Kredyt konsolidacyjny 100 tys zł

Kredyt konsolidacyjny 100 tys zł w banku – czy warto jest skorzystać z konsolidacji kredytowej? Powszechnie uważa się, że jest to lepsze rozwiązanie, niż spłata wielu kredytów bankowych.Takie rozwiązanie bowiem pozwala na spłatę m.in. kredytów i pożyczek gotówkowych, kredytów ratalnych czy kart kredytowych.

kredyt konsolidacyjny 100 tys zł w banku

Dodatkowo konsolidacja kredytów powoduje, że zwiększamy zdolność kredytową – często jest ona znacznie niższa niż suma rat konsolidowanych kredytów (dzięki wydłużeniu czasu spłaty). A zamiast kilku rat kredytowych płaconych do różnych banków, musimy pamiętać tylko o jednej racie.

Gdzie po kredyt konsolidacyjny 100 tys zł? Przegląd banków, z którymi można się skontaktować w sprawie kredytu. Kredyty konsolidacyjne internetowe i tradycyjne.

Kredyt konsolidacyjny 100 tys zł w praktyce

Jak konsolidacja kredytów wygląda od strony formalnej? Podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych,  należy przygotować niezbędne dokumenty: dokumenty potwierdzające uzyskiwanie dochodu, rodzaj zatrudnienia, jak i dotychczas podpisane umowy kredytowe, które mają zostać skonsolidowane. Z pewnością kontaktując się z bankiem, zostaniemy poinformowani o tym, co powinniśmy przygotować ubiegając się o taki kredyt.

Jak wygląd konsolidacja w praktyce?

Co miesiąc spłacamy raty trzech różnych kredytów i pożyczek. Obecnie do spłaty pozostaje jeszcze:

Łączna suma zadłużenia 100 tys. zł. Bank, który udzielił nam kredytu, nie wypłaca nam pieniędzy, tylko spłaca naszych wierzycieli (banki, w których mamy kredyty), a my pozostajemy z nowym, jednym kredytem na kwotę 100 tys. zł.

Możemy również skorzystać z opcji dodatkowej gotówki w ramach konsolidacji (jeżeli bank może nam zaoferować taką możliwość). Jest to po prostu nowa pożyczka gotówkowa, która jest wypłacana na nasze konto bankowe i automatycznie zostaje również skonsolidowana.

Kredyt konsolidacyjny 100 tys zł szacunkowe wyliczenia rat

Wyliczenia rat kredytu konsolidacyjnego gotówkowego na 100 tys. zł:

 • 5 lat – 1977 zł
 • 6 lat – 1687 zł
 • 7 lat – 1480 zł
 • 8 lat – 1325 zł
 • 9 lat – 1205 zł
 • 10 lat – 1109 zł

Wyliczenia rat kredytu konsolidacyjnego hipotecznego na 100 tys. zł:

 • 12 lat – 832 zł
 • 15 lat – 695 zł
 • 18 lat – 605 zł
 • 20 lat – 560 zł
 • 25 lat – 479 zł

[Czym się różni kredyt konsolidacyjny gotówkowy od hipotecznego, zostało wyjaśnione poniżej]

Jeżeli suma rat, które płacimy do tej pory wynoszą np. 2000 zł, to konsolidując zadłużenie na 100 tys. zł na 8 lat, obniżamy ratę kredytową o prawie 700 zł.

Bank z pewnością odmówi nam udzielenia kredytu, jeżeli okaże się, że nie mamy odpowiedniej zdolności kredytowej lub/i wiarygodności kredytowej. Dlatego tak istotne jest, aby decyzja o konsolidacji została podjęta jeszcze przed tym, zanim utracimy płynność finansową! Opóźnienie w spłacie rat kredytowych może być czynnikiem, który spowoduje, że szanse na uzyskanie takiego finansowania będą równe zeru.

Kredyt konsolidacyjny to produkt kredytowy. Nie może być tani

Przymiotnik „tani” w odniesieniu do kredytów, to pojęcie subiektywne. Oczywistym jest, że za pożyczony kapitał od banku należy zapłacić odsetki – zależą od oprocentowania nominalnego kredytu. Dodatkowo mogą dojść jeszcze koszty dodatkowe, takie jak np. prowizja czy ubezpieczenie. Porównując zatem oferty kredytów konsolidacyjnych powinniśmy zwrócić uwagę na cenę tego produktu, czyli koszt całkowity kredytu i RRSO.

Ponieważ bank jest zobligowany, aby dostarczyć nam formularz informacyjny, na którym znajdą się wszystkie koszty kredytowe, dlatego łatwiej będzie nam porównać dwie oferty kredytowe.

Pamiętać należy, że:

 • znaczna obniżka rat kredytowych jest możliwe jedynie w sytuacji znacznego wydłużenia czasu spłaty.

Z tym jednak wiąże się koszt odsetek – dłużej spłacamy kredyt, więcej zapłacimy odsetek.

Natomiast prowizja nie zależy od czasu spłaty, ale od wysokości kredytu, ponieważ wyliczana jest najczęściej jako % od wysokości kredytu. Jeżeli będzie to przykładowy kredyt konsolidacyjny na 100 tys. zł, to przy prowizji na poziomie 5%, zapłacimy jej 5000 zł. Prowizja może być zostać wliczona do wysokości kredytu lub kredyt zostanie pomniejszony o jej wysokość.

Konsolidacja kredytowa to czasami jedyny ratunek w trudnej sytuacji finansowej, gdy spłata długów zaczyna być problemem i tracimy płynność finansową. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać te osoby, które chcą zapanować nad wieloma zobowiązaniami, spłacać jeden kredyt z jedną ratą. Sprawdzenie i porównanie ofert bankowych, zwiększa możliwości wybrania korzystnej i tańszej opcji.

Kredyt konsolidacyjny na 100 tys. zł gotówkowy lub hipoteczny

Możemy wyróżnić kredyty konsolidacyjne:

 • standardowe – wniosek kredytowy składamy w placówce wybranego banku,
 • internetowe – procedura kredytowa odbywa się on-line i telefonicznie,
 • gotówkowe – nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia, poza standardowym (wyłączony z konsolidacji jest kredyt hipoteczny). Maksymalna kwota kredytu to przeważnie 200 tys. zł, maksymalny okres kredytowania 10 lat.
 • hipoteczne – zabezpieczeniem kredytu konsolidacyjnego jest hipoteka na nieruchomości. Kredyt hipoteczny (mieszkaniowy) może być jednym z konsolidowanych produktów lub nieruchomość jest zabezpieczeniem takiego kredytu. Maksymalna kwota kredytu zależy od wyceny nieruchomości, a czas spłaty sięga nawet 20 – 25 lat. Więcej na temat kredytów konsolidacyjnych hipotecznych przeczytasz tutaj: Kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Proces kredytowy.

1. Konsolidacja kredytów, a tym samym kredyt konsolidacyjny jest zawsze ustalany indywidualnie.
2. Wysokość kwoty, którą zaproponuje bank zależy od naszej zdolności kredytowej.
3. W ramach kredytu konsolidacyjnego można uzyskać dodatkową gotówkę, którą można przeznaczyć na dowolny ce.
4. Obniżenie raty następuje głównie poprzez wydłużenie okresu spłaty.
5. Od oprocentowanie nominalnego kredytu, zależy wysokość zapłaconych odsetek – im dłużej spłacamy kredyt, tym więcej odsetek zapłacimy.
6. Konsolidacja kredytów może pomóc w odzyskaniu utraconej płynności finansowej i sanacji domowego budżetu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok