Kredyt konsolidacyjny 500 tys zł

2021-08-18 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny 500 tys zł może być tylko hipoteczny. Oznacza to, że zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości, a czas takiej konsolidacji przekraczać może 10 lat. Oczywiście jak w przypadku ubiegania się o każdy kredyt, również i w takiej sytuacji wymagane jest posiadanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej.

kredyt konsolidacyjny hipoteczny 500 tys zł

Najczęściej z konsolidacji kredytów korzystamy, kiedy zdarzy się sytuacja, kiedy pojawia się przejściowe trudności z regulowaniem rat kredytowych. Lub chcielibyśmy obniżyć sumę płaconych rat kredytowych. Najgorszym rozwiązaniem, które prowadzi do katastrofy finansowej, jest unikanie kontaktów z bankiem. Najlepszym rozwiązaniem i często jedynym, jeżeli spłacamy jeden kredyt, jest jak najszybsze skontaktowanie się z bankiem. I to nie kiedy zaprzestajemy płacić raty, ale znacznie wcześniej, gdy przewidujemy (np. z powodu utraty pracy), że takie trudności nastąpią.

Co zrobić natomiast, kiedy spłacamy kilka kredytów i pożyczek bankowych, nie tylko na 500 tys. zł? Może wówczas warto jest zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym? W tym przypadku również należy działać szybko. Co to jest kredyt konsolidacyjny? Zanim udzielimy krótkiej odpowiedzi, sprawdźmy co można znaleźć w niektórych bankach.

Kredyt konsolidacyjny 500 tys zł i nie tylko

W poniższych bankach zapytasz o:

  • kredyt konsolidacyjny gotówkowy – najbardziej popularny, który nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń w postaci hipoteki i umożliwia skonsolidowanie różnych kredytów i pożyczek nawet do 200 tys. zł na 10 lat.
  • kredyt konsolidacyjny hipoteczny – kredyt zabezpieczony hipoteką danej nieruchomości. Wysokość kredytu zależy od wartości nieruchomości (jest to najczęściej 60-70% jej wartości). Okres na jaki może być udzielony kredyt konsolidacyjny hipoteczny, to nawet i 30 lat.

Kredyty konsolidacyjne w bankach. Zwykłe i internetowe

Kredyt konsolidacyjny jest to kredyt łączący kilka zaciągniętych kredytów i pożyczek bankowych w jeden kredyt. Zamiast kilku rat i kilku zobowiązań jest tylko jeden bank i jedna rata. Przeważnie jest znacznie niższa (niż suma rat poprzednio płaconych), co stanowi, że obciążenia z tytułu domowych wydatków są mniejsze i umożliwia odzyskanie płynności finansowej

Wakacje kredytowe – możliwość zawieszenia spłaty rat kredytu na określony czas. Z reguły spłata jest zawieszana na okres 1-3 miesięcy w roku, po uprzednim np. 6-miesięcznym terminowym regulowaniu zobowiązania.

Będąc poręczycielem kredytu jesteś zobowiązany do spłacenia kredytu, którego sam nie zaciągałeś. Podpis poręczający kredyt lub pożyczkę to w większości przypadków bezwarunkowa zgoda na płacenie rat kredytu wraz z odsetkami w przypadku opóźnienia lub zaprzestania spłaty przez pożyczkobiorcę. Spłata  lub brak takiej spłaty przez poręczyciela jest oczywiście odnotowywana w bazie BIK.

Jak jest możliwe znaczne obniżenie raty kredytowej? Tylko poprzez odpowiednie wydłużenie spłaty kredytu. Oznacza to oczywiście mniejszą ratę, ale więcej zapłaconych odsetek od kredytu i większy koszt całkowity kredytu.

Kredyt konsolidacyjny 500 tys zł i rata kredytowa

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny jest zobowiązaniem na kilkanaście lub nawet i kilkadziesiąt lat. Bardzo ważne jest porównanie kredytów, wybór odpowiedniego banku oraz odpowiednie wynegocjowanie najważniejszych zapisów umowy. I rata kredytowa powinna być odpowiednio dopasowana do naszych możliwości finansowych, aby nie stała się powtórnie zbyt dużym obciążeniem dla budżetu.

No dobrze, ale ile wyniesie rata takiego kredytu? Dokładnych wyliczeń nie można podać, ale można je oszacować – najlepiej jest skontaktować się z bankiem i zapytać o szczegóły.

Kredyt konsolidacyjny 500 tys zł i oszacowanie rat kredytowych:

  • 10 lat – 4993 zł,
  • 15 lat – 3626 zł,
  • 20 lat – 2954 zł,
  • 25 lat – 2532 zł,
  • 30 lat – 2276 zł,
  • 35 lat – 2098 zł.

Co ciekawe w jednym z banków można wnioskować o kredyt gotówkowy do 300 tys. zł do 10 lat.  W jaki banku i jakie są maksymalne propozycje kredytów gotówkowych, sprawdzisz TUTAJ.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok