Pożyczka gotówkowa jak to działa? Banki, firmy pożyczkowe

Pożyczka gotówkowa, czyli krótko o tym o co bardzo często pytasz w internecie w przypadku pożyczek gotówkowych bankowych i niebankowych. Ważne i mniej ważne informacje podane w „innym sosie” niż dotychczas, od A do… E.

pożyczka gotówkowa jak to działa

Zacznijmy od tego co to jest pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa jest to umowa, na podstawie której pożyczkodawca udostępnia na określony czas pożyczkobiorcy określoną sumę środków pieniężnych, zaś pożyczkobiorca zobowiązuje się w umówionym terminie zwrócić pożyczoną sumę środków pieniężnych, oraz (zazwyczaj) wynagrodzenie (opłatę, odsetki) dla pożyczkodawcy z tytułu ich udostępnienia. Źródło: wikipedia.org.pl

K.C.: Art. 720. § 1. Przez umowę pożyczki dający pożyczkę zobowiązuje się przenieść na własność biorącego określoną ilość pieniędzy albo rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku, a biorący zobowiązuje się zwrócić tę samą ilość pieniędzy albo tę samą ilość rzeczy tego samego gatunku i tej samej jakości.

§ 2.78) Umowa pożyczki, której wartość przenosi pięćset złotych, powinna być stwierdzona pismem.

§ 2.79) Umowa pożyczki, której wartość przekracza tysiąc złotych, wymaga zachowania formy dokumentowej. Źródło: Dz.U. 2016 poz. 380

O co chętnie pytamy, jeżeli szukamy informacji dotyczące pożyczek gotówkowych? Poniżej krótki słowniczek dotyczący pożyczek gotówkowych.

Pożyczka gotówkowa jak to działa? Banki i firmy pożyczkowe

Przede wszystkim należy złożyć wniosek o pożyczkę, a następnie otrzymujemy decyzję pozytywną lub negatywną. W zależności od tego gdzie chcemy pożyczyć pieniądze, spotkamy się z różnymi wymaganiami.

Zarówno w banku, jak i w firmach pożyczkowych musimy dysponować odpowiednimi dochodami. W banku dodatkowo musimy mieć pozytywną historię kredytową, co niekoniecznie obowiązuj w firmach pożyczkowych. Niemniej jednak, banki i firmy pożyczkowe sprawdzą naszą zdolność kredytową, co jest obowiązkową procedurą.

W firmie pożyczkowej wysokość pożyczki jest znacznie niższa niż w banku, ale za to możemy pożyczyć mniejszą kwotę, np. 500 zł na 1 miesiąc. W bankach dolny limit przeważnie wynosi 500 zł od 3 miesięcy.

Pożyczki gotówkowe, choć nie należą do najtańszy, to i tak w banku wychodzi taniej. Np. pożyczka gotówkowa 3000 zł na 6 miesięcy w banku może być tańsza nawet o 50% i więcej! W firmach pożyczkowych każda pożyczka ratalna będzie droższa niż w banku (żadna firma pożyczkowa nie oferuje pożyczek ratalnych za darmo dla nowych klientów – wyjątek: krótkoterminowe pożyczki do 61 dni – płatność w dwóch ratach.

Pożyczki gotówkowe – czego szukamy

Pożyczka gotówkowa na dowód – najczęściej dostępna jest w firmach pożyczkowych. Wymagane jest często zaświadczenie o dochodach. W banku również można znaleźć takie pożyczki gotówkowe na dowód, ale podobnie jak w firmach pożyczkowych, bank poprosi o zaświadczenie o dochodach. W przypadku kiedy wniosek o pożyczkę jest składany w banku, który prowadzi nasz rachunek, to bardzo często do udzielenia pożyczki wystarczy dochód, który wpływa na konto.

Pożyczka gotówkowa Alior Bank opinie – zamiast Alior Banku możemy wpisać dowolny inny bank i otrzymamy taki sam stosunek opinii pozytywnych co negatywnych.

Opinia pożyczkobiorców nie powinna być decydujących argumentem za tym, czy złożymy wniosek o pożyczkę w tym czy w innym banku. Porównanie ofert pożyczkowych, a tym samym wybór taniej pożyczki, powinna być głównym kryterium wyboru.

Pożyczka gotówkowa dla studenta – są kredyty studenckie, o które należy zapytać się w banku. A pożyczkę gotówkową każdy student może się ubiegać, pod warunkiem, że uzyskuje udokumentowane dochody.

Pożyczka gotówkowa dla córki – ponieważ pożyczka gotówkowa może być przeznaczona na dowolny cel, zatem taką pożyczkę można również przeznaczyć na córkę lub syna. Wymaganie jest jedno: musisz mieć zdolność i wiarygodność kredytową, no i oczywiście to Ty będziesz spłacać pożyczkę – umowa pożyczki będzie na Ciebie.

Pożyczka gotówkowa w euro – nie ma takich pożyczek. Możesz wziąć pożyczkę wyłącznie w walucie, w której zarabiasz.

e pożyczka gotówkowa – co to jest? Prawdopodobnie chodzi o pożyczkę gotówkową przez internet. Różne wersje wyszukiwań: e-pozyczka, epozyczkipozabankowe, epozyczkaonline, e-pozyczkibez, epozyczki… Takie oferty znajdziemy zarówno w bankach, jak i przede wszystkim w firmach pożyczkowych internetowych.

Pożyczka gotówkowa bez…

Pożyczka gotówkowa banku – w banku znajdziemy zarówno pożyczki gotówkowe, jak i kredyty gotówkowe. Przy wyborze pożyczki możemy skorzystać z porównywarki banków lub zapoznać się z listą banków, które oferują pożyczki gotówkowe.

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń przez internet – tylko i wyłącznie w banku, w którym mamy konto osobiste. W przypadku firm pożyczkowych, zdecydowana większość wymaga przedstawienia zaświadczeń o dochodach. Pożyczki gotówkowe przez internet, dla konsumentów, którzy nie mają rachunku w danym banku, są oferowane przez kilka banków

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń o zarobkach – w banku takiej pożyczki nie otrzymamy, chyba, że ubiegamy się o pożyczkę w banku, w którym mamy konto, na które wpływa wynagrodzenie. O udzielenie takiej pożyczki możemy starać się w firmie pożyczkowej, ale i to nie w każdej.

Pożyczka gotówkowa bez prowizji – przede wszystkim w firmach pożyczkowych z serii: pierwsza pożyczka za darmo. W bankach? Bardzo rzadko, prawie nie spotykane. Od czasu do czasu pojawia się taka oferta. Najczęściej jest to pożyczka gotówkowa na niewielką kwotę, ale jak nie ma prowizji, to zazwyczaj jest wysokie oprocentowanie.

Pożyczka gotówkowa pozabankowa

Pożyczka gotówkowa chwilówka -tzw. pożyczka gotówkowa krótkoterminowa, którą można uzyskać wyłącznie w firmach pożyczkowych . Do wyboru mamy firmy pożyczkowe stacjonarne, ale i coraz bardzie popularne firmy pożyczkowe przez internet. W banku nie ma po prostu takiej oferty.

Pożyczka gotówkowa dla bezrobotnych – nie ma. I nie będzie. Żadna z firm pożyczkowych przez internet nie pożyczy osobie, która nie uzyskuje żadnych dochodów. I jeżeli nie uzyskujemy żadnych dochodów, to lepiej nie pożyczać

Pożyczka gotówkowa dla emeryta – jeżeli emeryt ma zdolność kredytową, to nie ma żadnych przeszkód, aby wziąć pożyczkę w banku. Zresztą banki, podobnie jak firmy pożyczkowe, stosunkowo chętnie udzielają pożyczek emerytom, ponieważ wiedzą, że co miesięcznie otrzymują dochody w określonej wysokości. Nie ma jednak specjalnej oferty pożyczkowej dla emerytów. Emeryt może również pożyczyć w firmie pożyczkowej, która nie jest tanią pożyczką. A zwłaszcza wówczas, kiedy korzysta się z firm pożyczkowych stacjonarnych, gdzie przeważnie nie ma pierwszej pożyczki za darmo.

Pożyczka gotówkowa English – eee, lepiej po polsku. Mieszkasz i zarabiasz w Polsce? Nawet wówczas kiedy Twoje zarobki to średnie wynagrodzenie w Anglii, to i tak pożyczkę dostaniesz in polish, w złotówkach, a nie in english w funtach.

Pożyczki gotówkowe Elbląg – bankowe czy pozabankowe? Niezależnie gdzie mieszkasz, Elbląg, Wałbrzych czy Police, oferta bankowa jest taka sama, jednak bank rozpatruje każdy wniosek indywidualnie. Szukając pożyczki bankowej możesz skorzystać z listy banków i wysłać wniosek kontaktowy. Dowiesz się szczegółów na temat pożyczki i będziesz mógł się umówić na wizytę w banku w swojej miejscowości.

To tylko niewielka część zapytań dotyczących pożyczek gotówkowych, które zostały przedstawione w artykule „Pożyczka gotówkowa jak to działa?”. Zakres pytań związanych z pożyczkami gotówkowymi, zarówno tymi bankowymi, jak i niebankowymi jest bardzo szeroki. Już niedługo przedstawimy kolejny zestaw, o którym poinformujemy w tym wpisie. Sprawdź także: Kredyty gotówkowe 80 tys złporównanie ofert kredytów gotówkowych w bankach.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok