Kredyt konsolidacyjny 50 tys zł

Kredyt konsolidacyjny 50 tys złKredyt konsolidacyjny 50 tys zł przy dużych obciążeniach kredytowych. Skorzystać z niego możemy wówczas, jeżeli chcemy zmniejszyć obciążenia domowego budżetu.

Przegląd ofert kredytowych w bankach znaleźć można poniżej.

Kiedy skorzystać z kredytu konsolidacyjnego na 50 tys. zł? Przykładowo mamy kredyt na samochód, pożyczkę gotówkową na remont mieszkania i telewizor, a łączna wartość zobowiązań kredytowych nie przekracza 50 tys. zł, wówczas rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny. Jest to kredyt, który „łączy” kilka kredytów w jeden, powodując, że poprzez wydłużenie okresu spłaty, zmniejszamy wysokość raty kredytowej. Przez co obciążenia domowego budżetu są znacznie mniejsze.

Przegląd kredytów konsolidacyjnych:

Kredyt konsolidacyjny jest korzystny wówczas, kiedy mamy pracę, a tym samym odpowiednie zabezpieczenie kredytu. Warto o tym pomyśleć, ponieważ konsolidacja sprawia, że w budżecie domowym mamy więcej pieniędzy.

Kredyt konsolidacyjny 50 tys zł porównanie ofert

Na kredyt konsolidacyjny składa się kilka kredytów i pożyczek bankowych, z wyłączeniem kredytu hipotecznego (mieszkaniowego), to tzw. kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Jeżeli konsolidowany jest również kredyt hipoteczny (mieszkaniowy), wówczas mówimy o kredycie konsolidacyjnym hipotecznym.

Na kredyt konsolidacyjny może składać się kilka kredytów konsumenckich, takich jak np.: kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, kredyty samochodowe, inne kredyty konsolidacyjne, kredyt mieszkaniowy, jak również do konsolidacji mogą zostać włączone karty kredytowe oraz debet w rachunkach ROR.

Zawsze należy zapoznać się z ofertami banków, aby wybrać ten, który jest najbardziej korzystny. Bank, indywidualnie z nami, ustala co będzie podlegać konsolidacji i na jakich warunkach. Pomimo, że kredyty konsolidacyjne są już bardzo długo na rynku, to jest to wciąż produkt, który nie cieszy się bardzo dużą popularnością. Jest to spowodowane chociażby tym, że nie znamy dokładnie produktów kredytowych oferowanych przez banki.

Konsolidacja 50 tys zł minusy

  • wydłużony okres spłaty,
  • nowy kredyt, a tym samym prowizja, odsetki od kredytu (dodatkowe koszty),
  • ponieważ kredyt jest spłacany przez dłuższy okres czasu, to zapłacimy więcej odsetek, niż gdybyśmy wszystkie kredyty spłacali oddzielnie.

Konsolidacja 50 tys zł plusy

  • możliwość skonsolidowania kilku kredytów i pożyczek,
  • zamiast kilku rat kredytowych, tylko jedna rata,
  • mniejsza rata kredytowa (nawet o 20-30%),
  • kredyt konsolidacyjny jest z reguły oprocentowany mniej, niż pożyczka gotówkowa w takiej samej wysokości,
  • odzyskanie płynności finansowej,
  • większa zdolność kredytową,
  • możliwość uzyskania dodatkowej gotówki w ramach konsolidacji.

Zbliżają się święta? Potrzebna szybka pożyczka krótkoterminowa lub na dłuższy czas? Sprawdź Tani Kredyt na Święta.