Kredyt gotówkowy 3 tys. zł

2024-01-28 – ostatnia aktualizacja

KREDYT GOTÓWKOWY 3 tys. zł w banku. Ale i może to być również pożyczka gotówkowa na 3 tys. zł na dowolny cel w instytucjach pożyczkowych. Sprawdź najnowsze propozycje kredytów w bankach lub pożyczek w firmach pożyczkowych internetowych.

kredyt gotówkowy 3 tys. zł

Krótki wstęp do kredytu i pożyczki gotówkowej

Każda umowa o kredyt gotówkowy musi być zawarta na piśmie. W umowie powinien znaleźć się:

  • termin spłaty,
  • wysokość oprocentowania,
  • wysokość prowizji oraz cel przeznaczenia kredytu.

Jeżeliby takie pieniądze zostały przeznaczone na inny cel, niż ten zadeklarowany w umowie, to bank może zażądać natychmiastowej spłaty całego kredytu.

Bank udostępniają pieniądze pochodzące z depozytów klientów, natomiast firmy pożyczkowe z kapitałów własnych. Na przykład taki kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką można otrzymać tylko w banku.

Pożyczka gotówkowa może być natomiast przeznaczona na dowolny cel. Warto zwrócić uwagę, że banki udzielając takiego finansowania, w zasadzie jednakowo traktują kredyty i pożyczki gotówkowe (przykłady można znaleźć w poniższych propozycjach).

Również w życiu codziennym kredyt gotówkowy stał się synonimem pożyczki gotówkowej (i odwrotnie). To my – jako konsumenci – sami dokonaliśmy podziału, z którym się identyfikujemy: kredyt gotówkowy jest w bankach, a pożyczki gotówkowe w firmach pożyczkowych.

Przepisy Kc stanowią, że pożyczka powyżej 1000 zł powinna mieć formę dokumentową – pisemną lub udokumentowaną na innym nośniku pozwalającym utrwalić i odtworzyć oświadczenia obu stron.1

Kredyt gotówkowy 3 tys. zł porównanie banków

Kredyt gotówkowy 3 tys. zł w banku – na dowolny cel. Poniżej znajduje się zestawienie banków, w których o taki kredyt możemy zapytać. To także kredyty internetowe – bez wychodzenia z domu.

Zanim zatem zdecydujemy się na konkretny bank i jego ofertę, ustalamy, ile pieniędzy dokładnie potrzebujemy. Kredyt gotówkowy nie jest kredytem odnawialnym w koncie i odsetki są naliczają od całej wypłaconej kwoty, bez względu na to jaką część kredytu wykorzystamy.

Pożyczkę gotówkową na 3 tys. zł można również otrzymać w firmie pożyczkowej internetowej. Mamy do wyboru krótkoterminowe pożyczki do 60 dni oraz pożyczki ratalne do 48 miesięcy.

Pamiętajmy jednak o tym, że o ile możemy wyszukać pożyczki krótkoterminowe darmowe dla nowych klientów, to w przypadku pożyczek ratalnych, takiej możliwości nie ma.

Pożyczka gotówkowa na 3 tysiące zł ratalna będzie znacznie droższa od takiej samej pożyczki udzielonej przez bank. Firmy pożyczkowe, co prawda stosują mniej restrykcyjne warunki udzielania finansowania, ale i tak zbadają naszą zdolność kredytową.

Jaka będzie rata dla kredytu gotówkowego na 3 tys. zł?

Załóżmy, że sprawdziliśmy już dostępne propozycje w bankach. Powstaje pytanie: jaka będzie rata kredytu gotówkowego na 3 tysiące zł? Szukać kalkulatora kredytowego?

Nie. Propozycja różnić się może od końcowej oferty przedstawionej przez bank. Może być lepsza, ale i gorsza. Wszystko zależy od uzyskanej oceny kredytowej. Im wyższa ostateczna ocena, to większe szanse, że uzyskamy lepsze warunki kredytowania.

Ale zawsze ratę kredytową można oszacować lub wyliczyć przyjmując określone założenia kredytowe. I tak dla kredytu 3 tys. zł :

  • oprocentowanie nominalne roczne 11,69%,
  • bez kosztów dodatkowych – tylko odsetki.

Rata równa i koszt całkowity wyniosą:

  • 10 miesięcy: 316,31 zł – 163,07 zł.
  • 15 miesięcy: 215,94 zł – 239,09 zł.
  • 20 miesięcy: 165,81 zł – 316,28 zł.
  • 25 miesięcy: 135,79 zł – 394,64 zł.

Rata dla takiego kredytu w poszczególnych bankach, przy długim okresie kredytowania, może się różnić nieznacznie. Jednak różnica w koszcie całkowitym będzie już dostrzegalna.

Im dłuższy jest okres kredytowania, tym mniejsza rata. Ale koszt kredytu rośnie, ponieważ zapłacimy więcej odsetek od pożyczonego kapitału.

Źródła:

1 Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny. Dz.U. 1964 nr 16 poz. 93. Art. 720. §2 https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=wdu19640160093.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok