych ponoszonych przez konsumenta.

Kredyt gotówkowy najniższe RRSO, to tani kredyt?

Kredyt gotówkowy z najniższym RRSO to korzystniejszy kredyt. Oznacza to, że porównując już tylko dwa takie same kredyty co do wysokości i czasu kredytowania, możemy wskazać ten, który jest tańszy.

Na przykład RRSO na poziomie 0% oznacza, że oddajemy tyle samo, co pożyczyliśmy. I taka sytuacja występuje w niektórych firmach pożyczkowych, które proponują pożyczki pozabankowe promocyjne dla nowych klientów. Czy pożyczka pozabankowa to dobry wybór, jest już inną sprawą. Na przykład pożyczając 1000 zł na 2 miesiące z RRSO 0% informuje o tym, że oddamy tyle samo, co pożyczyliśmy. Nie wystąpią żadne inne koszty.

W jakim banku szukać kredytu gotówkowego z najniższym RRSO? Dla ułatwienia i oszczędności czasu, poniżej znajduje się lista banków, z którymi można się skontaktować w sprawie kredytu gotówkowego. Ważne! Jeżeli nie chcesz odwiedzać placówki bankowej, to należy wybrać bank, który pozwala wysłać wniosek kredytowy przez internet – przedstawiciel banku skontaktuje się z nami telefonicznie.

Ważne! W reklamach propozycji kredytów, pojawia się tzw. przykład reprezentatywny kredytu, tj. powszechnie spotykany i typowy. Na podstawie przykładu reprezentatywnego, kredytodawca lub pośrednik kredytowy podają informacje wymienione w art. 7 ust. 1–3 ustawy o kredycie konsumenckim. Konstrukcja przykładu reprezentatywnego powinna uwzględniać:

 • warunki umowy o kredyt konsumencki, na których kredytodawca lub pośrednik kredytowy spodziewa się zawrzeć co najmniej dwie trzecie umów danego rodzaju,
 • średniego okresu kredytowania,
 • całkowitej kwoty kredytu,
 • częstotliwości występowania na rynku umów danego rodzaju.

Oczywiście oznacza to, że w Twoim konkretnym przypadku wyliczenia kredytowe na pewno będą się różnić od takiego przykładu, nawet wówczas, kiedy parametry kredytu będą takie same. Każdy bank nie tylko prowadzi własną politykę kredytową, ale i każda oferta przedstawiona klientowi jest indywidualna i zależy od oceny zdolności i wiarygodności kredytowej.

Kredyt gotówkowy najniższe RRSO oraz całkowity koszt kredytu

Wiesz już, że o tym czy będzie to tani kredyt decyduje RRSO. Warto również spojrzeć (a nawet i trzeba) na całkowity koszt kredytu w ujęciu złotówkowym. Musisz wiedzieć ile wyniosą poszczególne składowe całkowitego kosztu kredytowego.

 • Ile zapłacisz odsetek – decyduje o tym oprocentowanie nominalne oraz wysokość kredytu i czas jego spłaty.
 • Jak wysoka będzie prowizja od udzielonego kredytu – wyliczana jest jako procent od wartości kredytu.
 • Mogą również wystąpić (i występują) inne koszty kredytowe, np. ubezpieczenie.

Prowizja od kredytu lub pożyczki to bardzo ważna składowa kosztu całkowitego. Niech nas nie zmylą slogany reklamowe typu: „obniżamy oprocentowanie o 80%„, „tylko w tym miesiącu kredyt gotówkowy na 2,99%„. Zawsze jest coś za coś. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy chodzi o pieniądze. Żaden bank nie pożyczy nam pieniędzy, jeżeli nie skalkuluje, że im się to opłaca. Z pewnością obniżając oprocentowanie nominalne, zapłacimy wyższą prowizję lub odwrotnie. Przecież wszystko musi zgadzać.

Wyszukując zatem taniego i korzystniejszego kredytu gotówkowe na dowolną kwotę, należy pamiętajmy o tym, aby porównać chociażby dwie oferty. Z pewnością któraś z nich będzie tańsza.

Kredyt gotówkowy z najniższym RRSO oraz przykład reprezentatywny

Na koniec warto jest spojrzeć, jak wygląda przykład reprezentatywny. Pamiętajmy o tym, że kredytodawca (np. bank) ma obowiązek, na nasz wniosek, wydać bezpłatny projekt umowy o kredyt konsumencki. Możemy zatem zapoznać się ze szczegółami kredytowania i to zanim podpiszemy umowę.

PRZYKŁAD REPREZENTATYWNY DLA POŻYCZKI GOTÓWKOWEJ ONLINE CITI HANDLOWY

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 9,34%.
 • Całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 26 500 zł.
 • Całkowita kwota do zapłaty 32 973,38 zł.
 • Oprocentowanie zmienne 7,49%.
 • Całkowity koszt pożyczki 6 473,38 zł (w tym: prowizja 927,50 zł, odsetki 5 545,88 zł, opłata miesięczna 0,00 zł).
 • 59 miesięczne równe raty w wysokości po 549 zł oraz ostatnia rata wyrównująca 582,38 zł.
 • Kalkulacja została dokonana na dzień 10 lutego 2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

źródło: online.citibank.pl

kredyt gotówkowy z najniższym RRSO

Przeczytaj również, jeżeli nie masz wystarczającej zdolności kredytowej, aby uzyskać pożyczkę w banku. Gdzie złożyć wniosek o pożyczkę pozabankową bez wychodzenia z domu.