Pożyczka gotówkowa jak to działa? Banki, firmy pożyczkowe

2024-01-28 – ostatnia aktualizacja

Pożyczka gotówkowa, czyli krótko o tym o co bardzo często pytasz w internecie w przypadku pożyczek gotówkowych bankowych i niebankowych. Ważne i mniej ważne informacje podane w „innym sosie” niż dotychczas, od A do… E.

pożyczka gotówkowa jak to działa

Zacznijmy od tego co to jest pożyczka gotówkowa?Pożyczka gotówkowa jest to umowa, na podstawie której pożyczkodawca udostępnia na określony czas pożyczkobiorcy określoną sumę środków pieniężnych, zaś pożyczkobiorca zobowiązuje się w umówionym terminie zwrócić pożyczoną sumę środków pieniężnych, oraz (zazwyczaj) wynagrodzenie (opłatę, odsetki) dla pożyczkodawcy z tytułu ich udostępnienia. Źródło: wikipedia.org.pl.K.C.: Art. 720. § 1. Przez umowę pożyczki dający pożyczkę zobowiązuje się przenieść na własność biorącego określoną ilość pieniędzy albo rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku, a biorący zobowiązuje się zwrócić tę samą ilość pieniędzy albo tę samą ilość rzeczy tego samego gatunku i tej samej jakości.

§ 2.78) Umowa pożyczki, której wartość przenosi pięćset złotych, powinna być stwierdzona pismem.

§ 2.79) Umowa pożyczki, której wartość przekracza tysiąc złotych, wymaga zachowania formy dokumentowej. Źródło: Dz.U. 2016 poz. 380.

O co chętnie pytamy, jeżeli szukamy informacji dotyczące pożyczek gotówkowych? Poniżej krótki słowniczek dotyczący pożyczek gotówkowych.

Pożyczka gotówkowa jak to działa?

Przede wszystkim należy złożyć wniosek o pożyczkę, a następnie otrzymujemy decyzję pozytywną lub negatywną. W zależności od tego gdzie chcemy pożyczyć pieniądze, spotkamy się z różnymi wymaganiami.

Zarówno w banku, jak i w firmach pożyczkowych musimy dysponować odpowiednimi dochodami. W banku dodatkowo musimy mieć pozytywną historię kredytową, co niekoniecznie obowiązuje w firmach pożyczkowych. Niemniej jednak, banki i firmy pożyczkowe sprawdzą naszą zdolność kredytową, co jest obowiązkową procedurą.

W instytucjach pozabankowych wysokość pożyczki jest znacznie niższa niż w banku, ale za to możemy pożyczyć mniejszą kwotę, np. 500 zł na 1 miesiąc. W bankach dolny limit przeważnie wynosi 1000 zł od 3 miesięcy.

Pożyczki gotówkowe, choć nie należą do najtańszych, to i tak pożyczając w bankach wychodzi taniej. Np. bankowa pożyczka gotówkowa 3000 zł na 6 miesięcy może być tańsza nawet o 50% i więcej! W firmach pożyczkowych każda taka pożyczka ratalna będzie kosztowniejsza niż w banku.

Żadna firma pożyczkowa nie oferuje pożyczek ratalnych za darmo dla nowych klientów – wyjątek: krótkoterminowe pożyczki do 61 dni – płatność w dwóch ratach.

Pożyczki gotówkowe bankowe, niebankowe. O co pytamy?

Pożyczka gotówkowa na dowód – najczęściej dostępna jest w firmach pożyczkowych. Wymagane jest często zaświadczenie o dochodach. W banku również można znaleźć takie pożyczki gotówkowe na dowód, ale podobnie jak w firmach pożyczkowych, bank poprosi o zaświadczenie o dochodach.

W przypadku kiedy wniosek o pożyczkę jest składany w banku, który prowadzi nasz rachunek, to bardzo często do udzielenia pożyczki wystarczy dochód, który wpływa na konto.

Pożyczka gotówkowa Alior Bank opinie – zamiast Alior Banku możemy wpisać dowolny inny bank i otrzymamy taki sam stosunek opinii pozytywnych co negatywnych.

Opinia pożyczkobiorców nie powinna być decydujących argumentem za tym, czy złożymy wniosek o pożyczkę w tym czy w innym banku. Porównanie ofert pożyczkowych, a tym samym wybór taniej pożyczki, powinna być głównym kryterium wyboru.

Pożyczka gotówkowa dla studenta – są kredyty studenckie, o które należy zapytać się w banku. A pożyczkę gotówkową każdy student może się ubiegać, pod warunkiem, że uzyskuje udokumentowane dochody.

Pożyczka gotówkowa dla córki – ponieważ pożyczka gotówkowa może być przeznaczona na dowolny cel, zatem taką pożyczkę można również przeznaczyć na córkę lub syna. Wymaganie jest jedno: musisz mieć zdolność i wiarygodność kredytową, no i oczywiście to Ty będziesz spłacać pożyczkę – umowa pożyczki będzie na Ciebie.

Pożyczka gotówkowa w euro – nie ma takich pożyczek. Możesz wziąć pożyczkę wyłącznie w walucie, w której zarabiasz.

e pożyczka gotówkowa – co to jest? Prawdopodobnie chodzi o pożyczkę gotówkową przez internet. Różne wersje wyszukiwań: e-pozyczka, epozyczkipozabankowe, epozyczkaonline, e-pozyczkibez, epozyczki… Takie oferty znajdziemy zarówno w bankach, jak i przede wszystkim w firmach pożyczkowych internetowych.

Pożyczka gotówkowa banku – w banku znajdziemy zarówno pożyczki gotówkowe, jak i kredyty gotówkowe. Przy wyborze pożyczki możemy skorzystać z porównywarki banków lub zapoznać się z listą banków, które oferują pożyczki gotówkowe.

Pożyczka gotówkowa bez…

Pożyczka pozabankowa na dowód bez zaświadczeń o dochodach. O ile w banki taką pożyczkę można otrzymać głównie w w banku, w którym mamy konto osobiste, to w przypadku niektórych firm pożyczkowych, zachodzi taka możliwość. Mamy do czynienia z pożyczką gotówkową na oświadczenie. Jest to praktykowane tylko przy niewielkich kwotach, a w przypadku pożyczki gotówkowej ratalnej, zaświadczenie o uzyskiwanych jest konieczne,

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń o zarobkach – w banku takiej pożyczki nie otrzymamy, chyba, że ubiegamy się o pożyczkę w banku, w którym mamy konto, na które wpływa wynagrodzenie. O udzielenie takiej pożyczki możemy starać się w firmie pożyczkowej, ale i to nie w każdej.

Pożyczka gotówkowa bez prowizji – przede wszystkim w firmach pożyczkowych z serii: pierwsza pożyczka gotówkowa za darmo. W bankach? To zależy.

Pożyczka gotówkowa bez prowizji, i to wcale nie w promocji, pojawia się najczęściej wtedy, kiedy stopy procentowe NBP są na wysokich poziomach. Wówczas banki zarabiają wystarczająco dużo na odsetkach, że mogą z niej zrezygnować. Ale jak tylko stopy NBP i tym samym oprocentowanie kredytów zacznie spadać, to banki zaczną naliczać koszty dodatkowe, w tym i prowizję.

Pożyczka gotówkowa bez BIK. W zasadzie możliwa tylko w firmie pożyczkowej. Każdy bank dokonując analizy ryzyka kredytowego, niezależnie od kwoty i czasu finansowania, pobierze raport BIK, aby sprawdzić wiarygodność kredytową potencjalnego klienta.

Firmy pożyczkowe? Coraz częściej korzystają z informacji zgromadzonych w BIK, ale nie muszą tego robić, a jednocześnie mogą udzielić pożyczki przy gorszej historii kredytowej.

Pożyczka gotówkowa bez umowy o prace. W banku takiej możliwości nie ma i wymagane są udokumentowane źródła dochodów. W firmach pożyczkowych uzyskanie takiego finansowanie niekiedy jest to możliwe – dla krótkoterminowych i niewielkich pożyczek. Wypełniając wniosek o pożyczkę należy wyszczególnić uzyskiwane dochody, ich wysokość i podać źródła. Zaświadczenie z pracy o wysokości dochodów nie musi być wówczas wymagane.

Pożyczka gotówkowa bez zdolności kredytowej. Nie jest możliwa do uzyskania w firmie pożyczkowej, a tym bardziej w banku.

Pożyczka gotówkowa pozabankowa

Pożyczka gotówkowa chwilówka – tzw. pożyczka gotówkowa krótkoterminowa, którą można uzyskać wyłącznie w firmach pożyczkowych. Do wyboru mamy firmy pożyczkowe stacjonarne, ale i bardzo popularne firmy pożyczkowe przez internet. W banku nie ma po prostu takiej oferty.

Pożyczka gotówkowa dla bezrobotnych – nie ma. I nie będzie. Żadna z firm pożyczkowych przez internet nie pożyczy osobie, która nie uzyskuje żadnych dochodów. I jeżeli nie uzyskujemy żadnych dochodów, to lepiej nie pożyczać.

Pożyczka gotówkowa dla emeryta – jeżeli emeryt ma zdolność kredytową, to nie ma żadnych przeszkód, aby wziąć pożyczkę w banku. Zresztą banki, podobnie jak firmy pożyczkowe, chętnie udzielają pożyczek emerytom, ponieważ wiedzą, że co miesięcznie otrzymują dochody w określonej wysokości. Pod warunkiem oczywiście, że uzyskają pozytywną ocenę kredytową.

Od czasu do czasu, któryś z banków przygotuje taką konkretną i specjalną ofertę pożyczkową dla emerytów, ale nie można wyróżnić banku, która taka pożyczka gotówkowa jest dostępna przez cały rok.

Emeryt może również pożyczyć w firmie pożyczkowej, która nie jest jednak tanią pożyczką. A zwłaszcza wówczas, kiedy korzysta się z firm pożyczkowych stacjonarnych, gdzie przeważnie nie ma pierwszej pożyczki za darmo.

Pożyczka gotówkowa English – eee, lepiej po polsku. Mieszkasz i zarabiasz w Polsce? Nawet wówczas kiedy Twoje zarobki to średnie wynagrodzenie w Anglii, to i tak pożyczkę dostaniesz in polish, w złotówkach, a nie in english w funtach.

Pożyczki gotówkowe Elbląg – bankowe czy pozabankowe? Niezależnie gdzie mieszkasz, Elbląg, Wałbrzych czy Police, oferta bankowa jest taka sama, jednak bank rozpatruje każdy wniosek indywidualnie. Szukając pożyczki bankowej możesz skorzystać z listy banków i wysłać wniosek kontaktowy. Dowiesz się szczegółów na temat pożyczki i będziesz mógł się umówić na wizytę w banku w swojej miejscowości.

To tylko niewielka część zapytań dotyczących pożyczek gotówkowych, które zostały przedstawione w artykule „Pożyczka gotówkowa jak to działa?„. Zakres pytań związanych z pożyczkami gotówkowymi, zarówno tymi bankowymi, jak i niebankowymi jest bardzo szeroki.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok