Kredyt hipoteczny 320 tys. zł Nieruchomość 400 tys. zł

2024-01-29 – ostatnia aktualizacja

Kredyt hipoteczny 320 tys. zł na zakup domu, mieszkania lub innej nieruchomości? Sprawdź ile wyniesie rata kredytowa i z jakim bankiem lub pośrednikiem skontaktować się w sprawie kredytu.
kredyt hipoteczny 320 tys. zł

Jeżeli chcesz widzieć ile wyniesie szacunkowa rata kredytu hipotecznego na 320 tys. zł, przy wartości nieruchomości na 400 tys. zł, to skorzystaj z poniższego kalkulatora.

Kalkulator hipoteczny to również porównywarka propozycji bankowych w segmencie kredytów hipotecznych. Przy jego pomocy możesz oszacować wysokość raty kredytu hipotecznego i skontaktować się bankiem lub pośrednikiem finansowym. Wystarczy wpisać do formularza dane: kwotę kredytu oraz okres spłaty. Wyniki będą zaprezentowane w zestawieniu banków.

Wyniki mają charakter orientacyjny. Ostateczna decyzja kredytowa jest ustalana przez bank w każdym przypadku indywidualnie i zależy od oceny zdolności i wiarygodności kredytowej klienta.

Symulacja rat kredytowych: kredyt hipoteczny 320 tys. zł. Wartość nieruchomości: 400 tys. zł.

Kredyt hipoteczny 320 tys. zł banki i pośrednicy

Przy pomocy kredytu hipotecznego można sfinansować zakup nieruchomości, takiej jak np.: mieszkania, domu lub działki budowlanej. Skontaktuj się z bankiem lub pośrednikiem finansowym w sprawie kredytu hipotecznego, wybierając podmiot z poniższej listy:

Wydaje się, że kontakt z pośrednikiem finansowym będzie najlepszym sposobem wyboru kredytu. To przede wszystkim bezpłatne porównanie kredytów hipotecznych, wyliczenia rat i ocena zdolności kredytowej.

Umowa przedwstępna i wycena nieruchomości

Jeżeli zamierzasz kupić mieszkanie, nie tylko za 320 tys. zł, to bank będzie wymagać umowy przedwstępnej (umowa warunkowa) ze sprzedającym mieszkanie. Jest to dokument wymagany do dalszego procedowania wniosku o kredyt hipoteczny.

Banki wymagają również wycenę mieszkania, która jest dokonywana na koszt kredytobiorcy, najczęściej przez rzeczoznawcę wskazanego przez bank.

Jeżeli cena sprzedaży mieszkania będzie wyższa niż jego wartość ustalona przez rzeczoznawcę, maksymalna kwota kredytu hipotecznego nie będzie większa niż wycena pomniejszona o obowiązkowy udział własny kredytobiorcy, który obecnie wynosi 20%. Różnica w cenie będzie musiała zostać pokryta ze środków własnych ubiegającego się o kredyt.

Jeżeli masz więcej dodatkowych pytań dotyczących kredytu hipotecznego, nie wiesz czy warto się zdecydować na kredyt hipoteczny 70 tys. zł czy być może kredyt gotówkowy, to najlepszym sposobem jest skontaktowanie się z bankiem lub pośrednikiem finansowym. Spotkania z powyższymi podmiotami są oczywiście darmowe i nie zobowiązujące do wzięcia kredytu lub skorzystanie z pomocy w danej instytucji.

Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny 320 tys. zł?

Pieniądze z kredytu hipotecznego można przeznaczyć na:

  • zakup mieszkania lub domu,
  • budowę domu,
  • remont,
  • wykończenie,
  • zakup działki.

Minimalna kwota kredytu hipotecznego to przeważnie nie mniej niż 50 tys. zł. Ale są i takie oferty kredytowe, gdzie nie otrzymamy mniej niż 80 tys. zł. Maksymalny okres kredytowania może wynieść nawet i 420 miesięcy.

Jeżeli zarabiamy w złotówkach, to walutą kredytu może być tylko złoty polski. Kredyt hipoteczny można spłacać w ratach równych lub malejących. Ich wysokość jest uzależniona od kwoty udzielonego kredytu, okresu kredytowania i jego oprocentowania. W dowolnym momencie można dokonać częściowej lub całkowitej wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok