Kredyt konsolidacyjny 500 tys zł

2024-01-27 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny 500 tys. zł może być tylko hipoteczny. Oznacza to, że zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości, a czas takiej konsolidacji przekraczać może 10 lat. Oczywiście jak w przypadku ubiegania się o każdy kredyt, również i w takiej sytuacji, wymagane jest posiadanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej.

kredyt konsolidacyjny hipoteczny 500 tys. zł

Najczęściej z konsolidacji kredytów korzystamy, kiedy zdarzy się sytuacja, że pojawią się długoterminowe trudności z regulowaniem rat kredytowych. Ewentualnie chcielibyśmy zwiększyć zdolność kredytową, obniżając sumę płaconych rat kredytowych.

Najgorszym rozwiązaniem, które prowadzi do katastrofy finansowej, jest unikanie kontaktów z bankiem. Najlepszym rozwiązaniem i często jedynym, jeżeli spłacamy jeden kredyt, jest jak najszybsze skontaktowanie się z wierzycielem. I to nie kiedy zaprzestajemy płacić raty, ale znacznie wcześniej, gdy przewidujemy (np. z powodu utraty pracy), że takie trudności nastąpią.

Co zrobić natomiast, kiedy spłacamy kilka kredytów i pożyczek bankowych, nie tylko na 500 tys. zł? Może wówczas warto jest zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym? W tym przypadku również należy działać szybko.

Co to jest kredyt konsolidacyjny? Zanim udzielimy krótkiej odpowiedzi, sprawdźmy jakie kredyty konsolidacyjne znajdziemy w bankach.

Kredyt konsolidacyjny 500 tys. zł i nie tylko

W poniższych bankach zapytasz o:

kredyt konsolidacyjny gotówkowy – najbardziej popularny, który nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń w postaci hipoteki i umożliwia skonsolidowanie różnych kredytów i pożyczek nawet do 250 tys. zł na 10 lat.

kredyt konsolidacyjny hipoteczny – kredyt zabezpieczony hipoteką danej nieruchomości. Wysokość kredytu zależy od wartości nieruchomości (jest to najczęściej 60-70% jej wartości). Okres na jaki może być udzielony kredyt konsolidacyjny hipoteczny, to nawet i 30 lat.

Kredyty konsolidacyjne w bankach

Kredyt konsolidacyjny jest to kredyt łączący kilka zaciągniętych kredytów i pożyczek bankowych w nowe zobowiązanie.

Polega to na skorzystaniu z oferty kredytu konsolidacyjnego przy odpowiednio wcześniej wyliczonej zdolności kredytowej. Bank wówczas spłaca z takiego kredytu produkty kredytowe przedstawione do skonsolidowania.

Zamiast kilku rat i kilku zobowiązań jest tylko jeden bank i jedna rata. Przeważnie jest znacznie niższa (niż suma rat poprzednio płaconych), co sprawia, że obciążenia z tytułu domowych wydatków są mniejsze i umożliwia odzyskanie płynności finansowej

Jak jest możliwe znaczne obniżenie raty kredytowej? Tylko poprzez odpowiednie wydłużenie spłaty kredytu. Oznacza to oczywiście mniejszą ratę, ale więcej zapłaconych odsetek od kredytu i większy koszt całkowity kredytu.

Kredyt konsolidacyjny 500 tys zł i rata kredytowa

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny jest zobowiązaniem na kilkanaście lub nawet i kilkadziesiąt lat. Bardzo ważne jest porównanie kredytów, wybór odpowiedniego banku oraz odpowiednie wynegocjowanie najważniejszych zapisów umowy.

I oczywiście rata kredytowa powinna być odpowiednio dopasowana do naszych możliwości finansowych, aby nie stała się ponownie za jakiś czas zbyt dużym obciążeniem dla budżetu.

No dobrze, ale ile wyniesie rata takiego kredytu konsolidacyjnego na 500 tys. zł? Wyliczenia można podać dla konkretnych założeń kredytowych. Jeżeli chcesz poznać obliczenia, to należy skontaktować się z konkretnym bankiem i zapytać o szczegóły.

Kredyt konsolidacyjny 500 tys zł i oszacowanie rat kredytowych. Założenia: oprocentowanie nominalne 11,29%.

  • 10 lat – 6 969,83 zł,
  • 15 lat – 5 774,37 zł,
  • 20 lat – 5 259,98 zł,
  • 25 lat – 5 005,75 zł,
  • 30 lat – 4 871,50 zł.
Kredyt gotówkowy 300000 zł. W jednym z banków można wnioskować o taki kredyt ze spłatą rozłożoną do 10 lat. Sprawdź w jakim banku i jakie są maksymalne propozycje kredytów gotówkowych.

FAQ

Co to są wakacje kredytowe? Możliwość zawieszenia spłaty rat kredytu na określony czas. Z reguły spłata jest zawieszana na okres 1-3 miesięcy w roku, po uprzednim np. 6-miesięcznym terminowym regulowaniu zobowiązania.

Czy poręczyciel kredytu jest zobowiązany do spłacenia kredytu? Tak. Podpis poręczający kredyt lub pożyczkę to w większości przypadków bezwarunkowa zgoda na płacenie rat kredytu wraz z odsetkami w przypadku opóźnienia lub zaprzestania spłaty przez pożyczkobiorcę. Spłata lub brak takiej spłaty przez poręczyciela jest oczywiście odnotowywana w bazie BIK.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok