Kredyt konsolidacyjny 120 miesięcy

Kredyt konsolidacyjny 120 miesięcy, czyli na 10 lat. Takie kredyt konsolidacyjny gotówkowy można otrzymać nawet i do 200 tys. zł. W przypadku kredytów konsolidacyjnych hipotecznych, kwota możliwej konsolidacji jest znacznie większa, podobnie jak okres spłaty kredytu – nawet i 30 lat.

kredyt konsolidacyjny na 120 miesięcy 10 lat

Kredyt konsolidacyjny to w wielu przypadkach bardzo skuteczny sposób poprawy płynności finansowej w sytuacji, kiedy spłacamy kilka kredytów, a raty są niestety zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Nie można jednak traktować takiego kredytu w kategoriach „pomocy finansowej” lub jako „kredyt oddłużeniowy„. Jedno i drugie określenie nie jest prawdziwe. Nie jest to z pewnością pomoc finansowa, bo aby otrzymać taki kredyt z przeznaczeniem na uregulowanie innych zobowiązań bankowych, należy mieć odpowiednio wysoką zdolność kredytową, a jednocześnie wiarygodność kredytową (raport BIK). Nie jest to również kredyt oddłużeniowy, ponieważ nie oddłuża – pozwala spłacić nowym kredytem, wybrane „stare” zobowiązania.

Niekiedy zbyt późno jest podejmowana decyzja o skonsolidowaniu zadłużenia, np. w momencie zaprzestania płacenia rat. W takiej sytuacji uzyskanie kredytu konsolidacyjnego może być bardzo problematyczne, a jeżeli już kredyt uda się nam uzyskać, to z pewnością na gorszych warunkach.

Decyzja o konsolidacji powinna być zatem podjęta jak najszybciej i jeszcze zanim wystąpią komplikacje w ich regulowaniu.

Kredyt konsolidacyjny 120 miesięcy. Gotówkowy na 10 lat

Kredyt konsolidacyjny na 120 miesięcy (10 lat) jest możliwy do uzyskania w kilku bankach, a nawet taka możliwość jest dostępna przez internet. Przed dokonaniem wyboru, należy jednak zapoznać się z propozycjami dostępnych kredytów w bankach.

Konsolidacja jest rozwiązaniem, które może przyczynić się do sanacji finansów, ale nie do rozwiązania problemów finansowych, które mogą mieć różne przyczyny, np. nadmierne zadłużanie się, utrata części dochodów, nagłe pogorszenie domowego budżetu, itp. Skonsolidowanie kredytów przynosi korzyści w kilku wymiarach. To przede wszystkim:

 • połączenie kilku kredytów i pożyczek bankowych w jeden kredyt,
 • obniżenie raty kredytowej dzięki wydłużeniu czasu spłaty,
 • poprawa zdolności kredytowej,
 • poprawa płynności finansowej i uchronienie od wpadnięcia w spiralę zadłużenia.

Obniżka wysokości raty jest możliwa nawet o 20-30% w stosunku do sumy rat, które były płacone jeszcze przed konsolidacją.

Konsolidacja jest propozycją przede wszystkim dla osób posiadających wiele zobowiązań finansowych, które przekładają się na sytuację budżetu domowego.

Ile wyniesie rata kredytu konsolidacyjnego na 120 miesięcy?

To już zależy od kwoty konsolidacji. Im większa suma konsolidowanych kredytów, to również i większa rata kredytowa. Spójrzmy poniżej na symulację rat kredytowych w zależności od wysokości kredytu konsolidacyjnego.

 • 30 tys. zł – 363 zł,
 • 40 tys. zł – 485 zł,
 • 50 tys. zł – 606 zł,
 • 60 tys. zł – 727 zł,
 • 100 tys. zł – 1212 zł,
 • 150 tys. zł – 1819 zł,
 • 200 tys. zł – 2425 zł.

Jest to tylko symulacja, ponieważ oferty kredytowe, a tym samym i wyliczenia rat kredytowych, są indywidualne i zależą od oceny kredytowej klienta. Im lepsza jest nasza historia kredytowa (spłacamy i spłacaliśmy zobowiązania ZAWSZE w terminie) i im lepsza jest zdolność kredytowa, to i lepsza (korzystniejsza i tańsza) będzie oferta kredytowa.

Czy konsolidacja kredytów na 120 miesięcy, to dobre rozwiązanie?

I tak, i nie. Z pewnością dłuższy czas kredytowania, to mniejsza rata i większa zdolność kredytowa. Ale z drugiej strony zapłacimy więcej odsetek od takiego kredytu. Okres kredytowania powinien być zatem odpowiednio dobrany do naszej bieżącej (i najlepiej również do przyszłej) sytuacji finansowej. Czyli nie za długi, ale i nie za krótki.

Banki wprowadzają również nie tylko minimalną kwotę konsolidacji, ale również i maksymalną. Przeważnie oferty oferty, które proponują nie przekraczają 150 tys. zł do 7-8 lat. Ale i s takie, w których otrzymamy nawet i 200 tysięcy złotych na 10 lat i do tego przez internet!

Jeżeli przeoczymy moment, w którym pojawiły się trudności finansowej i nie podejmiemy radykalnych i szybkich kroków, to nie tylko narazimy się na straty w swoich finansach, ale i często na długoterminowe pogorszenie się stanu domowych finansów. „Jakoś to będzie, samo się ułoży” – nie jest to prawda. Od podjętych działań będzie zleżeć nasz najbliższa i dalsza finansowa przyszłość.

Nie jest Tobie potrzebna konsolidacja? Ma to być kredyt hipoteczny na 200 tys. zł? Oczywiście i taki kredyt znajdziesz – sprawdź porównanie dostępnych kredytów.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok