Kredyt konsolidacyjny 50 tysięcy zł

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-06-17 – ostatnia aktualizacja. Wiarygodne źródło informacji Artykuły w serwisie KredytyPorownywarka.pl są starannie opracowywane przez doświadczonych autorów, bazując na wiarygodnych źródłach. Wykorzystujemy dane z renomowanych raportów branżowych, analiz rynkowych oraz opinii ekspertów finansowych. Nasze publikacje mają charakter informacyjny i edukacyjny, nie są poradami inwestycyjnymi ani rekomendacjami finansowymi. Dążymy do dostarczania czytelnikom rzetelnej wiedzy, pomagającej w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych..

Masz obecnie kilka kredytów, których łączna kwota zbliża się do 50 tysięcy złotych, a których spłata zaczyna mocno obciążać domy budżet? Może warto rozważyć połączenie wszystkich tych zobowiązań w jeden kredyt konsolidacyjny o wartości 50 tysięcy złotych i w ten sposób uzyskać jedną i mniejszą ratę miesięcznie? Przeczytaj, jak działa taki kredyt konsolidacyjny, jak skonsolidować kredyty na 50 tys. zł oraz kiedy jest sens skorzystać z takiej opcji.
kredyt konsolidacyjny 50 tys. zł
Kredyt konsolidacyjny 50 tys. zł. Źródło: kredytyporownywarka.pl

WPROWADZENIE do artykułu.

Kiedy wziąć pod uwagę konsolidację kredytów i np. kredyt konsolidacyjny na 50 tysięcy złotych? Posłużmy się prostym przykładem. Spłacamy obecnie: kredyt na samochód, pożyczkę gotówkową na remont mieszkania, kredyt ratalny na telewizor. Jeżeli mamy odpowiednią zdolność kredytową, to te wszystkie zobowiązania można połączyć w jeden. Poprzez wydłużenie okresu spłaty zmniejszamy wysokość raty kredytowej. Przez co obciążenia domowego budżetu są znacznie mniejsze.

Kredyt konsolidacyjny 50000 zł – na co można go przeznaczyć?

Dokładne wyjaśnienie co to jest kredyt konsolidacyjny znajdziesz w osobnym artykule (Co to jest kredyt konsolidacyjny?), a poniżej zasygnalizujemy tylko te najważniejsze aspekty.

Kredyt konsolidacyjny to specjalny produkt kredytowy, który umożliwia spłatę innych zobowiązań finansowych (kredytowych i pożyczkowych). Jest to zatem kredyt celowy, przeznaczony tylko i wyłącznie na tzw. konsolidację zobowiązań bankowych.

Jest dedykowany osobom zadłużonym w bankach, które chcą ograniczyć liczbę posiadanych pożyczek i kredytów. Warunek do przeprowadzenia konsolidacji i zaciągnięcia kredytu: pozytywna OCENA kredytowa w banku.

Środki z kredytu konsolidacyjnego są przeznaczone na wcześniejszą spłatę zobowiązań kredytobiorcy, które wyszczególnia we wniosku kredytowym. W efekcie klient pozostaje z jednym nowym kredytem do spłacania, a jeżeli jeszcze czas kredytowania został odpowiednio wydłużony, to i rata nowa będzie mniejsza.

Mimo że kredyt konsolidacyjny jest często postrzegany jako narzędzie do połączenia wielu zobowiązań w jedno lub przeniesienia kredytów do innego banku, w rzeczywistości pełni on znacznie szersze funkcje. Pozwala niemal całkowicie zmienić warunki spłaty zadłużenia, przede wszystkim zmniejszając miesięczne obciążenia związane z jego obsługą, jak również i umożliwia zwiększenie zdolności kredytowej.

Przegląd kredytów konsolidacyjnych znajdziesz tutaj: Oferty kredytów konsolidacyjnych.

Konsolidacja sprawia, że domowy budżet lepiej się bilansuje, ponieważ mniej pieniędzy musimy przeznaczać na spłatę zadłużenia.

Jednocześnie nie możemy zapominać, że znaczna obniżka raty jest możliwa tylko w sytuacji, kiedy wydłużymy czas spłaty kredytu. Oznacza to z drugiej strony większą sumę zapłaconych odsetek od kredytu.

Kredyt konsolidacyjny 50 tysięcy – jaka rat i ile kosztuje?

Kredyt konsolidacyjny, to przede wszystkim niższa rata i lepsza płynność finansowa w domowym budżecie. Nie bierze się to jednak z niczego. Bo, w jaki sposób jest możliwe znaczne obniżenie raty? Tylko wydłużając czas spłaty.

Im dłużej spłacasz kredyt, to rata musi być niższa. Jednak ze względu na oprocentowanie kredytów, wystąpi koszt odsetkowy i będzie tym większy, im dłużej kredyt będzie regulowany.

Dodatkowo 50 tys. zł kredytu, to jednak duża kwota i duży kredyt. Ile wyniesie rata? Możemy ją oszacować dla określonych parametrów. Aby było łatwiej, przyjmijmy pewne założenia.

 1. Kredyt konsolidacyjny na 50 tysięcy złotych.
 2. Oprocentowanie nominalne roczne 11.79%.
 3. Poza odsetkami nie ma innych kosztów kredytowych, tzn. nie ma prowizji i ubezpieczenia.
 4. Raty są równe.

czas spłatywysokość raty równejkoszt odsetkowy
6 lat972,06 zł19 988,17 zł
7 lat877,03 zł23 670,63 zł
8 lat806,88 zł27 460,86 zł
9 lat753,30 zł31 356,70 zł
10 lat711,30 zł35 355,76 zł

Konsolidacja kredytów jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli szukamy rozwiązania dla przekredytowania i poprawienia bilansu budżetu domowego. Jednak koszt kredytowy będzie zazwyczaj duży, a zadłużenie prawdopodobnie wzrośnie (będzie większe niż przed konsolidacją).

Oczywiście na konsolidacji można również zaoszczędzić, jeżeli finansowanie nowego kredytu będzie korzystniejsze od konsolidowanych zobowiązań: Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

Ile trzeba zarabiać by wziąć kredyt konsolidacyjny na 50 tysięcy?

Wymagany jest odpowiednio wysoki dochód netto, który pozwoli spłacać raty kredytowe wraz z odsetkami. Oczywiście jest on pomniejszony o kwotę wydatków związanych z gospodarstwem domowym oraz ze spłatą innych zobowiązań kredytowych (ale również i np. alimentów).

Określony dochód rozporządzalny decyduje o uzyskanej zdolności kredytowej. Oczywiście wysokość zarobków netto dla kredytu konsolidacyjnego na 50 tysięcy złotych można jedynie oszacować.

Zarobki netto, przyjmując, że potencjalny kredytobiorca nie ma innych zobowiązań kredytowych i limitów w kartach i na kontach bankowych, wynoszą:

5 lat6 lat7 lat8 lat9 lat
singiel2700 zł2400 zł2300 zł2300 zł2200 zł
rodzina
2+1
4500 zł4600 zł4500 zł4400 zł4400 zł

Właściwą wysokość zdolności kredytowej wyliczy tylko bank. Dodatkowo w każdym banku uzyskasz inne wyliczenia. Korzystając z kalkulatorów zdolności kredytowej uzyskane wyniki są oszacowane.

Kredyt konsolidacyjny 50 tysięcy zł w bankach

Jeżeli konsolidacja obejmuje kredyty i pożyczki bankowe, z wyłączeniem kredytu hipotecznego (mieszkaniowego), to mamy do czynienia z  kredytem konsolidacyjnym gotówkowym. Jeżeli konsolidowany jest również kredyt hipoteczny (mieszkaniowy), wówczas mówimy o kredycie konsolidacyjnym pod zastaw hipoteki. W takiej sytuacji zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na nieruchomości.

Na kredyt konsolidacyjny może składać się kilka kredytów konsumenckich, takich jak np.: kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, kredyty samochodowe, inne kredyty konsolidacyjne, kredyt mieszkaniowy, jak również do konsolidacji mogą zostać włączone karty kredytowe oraz debet w rachunkach ROR.

Zawsze należy zapoznać się z ofertami banków, aby wybrać ten, który jest najbardziej korzystny. Bank, indywidualnie z nami, ustala co będzie podlegać konsolidacji i na jakich warunkach.

Pożyczka konsolidacyjna 50 tysięcy zł – Bank Pekao

Bank Pekao S.A. umożliwia przeprowadzenie konsolidacji z pożyczką konsolidacyjną na 50 tysięcy złotych.

Propozycja pożyczki konsolidacyjnej w Banku Pekao S.A. umożliwia kredytobiorcom uporządkowanie swoich finansów poprzez połączenie rat z różnych zobowiązań w jedną niską ratę miesięczną.

RRSO wynoszące 10,96% oraz brak prowizji sprawiają, że oferta staje się atrakcyjna dla klientów. Kredyt konsolidacyjny jest dostępny z prowizją 0% dla pożyczki konsolidacyjnej od 3000 zł do 250000 zł z okresem kredytowania od 96 do 120 miesięcy.

Kredytobiorcy mają również możliwość:

 • uzyskania dodatkowych środków w wysokości do 25% konsolidowanej kwoty,
 • opcję karencji w spłacie pożyczki, gdzie pierwsza rata jest płatna w 3. miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu wypłaty pożyczki.

Oferta obowiązuje do 31.05.2024 r. i skierowana jest zarówno do klientów posiadających inne zobowiązania finansowe, jak i tych, którzy chcą uzyskać nowy kredyt. Pożyczka nie może być przeznaczona na spłatę pożyczek lub kredytów udzielonych przez Bank Pekao S.A.

Kredyt konsolidacyjny 50 tysięcy zł – Alior Bank

Alior Bank oferuje kredyt konsolidacyjny przez internet, który pozwala na spłatę wszystkich zobowiązań finansowych w jednej, wygodnej racie miesięcznej.

RRSO wynosi 12,57% oraz bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu. Kredyt konsolidacyjny jest dostępny dla kwot do 200 tys. zł, z okresem spłaty do 10 lat z oprocentowaniem stałym. Kredyt konsolidacyjny na 50 tys. zł w Alior Banku nie wymaga obowiązkowego ubezpieczenia.

Dodatkowo, dla nowych klientów istnieje możliwość otrzymania dodatkowej gotówki. Procedury związane z kredytem można załatwić zdalnie przez telefon i e-mail, a środki są przekazywane na wskazane rachunki po podpisaniu umowy.

Warunki kredytowania zależą od zdolności kredytowej klienta, kwoty kredytu oraz wymaganych zabezpieczeń. Szczegółowe informacje oraz możliwość skorzystania z oferty dostępne są na stronie internetowej Alior Banku. Formularz kontaktowy umożliwia oszacowanie raty kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny 50 tysięcy zł – BNP

BNP Paribas Bank oferuje kredyt konsolidacyjny jako rozwiązanie dla osób poszukujących ułatwienia w spłacie swoich zobowiązań finansowych.

Produkt ten pozwala na spłatę różnych kredytów i pożyczek, zapewniając jedną wygodną ratę miesięczną. Klienci mogą skorzystać z kwoty od 1000 zł do 230000 zł, z RRSO wynoszącym dla przykładu reprezentatywnego 11,57% oraz zerową prowizją. Oprocentowanie jest stałe.

Warunkiem skorzystania z kredytu jest spłata przynajmniej jednego zobowiązania spoza BNP Paribas Bank. Kredyt jest dostępny na okres do 120 miesięcy i można zdecydować się na opcję z ubezpieczeniem lub bez niego. Szczegółowe informacje oraz możliwość skorzystania z oferty dostępne są w oddziałach banku oraz na stronie bnpparibas.pl.

Porównanie trzech kredytów konsolidacyjnych na 50 tysięcy

Jednym z kluczowych czynników decydujących o atrakcyjności kredytu konsolidacyjnego są jego koszty, w tym oprocentowanie nominalne. Szczegółowe porównanie kredytów konsolidacyjnych jest możliwe wyłącznie na podstawie otrzymanych INDYWIDUALNYCH ofert bankowych.

Przyjmując jako punkt odniesienia oprocentowanie nominalne pobrane z przykładu reprezentatywnego, można wstępnie ocenić, które z ofert może być bardziej korzystna dla potencjalnych klientów.

Kredyty konsolidacyjne na 50 tysięcy. Wyliczenia rat oraz kosztów całkowitych na podstawie danych z przykładów reprezentatywnych.

Czas spłatyRata
Pekao BNPAlior
5 lat1 073,46 zł1 086,87 zł1 109,70 zł
6 lat937,68 zł951,45 zł974,91 zł
7 lat841,73 zł855,86 zł879,96 zł
8 lat770,67 zł785,15 zł809,90 zł

Czas spłatyKoszt odsetkowy
Pekao BNPAlior
5 lat14 407,42 zł15 212,31 zł16 581,84 zł
6 lat17 512,84 zł18 504,25 zł20 193,62 zł
7 lat20 705,41 zł21 892,15 zł23 917,06 zł
8 lat23 983,91 zł25 374,56 zł27 750,15 zł

Co można skonsolidować?

Konsolidacji kredytów podlegają przede wszystkim kredyty i pożyczki gotówkowe. W zależności od oferty bankowej, mogą to być również:

 • kredyty ratalne,
 • hipoteczne kredyty i pożyczki,
 • samochodowe kredyty i pożyczki,
 • inne kredyty konsolidacyjne,
 • karty kredytowe,
 • debet na koncie bankowym.

Jeżeli wśród konsolidowanych zobowiązań kredytowych jest kredyt hipoteczny (mieszkaniowy), czyli zabezpieczony hipoteką, to nowy kredyt konsolidacyjny również zostanie udzielony pod hipotekę. Jest to tak zwany kredyt konsolidacyjny hipoteczny.

W pozostałych przypadkach są tzw. kredyty konsolidacyjne gotówkowe, które zazwyczaj nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń.

Konsolidacja na 50 tysięcy – zalety i wady

Minusy kredytu konsolidacyjnego:

 • wydłużony okres spłaty,
 • nowy kredyt, a tym samym prowizja, odsetki od kredytu (dodatkowe koszty),
 • ponieważ kredyt jest spłacany przez dłuższy okres czasu, to zapłacimy więcej odsetek, niż gdybyśmy wszystkie kredyty spłacali oddzielnie.

Konsolidacja kredytów plusy

 • możliwość skonsolidowania kilku kredytów i pożyczek,
 • zamiast kilku rat kredytowych, tylko jedna rata,
 • mniejsza rata kredytowa (nawet o 20-30%),
 • kredyt konsolidacyjny jest z reguły oprocentowany mniej, niż pożyczka gotówkowa w takiej samej wysokości,
 • odzyskanie płynności finansowej,
 • większa zdolność kredytową,
 • możliwość uzyskania dodatkowej gotówki w ramach konsolidacji.

Warunki uzyskania kredytu konsolidacyjnego 50 000 zł

Kredyt konsolidacyjny można otrzymać bardzo szybko, a konsolidacja przeprowadzona nawet w tym samym dniu, kiedy zostanie złożony wniosek kredytowy.

Wiele jednak zależy od tego, ile czasu zajmie nam zgromadzenie dokumentów wymaganych przez bank. Jakie dokumenty będą potrzebne? Bank nam udzieli stosowanej odpowiedzi, ale z pewnością będzie konieczne:

1. Okazanie dowodu osobistego

2. Przygotowanie dokumentów potwierdzających wysokość uzyskiwanych dochodów. Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę muszą przedstawić zaświadczenie o dochodach. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej lub innego źródła dochodu. Informację o wymaganych dokumentach można uzyskać w banku – wystarczy wysłać formularz kontaktowy, aby przedstawiciel banku do nas przedzwonił. Przeczytaj również: Jakie warunki trzeba spełnić żeby dostać kredyt konsolidacyjny.

3. Być może dodatkowo bank będzie wymagał poręczenie kredytu przez inną osobę lub wykupienia ubezpieczenia.

Kredyt konsolidacyjny 50000 zł a inne rozwiązania – co wybrać?

Alternatywy dla kredytu konsolidacyjnego 50 000 zł:

 1. Refinansowanie zobowiązań. Polega ono na spłacie istniejących kredytów nowym kredytem o korzystniejszych warunkach. Może to być dobrym rozwiązaniem, jeśli uda się znaleźć ofertę z niższym oprocentowaniem lub prowizją.
  Samodzielna spłata długów. Jest to trudne i czasochłonne zadanie, ale pozwala uniknąć płacenia dodatkowych kosztów w postaci odsetek i prowizji.
 2. Pożyczka gotówkowa na spłatę długów. Może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują szybkiej gotówki na spłatę bieżących zobowiązań. Należy jednak pamiętać, że pożyczki zazwyczaj charakteryzują się wyższym oprocentowaniem niż kredyty.
 3. Umowa restrukturyzacyjna z wierzycielami. Polega ona na negocjacji z bankami nowych warunków spłaty posiadanych kredytów. Może to być dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy ze spłatą rat.
 4. Upadłość konsumencka: Jest to ostateczne rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie poradzić sobie z długami. Należy jednak pamiętać, że upadłość konsumencka wiąże się z wieloma negatywnymi konsekwencjami.
restrukturyzacja zadłużenia dla kredytów i pożyczek bankowych
Restrukturyzacja zadłużenia dla kredytów i pożyczek bankowych. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Kredyt na 50 tys. zł konsolidacyjny. Podsumowanie

Konsolidacja kredytów jest związana z kredytem konsolidacyjnym. Jeżeli płacisz kilka rat kredytowych, to nie tylko musisz pamiętać o różnych terminach płatności, ale ich suma może okazać się obecnie zbyt dużym obciążaniem finansowym. Aby poprawić płynność finansową należy obniżyć ratę kredytową.

W tym celu zaciągany jest nowy kredyt, W tym artykule jest mowa o kredycie konsolidacyjny w wysokości 50 tysięcy złotych, którym bank spłaca „stare” zobowiązania (wyszczególnione we wniosku kredytowym). Dzięki temu do regulowania jest tylko jedna rata. Będzie ona niższa, ponieważ zostanie wydłużony czas spłaty. Minus kredytu konsolidacyjnego? Oczywiście odsetki. Im dłużej będziesz spłacać kredyt, tym będą one większe, a tym samym i całkowita wysokość zadłużenia zwiększy się odpowiednio.

Konsolidacji podlegają kredyty i pożyczki gotówkowe, ratalne, samochodowe, a nawet kredyty hipoteczne. Każdy z banków może konsolidować inny zakres produktów kredytowych, dlatego najlepiej jest o to zapytać bezpośrednio w rozmowie z pracownikiem banku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok