Kredyt hipoteczny 70 tys zł

2023-10-30 – ostatnia aktualizacja

Kredyt hipoteczny 70 tys zł zakup mieszkania? Kredyt w takiej wysokości może być również przeznaczony na zakup działki budowlanej, rekreacyjnej lub innej nieruchomości. Poniżej znajdziesz porównanie banków oraz symulację rat kredytowych.

W przypadku kredytu hipotecznego, w przeciwieństwie np. do kredytu gotówkowego, nie wystarczy tylko zdolność i wiarygodność kredytowa. Potrzebny jest również wkład własny.

Aby wziąć niewielki kredyt na 70 tys zł, jak i duży kredyt hipoteczny na 400 tys. zł potrzebny jest wkład własny na poziomie 20 proc. W niektórych bankach wystarczy 10%, ale będzie wymagane dodatkowe ubezpieczenie niskiego poziomu wkładu własnego.

Tylko, że wkład własny to nie jedyny koszty, z którym należy się liczyć. Decydując się na zakup mieszkania, należy przygotować się na koszty zawarcia transakcji i zaciągnięcia kredytu. Niektóre z tych kosztów należy opłacić gotówką, co powoduje, że 20% wkład własny może okazać się niewystarczający.

Poniżej możesz sprawdzić szacunkowe wyliczenia rat kredytowych: kredyt hipoteczny 70 tys zł, nieruchomość 120 tys zł.

Kredyt hipoteczny 70 tys zł banki i pośrednicy

Na wszelkiego rodzaju pytania dotyczące kredytów hipotecznych odpowiedzą nam eksperci kredytowi. Pośrednicy ułatwią nie tylko podjąć decyzję, ale i przygotują zestawienie i porównanie kredytów hipotecznych czy obliczą naszą zdolność kredytową.

Decydując się na kredyt hipoteczny, i jeżeli zależy nam na jak najszybszej decyzji kredytowej, należy się dobrze przygotować. Cały proces, od momentu złożenia wniosku wraz z wymaganymi dokumentami, w najlepszym wariancie potrwa co najmniej kilka dni.

Wniosek kredytowy weryfikowany jest bardzo dokładnie, a bank przy ocenie scoringowej bierze wiele różnych aspektów. Musimy mieć nie tylko odpowiednie dochody, ale i bieżące wydatki i obsługiwane zobowiązania nie mogą zaburzać bilansu. Sytuacja rodzinna jak i sama nieruchomość ma wpływ na decyzję banku.

Jeżeli nie złożyłeś jeszcze dokumentów, to możesz skontaktować się z jednym z poniższych podmiotów.

Natomiast, jeżeli szukasz kredyt gotówkowy, np. na 60 tys. zł, to również możesz skorzystać z kalkulatora kredytów gotówkowych na 60000 zł i zarówno oszacować raty, jak i porównać oferty.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok