Gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy

2024-01-28 – ostatnia aktualizacja

Gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy? Sprawdź przegląd banków, w których pożyczysz w tradycyjny sposób, składając wniosek w banku i podpisując umowę w placówce. Ale również i przez internet, czyli bez konieczności wychodzenia z domu.

gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy

Gdzie najlepiej po kredyt gotówkowy?

Aby nie przedłużać i szybko zapoznać się z propozycjami kredytowymi w bankach, lista została udostępniona poniżej.

Pytanie: Gdzie Najlepiej Wziąć Kredyt Gotówkowy? pozostaje sprawą otwartą, wymagającą szerszego, ale nie przydługiego omówienia.

Każdy przekaz medialny dotyczący kredytu lub pożyczki jest tylko propozycją takiego finansowania. Oferta kredytowa jest zawsze indywidualna i bank uwzględnia w niej ocenę kredytową klienta. Dlatego nawet najbardziej atrakcyjne warunki kredytowania zaprezentowane w reklamie, niekoniecznie znajdą odzwierciedlenie na etapie końcowym, podczas podpisywania umowy.

Nie oznacza to jednak, że banki chcą nasz zrobić na szaro! Nie! Dobra ocena kredytowa, to duże prawdopodobieństwo, że oferta będzie jednakowa z zaprezentowaną propozycją. Co tam taka sama – może być i lepsza, jeżeli skutecznie będziemy ją negocjować.

Dobra zdolność kredytowa i pozytywna historia kredytowa, to zasadniczy klucz do dobrego kredytu gotówkowego! A który jest najlepszy? Bez porównania przynajmniej dwóch kredytów się nie obejdzie.

Żaden kredyt, nawet najlepszy, nie będzie tani

To banalne stwierdzenie, ale niestety prawdziwe: nie ma tanich kredytów gotówkowych. Można napisać więcej: żaden kredyt nie jest tani i nigdy nie będzie, ponieważ i tak musimy oddać więcej niż pożyczymy.

Kredyt może być tańszy w jednym banku, ale takie wnioski można wyciągnąć dopiero po przeprowadzeniu analizy porównawczej kosztów kredytowych. I to mając przygotowane np. dwie INDYWIDUALNE oferty z różnych banków.

Porównanie można przeprowadzić mając formularze informacyjne, które bank ma obowiązek nam przekazać zanim zostanie podpisana umowa. Uwaga! Prawidłowe porównanie kredytów wymaga stosowania takich samych parametrów co do wysokości kredytu, liczby miesięcznych rat oraz systemu płatności rat – stałe lub malejące.

Idąc troszeczkę dalej w naszych rozważaniach, można również stwierdzić, że jest to gra zero-jedynkowa, ponieważ, jeżeli zapłacisz mniejszą cenę za kredyt, to bank mniej zarobi. I na odwrót: większy zysk dla banku – większy koszt dla kredytobiorcy.

Koszt całkowity, to cena kredytu

To co zrobić, aby odnieść największe korzyści w tej nierównej walce? Zrobić wszystko, aby znaleźć kredyt, który będzie charakteryzował się najniższą ceną, czyli będzie najlepszy.

Jeżeli to właśnie cena jest najważniejszym faktorem (ale wcale być nie musi), to zwracać należy uwagę na całkowity koszt finansowani (oraz RRSO).

Nie tylko oprocentowanie nominalne (które wpływa na wysokość odsetek od kredytu), ale również i koszty prowizji, opłaty dodatkowe (przygotowawcze, administracyjne i jakkolwiek inaczej je byśmy nazwali), ubezpieczenie – to wszystko determinuje cenę kredytu.

Obecnie w 2023 r. oprocentowanie nominalne jest bardzo ważne ze względu na wysokość stóp procentowych i tym samym na wysokość odsetek. Dla zdecydowanej większości kredytów gotówkowych przekracza ono 10%, a np. w 2021 roku były kredyty na 6-7 proc. w skali roku.

Gdzie najlepiej kredyt gotówkowy? To może w internecie?

Przez internet? O ile będzie taniej, to dlaczego by nie.

Po pierwsze możemy skorzystać z wyszukiwarki kredytowej internetowej lub gotowej listy banków, aby taki kredyt znaleźć. Po drugie, nie tracimy czasu na chodzenie po bankach. Po dokonaniu selekcji, wystarczy wysłać formularz kontaktowy do wybranych instytucji, a doradcy z banku do nas przedzwonią. Sprawdzą wstępną zdolność kredytową i jeżeli jest pozytywna, to przedstawią szczegóły oferty.

Mit o kredycie przez internet, w który wiele osób wierzy

Warto jeszcze wspomnieć jednym micie, że kredyt gotówkowy internetowy jest zdecydowanie tańszy niż standardowy. Nie zawsze, a czasami jest DUŻO, DUŻO drożej.

Być może bank ma mniejsze koszty związane z obsługą klienta, ale… ponownie wracamy do tego, o czym zostało napisane kilka akapitów powyżej: jeżeli zależy nam na cenie kredytu, to nie ma innej opcji, jak tylko porównanie ofert kredytów.

Dopiero wówczas możemy stwierdzić, że faktycznie ten kredyt gotówkowy online jest tańszy niż kredyt gotówkowy oferowany przez „nasz” bank.

PODSUMOWANIE

Ktoś, gdzieś, kiedyś napisał, że w wielu dziedzinach naszego życia największe znaczenie przy dokonywanych wyborach ma… cena. Na pewno ma ona znaczenie, bo łatwo jest coś zmierzyć i porównać, ale nie zawsze jest to czynnik najważniejszy i jedyny, który jest brany przy dokonywanych wyborach. Nawet w sytuacji, kiedy szukamy kredytu gotówkowego.

Nie dla każdego bowiem koszt kredytu jest priorytetem przy wyborze banku (co może wydawać się nieco dziwne, a jednak…). Być może ważniejsza będzie możliwość skorzystania z wakacji kredytowych lub ubezpieczenia.

Podsumowując, to gdzie najlepiej kredyt gotówkowy? W jakim banku? Żaden ranking, porównywarka, wyszukiwarka i inne narzędzia nie zadecydują o tym. To nie jest półka z kredytami czy inny supermarket, gdzie gazetka promocyjna pomoże dokonać wyboru.

Jeżeli jest Tobie wszystko jedno, to nie ma co się zbytnio przejmować. Jeżeli jest inaczej, to wybór najlepszej oferty wymaga porównania kosztów kredytowych i ich analizę. Najlepiej mieć przed sobą nie jeden formularz informacyjny, ale dwa z różnych banków i dodatkowo kalkulator. Policzyć, porównać i… można zadecydować.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok