Kredyt konsolidacyjny 50 tys. zł

2024-01-27 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny 50 tys. zł w banku i konsolidacja zadłużenia. Najlepszy kredyt konsolidacyjny na 50 tys. zł? Konieczne jest zawsze porównanie ofert bankowych. Natomiast z propozycjami kredytowymi zapoznasz się w kilka minut poniżej.

kredyt konsolidacyjny 50 tys. zł

Kiedy wziąć pod uwagę konsolidację kredytów i np. kredyt konsolidacyjny na 50 tysięcy złotych? Posłużmy się prostym przykładem: spłacamy obecnie kredyt na samochód, pożyczkę gotówkową na remont mieszkania, kredyt ratalny na telewizor, Jeżeli mamy odpowiednią zdolność kredytową, to te wszystkie zobowiązania można połączyć w jeden. Poprzez wydłużenie okresu spłaty zmniejszamy wysokość raty kredytowej. Przez co obciążenia domowego budżetu są znacznie mniejsze.

Przegląd kredytów konsolidacyjnych:

Konsolidacja sprawia, że w budżecie domowym mamy więcej pieniędzy, ponieważ mniej pieniędzy musimy przeznaczać na spłatę zadłużenia. Jednocześnie nie możemy zapominać, że znaczna obniżka raty jest możliwa tylko w sytuacji, kiedy wydłużymy czas spłaty kredytu. Oznacza to z drugiej strony większą sumę zapłaconych odsetek od kredytu.

Kredyt konsolidacyjny 50 tys zł porównanie ofert

Jeżeli konsolidacja obejmuje kredyty i pożyczki bankowe, z wyłączeniem kredytu hipotecznego (mieszkaniowego), to mamy do czynienia z  kredytem konsolidacyjnym gotówkowym. Jeżeli konsolidowany jest również kredyt hipoteczny (mieszkaniowy), wówczas mówimy o kredycie konsolidacyjnym hipotecznym. W takiej sytuacji zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na nieruchomości.

Na kredyt konsolidacyjny może składać się kilka kredytów konsumenckich, takich jak np.: kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, kredyty samochodowe, inne kredyty konsolidacyjne, kredyt mieszkaniowy, jak również do konsolidacji mogą zostać włączone karty kredytowe oraz debet w rachunkach ROR.

Zawsze należy zapoznać się z ofertami banków, aby wybrać ten, który jest najbardziej korzystny. Bank, indywidualnie z nami, ustala co będzie podlegać konsolidacji i na jakich warunkach. Pomimo, że kredyty konsolidacyjne są już bardzo długo na rynku, to jest to wciąż produkt, który nie cieszy się bardzo dużą popularnością. Jest to spowodowane chociażby tym, że nie znamy dokładnie produktów kredytowych oferowanych przez banki.

Ile wynosi rata kredytu konsolidacyjnego 50 tys?

Kredyt konsolidacyjny, to przede wszystkim niższa rata i lepsza płynność finansowa w domowym budżecie. Nie bierze się to jednak z niczego. Bo, w jaki sposób jest możliwe znaczne obniżenie raty? Tylko wydłużając czas spłaty.

Im dłużej spłacasz kredyt, to rata musi być niższa. Jednak ze względu na oprocentowanie kredytów, wystąpi koszt odsetkowy i będzie tym większy, im dłużej kredyt będzie regulowany.

Dodatkowo 50 tys. zł kredytu, to jednak duża kwota i duży kredyt. Ile wyniesie rata? Możemy ją oszacować dla określonych parametrów. Aby było łatwiej, przyjmijmy pewne założenia.

Kredyt konsolidacyjny 50 tys. zł.
1. Oprocentowanie nominalne roczne 11.79%.
2. Poza odsetkami nie ma innych kosztów kredytowych.
3. Raty są równe.

Czas spłaty: raty równe – całkowity koszt odsetek (całkowity koszt kredytu).

 • 6 lat: 972,06 zł – 19 988,17 zł,
 • 7 lat: 877,03 zł – 23 670,63 zł.
 • 8 lat: 806,88 zł – 27 460,86 zł.

Konsolidacja kredytów jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli szukamy rozwiązania dla przekredytowania i poprawienia bilansu budżetu domowego. Jednak koszt kredytowy będzie zazwyczaj duży, a zadłużenie prawdopodobnie wzrośnie (będzie większe niż przed konsolidacją).

Oczywiście na konsolidacji można również zaoszczędzić, jeżeli finansowanie nowego kredytu będzie korzystniejsze od konsolidowanych zobowiązań: Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

Ile trzeba zarabiać by wziąć kredyt konsolidacyjny na 50 tysięcy?

Wymagany jest odpowiednio wysoki dochód netto, który pozwoli spłacać raty kredytowe wraz z odsetkami. Oczywiście jest on pomniejszony o kwotę wydatków związanych z gospodarstwem domowym oraz ze spłatą innych zobowiązań kredytowych (ale również i np. alimentów).

Określony dochód rozporządzalny decyduje o uzyskanej zdolności kredytowej. Oczywiście wysokość zarobków netto dla kredytu konsolidacyjnego na 50 tysięcy złotych można oszacować.

Akceptowalne zarobki netto, przyjmując, że potencjalny kredytobiorca nie ma innych zobowiązań kredytowych i limitów w kartach i na kontach bankowych:

 • Dla singla. Kredyt konsolidacyjny 50 tysięcy w zależności od okresu kredytowania:

10 lat: 2200 zł,
9 lat: 2200 zł,
8 lat: 2300 zł,
7 lat: 2300 zł,
6 lat: 2400 zł,
5 lat: 2700 zł.

 • Dla rodziny 2+1. Kredyt konsolidacyjny 50 tysięcy w zależności od okresu kredytowania:

10 lat: 4300 zł,
9 lat: 4400 zł,
8 lat: 4400 zł,
7 lat: 4500 zł,
6 lat: 4600 zł,
5 lat: 4700 zł.

Właściwą wysokość zdolności kredytowej wyliczy tylko bank. Dodatkowo w każdym banku uzyskasz inne wyliczenia. Korzystając z kalkulatorów zdolności kredytowej uzyskane wyniki są oszacowane.

Co można skonsolidować?

Konsolidacji kredytów podlegają przede wszystkim kredyty i pożyczki gotówkowe. W zależności od oferty bankowej, mogą to być również:

 • kredyty ratalne,
 • hipoteczne kredyty i pożyczki,
 • samochodowe kredyty i pożyczki,
 • inne kredyty konsolidacyjne,
 • karty kredytowe,
 • debet na koncie bankowym.

Jeżeli wśród konsolidowanych zobowiązań kredytowych jest kredyt hipoteczny (mieszkaniowy), czyli zabezpieczony hipoteką, to nowy kredyt konsolidacyjny również zostanie udzielony pod hipotekę. Jest to tak zwany kredyt konsolidacyjny hipoteczny.

W pozostałych przypadkach są tzw. kredyty konsolidacyjne gotówkowe, które zazwyczaj nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń.

Plusy i minusy kredytów konsolidacyjnych 50 tys. zł

Minusy kredytu konsolidacyjnego:

 • wydłużony okres spłaty,
 • nowy kredyt, a tym samym prowizja, odsetki od kredytu (dodatkowe koszty),
 • ponieważ kredyt jest spłacany przez dłuższy okres czasu, to zapłacimy więcej odsetek, niż gdybyśmy wszystkie kredyty spłacali oddzielnie.

Konsolidacja kredytów plusy

 • możliwość skonsolidowania kilku kredytów i pożyczek,
 • zamiast kilku rat kredytowych, tylko jedna rata,
 • mniejsza rata kredytowa (nawet o 20-30%),
 • kredyt konsolidacyjny jest z reguły oprocentowany mniej, niż pożyczka gotówkowa w takiej samej wysokości,
 • odzyskanie płynności finansowej,
 • większa zdolność kredytową,
 • możliwość uzyskania dodatkowej gotówki w ramach konsolidacji.

Jakie warunki na kredyt konsolidacyjny 50 tys. zł?

Kredyt konsolidacyjny można otrzymać bardzo szybko, a konsolidacja przeprowadzona nawet w tym samym dniu, kiedy zostanie złożony wniosek kredytowy.

Wiele jednak zależy od tego, ile czasu zajmie nam zgromadzenie dokumentów wymaganych przez bank. Jakie dokumenty będą potrzebne? Bank nam udzieli stosowanej odpowiedzi, ale z pewnością będzie konieczne:

1. Okazanie dowodu osobistego

2. Przygotowanie dokumentów potwierdzających wysokość uzyskiwanych dochodów. Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę muszą przedstawić zaświadczenie o dochodach. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej lub innego źródła dochodu. Informację o wymaganych dokumentach można uzyskać w banku – wystarczy wysłać formularz kontaktowy, aby przedstawiciel banku do nas przedzwonił. Przeczytaj również: Jakie źródła dochodu akceptują banki przy kredycie konsolidacyjnym.

3. Być może dodatkowo bank będzie wymagał poręczenie kredytu przez inną osobę lub wykupienia ubezpieczenia.

Kredyt na 50 tys. zł konsolidacyjny. Podsumowanie

Konsolidacja kredytów jest związana z kredytem konsolidacyjnym. Jeżeli płacisz kilka rat kredytowych, to nie tylko musisz pamiętać o różnych terminach płatności, ale ich suma może okazać się obecnie zbyt dużym obciążaniem finansowym. Aby poprawić płynność finansową należy obniżyć ratę kredytową.

W tym celu zaciągany jest nowy kredyt, W tym artykule jest mowa o kredycie konsolidacyjny w wysokości 50 tysięcy złotych, którym bank spłaca „stare” zobowiązania (wyszczególnione we wniosku kredytowym). Dzięki temu do regulowania jest tylko jedna rata. Będzie ona niższa, ponieważ zostanie wydłużony czas spłaty. Minus kredytu konsolidacyjnego? Oczywiście odsetki. Im dłużej będziesz spłacać kredyt, tym będą one większe, a tym samym i całkowita wysokość zadłużenia zwiększy się odpowiednio.

Konsolidacji podlegają kredyty i pożyczki gotówkowe, ratalne, samochodowe, a nawet kredyty hipoteczne. Każdy z banków może konsolidować inny zakres produktów kredytowych, dlatego najlepiej jest o to zapytać bezpośrednio w rozmowie z pracownikiem banku.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok