Na co zwrócić uwagę biorąc pożyczkę pozabankową? UWAGA!

2023-11-16 – ostatnia aktualizacja

Jak pożyczać aby spłacić pożyczkę gotówkową w firmie pożyczkowej? Krótki poradnik, który pomoże Tobie w bardziej racjonalny sposób i odpowiedzialny sposób korzystać z ofert firm pożyczkowych.

na co zwrócić uwagę biorąc pożyczkę pozabankową

Każdy powie, że kredyty i pożyczki są dostępne prawie dla każdego. Są to produkty finansowe, z których można korzystać, aby zrealizować swoje plany i marzenia. Ale należy pożyczać mądrze i odpowiedzialnie. Bo zamiast podreperować nasz domowy budżet, wpędzimy się dodatkowo w nowe kłopoty finansowe.

Wystarczy przestrzegać kilka podstawowych zasad i nie kierować się wyłącznie reklamą, aby podjąć racjonalną decyzję. 8 porad jak pożyczyć w firmie pożyczkowej i nie żałować podjętej decyzji.


Jeżeli masz zdolność kredytową, to najlepiej jest skorzystać z pożyczki lub kredytu gotówkowego w banku.
Kredyt Gotówkowy Gdzie Najlepiej

Jak pożyczać aby spłacić pożyczkę gotówkową i nie żałować?

1) Pierwsza pożyczka za darmo. Wiele ofert pożyczkowych, zwłaszcza w firmach pożyczkowych online, to faktycznie pożyczka dla nowych klientów za darmo. Pożyczasz i oddajesz tyle samo. Należy pamiętać, że oprocentowanie nominalne, to nie to samo co oprocentowanie rzeczywiste. Oprocentowanie nominalne, to odsetki od pożyczki, natomiast rzeczywiste prezentuje całkowity koszt pożyczki w ujęciu procentowym, wyrażony w skali roku.

Zanim cokolwiek podpiszesz, sprawdź dokładnie ofertę firmy pożyczkowej na jego stronie internetowej lub zapoznaj się z nią w oddziale. Dowiesz się w ten sposób, czy pożyczka jest rzeczywiście darmowa.

2) Nie pożyczaj więcej niż potrzebujesz. Więcej pożyczysz – więcej musisz oddać. Jeżeli pożyczka gotówkowa nie jest promocyjna za 0 zł, to im więcej pożyczysz, tym większy koszt pożyczki. Absolutnie nie ma sensu pożyczać „na zapas”. Mniejsza kwota pożyczki, to zdecydowanie większe szanse na to, że spłacisz ją w wyznaczonym terminie.

3) Przeczytaj dokładnie umowę. I właściwie to nie tylko umowę, ale wszelkiego rodzaju regulaminy (również te dotyczące pożyczek promocyjnych) i jeżeli korzystasz z firmy pożyczkowej internetowej, politykę prywatności.

Przeczytaj wszystko bardzo dokładnie (w końcu chodzi tu o Twoje pieniądze!). Nie rozumiesz jakiegoś terminu lub sformułowania, poproś o ich wyjaśnienie. W przypadku kiedy nie uzyskasz dostatecznego wyjaśnienia, zrezygnuj z podpisania umowy. Firm pożyczkowych oferujących pożyczki gotówkowe jest bardzo dużo i jest w czym wybierać.

4) Zlecenie stałe na rachunku bankowym. Z pewnością jest to wygodne, bo nie musimy o nim pamiętać. Z drugiej strony, kiedy zapomnimy o jego anulowaniu, pieniądze co miesiąc (a może co tydzień), w określonej kwocie będą przelewane na konto pożyczkodawcy. Warto wziąć pod uwagę również fakt, że w niektórych bankach, opcja zlecenia stałego może być płatna.

Jak pożyczać aby spłacić pożyczkę gotówkową i nie zwiększyć zadłużenia?

5) Są kłopoty ze spłatą pożyczki? Nie stosuj zasady, że „jakoś to będzie!”. Nie otrzymasz nagle dodatkowej gotówki, firma pożyczkowa nie przedzwoni do Ciebie i anuluje zadłużenie. Skontaktuj się tak szybko, jak to jest możliwe z pożyczkodawcą, poinformuj o Twoich problemach i znajdźcie wspólnie wyjście z takiej sytuacji.

Szybka reakcja z Twojej strony, to uniknięcie płatnych monitów i odsetek, a także działań windykacyjnych czy postępowania przed sądem.

6) Nigdy nie pożyczaj pieniędzy w innej firmie pożyczkowej, aby spłacić aktualną pożyczkę! Jest to prosta droga, aby wpaść w spiralę zadłużenia, z której jest bardzo trudno wyjść na prosto. Jest bardzo wiele przypadków, kiedy niewielka pożyczka gotówkowa na 30 dni, stała się przyczyną kilkuletnich kłopotów finansowych.

7) Nie pożyczaj w firmach niesprawdzonych, z ogłoszeń „ze słupa” lub innych ogłoszeń internetowych i gazetowych. Ogłoszenie z telefonem komórkowym lub adresem mailowym, ze sloganem reklamowym „tania pożyczka gotówkowa dla każdego. bez sprawdzania w bik” powinno być wyrzucone od razu do kosza.

W serwisie znajdziesz wyłącznie sprawdzone firmy pożyczkowe internetowe: wyszukiwarka firm pożyczkowych chwilówki do 60 dni oraz wyszukiwarka firmy pożyczkowe pożyczki gotówkowe na raty.

8) Zdrowy rozsądek. Rzecz najważniejsza. Bez tego, nawet najlepsze porady, nie mają zastosowania. Pamiętaj! Nikt nie da Tobie za darmo pieniędzy. Firmy pożyczkowe, podobnie jak każdy inny podmiot gospodarczy musi zarabiać, aby utrzymać się na rynku. Tylko od Ciebie zależy komu dasz zarobić i jak dużo.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok